Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja na czterech łapach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anata
Globtroter
Chorwacja na czterech łapach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anata » 17.03.2017 23:26

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Na wstępie przedstawię się - nazywam się Ania i razem z mężem mieszkam w Gdańsku.
Moje dwie największe pasje to nasze psy i podróże. Tak więc aby w pełni cieszyć się jedną i drugą trzeba je było połączyć i tak od lat podróżujemy w dość nietypowym team-ie: my i nasze psy.
Na pierwszy ogień postanowiłam opisać naszą ostatnią podróż do Chorwacji z 2016 r. i mam nadzieję, że moja relacja okaże się chociaż odrobinę ciekawa i może dla kogoś kto zastanawia się czy da się zaplanować wakacje z psem - pomocna.

Na początek mała foto zachęta :)
Załączniki:
zdjęcie 9.jpg
zdjęcie 8.jpg
zdjęcie 7.jpg
zdjęcie 6.jpg
zdjęcie 5.jpg
zdjęcie 4.jpg
Zdjęcie 3.jpg
Zdjęcie 2.jpg
zdjęcie 1.jpg
zdjecie.jpg
Przedstawiamy się :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.03.2017 23:31

Witam :papa:
I sobie poczytam :lol:
zumila
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) zumila » 17.03.2017 23:51

Siadam i czekam na więcej :)
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.03.2017 00:15

Super, siadam :)

Szkoda, że połączyć koty z podróżowaniem już nie jest tak łatwo... :roll:
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.03.2017 07:19

Siadamy i czekamy na więcej.
Od maj 2015 też aktywnie uczestniczę :D

20160830_090023.jpg
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 18.03.2017 08:54

O,załapałam się na rząd pierwszy! :lol: pokukam :wink:
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.03.2017 14:34

Z ciekawością dołączę. Kto wie może kiedyś zacznę zabierać nasze 8 łap w podróże.
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.03.2017 15:14

Super, że mamy kolejną relację.
Zasiadam i ja, bowiem też jestem miłośniczką psów (mam 6-letniego biszkoptowego labradora).
pies-ruchomy-obrazek-0028.gif
dr.kokos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 18.03.2017 17:17

Dobrze, że chodzi o wakacje z psem :oczko_usmiech:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.03.2017 18:18

Witam.

Widzę, że wybetonowali drogę do Crkva Sveti Duh....szkoda.
Też będę tu zaglądał.
Pzdr
Marko66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 18.03.2017 18:57

Ja też zabieram swoje dwa psy (wcześniej 3 wyjazdy z jednym) - temat mi znany, ale chętnie poczytam, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.03.2017 19:45

Chorwacja i psy - moje dwie miłości :hearts:
Nie może mnie tu zabraknąć :D
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.03.2017 19:59

Psiaka na wakacje nie biorę ,bo ktoś domu musi pilnować :mrgreen:
ale zdjęcia piękne więc jestem :D
marek leon
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek leon » 18.03.2017 21:57

Ja chętnie popatrzę jak psina wypoczywa w Cro. :D
Anata
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anata » 19.03.2017 01:42

Planowanie podróży zwykle zaczynamy z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze musimy znaleźć nocleg, gdzie przyjmą nas z dwoma dużymi psami, po drugie musimy znaleźć taką kwaterę gdzie nasze dziewczyny będą czuły się dobrze - najważniejsze - musi być klima i teren zielony wokół kwatery, no i po trzecie musimy zaplanować trasę tak, żeby wszyscy dobrze ją znieśli. No i jest jeszcze "po czwarte" - uwielbiam ten czas szukania, wybierania miejsca na urlop, oczekiwania..... pewnie wszyscy z Was wiedzą o czym mówię :D
Po długich dyskusjach, przeszukiwaniach forum i zbieraniu informacji zapadła decyzja - Posedarje. Znaleźliśmy świetną kwaterę i z niecierpliwością czekaliśmy na upragniony urlop. No i wreszcie nadszedł :D
Samochód zapakowany po brzegi, dokumenty sprawdzone (w tym psie paszporty, ubezpieczenia). Z uwagi na nasze dziewczyny samochód mamy dość duży - Renault Trafic Long, zdrobniale nazywany "Renia", i mimo iż naprawdę jest pojemny nam i tak zawsze wydaje się że nie ma szans na zmieszczenie wszystkiego :)

zdjęcie 10.jpg

zdjęcie 11.jpg

Poza standardowymi urlopowymi bagażami pół bagażnika zajmują bagaże naszych psów: miski, zapasowe smycze, obroże, smaczki, prześcieradła do wycierania, karma, worki do sprzątania, woda na trasę i parę jeszcze dodatkowych klamotów, które skutecznie wypełniają i tak napchany do granic możliwości bagażnik. No ale w końcu udaje się domknąć drzwi i ruszamy.

zdjęcie 14.jpg

Do przejechania mamy spory kawałek(ok 900 km) - nocleg planujemy w Austrii (niedaleko Wiednia).
Wyjeżdżamy ok 10 rano. Trasa na szczęście bez większych niespodzianek, bez korków, na bramkach luźno, więc o całkiem przyzwoitej porze docieramy do pierwszego celu. Hotel, który wybraliśmy znajduje się prawie przy autostradzie, wygląda bardzo dobrze. Bierzemy podręczne bagaże, wchodzimy i .... czujemy się jak w Polsce :) jeszcze nigdy za granicą nie byłam w miejscu gdzie byłoby tylu rodaków... wszędzie słychać polskie głosy, recepcjonista rozumie nasz język, w sumie... dziwnie :D jak później wychodzimy do samochodu po resztę bagaży widzimy, że 90% samochodów na parkingu ma polskie rejestracje, reszta to rosjanie, czesi, słowacy. Na szczęście psy akceptowane są bez zastrzeżeń. Pokoje wygodne, dość ciche, padamy na łóżko i zasypiamy od razu. Rano - ciąg dalszy podróży, a po kilku godzinach dojeżdżamy do znanego wszystkim miejsca:
zdjęcie 12.jpg

i po krótkim czasie docieramy do naszej kwatery. Nasze czterołapne czują się "jak w domu"
zdjęcie 13.jpg

Rozpakowujemy się i ZACZYNAMY URLOP :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży