Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja we dwoje

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 23:51

Bejur proszę nie traktuj tego jako uszczypliwość, ale mimo wszystko chcę się odnieść do tego co napisałaś. Jeżeli coś Cię wkurzy to napisz prosto, a nie szukaj dziury w całym. Proszę

BeJur napisał(a):Pete ... jestem i zawsze byłam spontaniczna, ale zaproponowanie stopa z obcą ekipą w drodze do Cro ......... dzięki Ci bardzo ....

Widocznie jesteś zbyt mało spontaniczna - to jedyny wniosek. Ucząc się kiedyś swojego zawodu objeździłem prawie całą Europę właśnie stopem. Towarzyszyły mi różne osoby - również dziewczyny. Spotkałem się wówczas w wielu przypadkach ze szczególnymi wyrazami sympatii. Niejednokrotnie nocowałem, nocowaliśmy u osób, które oferowały nam podwiezienie. Do tego sympatyczne rozmowy wieczorem przy kolacji. Było ekstra i do dzisiaj świetnie to wspominamy.
Może Tobie coś takiego nie odpowiada, ale ja chętnie z żoną wróciłbym do tego. Niestety już nie będziemy młodsi.

BeJur napisał(a):Chcesz ekstremy i zmęczenia dziewczyny???? Czy dotarcia do celu i wyluzowanych wspomnień???

To zależy tylko i wyłącznie od priorytetów obu stron. Nie rozumiem czemu podróż stopem ma być męcząca. Dla mnie to nic ekstremalnego, a wspomnienia są niesamowite. Na pewno lepsze niż podróż samolotem. To jednak kwestia gustu.

BeJur napisał(a):Niektórzy jeżdżą (lub chcą jechać) do Chorwacji motocyklem, ja za to równiez podziekuję, bo w 2009 roku przezyłam jazdę w deszczu od granicy austryjackiej do Zadaru - cały czas ściana wody. Romantyczne???? Jak cholera :)

Dalej oceniasz wszystko przez swój pryzmat, czego dowodem jest powyższa wypowiedź. Skąd wiesz czy pytający nie jest miłośnikiem motocykli i tylko pyta o alternatywę?
Ja osobiście znam małżeństwo chorwacko-polskie (mąż koleżanki jest Chorwatem). Mieszkają w Polsce, lecz często wyjeżdżają do Chorwacji, również na weekendy. Tylko i wyłącznie zimą latają samolotem. W pozostałą część roku jeżdżą własnie motorem. Nigdy nie mieli auta i nie wyobrażają sobie innego środka lokomocji do CRO.
Jak zwykle kwestia gustu.

BeJur napisał(a):Tylko, zależy dla kogo :)

I o to chodzi! Pisz co Ty uważasz za rozsądne dla Ciebie - i tyle.

BeJur napisał(a):Autokar nie jest nudą - jeśli traktujesz go jako coś co Cię dowiezie do celu, potem robisz co chcesz, chyba, że mówisz o objazdówce - to ja serdecznie dziekuję.

A jak traktuję autokar inaczej to może wg mnie być nudny? Nie, nie myślałem o objazdówce. Spędziłem kilka tysięcy godzin w autokarach i wiem, że dla pasażerów to zawsze było męczące, bez względu na to jak pilot by się starał. Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz - może być różnie. W każdym razie w autokarze, który wiezie zwykle ok. 50 osób ciężko o romantyzm.

BeJur napisał(a):Samolot - lecisz, wysiadasz i robisz co chcesz ...

To dokładnie tak jak piszesz. Jeżeli mają koncept co dalej. Bez jakiegokolwiek środka lokomocji to lipa nie wakacje w CRO - sama wiesz. Przynajmniej wydaje mi się, że wiesz.

Uwierz - nie mam chęci do kłótni, a jedynie inne zdanie na pewne sprawy. Fakt, nie lubię ironii, dlatego często wdaję się w bezsensowne dyskusje. Ale to już taka głupia cecha, a nie złośliwość.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.04.2012 09:21

PETERENZO napisał(a):Jeżeli coś Cię wkurzy to napisz prosto, a nie szukaj dziury w całym. Proszę


Ty mnie wkurzasz

PETERENZO napisał(a):Widocznie jesteś zbyt mało spontaniczna - to jedyny wniosek


taaaa.... bo akurat mnie znasz człowieku, Azję dziką zjeździłam motocyklem, autobusem, samolotem , łódką .... i to nie w dwa tygodnie i nie z biurem podróży ....

PETERENZO napisał(a):Uwierz - nie mam chęci do kłótni, a jedynie inne zdanie na pewne sprawy


w każdym temacie jak zauważyłam

PETERENZO napisał(a):Dalej oceniasz wszystko przez swój pryzmat, czego dowodem jest powyższa wypowiedź


Ty robisz dokładnie to samo, z ta róznicą, żeTy masz "rację"
PETERENZO napisał(a):
Skąd wiesz czy pytający nie jest miłośnikiem motocykli i tylko pyta o alternatywę?


Napisał, że wchodzi w grę autokar i samolot. Motocyklista nie zadaje takich pytań, tylko wsiada ma motocykl i jedzie (motocykl, nie motor - zapamiętaj sobie - tak jest poprawnie)

PETERENZO napisał(a):Fakt, nie lubię ironii, dlatego często wdaję się w bezsensowne dyskusje. Ale to już taka głupia cecha, a nie złośliwość.


Jak nie lubisz ironii to ją omiń i nie dyskutuj z ludźmi, którzy mają coś, czego Ty nie masz - poczucie humoru i dystans do siebie i świata

Koniec dyskusji z Tobą ... bo widzę, że nie ma to zupełnie sensu. Już parę osób zaprowponowało Ci wrzucenie na luz, ale nie .... dalej chcesz "zbawic" świat wg swoich norm.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.04.2012 17:09

BeJur napisał(a):.......

vis
PETERENZO napisał(a):......


BeJur napisał(a):Koniec dyskusji z Tobą ... bo widzę, że nie ma to zupełnie sensu. Już parę osób zaprowponowało Ci wrzucenie na luz, ale nie .... dalej chcesz "zbawic" świat wg swoich norm.

Wreszcie. :wink:
Peter ..... tutaj na forum jesteśmy na luzie i z humorkiem. Wyluzuj. :!: ...wesoło ma być i przyjaźnie.
.........ponadto zauważam, że Twojej treści można znaleźć sprzeczności, raz tak-raz tak. .... ehhhh.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.04.2012 19:27

BeJur napisał(a):.....


Przecież wiesz Beata,że w pustkę piszesz..






Reasumując...........

Pete....for you!

Obrazek

:twisted:
Ostatnio edytowano 01.04.2012 19:53 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107698
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.04.2012 19:42

anakin napisał(a):Reasumując...........

Obrazek

:twisted:


Reasumując ...... a gdzie harnaś :wink: :?:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.04.2012 19:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Reasumując ...... a gdzie harnaś :wink: :?:


W Biedronce. :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.04.2012 20:29

Woka - z całym szacunkiem, jestem osobą, która ma poczucie humoru i potrafi dać na luz. Myślałem, że z Ani powoli zaczynam gadać jednym językiem i doopa.
Wziąłem udział w tym wątku, bo myślałem, że jakieś moje przemyślenia, doświadczenia mogę komuś opowiedzieć - po to jest to forum (chyba). Po drodze pobłądziłem trochę we wspomnieniach. Nie mogę? Muszę się pytać Beaty czy Ani co oni o tym myślą zanim coś napiszę? To jakieś wyrocznie?
Ot taki przykład:
Bejur napisał(a):Jak nie lubisz ironii to ją omiń i nie dyskutuj z ludźmi, którzy mają coś, czego Ty nie masz - poczucie humoru i dystans do siebie i świata

Chciałem tylko przypomnieć, że to Beata dowaliła się do mojej wypowiedzi, skierowanej do Harnasia, krytykując prawie każde zdanie. I bynajmniej jej wypowiedź nie miała w kontekście dobrego humoru lecz zwykłą krytykę. Moja odpowiedź na to była raczej wyjaśniająca, ale niestety kolejna ściana.

Dlatego teraz już mam głęboko czy kogoś wkurzam czy nie, ale swojego zdania będę bronił i się go trzymał. I kompletnie nie będę się przejmował takimi przytykami. Wręcz przeciwnie - zacznę zachowywać się tak samo. Może wtedy będzie wesoło! :wink:

Ani - sorry - myślałem, że powoli zacząłem Cię rozumieć i pewne Twoje wypowiedzi są dla mnie jasne. Ale wejście w ten kontekst wyjaśniło mi już wszystko. Jeżeli za to co napisałem do Harnasia otrzymuję taką fotę to sorry, ale coś się komuś powywracało.

I to niby ja udaję najmądrzejszego??? Bueheheheheheheee :lol:

EOT.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.04.2012 20:32

woka napisał(a):
Peter ..... tutaj na forum jesteśmy na luzie i z humorkiem. Wyluzuj. :!: ...wesoło ma być i przyjaźnie.


Nawet nie pomyślałbym kiedyś, że może być inaczej, ale te wyrocznie... :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.04.2012 20:55

PETERENZO napisał(a):
woka napisał(a):
Peter ..... tutaj na forum jesteśmy na luzie i z humorkiem. Wyluzuj. :!: ...wesoło ma być i przyjaźnie.


Nawet nie pomyślałbym kiedyś, że może być inaczej, ale te wyrocznie... :wink:

Jakie tam wyrocznie.
Tak tego nie traktuj, choć faktycznie mogło być bardziej przyjaźnie.
Ja, tutaj droczę się z kilkoma "przyjaciółmi" i nawet nie myślę o obrażaniu się ( mam nadzieję, że ONI też).
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 01.04.2012 20:58

Obrazek
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.04.2012 21:02

woka napisał(a):
PETERENZO napisał(a):
woka napisał(a):
Peter ..... tutaj na forum jesteśmy na luzie i z humorkiem. Wyluzuj. :!: ...wesoło ma być i przyjaźnie.


Nawet nie pomyślałbym kiedyś, że może być inaczej, ale te wyrocznie... :wink:

Jakie tam wyrocznie.
Tak tego nie traktuj, choć faktycznie mogło być bardziej przyjaźnie.
Ja, tutaj droczę się z kilkoma "przyjaciółmi" i nawet nie myślę o obrażaniu się ( mam nadzieję, że ONI też).


Przeczytałeś Pete?
No to tera.............zapamiętaj i będzie git. :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.04.2012 21:12

W sumie miałam się tu nie odzywać, ale zainteresowanym proponuję przejrzeć posty "jednego akuratnego" w innych wątkach ... winiety, koszt wczasów ... nie chce mi się szukać innych ....
KONIEC
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.04.2012 21:13

anakin napisał(a):Przeczytałeś Pete?
No to tera.............zapamiętaj i będzie git. :D


Jasne! Nie ma problem. Tylko jak mnie coś tak już mocno wkoo... to powiem bez ogródek.

Cholernie mnie to cieszy!
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2012 21:13

znów się spóźniłem 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107698
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.04.2012 21:18

arturac napisał(a):znów się spóźniłem 8O

Chyba tak, jak nie wejdziesz tam gdzie trzeba :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 01.04.2012 21:20 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Chorwacja we dwoje - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone