Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.07.2011 14:30

Zdjęcia jak zwykle super :!: :)
Przyłączam się do czytających :!:

pozdr
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 13.07.2011 19:28

Cynamonowe relacje jak zawsze interesjące :) i te piękne zdjęcia... oglądane kilka razy...

dlatego nie może mnie tu zabraknąć ;)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 14.07.2011 00:27

Hej Magda, polubiłaś widzę Podgorę. Jak jestem w pobliżu to zawsze zajeżdżam tu... na pizze jumbo (do knajpki koło portu), no smakuje mi jak nie wiem, lepszej w Cro nie pożerałem :D

Choć wylądowałem w oślej ławce, będę zaglądał :wink:

Pzdr
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 14.07.2011 06:53

piękne zdjęcia...a te bugenwilie!!! Cudo
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 14.07.2011 12:16

Joan65 napisał(a):piękne zdjęcia...a te bugenwilie!!! Cudo


zgadzam się w pełni
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 14.07.2011 17:36

Spóźniona , ale mocno zauroczona zdjęciami, dosiadam się do sporego tłumu :papa: Czekam cierpliwie na cudny Dubrownik :wink:
pawelsko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelsko » 14.07.2011 20:22

Cudne fotki i bardzo ciekawa relacja czekam z niecierpliwością na cd...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 15.07.2011 14:41

Odcinek 10 - Dubrownik cz1.
No to ruszamy w kierunku Dubrownika. Dopiero co nakarmiony mulami R. pyta cicho kiedy obiad ;). 'Nie teraz' oświadczam stanowczo, 'teraz jedziemy na górę SRD' mówię opluwając przy tym całe wnętrze samochodu - przeklęta nazwa ;). 'Pizza będzie za półtorej godziny' mina biedakowi zrzedła, bo nie chodziło mu o jedzenie a raczej o to piwo do jedzenia, które jako pokrzywdzony w tej materii kierowca będzie mógł sobie w końcu wypić.

Jako, że jesteśmy tymi uprzywilejowanymi, co to są zmotoryzowani wjeżdżamy na górę autem a nie kolejką, za którą kasują jak za zboże.

R. mimo konieczności zachowania koncentracji na dość krętej i wąskiej dróżce w kierunku wioski Bosanka , na której co chwila jakiś jadący z góry rajdowiec zapomina ściągnąć nogę z gazu na zakrętach 180 stopni, dziwnie podskakuje na siedzeniu i zerka to w lewo to w prawo, a już najmniej na drogę. No nie da się ukryć, wydaje się lekko rozkojarzony. W końcu dotarło do mnie że zerka w kierunku morza. Okazało się, że zacumowany tam jest ogrooooomny pięciomasztowiec, a wszystko, co ma choćby malutki maszcik i ma coś wspólnego z żaglówką cieszy R. ogromnie :)

Z góry widoki piękne
Obrazek
Większy format zdjęcia

Tu z kolejką ;)
Obrazek

A tu jeszcze tak ;)
Obrazek

No co trudno wybrać ;)

I z bliska
Obrazek

Obrazek

Niestety dubrownickie koty zastrajkowały i odmawiały pozowania.
Najbezczelniejszy był kot z góry SRD. No po prostu odwrócił się do mnie D... i odmówił współpracy z fotografem.
Obrazek

Wracając mijamy pasące się kozy, niestety R. mający już w głowie tylko zimne piwo, którym za chwile będzie mógł się delektować, nie zauważa ich, na co z oburzeniem i krzykiem zareagowała damska część grupy. Zanim Dotarło do niego skąd te wrzaski kozy zostały 500m za nami.
No nic nie będę miała pięknych zdjęć pasących się kóz z Dubrownikiem w tle ...

Za to zatrzymujemy się w jednej z zatoczek gdzie jest panorama na Dubrownik no i oczywiście 'żaglóweczka' prezentuje się w całej swej okazałości.
Obrazek

I panorama choć mało pogodna ;)
Obrazek

Wsiadamy do autka i jazda na parking podziemny. Już było dość późno, bo przed 16, dlatego machnęliśmy ręką na cenę parkingu, ale wg mnie to rozbój w biały dzień. 15kn za godzinę w czerwcu - nawet w sezonie jest taniej. Ostatecznie zapłaciliśmy 105 kn za parking!!! Jak to dobrze że byliśmy tylko jednym autem ;)

Na samym początku upewniamy się, do której godziny można wchodzić na mury. Pan z informacji turystycznej informuje, że ostatni turyści są wpuszczani 30 min przed zamknięciem (czyli w sezonie, gdy mury są czynne do 19 - do godziny 18.30), ale wtedy tylko na jeden odcinek. Bogatsi o tą wiedzę kupujemy bilety i od razu biegniemy do sprawdzonej 2 lata temu pizzerii Mea Culpa.

Oczywiście po drodze w biegu robię zdjęcia, bo może potem już tej uliczki nie będzie, albo pojawią się rusztowania jak w przypadku fontanny w Trsteno ;) ewidentnie coś w tym roku Chorwaci nie popisali się jeśli chodzi o przygotowania do sezonu.
Obrazek

Pizze nic a nic się nie zmieniły - całkiem spore, wystają z talerzy (R. musiał się bardzo starać aby podołać 1, pozostali najedli się do syta połówką pizzy każdy), pyszne i przestępne cenowo jak na Dubrownik (za moją i A. dałyśmy 51kn). Piwo już 'trochę' droższe, bo 28Kn za duże, nie robi to wrażenia na R., który z radością je zamawia (inni zresztą też ;)). Oczywiście zdjęć pizzy brak ;)

Z kotami nic się nie zmieniło - kot z pizzerii strzelił tzw. 'Utleniony wodoro-węglan fluoru', czyli powszechnego FOCHA i tyle było z fotografowania sierściuchów.
Obrazek

Po krótkim odpoczynku, zaspokojeniu potrzeb fizjologicznych idziemy zwiedzać ;) ale to już po weekendzie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.07.2011 14:47

Aaale fajne foty! Co do ceny parkingu, to wiesz - albo masz blisko, albo tanio. Ja parkowałem w odległości 10-minutowego spaceru od głównego wejścia na stari grad, w strefie 5Kn/godzina (choć mnie wyszło za free).
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 15.07.2011 16:26

Ale ładne kadry. Gratulacje.

A jak zobaczyłem tego gościa:
Obrazek
to od razu mi się skojarzył z "koktajlem z kota" :lol:
"... zakopujemy kota tak żeby wystawał tylko ogon z ziemi na ok. 10-15 dni,
czekamy, następnie odrywamy ogon, wkładamy słomkę i pijemy" HI-HI-HI.

PZDR i czekam na kolejne urocze przedstawianie świata.

PS. Sorki za te głupawki. :D
Ostatnio edytowano 15.07.2011 18:07 przez Crayfish, łącznie edytowano 1 raz
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 15.07.2011 16:49

Oj jak pięknie :)
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 15.07.2011 20:21

Czesiek63 napisał(a):Oj jak pięknie :)


zgadzam się
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 15.07.2011 20:26

Piękny Dubrovnik, nie byłam w nim jeszcze, czego bardzo żałuję, a najbardziej żałuję tego, że w tym roku tez go nie zobaczę :(
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.07.2011 15:52

Pięknie , pięknie i jeszcze piękniej . . . :D

A ta pięciomasztowa "żaglóweczka" - miodzio i wcale się nie dziwię , że zainteresowanie wzbudza 8)


Pozdrawiam
Piotr
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.07.2011 16:15

piotrf napisał(a):4000



Gratuluję Piotrze

:P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone