Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi i ostatni ?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2013 16:32

Kaszpir jednak zostawił otwartą furtkę :oczko_usmiech:

Tytuł wątku ma na końcu pytajnik :?: :smo:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.06.2013 16:43

A to już ciężka misja do realizacji a zawodnik też trudny ( kaszpir ) dobrze umotywował swój wniosek. Ja już wiem że pewnego dnia wróci do Chorwacji. Pytanie tylko? Czy przyzna się do błędu za jakiś okres czasu? Rok? Kilka lat Janusz :roll:

Bo sam ze swojego doświadczenia wiesz że mało kto potrafi przyznać się do błędu :P


ps. no i czy będzie miał odwagę pochylić się i Przeprosić Cromaniaków którzy ukierunkowali go na dobrą , lepszą drogę? :D
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 06.07.2013 22:01

kaszpir napisał(a):Witam !




Morze ciepłe , ale w Tunezji - cieplejsze i z cudownym bialutkim piaskiem ...

Nie ukrywam 'wabikiem" który nad zachęcił ponownie do Chorwacji było zwiedzanie. Nie nawidzę leżeć nad morze , wolę zwiedzać :)
Nawet w Tunezji w której byliśmy 2 razu niemalże całą zwiedziliśmy. Egipt też w pewnej części zwiedzony :)



Pozdrowienia z cieplej Chorwacji (Tucepi)


Jestem bardzo zdziwiona, Tunezja na mnie nie zrobiła żadnego większego wrażenia , byliśmy w krajach arabskich ( nie moje klimaty) , w Grecji i wiemy,że Chorwacja będzie zawsze w jakiś planach , odwiedzana czy prędzej czy później, jest urocza i chce się tam wracać - ZAWSZE. Natomiast wiem,że Tunezja to ostatni kraj , który przyjdzie mi powtórzyć wakacyjnie :lol: Jest brudno!Włochy....też mnie nie zachwyciły aż tak, i śmiem powtórzyć -brudno ....! Cóż może mieliśmy pecha z miejscem,ale znajomi to potwierdzają ,dużo podróżują , ale do Chorwacji wracają, bo tam ciągnie jak magnes :D
pozdrawiam :)
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 06.07.2013 22:19

Słowem wypoczynek, wczasy rodzinnie to Chorwacja , nawet all inclusive nie jest konkurencją :lol:
pozostała część świata do zwiedzania :), bo świat jest piękny ! :) :D :D
sernikowy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sernikowy » 06.07.2013 22:46

no właśnie co do tej Chorwacji ciągnie?
w tym roku jakoś bardziej do jednej z włoskich wysp mnie ciągnęło, napisałem kilkanaście zapytań o szczegóły ofert, typowe pytania w stylu czy można nie od soboty?,czy można nie na 7/14 dni tylko np na 10? czy konieczna jest opłata za końcowe sprzątanie i ręczniki za sprzątanie?,itd, itp, ale profilaktycznie również napisałem kilkanaście zapytań do kwater w rejonie Makarskiej. W ciągu kilku do kilkudziesięciu godzin od wysłania, otrzymałem odpowiedzi od wszystkich Chorwatów do których napisałem, od niektórych po dwie lub trzy odpowiedzi. Od Włochów żadnej. Zero. Ani jednej. Do dziś. Pisałem po angielsku i po polsku tłumacząc na włoski w google (wiem, że to dosyć prostackie, ale sens da się dobrze zrozumieć) Dla mnie to jeden z powodów, ze chce się do tej Chorwacji wracać, Jak tu nie chcieć jechać do kraju w języku którego plaża znaczy plaża :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 07.07.2013 06:59

sernikowy napisał(a):no właśnie co do tej Chorwacji ciągnie?
w tym roku jakoś bardziej do jednej z włoskich wysp mnie ciągnęło, napisałem kilkanaście zapytań o szczegóły ofert, typowe pytania w stylu czy można nie od soboty?,czy można nie na 7/14 dni tylko np na 10? czy konieczna jest opłata za końcowe sprzątanie i ręczniki za sprzątanie?,itd, itp, ale profilaktycznie również napisałem kilkanaście zapytań do kwater w rejonie Makarskiej. W ciągu kilku do kilkudziesięciu godzin od wysłania, otrzymałem odpowiedzi od wszystkich Chorwatów do których napisałem, od niektórych po dwie lub trzy odpowiedzi. Od Włochów żadnej. Zero. Ani jednej. Do dziś. Pisałem po angielsku i po polsku tłumacząc na włoski w google (wiem, że to dosyć prostackie, ale sens da się dobrze zrozumieć) Dla mnie to jeden z powodów, ze chce się do tej Chorwacji wracać, Jak tu nie chcieć jechać do kraju w języku którego plaża znaczy plaża :)


Sernik dobrze gada :papa:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.07.2013 10:49

Janusz Bajcer napisał(a):Kaszpir jednak zostawił otwartą furtkę :oczko_usmiech:

Tytuł wątku ma na końcu pytajnik :?: :smo:


Nadgorliwy.
Alvringar
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alvringar » 31.07.2013 22:48

kaszpir napisał(a):Witam !
...
Po prostu kto raz zobaczy Włochy i tamte zabytki i miasteczka nie zachwyci się już Chorwacją :(

...


8O

We Włoszech byłam... a chyba kilkadziesiąt razy... w tym roku w drodze powrotnej z Chorwacji po raz kolejny odwiedziłam Wenecję... i śmiało mogę powiedzieć, że Chorwacja zachwyca jednak bardziej, mimo braku kolorowych miasteczek i zimniejszego niż w Tunezji morza (a skoro to chorwackie zimniejsze, to jak się ma do tego nasze wspomniane tutaj bałtyckie? :mrgreen: ). Autostrady tak przygotowanej jak w Chorwacji nie znalazłam ani w Austrii ani tym bardziej we Włoszech (o czeskim betonie nie wspominam nawet). Piszę tym bardziej, bo usiłowaliśmy spać w drodze do Wenecji na włoskim parkingu, nawet na dwóch... nie dało się. Tak śmierdziało moczem, że nie szło okna otworzyć. Cena noclegu w Wenecji na kempingu w bungalowie (2 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i klima) 33 euro/1 osoba, nocleg w Chorwacji (Baska Voda) - 20 euro/1 osoba plus 2,5 euro/klima (pokój z łazienką i kuchnią w pełni wyposażoną).
I można by jeszcze sporo przykładów przytaczać, sięgać do historii itd., tylko po co? Ile ludzi, tyle pewnie i gustów.
Też pozdrawiam ciepło, dobranoc.
nata
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nata » 01.08.2013 20:40

W tamtym roku ,,Bóg nas opuścił,, i pojechaliśmy do Lido di Jesolo dwa kroki od Wenecji. Za 10 dni na campingu w przyczepie z przedsionkiem zamiast kuchni , z komarami , hałaśliwymi dziećmi 24 h na dobę. No i rodzynek- za każde użycie ciepłej wody w umywalni lub kuchni ,płacimy 50 euro centow. 10 dni czyli 9 noclegów w tym cudownym miejscu gdzie nawet w nocy było głośno kosztowała nas czyli 4 osoby-790 euro
Za komfortowy apt z klimatyzacja ,( dwa pokoje , salon, kuchnia i taras , ok 60 metrów kw) , blisko czystego morza , za 9 noclegów zapłaciliśmy 450 euro. Warunki i komfort nieporównywalny , no chyba że weźmiemy pod uwagę tłumy w Wenecji , bo nawet w pałacu Dioklecjana w Splicie jest luźniej. Każdy wybiera to co lubi ; jedni tłum , ścisk ,hałas i wieczorem lans na promenadzie... Inni wolą spokój i ciszę ... Ale po co wciskać od razu ciemnotę o taniosze w Italii? Nawet rozsądni Włosi przyjeżdżają do Cro.
A swoją drogą gdyby ktoś chciał namiary na super apt na wyspie Pag w miejscowości Mandre to piszcie podam adres. Pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 02.08.2013 15:09

Bravo Kaszpir! Lubię Chorwację i chętnie do niej jeżdżę, ale ta zajadła obrona jej walorów w Twoim poście "Chorwacja po raz drugi i ostatni?" jest po prostu śmieszna.
Alvringar
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alvringar » 02.08.2013 15:19

Ja myślę, że Chorwacja doskonale broni się sama :mrgreen: a forum jakby nie patrzeć opanowane przez cromaniaków, bo chorwackie.
We Włoszech byłam jeszcze 4 dni temu i sytuacja nie wygląda tak różowo, jak przedstawiona przez Kaszpira. I gdybym tam często nie jeździła myślałabym, że może po prostu źle trafiłam, ale jest inaczej. Byłam, widziałam, mam porównanie.
piotrc
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrc » 07.08.2013 10:51

Też byłem dwa razy. Jak dla mnie to za gorąco. Nie znoszę leżenia na plaży, ale w dzień nic innego się nie da robić, taki upał. Widoki podobne jak w Norwegii, z którą ciągle porównywałem Cro.
W przyszłym roku może Węgry? A jak Cro to bardziej na północ, może będzie chłodniej? Ktoś wie? Teraz byliśmy na Braću.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2013 10:56

piotrc napisał(a):Też byłem dwa razy. Jak dla mnie to za gorąco. Nie znoszę leżenia na plaży, ale w dzień nic innego się nie da robić, taki upał. Widoki podobne jak w Norwegii, z którą ciągle porównywałem Cro.
W przyszłym roku może Węgry? A jak Cro to bardziej na północ, może będzie chłodniej? Ktoś wie? Teraz byliśmy na Braću.

Jedź na Węgry nad Balaton.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 07.08.2013 12:05

piotrc napisał(a):Też byłem dwa razy. Jak dla mnie to za gorąco. Nie znoszę leżenia na plaży, ale w dzień nic innego się nie da robić, taki upał. Widoki podobne jak w Norwegii, z którą ciągle porównywałem Cro.
W przyszłym roku może Węgry? A jak Cro to bardziej na północ, może będzie chłodniej? Ktoś wie? Teraz byliśmy na Braću.


Może jedź gdzieś wyżej. Tzn Istria? I raczej w drugiej połowie sierpnia albo nawet we wrześniu. Tłumy mniejsze i chłodniej. Brać to akurat rzut kamieniem od Hvaru uznawanego za najbardziej słoneczną wyspę :wink:
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 11.08.2013 11:46

Każdy ma prawo wyrazić swoja opinię - a że nie jest ona taka jak większości użytkowników tego forum to szczegół. To nie fair "rzucać się" na kogoś kto ma inne zdanie. To jego sprawa gdzie chce jechać. Skoro woli Tunezję to niech tam jedzie....
Dla mnie i mojego męża Chorwacja jest miłością od pierwszego wejrzenia.... a, że dla innych nie to już ich problem.
Dajcie ludziom wyrażać własną opinię. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz drugi i ostatni ? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone