Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie atrakcje naznaczone ciszą w sezonie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.03.2014 13:05

Po drugiej stronie jest też dojazd do brzegu i właśnie to mnie interesuje - czyli czy jest parking i mozliwość dopłynięcia stateczkiem na wysepkę Samostan Visovac.


Z drugiej strony „parking” wygląda tak i w sezonie można zaliczyć mniej regularny rejs
http://www.npkrka.hr/upload/tbl_za_posj ... _91819.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/60549962.jpg
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.03.2014 13:06

Czy idąc w lewo przed mostkiem dojdę do tych super schodów? Jum mam metlik w głowie po obejrzeniu tych zdjęć 8O


Idąc z parkingu szlakiem wzdłuż wody - kierunek północ, po prawej /wschodniej/ stronie (nie wchodząc na mostek), dosłownie przy samym szlaku są owe schody :) .
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 25.03.2014 13:34

Dzieki, jak tylko będę się przewijał w tych rejonach to muszę tam zajść :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 25.03.2014 16:22

ADAMO_16 napisał(a):
Czy idąc w lewo przed mostkiem dojdę do tych super schodów? Jum mam metlik w głowie po obejrzeniu tych zdjęć 8O


Oczywiście że dojdziesz ,będziesz je widział że ścieżki

20120606160850(1).jpg


...przejdziesz na drugą stronę tym mostkiem i w prawo , po paru metrach będziesz przed schodami :wink:
https://www.google.com/maps/@43.908663, ... 9!2e1!3e10
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 18.08.2014 22:17

Na Kamenjaku teraz są pielgrzymki z Polski :-) Ale to dobrze, Ładnych widoków nigdy za wiele a i Chorwatom coś z tego zostanie w kieszeni. Najweselsze jest to że na parkingu szutrowym stoją w większości Polacy a na asfaltowym poniżej reszta świata :-)
Ostatnio edytowano 15.08.2019 13:40 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 02.03.2017 09:57

Witaj Melkart :)
Świetna relacja Dzięki :)
Już wcześniej szukałem informacji ja dostać się do tych wspaniałe opisanych i pokazanych prze Ciebie miejsc a teraz jak po sznurku tam zawitamy już w czerwcu:)
Pozdrawiam Jacek :)
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.06.2019 22:16

Melkart napisał(a):Vidikovac Kamenjak to jedna z najpiękniejszych panoram Adriatyku.

Punkt widokowy KAMENJAK znajduje się w górskiej części Parku Przyrody Jezioro Vransko i mimo swej nie najdłuższej historii, zdążył już zostać uznany za jeden z najlepszych tarasów widokowych w całej Chorwacji osiąganych autem.

Dlaczego?

Z Kamenjaka mamy zapewniony jednoczesny i niczym nie zakłócony widok na góry, jezioro oraz morze i wyspy.
Widzimy jednocześnie szerokie grzbiety wapienno skalistych gór, największe naturalne jezioro w Chorwacji, a także kilkadziesiąt wysp i wysepek, w tym m.in. Dugi Otok, Pasman, Archipelag Kornati, Murter.

Dopowiem, iż Jezioro Vransko jest pod ochroną oraz, że jest jednocześnie parkiem krajobrazowym i rezerwatem ornitologicznym.


Mogę prosić o wklejenie linka do google maps z miejscem tego tarasu? Szukalem w google po "Taras Widokowy Kamenjak" i mnie wyrzuca gdzies na istrie... Bardzo slabo to oznaczone...
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.06.2019 23:14

Dzięki Janusz!!
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwackie atrakcje naznaczone ciszą w sezonie - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone