Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwackie atrakcje naznaczone ciszą w sezonie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Melkart
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.03.2014 14:05

Po drugiej stronie jest też dojazd do brzegu i właśnie to mnie interesuje - czyli czy jest parking i mozliwość dopłynięcia stateczkiem na wysepkę Samostan Visovac.

Z drugiej strony „parking” wygląda tak i w sezonie można zaliczyć mniej regularny rejs
http://www.npkrka.hr/upload/tbl_za_posj ... _91819.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/60549962.jpg
Melkart
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.03.2014 14:06

Czy idąc w lewo przed mostkiem dojdę do tych super schodów? Jum mam metlik w głowie po obejrzeniu tych zdjęć 8O

Idąc z parkingu szlakiem wzdłuż wody - kierunek północ, po prawej /wschodniej/ stronie (nie wchodząc na mostek), dosłownie przy samym szlaku są owe schody :) .
ADAMO_16
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 25.03.2014 14:34

Dzieki, jak tylko będę się przewijał w tych rejonach to muszę tam zajść :D
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 25.03.2014 17:22

ADAMO_16 napisał(a):
Czy idąc w lewo przed mostkiem dojdę do tych super schodów? Jum mam metlik w głowie po obejrzeniu tych zdjęć 8O

Oczywiście że dojdziesz ,będziesz je widział że ścieżki

20120606160850(1).jpg

...przejdziesz na drugą stronę tym mostkiem i w prawo , po paru metrach będziesz przed schodami :wink:
https://www.google.com/maps/@43.908663, ... 9!2e1!3e10
Yankee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 18.08.2014 23:17

Na Kamenjaku teraz są pielgrzymki z Polski :-) Ale to dobrze, Ładnych widoków nigdy za wiele a i Chorwatom coś z tego zostanie w kieszeni. Najweselsze jest to że na parkingu szutrowym stoją w większości Polacy a na asfaltowym poniżej reszta świata :-)
Ostatnio edytowano 15.08.2019 14:40 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 02.03.2017 10:57

Witaj Melkart :)
Świetna relacja Dzięki :)
Już wcześniej szukałem informacji ja dostać się do tych wspaniałe opisanych i pokazanych prze Ciebie miejsc a teraz jak po sznurku tam zawitamy już w czerwcu:)
Pozdrawiam Jacek :)
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.06.2019 23:16

Melkart napisał(a):Vidikovac Kamenjak to jedna z najpiękniejszych panoram Adriatyku.

Punkt widokowy KAMENJAK znajduje się w górskiej części Parku Przyrody Jezioro Vransko i mimo swej nie najdłuższej historii, zdążył już zostać uznany za jeden z najlepszych tarasów widokowych w całej Chorwacji osiąganych autem.

Dlaczego?

Z Kamenjaka mamy zapewniony jednoczesny i niczym nie zakłócony widok na góry, jezioro oraz morze i wyspy.
Widzimy jednocześnie szerokie grzbiety wapienno skalistych gór, największe naturalne jezioro w Chorwacji, a także kilkadziesiąt wysp i wysepek, w tym m.in. Dugi Otok, Pasman, Archipelag Kornati, Murter.

Dopowiem, iż Jezioro Vransko jest pod ochroną oraz, że jest jednocześnie parkiem krajobrazowym i rezerwatem ornitologicznym.

Mogę prosić o wklejenie linka do google maps z miejscem tego tarasu? Szukalem w google po "Taras Widokowy Kamenjak" i mnie wyrzuca gdzies na istrie... Bardzo slabo to oznaczone...
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.06.2019 00:14

Dzięki Janusz!!
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Chorwackie atrakcje naznaczone ciszą w sezonie - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022