Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CHR No. 1

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 04.11.2008 13:55

No to płyniemy dalej

Tzw. pararelaksa

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

cdn
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 04.11.2008 14:02

Już teraz wiem co oznacza napis "FKK" na ustronnie położonych plażach.


Obrazek
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 04.11.2008 14:09

ct77 napisał(a):Już teraz wiem co oznacza napis "FKK" na ustronnie położonych plażach.



Freikörperkultur ??? ;)
zebra--34
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebra--34 » 04.11.2008 14:11

Gdzie takie piaszczyste dno można znaleźć w Cro?
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 04.11.2008 14:34

Miasteczko Ston

Za Wikiepedią: Miasto leży w strategicznym miejscu w przesmyku łączącym ląd stały z pozostałą częścią półwyspu, przebiega przez nie droga nr 414 łącząca wszystkie miejscowości półwyspu z ciągnącą się wzdłuż Adriatyku drogą nr 8 i za jej pośrednictwem ze stolicą okręgu - Dubrownikiem.

i dalej

Ston otoczony jest 890-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej, kiedy miasteczko było jej ważnym fortem. Dodatkowe zewnętrzne fortyfikacje obejmują także Stari Ston, mniejszą miejscowość leżącą nad brzegiem zatoki (Malostonski zaljev) oddzielającej półwysep od lądu stałego; w zatoce tej hodowane są cenione ostrygi i inne owoce morza. System fortyfikacji, utworzonych wokół Stonu skutecznie zapobiegał zdobyciu miasta przez Turków. Łączna długość murów wynosiła 5,5 km - na fortyfikacje składało się 40 wież i 7 twierdz (...)

Obrazek


i trochę szerzej


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 04.11.2008 14:44

zebra--34 napisał(a):Gdzie takie piaszczyste dno można znaleźć w Cro?


Na Mljet! Na jednym z końców wyspy jest piaszczysta plaża razem z piaszczystym zejściem do morza. Nie wierzcie jednak zdjęciom z folderów! Tak się nimi "wzruszyłem", że pomknęliśmy tam na ostatnią chwilę (przed odpłynięciem ostatniego promu) i troszkę się rozczarowałem. Plaża wyglądała o wiele gorzej niż te kamieniste, które są wszędzie w Chorwacji (a na które niektórzy narzekają).

Poza tym jeśli wypłyniesz troszkę dalej w morze z maską i płetwami to po pewnym czasie skały ustąpią piaskowi i rzadkim wodorostom. Przynajmniej ja coś takiego zaobserwowałem.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 04.11.2008 15:42

Fotki fajne czekam na dalszy ciąg :D
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 04.11.2008 17:33

Mnie też się podobają :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.11.2008 19:56

zebra--34 napisał(a):Gdzie takie piaszczyste dno można znaleźć w Cro?

np. Baska czy Soline-Cizici na Krk
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 04.11.2008 20:56

Ciekawe zdjęcia :) Też mnie zaskoczyło to piaskowe dno,ale wiem że znajdują się takie nieliczne miejsca w Chorwacji :wink: Ja również czekam na dalsze fotki.
zebra--34
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebra--34 » 05.11.2008 10:24

ct77 napisał(a):
zebra--34 napisał(a):Gdzie takie piaszczyste dno można znaleźć w Cro?


Na Mljet! Na jednym z końców wyspy jest piaszczysta plaża razem z piaszczystym zejściem do morza. Nie wierzcie jednak zdjęciom z folderów! Tak się nimi "wzruszyłem", że pomknęliśmy tam na ostatnią chwilę (przed odpłynięciem ostatniego promu) i troszkę się rozczarowałem. Plaża wyglądała o wiele gorzej niż te kamieniste, które są wszędzie w Chorwacji (a na które niektórzy narzekają).

Poza tym jeśli wypłyniesz troszkę dalej w morze z maską i płetwami to po pewnym czasie skały ustąpią piaskowi i rzadkim wodorostom. Przynajmniej ja coś takiego zaobserwowałem.

Szukam właśnie chociaż troche piasku na plaży dla dzieci na przyszły rok.
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 05.11.2008 11:45

Dubrownik

...czy jest jakiś miesiąc w roku kiedy nie ma tam turystów, względnie jest ich bardzo mało? Chętnie wtedy tam pojadę.

Obrazek

przed Pałacem Rektora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w Pałacu Rektora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mury miejskie

Obrazek

Obrazek

i odpływamy

Obrazek

cdn
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 11.01.2009 00:05

miał byc ciąg dalszy...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.02.2009 13:35

ct77 napisał(a):Już teraz wiem co oznacza napis "FKK" na ustronnie położonych plażach....


w wielkim skrocie to piekna kompleksowa niczym nie zaklocona opalenizna :D

dobre foty kolega pstryka :wink:
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 18.02.2009 14:45

Powrót po krótkiej przerwie

Arboretum, do którego trafiamy w drodze powrotnej z Dubrownika

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/b]
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone