Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja w październiku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005
Chorwacja w październiku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 20.12.2011 12:07

Witam wszystkich. Przegladam w tej chwili forum i widzę, ze zachwycacie sie pogodą we wrześniu. Ja w tym roku wyjechałam do Chorwacji 7.10, byłam w Baskiej Vodzie, była cudowna pogoda, woda cieplutka. Polecam ten okres
wszystkim, którzy faktycznie chcą wypocząć. Jedyny mankament- szybko robi się ciemno niestety.
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2011 13:03

ukryta reklama latarek? :)

czy może niewinny początek jakiejś mini relacji? :) śmiało wklejaj zdjęcia i pisz, pisz, pisz, puki jeszcze jasno jest:)
pozdrawiam
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 20.12.2011 14:16

arturac napisał(a):ukryta reklama latarek? :)

czy może niewinny początek jakiejś mini relacji? :) śmiało wklejaj zdjęcia i pisz, pisz, pisz, puki jeszcze jasno jest:)
pozdrawiam


Dobre, dobre, uśmialam się. I oczywiście wyjaśniam- to żadna ukryta reklama ani latarek, ani lamp, ani innych podobnych świecących przedmio-
tów. Chorwację kocham od dawna, bywam tam praktycznie co roku i jak widać- coraz później. Ale tez po raz pierwszy trafiłam tam na śnieg i mróz.
Zaskoczenie było totalne. Takie warunki pogodowe trafiły się na ok 100km
autostrady Zagreb-Split. Im dalej tym oczywiście było cieplej a wręcz gorąco. I tak juz zostało przez tydzień mojego urlopu. Jestem po raz n-ty
zachwycona! :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2011 15:56

pozostaje czekać na relację :)
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 20.12.2011 16:10

Krystyna napisał(a):Witam wszystkich. Przegladam w tej chwili forum i widzę, ze zachwycacie sie pogodą we wrześniu. Ja w tym roku wyjechałam do Chorwacji 7.10, byłam w Baskiej Vodzie, była cudowna pogoda, woda cieplutka. Polecam ten okres
wszystkim, którzy faktycznie chcą wypocząć. Jedyny mankament- szybko robi się ciemno niestety.
:D


Ciekaw jestem czy na początku października są jacyś turyści? Jak jest ich dużo? A jak z cenami noclegów? O ile są niższe? Czy knajpki działają jakieś? Oczywiście przy świetle sztucznym bo ciemno się robi wcześniej... :wink:
tnt
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tnt » 20.12.2011 17:22

Witam
Byłem w 2009r na przełomie września i października, Trogir , Split i okolice.
Jak dla mnie było super, pogoda ok 20-25stopni w dzień, wieczorem niestety już chłodniej. Ludzi zdecydowanie mniej, choć przyznać muszę nie aż tak mało jak się spodziewałem, wiec knajpki w większości czynne. Faktycznie dzień już nie tak długi, przez co życie wieczorne zdecydowanie szybciej się kończyło. Osobiście polecam ten termin jeśli ktoś głównie chce pozwiedzać ten piękny kraj.
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 20.12.2011 22:58

Ludzi w okresie, w którym ja byłam jest oczywiście zdecydowanie mniej niz chociażby w połowie września. Dla lepszego zobrazowania: na długości plaży
ok 100m byliśmy sami (dodam-raczej głównej plaży). Zdecydowanie jest to super. Ja byłam w Baskiej Vodzie- to turystów mało ale juz w Makarskiej- czyli 12km dalej- zdecydowanie kręcili się po ulicach. Nie były to tłumy ale jednak. Mnie taki układ odpowiada bo jeżdżę z psem- więc może się również kąpać, spokojnie chodzić na spacery i temp. mu odpowiada. :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.12.2011 10:03

Tomasz W napisał(a):Ciekaw jestem czy na początku października są jacyś turyści? Jak jest ich dużo? A jak z cenami noclegów? O ile są niższe? Czy knajpki działają jakieś? Oczywiście przy świetle sztucznym bo ciemno się robi wcześniej... :wink:


Turystów mało ...
Miejsca dużo ...
Spokój ...
Taniej ... wyraźnie taniej ... nawet ze 2 x taniej (jeżeli chodzi o spanie w stosunku do szczytu sezonu)
Knajpy pojedyncze już wyzamykane, niektóre jeszcze ciągną do końca pierwszego tygodnia października ...
Otwarte są tylko kawiarnie ...

Sprawdzone w październiku w Breli i na Pagu.
tygrys500
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys500 » 21.12.2011 19:30

Apartamenty pewnie po 8-10 euro
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 21.12.2011 20:45

tygrys500 napisał(a):Apartamenty pewnie po 8-10 euro


Chyba żartujesz z kwotą 8-10euro za apartament w październiku.
Chorwaci nie są aż tak zdesperowani, żeby za darmo je oddawać w tym czasie. Większość jest zamknięta na głucho co znaczy, że właściciele wyjechali do swoich "zimowych" miejsc zamieszkania a ci co są miejscowi i mają dobre lokalizacje (dla mnie to zawsze obok plaży) to i tak sie cenią.
Jest to oczywiście dużo taniej niż w szczycie ale na pewno nie za darmo.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.12.2011 09:01

Podejrzewam, że chodziło o 8-10 euro od osoby.

A co do pogody to sama nie wiem. Ten październik był wyjątkowy ciepły w dużej części Europy z pogodą o niebo lepszą niż np. lipcowa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2012 21:38

Dzisiaj w Rovinj ( 05.10.2012 r. ) lampa od rana do wieczora...oczywiście ranek i wieczór lekko chłodny ale temperatura w dzień oscylowała wokół 30 C...chciałem aby było ciepło i nie padało ale dzisiejsza pogoda przeszła moje najśmielsze oczekiwania 8O
Taka sama pogoda panowała od wtorku w Italii ( dzisiaj pierwszy dzień w cro ) i mam nadzieję, że tak pozostanie do wtorku :wink:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 05.10.2012 22:19

alessandro1977 napisał(a):Dzisiaj w Rovinj ( 05.10.2012 r. ) lampa od rana do wieczora...oczywiście ranek i wieczór lekko chłodny ale temperatura w dzień oscylowała wokół 30 C...chciałem aby było ciepło i nie padało ale dzisiejsza pogoda przeszła moje najśmielsze oczekiwania 8O
Taka sama pogoda panowała od wtorku w Italii ( dzisiaj pierwszy dzień w cro ) i mam nadzieję, że tak pozostanie do wtorku :wink:


Gratuluję nosa. Ja trochę spękałem i wybrałem ostatni tydzień września, zamiast października. Nie było co prawda źle, bo w większości półoblacno, ale patrząc teraz na prognozy, to trochę żałuję :?
Pozdrawiam
K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2012 22:23

Po prostu łut szczęścia bo początkowe plany zawierały inny termin wyjazdu... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2012 20:57

Dzisiaj znowu bardzo ciepło i słonecznie przez cały dzień...tym razem w Krk na wyspie Krk :D
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone