Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo, Trogir, Slatine, Mastrinka, Okrug, Arbanija 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 24.07.2009 21:35

Fajna relacja czekam na cd :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.07.2009 22:03

Odnotowuję swoją obecność tutaj i czekam na ciąg dalszy.
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 26.07.2009 08:04

...
Przy markecie Tommy jest także dość ciekawa plaża (Arbanija) przy barze (ten wydaje się bardziej "obrotowy i z życiem") - plaża dość ciekawie wygląda,

Obrazek

choć tam się nie kąpałem, nie wiem jakie jest zejście ale ludzie tam jest dość sporo więc chyba nie jest najgorsza...
Dalej idąc w stronę Slatine są cały czas niewieklie plażyczki - troszkę mniej urokliwe, aż dochodząc do Slatine - plaża na samym początku koło (znowu) baru - tam byłem, kąpałem się,

Obrazek

brak jeżowców, kamienie dość duże w wodzie, na plaży takie większe kamienie białe, plaża łądnie wygląda, jest jeden prysznic do opłukania się brak jeżowców, ale te kamienie duże troszkę zniechęcają, na początku jak się wchodzi do kolan kamyczki są małe potem duże, tak że ciężko się po nich chodzi...

Odpowiadam na pytania:
Taksówki wodne, niestety nie wiem nic na ten temat, bo nie podróżowałem nimi, natomiast w Trogirze widziałęm takie malutkie stateczki i to chyba były one właśnie, ale czy pływają na Ciovo - nie wiem. Taksówki znajdują się w Trogirze za promenadą (za tym zameczkiem).


Winiarnia - widziałem jedną w Mastrince (podczas gdy szedłem do Trogiru, przy ulicy) - w Mastrince jest lekko pod górkę, i jak zaczyna się zejście z niej po prawej stronie jest napisane że sprzedają (w domu) wina. Natomiast w Trogirze jest rynek (taki bazarek) i prawdopodobnie tam można kupić wszystko czego dusza zapragnie ;)


Właściciele villi Nana - to starsza Pani i (chyba) jej córka, córka wydaje się mówić po angielsku (troszkę z nią rozmawiałem) a starsza chyba "szprecha" po niemiecku, ale idzie się dogadać po polsku i da się zrozumieć chorwacki ;) więc problemu z komunikacją nie ma a pozatym dochodzi język "machany" czyki migowy ;)

CDN - opiszę co jest za Slatine i to chyba będzie koniec , a i jeszcze z drugiej str Okrug Gornji (bo do Donji nie udało mi się dojść)
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 28.07.2009 16:32

A może pamiętasz, jak się nazywają urządzenia do zbierania wody na Ciovie. Jest ich sporo w Żednie w centrum wyspy, ale nazwa mi wyleciała z głowy. To spore, wybetonowane zagłębienie czasami z jakimiś urządzeniami na środku.
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 29.07.2009 13:34

:)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 29.07.2009 13:41

To jedzonko to Cevapi.
Smakowało?
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 30.07.2009 14:50

Czekam jeszcze na zdjęcia z Okrug Gornji (plaże, zatoka Mawarstica itp.) :D
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 30.07.2009 21:47

Gollum napisał(a):A może pamiętasz, jak się nazywają urządzenia do zbierania wody na Ciovie. Jest ich sporo w Żednie w centrum wyspy, ale nazwa mi wyleciała z głowy. To spore, wybetonowane zagłębienie czasami z jakimiś urządzeniami na środku.

Niestety nie wiem jak one się nazywają, ja przyznam się szczerze, że nie widziałem (lub nie zauważyłem tego) niczego takiego - patrzyłem bardziej pod kątem natury - rożlinność, zwierzęta... najbardziej zadziwiało mnie to, że w byle jakich miejscach, koło stsrty gruzu obok śmietnika rosną sobie bezrtosko kaktusy... co za widok ;) - dotychczas widziałem takie tylko w palmiarni :roll:

madzia1981 napisał(a):To jedzonko to Cevapi.
Smakowało?

:oops: nie - na siłę zjadłem połowę i nie dałem rady - znajoma, któa właśnie wróciła z Chorwacji (już poraz drugi) zachwycona jest tym daniem - bllleeee - ale dla tych, którym smakuje.... smacznego ;)

termondar napisał(a):Czekam jeszcze na zdjęcia z Okrug Gornji (plaże, zatoka Mawarstica itp.) :D

Ok 8)

Ale najpierw troszkę się wytłumaczę, bo niestety nie mam fajnych zdjęć z końca wyspy, ja kamerowałem (mam świetny filmik) a żonka zrobiła tylko kilka fotek na pierwszym planie z nami więc nie widać i tak panoramy, ale zachęcam na obejrzenie tych przepięknych małych "wyżłobionych" w skałach plaż, któe im bliżej końca wyspy, są piękniejsze, mi się osobiście podobała bardzo ta za ruinami domu (kto tam będzie to się przekona)

Ok Okrug Gornji

Obrazek
Panorama plaży wraz z deptakiem

Obrazek
Koniec głównej plaży i promenady, za nią właśnie jest mały porcik i w tle po lewej stronie lodóweczka z pysznymi lodami, którymi wszyscy się zachwycali (i mięli rację)

Obrazek
A to z drugiej strony od Trogiru - początek głównej plaży i promenady

Obrazek
Plaża z widoku... kraba? :wink:

Obrazek
Plaża - widok normalny


I to w zasadzie wszystko co udało mi się zobaczyć - jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony i zapisuję te wakacje w swojej pamięci jako cudowne wakacje, pełne uroku, ciepła, pierwsze wakacje wpólne z żoną i synkiem tak dalekie zagraniczne i ... będzie co wspominać, być może w przyszłym roku równierz obierzemy wspólnie cel na CHorwację ale tym razem na wyspę Pag ;)
Pozdrawiam serdecznie czytelników - mam nadzieję, że moje pisanie nieco chcautyczne nie zniechęciło Was forumowicze!
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 31.07.2009 08:43

Bardzo chętnie zobaczymy ten film, może, chociaż fragmenty! :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.08.2009 16:32

termondar napisał(a):Bardzo chętnie zobaczymy ten film, może, chociaż fragmenty! :D

Właśnie , chociaż fragmenty :?: :D
Fajna relacja :D
Pozdrawiam
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.08.2009 16:48

bartekj napisał(a):tutaj jeszcze wspomniana pizza + sardynki z grila, żona była zachwycona
Obrazek

CDN

ładne te sardynki. :wink:
pozdrav
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 01.08.2009 21:23

AndrzejJ. napisał(a):
bartekj napisał(a):tutaj jeszcze wspomniana pizza + sardynki z grila, żona była zachwycona
Obrazek

CDN

ładne te sardynki. :wink:
pozdrav


Obie! :P
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 02.08.2009 08:31

Co do sardynek :D macie rację :lol:
Jeśli chodzi o filmik - nie obiecuję, ale zobaczę, może jakiś fragmencik da radę wrzucić
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 02.08.2009 15:51

Obrazek
Tyle udało mi się uchwycić w 2008r jeżeli chodzi o zatokę Mawarstica
:D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 02.08.2009 16:07

Dzięki, za te fotki, interesuje mnie ta okolica bo w drugiej połowie sierpnia się tam wybieramy na urlop (APARTAMENTY NADALINA), pierwszy raz do Chorwacji. Każda fotografia czy informacja jest namiastką oczekiwanego spotkania w realu.
Proszę o więcej!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ciovo, Trogir, Slatine, Mastrinka, Okrug, Arbanija 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone