Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja we dwoje

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2012 09:34

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli autokarem to wyspy Kvarneru i wyspy w Dalmacji odpadają :idea:


A gdzie żeś się tego dowiedział :lol: Gdybym nie miał auta, to autokarem pojechałbym do Rijeki a stamtąd promem np na Hvar albo na Korculę i mam wczasy git majonez :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2012 09:52

Rysio napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli autokarem to wyspy Kvarneru i wyspy w Dalmacji odpadają :idea:


A gdzie żeś się tego dowiedział :lol: Gdybym nie miał auta, to autokarem pojechałbym do Rijeki a stamtąd promem np na Hvar albo na Korculę i mam wczasy git majonez :D


Mozna i tak :lol: ale dla "pierwszaka" to dość trudne logistycznie :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2012 10:30

E tam trudne. Schody na prom wcale wysokie nie są :) Łatwiejsze to niż objechanie Słowenii :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2012 10:35

Rysio napisał(a):E tam trudne. Schody na prom wcale wysokie nie są :) Łatwiejsze to niż objechanie Słowenii :wink:


Jak jedzie autokarem, o objazd Słowenii nie powinien się martwić, to sprawa kierowcy :wink:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 30.03.2012 11:31

Janusz Bajcer napisał(a):
Harnaś napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków.

Piszę tutaj ponieważ przeglądam i przeglądam a wybór spory, wszędzie pięknie i wszędzie by się pojechało :)

Ładnie na wyspach w Zatoce Kvarner

Samochodu nie posiadam więc w grę wchodziła by podróż samolotem lub autokarem.


Jeśli samolotem, to okolice Splitu lub Dubrovnika.

Jeśli autokarem to wyspy Kvarneru i wyspy w Dalmacji odpadają :idea:


Kiedyś w Drveniku widziałam ,jak ludzie wysiedli z promu z Hvaru i wsiedli do podstawionego autokaru.glowy nie dam,ale chyba to był autokar z delta travel.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.03.2012 12:29

Gdziekolwiek nie pojedziecie na pewno będziecie zadowoleni. Ja jestem maniaczką Dalmacji, tej południowej i z uporem tejże maniaczki będę powtarzać, że tam najpiękniej, ale to nie znaczy, że gdzie indziej też pięknie nie jest :)

A może alternatywą jest wykupienie wakacji w biurze podróży. Macie z głowy podróż i zakwaterowanie, a przecież nikt nie powiedział, że musicie z wycieczkową grupą robić wszystko i jeździć wszędzie.
Moi znajomi właśnie tak spędzili podróż poślubną na wyspie Korcula (a nie mówiłam, że maniakiem jestem tych rejonów :) )

Dla chcącego nie ma nic trudnego, a coś mi się wydaje, że Wy z tych chcących, na trudności nie zważających. Dacie radę, to będą piękne wakacje.

Lotnisko jest jeszcze w Zadarze, może w tamtym rejonie coś Was zainteresuje.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 30.03.2012 23:23

a ja bym ci podpowiedział lot do Splitu, potem prom do Hvaru. Kwaterę znajdźcie po południowej stronie miasteczka. Będziecie mieli blisko i do portu, i na stare centrum, i do sklepików, i na plażę w zatoce Pokonji, a skuterkami podjedziecie do Stari Grad, Jelsa, na polje, może i za tunel się uda. jakiś rejsik łódką na Pakleni... Czego chcieć więcej?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 00:23

Cholera - ale piękny temat zasadziłeś! Przez chwilę wróciłem do tych czasów kiedy mogłem decydować swobodnie gdzie i kiedy i z kim pojadę.... Odżyły wspomnienia i pewne sugestie z własnego doświadczenia.

Harnaś napisał(a):jakie miejsce polecacie na pierwszą podróż?

Wybrałeś genialnie. CRO zachwyci każdego 8) Wrażenie na dziewczynie zrobisz genialne jeżeli się dobrze przygotujesz lub nie zrobisz tego wcale... Ale to już pozostawiam Tobie - zależy kim jest Twoja połówka... Lubi luksus czy... itd...

Harnaś napisał(a):Samochodu nie posiadam więc w grę wchodziła by podróż samolotem lub autokarem.

Jeżeli Panna lubi spontaniczność to zastanowiłbym się nad stopem, dołączeniem do innej imprezy, ekipy - to taniej i zabawniej. Autokar to nuda i zmęczenie. W ostateczności samolot.

Harnaś napisał(a):Wybieram się z kobietą więc mile widziane wypowiedzi kobiet :) gdzie zabrać kobietę w podróż do Chorwacji ;)

Panie szanowny! Daj jej katalog z nowej serii na ten rok i niech pokaże palcem! Potem zabierz ją tam dowolnym środkiem lokomocji. Jak już powiesz na miejscu - patrz - to miejsce, które pokazałaś - będzie genialnie... Stary to materiał na fajny scenariusz... Tylko od Twojej kreatywności zależy czy będzie cudnie. Gdybym mógł teraz z moją małżonką, a niegdyś dziewczyną wyruszyć w taką podróż, to codziennie pewnie bylibyśmy w innym miejscu. Taka podróż z północy na południe chorwackiego wybrzeża. Stopem, łódką, pontonem, z buta - jakkolwiek. Ech - marzenie.

PS.
Nie miej za złe, że byłem mało konkretny... Wzbudziłeś stare marzenia. Ale już niedługo i moje plany wycieczki wzdłuż oceanicznego wybrzeża Portugalii stają się coraz bardziej realne... Jeszcze kilka lat jak dzieci dorosną i w długą... 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.03.2012 13:39

PETERENZO napisał(a):
Harnaś napisał(a):Samochodu nie posiadam więc w grę wchodziła by podróż samolotem lub autokarem.

Jeżeli Panna lubi spontaniczność to zastanowiłbym się nad stopem, dołączeniem do innej imprezy, ekipy - to taniej i zabawniej. Autokar to nuda i zmęczenie. W ostateczności samolot.


Pete ... jestem i zawsze byłam spontaniczna, ale zaproponowanie stopa z obcą ekipą w drodze do Cro ......... dzięki Ci bardzo ....
Chcesz ekstremy i zmęczenia dziewczyny???? Czy dotarcia do celu i wyluzowanych wspomnień???
Niektórzy jeżdżą (lub chcą jechać) do Chorwacji motocyklem, ja za to równiez podziekuję, bo w 2009 roku przezyłam jazdę w deszczu od granicy austryjackiej do Zadaru - cały czas ściana wody. Romantyczne???? Jak cholera :)
Tylko, zależy dla kogo :)
Autokar nie jest nudą - jeśli traktujesz go jako coś co Cię dowiezie do celu, potem robisz co chcesz, chyba, że mówisz o objazdówce - to ja serdecznie dziekuję.
Samolot - lecisz, wysiadasz i robisz co chcesz ...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2012 13:56

Obrazek
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 19:09

BeJur napisał(a):Pete ... jestem i zawsze byłam spontaniczna, ale zaproponowanie stopa z obcą ekipą w drodze do Cro ......... dzięki Ci bardzo ....
itd...

Miałem wrażenie, że pisałem do Harnasia 8O

To o czym piszesz napisałem w pierwszej osobie - że to ja zastanowiłbym się itd... Pisałem o własnych wspomnieniach i marzeniach. Czy ktoś z tego skorzysta? Nie wiem. Ja myślałbym o tych wakacjach właśnie w ten sposób.
Jeżeli myślisz inaczej to napisz o tym, ale nie koniecznie w kontekście mojej wypowiedzi.

Harnaś - życzę udanej zabawy. Trochę Ci zazdroszczę! :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.03.2012 20:37

Harnaś napisał(a):.. gdzie zabrać kobietę w podróż do Chorwacji ;)

Jak zauważyłeś każdy Ci doradza/odradza ale nikt nie wskazuje konkretnie.

Jako, że pytasz konkretnie - ja konkretnie odpowiadam ... zabierz JĄ do Chorwacji.
Miejsce: wszystkie miejsca są właściwe.
Wiem, jeszcze nie byłeś i myślisz, że są takie extra miejsca, że dech zapiera, że ..... Przestań w ten sposób myśleć :!:

Moim zdaniem, najlepiej blisko tj. kierunek Rijeka a później wybieraj konkretny rejon. Obojętnie co wybierzesz - będzie dobrze.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.03.2012 22:24

PETERENZO napisał(a):Miałem wrażenie, że pisałem do Harnasia 8O

To o czym piszesz napisałem w pierwszej osobie - że to ja zastanowiłbym się itd... Pisałem o własnych wspomnieniach i marzeniach. Czy ktoś z tego skorzysta? Nie wiem. Ja myślałbym o tych wakacjach właśnie w ten sposób.
Jeżeli myślisz inaczej to napisz o tym, ale nie koniecznie w kontekście mojej wypowiedzi.

Harnaś - życzę udanej zabawy. Trochę Ci zazdroszczę! :wink:


widzę, że Tobie naprawdę wszystko trzeba tłumaczyć
teraz żałuję, że nie napisałam - Harnaś nie bierz pod uwagę wypowiedzi na temat autostopu ...
ale widać .... na naukę nigdy nie jest za późno
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 22:58

Harnaś i widzisz co wyszło.

Nie słuchaj nikogo - szczególnie mnie! Zabierz dziewczynę do CRO - tak jak pisałem wcześniej - dowolnym środkiem lokomocji w dowolne miejsce, które Wam się spodoba.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2012 23:11

Harnasia zapewne już nie poczytamy - wrzucił temat i już go nie interesuje.

Cała masa takich userów przewinęło się na forum :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Chorwacja we dwoje - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone