Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi i ostatni ?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009
Chorwacja po raz drugi i ostatni ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 17.06.2013 16:01

Witam !

Kilka lat temu (2009r) wybraliśmy się z rodzinką do Chorwacji (wrzesień) do Malinska. Nie ukrywam lokalizacja była taka bo najbliżej jak i miała być bazą "wypadową" do ... Wenecji i do jezior Pliwickich.
Dość dobrze wspominam tamte wakacje , ale nie ukrywam że największe wrażenie zrobiła na mnie Wenecja ...

Jeziora Pliwickie nie zrobily na mnie dużego wrażenia , może dla tego że zbliżone rzeczy widziałem już w Tunezji jak i na Słowacji ...

Morze nam się podobało , jednakże było zimniejsze niż te w Tunezji , no i niestety nie piaszczyste , ale o tym wiedzieliśmy wybierając się do Chorwacji ...

Bardzo mi się podobaly drogi , te serpentyny , ostre zjazdy i wjazdy i widoki :)

Rok temu byliśmy z rodzinką nad jeziorem Garda (Sirmone). Nie ukrywam że wyjazd bardzo udany , widoki cudowne (piękne miasteczko Limione) , piękna Verona i inne miasteczka i apetyt wzrósł ...

Był też Egipt ...

W tym roku stwierdziliśmy że jeszcze raz wybierzemy się do Chorwacji , bo nie widzieliśmy ani Trogiru , ani Dubrownika ....

Od 12 czerwca jesteśmy w Tucepi ...

Pogoda super.

Jednakże Chorwacja nie robi na nas takiego wrażenia jak za pierwszym razem :(
Miasteczka zaniedbane , we Włoszech posesje zadbane , piękne ogrody , trawniki , kwiaty. Tutaj surowo i brak "dopieszczenia" jak w Tunezji lub Egipcie ...

Patrząc na niektóre domy jak i podwórka wygląda jakby Chorwacji budowali domu byle szybko i byle jak najtaniej i byle zamieszkali w nich turyści , a że dom nie ma skończonej fasady , nie jest pomalowany , na podwórku sajgon to nie problem ...

Tam gdzie mieszkamy dom wyremontowany , ale caly ogródek i cała posesja zaniedbana , brak żadnego placu zabaw dla dzieci i itd ...
Obserwując inne domy wygląda tak samo. Brak placów zabaw dla dzieci na posesji , zaniedbane podwórka ...
Dużo lepiej wypadają tu kwatery nad polskim morzem ...
Olbrzymia część ma place zabaw , ogrodzone , zabdane trawniki i ogrody ...

Kilka dni temu zrobiliśmy dużą wyprawę. Byliśmy w Czarnogórze (Budva , zatoka kotorska , kotor jak i Dubrownik).
Szczerze mówiąc tak osławiony Dubrownik nie wywarł na mnie zbyt dużego wrażenia. Ładne miasto , ale niestety ciągle daleko mu do Wenecji czy np. Werony ...
Kotor też nic szczególnego , miasto jakich wiele ...
Dziś wyprawa do Trogira. Znów ladnie , ale to wszystko ...

Szczerze mówiąc trochę się zawiodłem. Może mialem za duże wymagania , albo po prostu za dużo widzieliśmy ...
Po prostu kto raz zobaczy Włochy i tamte zabytki i miasteczka nie zachwyci się już Chorwacją :(

Raczej trzeci raz już do Chorwacji się nie wybierzemy. Po prostu nie ma ona dla nas nic ciekawego do zaoferowania.

Nie dziwię się że Polacy tu przyjeżdzają , bo nie ma co ukrywać dla wielu z końca Polski (np. Kraków) dojazd nad morze Chorwackie może zająć zbliżoną ilość czasu niż nad morze PL i na pewno będzie to lepsza alternatywa niż Polskie morze (na pewno będzie cieplejsza woda i lepsza pogoda niż nad bałtykiem) , jednakże dla mnie (mieszkamy w Toruniu) do morza bałtyckiego mamy około 2-3 godziny jazdy samochodem i większość autostradą więc nasze morze jest dla nas blisko ..

Do Tucepi mieliśmy 1600km w jedną stronę. Dojazd w jedną stronę zajmuje nam 2 dni (z przerwą na spanie). Jest to więc wyprawa i to naprawdę męcząca.
Droga to Chorwacji jest dobra , ale i tak męcząca ...

Ceny w Chorwacji delikatnie mówiąc wysokie. We Wloszech było taniej ...

Do Włoch jest bliżej i droga duuuużo lepsza (po 200km od miejsca naszego zamieszkania) wjeźdzamy na autostradę ktora idzie aż do Włoch ...)

Nie ukrywam że z wyjazdu jesteśmy zadowoleni , ale nie ma jakiegoś "wow" i itd :)

Morze ciepłe , ale w Tunezji - cieplejsze i z cudownym bialutkim piaskiem ...

Nie ukrywam 'wabikiem" który nad zachęcił ponownie do Chorwacji było zwiedzanie. Nie nawidzę leżeć nad morze , wolę zwiedzać :)
Nawet w Tunezji w której byliśmy 2 razu niemalże całą zwiedziliśmy. Egipt też w pewnej części zwiedzony :)



Pozdrowienia z cieplej Chorwacji (Tucepi)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.06.2013 16:12

kaszpir napisał(a):
Raczej trzeci raz już do Chorwacji się nie wybierzemy. Po prostu nie ma ona dla nas nic ciekawego do zaoferowania.


Tak trzymaj. Nie ma co się zmuszać. Po co siedzieć w syfie i sajgonie. Jedź do Włoch i Egiptu.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 17.06.2013 16:15

Musisz odwiedzić Istrię.Pozdro
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 17.06.2013 17:20

spoko możesz już do Cro nie jechać będzie luźniej

Włochy też byłem i jakoś nie ma porównania nigdy nie zamieniłbym Cro na Włochy
a gdzie ty człowieku widziałeś taniej Włochy niż Cro to szacun
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 17.06.2013 17:25

Wiele mogę zrozumieć - inny pogląd, inne oczekiwania. Ale nie opowiadaj bajek nt. polskich kwater, które w większości kosztują astronomiczne pieniądze za wynajem, a nie oferują nawet w połowie takiego standardu wyposażenia jak w Chorwacji, że nie wspomnę o pogodzie. Chorwaci też cwaniakują i znajdą się tacy, którzy wynajmą pokoik z okienkiem pod sufitem o wym. 2x3m dla 3os. rodziny. To nie zależy od narodowości, tylko od charakteru. Co do Plitvic - wydaje mi się, że połowa malkontentów, nie wysiliła się na porządną trasę, tylko zaliczyła rejsik i z powrotem. Odnośnie cen - to wiele jest na forum na ten temat i nie ma co powielać, ale poza ekskluzywnymi hotelami, ceny chorwackie nadal są przystępniejsze niż włoskie, oczywiście dla zwykłego zjadacza chleba.
A propos Egiptu i Tunezji - czy widzieliście te kraje "od podszewki", czy tylko hotelowe enklawy i zabytki na zorganizowanych wycieczkach?
Porównywanie klimatu i temperatury wody z Tunezją jest nieporozumieniem.

Mimo wszystko życzę udanych chorwackich wakacji :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.06.2013 17:31

Ludzie, po co przekonujecie kogoś kto nie widzi prawie nic ciekawego w Cro? Nie podoba mu się i ok, niech nie jeździ. Po co udowadniać ślepemu, że kolory są piękne?
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 17.06.2013 17:56

Absolutnie nie przekonuję. Nie lubię tłumów!
:oczko_usmiech:
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 17.06.2013 17:58

To tak jak ja

im mniej pojedzie tym lepiej
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 17.06.2013 18:00

Bocian napisał(a):Ludzie, po co przekonujecie kogoś kto nie widzi prawie nic ciekawego w Cro? Nie podoba mu się i ok, niech nie jeździ. Po co udowadniać ślepemu, że kolory są piękne?


Nie dosyć, że nie widzi, to jeszcze nie potrafi tego poprawnie przekazać.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.06.2013 18:07

jara napisał(a):Nie dosyć, że nie widzi, to jeszcze nie potrafi tego poprawnie przekazać.

Przekazuje jak widzi i umie. Nie ma co tu bić piany, bo przekonywanie nie ma sensu. Udowadnianie, że w Cro są zabytki? Po co? Porównywanie paragonów z Włoch i Cro? Po co? Kto pokochał Cro ten widzi jej piękno. Zachwyci się choćby i Nakovaną... Zaduma w Vukovarskiej Bolnicy... Zapali świeczkę w Ovčarach... Spojrzy z zachwytem na Korčulę ze Svetog Ilija...
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.06.2013 18:18

W sumie dobrze jest czasem usłyszeć opinię krytyczną. Ten cały optymizm i zachwyt na jej tle może da się opanować i wrócić do realiów. Trzeźwa ocena pozwala uniknąć rozczarowań.
Znajomy namówił mnie na wyjazd do Istrii w połowie maja tego roku. Nie ma zmartwienia, tam zawsze jest ciepło, woda boska, plaża i pływanie. Ponieważ nie uległem zaczadzeniu zabrałem ze sobą śpiwór i koc. W nocy około 10st, w dzień 17-20. Prawie cały tydzień padało. Temperaturę wody na stronie podają 19st ale moim zdaniem było nie więcej niż 15. Śpiwór i dodatkowy koc sprawił, że spało mi się normalnie, reszta wczasowiczów wymarzła, że hej! Panie przyjechały wyłącznie w krótkich rękawkach. Słońca przez tydzień można było nazbierać najwyżej na jeden dzień, reszta to chmury, deszcz i wiatr.
Znajomy wrócił zachwycony i tak się zastanawiam czy nie powinno się zdefiniować nowej jednostki chorobowej w związku z tą Chorwacją. We wrześniu się tam wybieram jeszcze raz albo może w sierpniu?
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 17.06.2013 18:26

To chyba jakaś prowokacja :roll:
Wielokrotnie byliśmy w rożnych regionach Włoch i bzdurą jest to ze jest tam taniej :!:

Jesteśmy chyba jakimiś kosmitami :idea:
bo po wakacjach nie tylko we Włoszech, ale i w Grecji, Kanarach, Tunezji- Chorwacja nas ZACHWYCIŁA !!!!

Trasa do Włoch i do Cro jest podobna.

Porównywanie Bałtyku do Cro to już jakieś żarty poprostu 8O :roll:

Lepiej jechać chociażby pod namiot do Cro niż na kwaterę ze "świetnym " placem zabaw nad naszym morzem i marznąć bo pogoda to loteria,
Jasne mozna chodzić na "miasto" i wydawać krocie na beznadziejne atrakcje dla dzieci!
(byłam wczoraj w Krynicy Morskiej, z cenami to naprawdę już przeginają )

Przedmówcy mają rację, nie jedz wiecej do Chorwacji bo Ona jest baaardzo brzydka i okropna i droga i widoki są poprostu paskudne i jedzenie koszmarne i ogólnie jest tam bleee :wink: :!: :papa:
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 17.06.2013 20:03

arabesqa74 napisał(a):A propos Egiptu i Tunezji - czy widzieliście te kraje "od podszewki", czy tylko hotelowe enklawy i zabytki na zorganizowanych wycieczkach?
Porównywanie klimatu i temperatury wody z Tunezją jest nieporozumieniem.

Mimo wszystko życzę udanych chorwackich wakacji :papa:


W Tunezji byliśmy 2 razy. Raz z całą rodzinka (dziećmi) , drugi raz sami.
Drugi raz jak byliśmy to jeździliśmy także "ichniejszym pks" i pojechaliśmy sobie do kilku miejsc ...
Jak byliśmy z dzieciakami to chodziliśmy na wycieczki i wybieraliśmy miejsca które poza hotelem mają też medinę i są normalnymi miastami ...

W Egipcie korzystaliśmy z lokalnych biur i jeździliśmy na wycieczki bez udziału rezydentów ...
Było taniej i dodatkowo wycieczki było "bogatsze" w atrakcje ...
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 17.06.2013 20:15

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):Nie dosyć, że nie widzi, to jeszcze nie potrafi tego poprawnie przekazać.

Przekazuje jak widzi i umie. Nie ma co tu bić piany, bo przekonywanie nie ma sensu. Udowadnianie, że w Cro są zabytki? Po co? Porównywanie paragonów z Włoch i Cro? Po co? Kto pokochał Cro ten widzi jej piękno. Zachwyci się choćby i Nakovaną... Zaduma w Vukovarskiej Bolnicy... Zapali świeczkę w Ovčarach... Spojrzy z zachwytem na Korčulę ze Svetog Ilija...


Przekazuje jak potrafię ...

Pytanie , czy Ci "obrońcy" CRO byli gdzieś poza Polską i Chorwacją , bo to bardzo ważne ...
Jak pierwszy raz przyjechałem do Chorwacji to byłem ją zafascynowany , ale niestety czar szybko prysnął jak poznało się inne kraje ...
Niestety taka jest prawda.

Widać że Chorwacja mnie zafascynowała bo jestem ponownie w Chorwacji , tyle że niestety czuję niedosyt i jak dla mnie czar Chorwacji prysnął ...

Zastanawiam się ile tych "obrońców" Chorwacji to ludzie którzy mieszkają w Chorwacji i wynajmuja kwatery i żyją z kwater. Ciężko aby Ci ludzie byli obiektywni :)

Ja nie mam zamiaru nikogo "nawracać". Po prostu piszę jakie mam odczucia i jak obecnie "przyjąłem" Chorwację ...

W następnym roku planuję wrócić po raz trzeci do Tunezji to ukochanego Sousse ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.06.2013 20:23

kaszpir napisał(a):Niestety taka jest prawda.

Twoja prawda.

kaszpir napisał(a):Zastanawiam się ile tych "obrońców" Chorwacji to ludzie którzy mieszkają w Chorwacji i wynajmuja kwatery i żyją z kwater. Ciężko aby Ci ludzie byli obiektywni :)


Ja mam 17 apartmanów...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz drugi i ostatni ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone