Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 16.07.2011 17:24

piotrf napisał(a):Pięknie , pięknie i jeszcze piękniej . . . :D

A ta pięciomasztowa "żaglóweczka" - miodzio i wcale się nie dziwię , że zainteresowanie wzbudza 8)


Pozdrawiam
Piotr


nas też zachwycała

Obrazek

Obrazek

sory za wcięcie się w relację :wink:
czekamy na cd
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
To jest Club Med 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 17.07.2011 00:22

Uszcelony w 2010 Split Jak wracaliśmy z Hvaru to mijałem się właśnie z tym żaglowcem.
Na stronie jak ktoś chce może sobie zabukować rejs.
To jest Club Med 2

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.07.2011 00:28

Dubrownik za każdym razem mnie zachwyca. W tym roku zamierzam zobaczyć go też w Góry Srd, mam nadzieję że wszystko się uda.
Czarna Stopa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarna Stopa » 17.07.2011 13:01

Dubrownik miodzio, az lezka w oku, ze go nie zwiedzilem, ech
Klade stope i dosiadam sie do pieknej relacji.
Prosze o wiecej :)

PS. Te oczy wcale nie byly takie duze :P
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 17.07.2011 14:15

Aż mi ślinka mam na ostatnim zakręcie ;) jak sobie przypomnę smak pizzy z Mea Culpa :D pyszotka! Podają tam też smaczne cappuccino :)

Będąc w zeszłym roku w D. stwierdziliśmy, że jeden dzień to zdecydowanie za mało... Zwłaszcza, gdy tłumy turystów depczą Ci po stopach a z nieba leje się tak potworny żal, że o wycieczce po murach nawet nie myśleliśmy. Ot uroki sezonu :twisted:
W przyszłości będziemy mądrzejsi i na zwiedzanie wybierzemy się poza sezonem ;)
luki78
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki78 » 17.07.2011 16:16

Dołączam i ja.Lepiej późno niż wcale.
Własnie wróciliśmy z Podgory i już mam objawy choroby po nagłym odstawieniu Jadranu.Zdjęcia rewelacja.Pozdrawiam.
winkler
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) winkler » 18.07.2011 00:33

Witaj,
dołączam do grona czytaczy późno, ale melduję, że nadrobiłam zaległości. Czytam z zainteresowaniem, bo planuję w tym roku wycieczkę do Dubrownika (z okolic Primostenu) i usiłuję na forum "ogarnąc" troszkę temat, tak więc wszelkie wskazówki mile widziane :-)

Relacja bardzo fajna, gratuluję pięknych zdjęć i lekkiego pióra czy może bardziej klikania :-)))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2011 00:55

Też nadrobiłem zaległości :lol: ale coś mi nie pasuje :wink:
Awatarek autorki relacji z Jej zdjęciami w relacji :wink:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 18.07.2011 01:08

Janusz Bajcer napisał(a):Też nadrobiłem zaległości :lol: ale coś mi nie pasuje :wink:
Awatarek autorki relacji z Jej zdjęciami w relacji :wink:


A o zmianie fryzurki coś tam pisano powyżej :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.07.2011 11:08

Widzę, że nie tylko my jesteśmy fanami pizzy z Mea Kulpa ;)

Odcinek 11 - Dubrownik Cd.

Postaram się teraz odwrócić proporcje i będzie więcej zdjęć i mniej opisów, bo Dubrownik opisywałam 2 lata temu.
J. stwierdził, że już chodziło murach i on poczeka na nas zarówno pod twierdzą jak i pod murami. Po zapełnieniu naszych żołądków udaliśmy się na Fort Lovrijenac a J. na ławeczkę pod twierdzą.

Po drodze byliśmy świadkami jak jedna baba śmieje się ze swojego chłopa, któremu na głowę usiadł gołąb i właśnie strzelił kupę ;)
Obrazek

Jak każdy wie widoki z twierdzy są przepiękne i przypominam - wchodzi się na nią min. na ten sam bilet co na mury.
Tutaj wstawię prawie identyczne zdjęcia co 2 lata temu ;) ale bez nich relacja nie byłaby pełna.
Dubrownik przez dziurę ;)
Obrazek

Obrazek
Duża wersja panoramy

Wracając o dziwo bez problemów znaleźliśmy J., który znakomicie wtapiał się w otaczający krajobraz. Zdjęcie autorstwa A.
Obrazek

Skoro ławka była zajęta przez J., to biedny śliczny kotek musiał zadowolić się schodami.
Był to jedyny kot w Dubrowniku, który mi pozował do zdjęcia, niestety tylko dlatego, że spał i nie był świadomy tego jaką wzbudza sensację.
Obrazek

Zaczynam obawiać się, że to fotografowanie każdego napotkanego kota może podpadać pod znęcanie się nad zwierzętami ;) Zdjęcie autorstwa A.
Obrazek

Schodząc z twierdzy A. zaczęła liczyć schody (te do góry i te w dół), które przyszło nam w dniu dzisiejszym pokonać. Rachunek niestety niepełny, bo nie liczyła tych setek schodów w Stonie, ostatecznie wyniósł 1643 ;) - gdzie do tego umywają się nasze 103 schody do apartamentu ;)

Po twierdzy nastąpił czas mury. Umówiliśmy się z J., że za półtorej godziny ma czekać na nas pod Fontaną, a dodatkowo puścimy mu sygnał i poszliśmy pozwiedzać dachy Dubrownika;)

No dobra myślę sobie, ale co tu fotografować, żeby nie mieć takich samych zdjęć jak sprzed 2 lat. No i nawet komórki mózgowe nie musiały za bardzo celować w siebie, bo mym oczom uzbrojonym w szkła kontaktowe (czytaj sokoli wzrok) ukazało się pranie ;)

Każdy wie jak wygląda suszące się pranie, a kto był w Dubrowniku wie jak wygląda dubrownickie pranie ;), ale i tak je pokażę. Do tego będą inne zdjęcia jakich setki na tym forum.
700 - Odliczanie schodów ;) w wykonaniu K. i moim. Zdjęcie autorstwa A.
Obrazek

Pranie nr 1
Obrazek

Między domami
Obrazek

Poczuj każdym zmysłem, że jesteś w Dubrowniku - pranie nr 2 ;)
Obrazek

Zaglądając ludziom do okien
Obrazek

Strzelamy do żaglówki ;)
Obrazek

Wścibstwo i pranie nr 3
Obrazek

Pranie nr 4
Obrazek

Sympatyczna knajpka
Obrazek

A żaglówka odpływa 9
Obrazek

Dachy z elementem prania nr 6
Obrazek

Dachy po raz kolejny i pranie nr 7
Obrazek

Żeby nie było tak nudno to opiszę jedno zdarzenie z murów ;)
Idziemy sobie, podziwiamy krajobrazy, ja fotografuję 'mające to gdzieś koty'.
Kolejny urażony kot
Obrazek

Żeby czasem nie poruszyć zdjęcia oddech wstrzymany, jest można oddychać. Przy nabieraniu powietrza czuję całkiem przyjemny dla nosa zapach. Podnoszę wzrok, aby ów zapach zlokalizować... jakbym ten zapach skądś znała, ale jeszcze nie dociera do mnie skąd. Patrzę na R. a on z radosną miną pyta się 'Czujesz?'. Ja doznaję olśnienia i mówię 'Czuję ;)... zioła', za mną idzie A.. R ponownie pyta 'Czujesz?'. A. chwilę wdycha i błogim głosem (z tej strony to ja dziewczyny nie znałam) odpowiada 'noooooooooooo' i się szczerzy. K. jako przykładny obywatel nie rozpoznaje zapachu (co dziwne ;) ale o tym za chwilę). Okazuje się, że pod nami siedzi dwóch Chorwatów i w najlepsze palą wieeeeeelkiego skręta.
Niekumatość w tej materii K. mnie zaskoczyła, bo swego czasu spędzałyśmy mroźnego Sylwestra w Krakowie na rynku i oprócz odmrożonych ud, które miałam sine przez 2 kolejne dni, pamiętam właśnie ten zapach, który wtedy nas otaczał i wdzierał się w nasze nosy z każdej strony.
Whats uuuuup - znaczy odlot w Dubrowniku
Obrazek

Po inhalacji jako bierni palacze ;) idziemy dalej.

Nowe i stare
Obrazek

I znów dachy
Obrazek

Pranie nr 6 ;)
Obrazek

No i panoramki
Obrazek
Duża wersja panoramy

Obrazek
Duża wersja panoramy

No to doszliśmy do końca murów. Cdn. Bo to nie koniec zwiedzania Dubrownika. Jest dopiero 19.00.
Ostatnio edytowano 18.07.2011 12:17 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 18.07.2011 11:23

Ślicznie !!!
Ale pierwszy link do panoramy coś nie chodzi - zjadła się literka "t" na drugiej pozycji.

Fajnie fruwające pranie.
Mieliście podmuchy dla ochłody, czy raczej żarówka non stop ?
(po radosnych minach nie widać zmęczenia) :D
Dubrownik jak zwykle wspaniały.
piotr65
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 18.07.2011 11:25

Wielkie pranie w Dubrowniku. Coś nowego. :D
Jeszcze cztery dni, już nie wysiedzę w tej robocie. :evil:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.07.2011 12:19

Crayfish napisał(a):Ślicznie !!!
Ale pierwszy link do panoramy coś nie chodzi - zjadła się literka "t" na drugiej pozycji.

Fajnie fruwające pranie.
Mieliście podmuchy dla ochłody, czy raczej żarówka non stop ?
(po radosnych minach nie widać zmęczenia) :D


To był idelany dzień na zwiedzanie - lekko zachmurzony, przez co ani kropla potu ze mnie nie spłynęła, no i lekki wiaterek jak widać był ;)

Link poprawiony.

Kurcze zmieniłeś avatara i cie nie poznałam ;)
Bacaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bacaj » 18.07.2011 14:33

piękne zdjęcia... fajna relacja :)
ps. ja wróciłem wczoraj do PL :(
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 18.07.2011 14:58

Bacaj ja również-właśnie otrząsam się z szoku, próbuję nie widzieć deszczu za oknem i nie czuć przejmującego chłodu-stąd zaraz zabrałam się za Cropelkę i relację Cinnamonki :)

CinnamonGirl Witaj! Relację czytam jak zawsze z zapartym tchem! Napatrzeć się nie mogę na zdjęcia, bo są powalające, jak zwykle!!! I trochę mi żal, bo mi jakoś średnio w tym roku wyszły :cry: :cry: :cry:

Nie wiedziałam, że można wyjechać na Srd samochodem :(

Czekam na ciąg dalszy!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone