Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja na czterech łapach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.03.2017 16:00

Anata
Zaplanowanie takiej podróży taką załogą z trójmiasta to już sztuka. Ja mam dużo bliżej a i tak pod rytm dobowy czworonoga wyjazd jest ustawiony. Czekamy na dalsze szczegóły relacji.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 20.03.2017 17:32

zasiadam i pozdrawiam
a to nasz łobuz cro 2016 ;)

Obrazek
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 21.03.2017 12:01

Witam , będę podglądać ponieważ my tez zabieramy nasze ukochane zwierzaki . :)

IMG_7826.JPG
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 21.03.2017 12:32

Ojejku nie spodziewałam się takiej relacji :D ale super, jestem i ja !!!
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.03.2017 20:10

Ja również z chęcią będę zaglądać :D Urocze psiaki :D
Anata
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 05.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anata » 21.03.2017 20:55

Super, że tyle osób jeździ ze swoimi psiakami :)
Generalnie Chorwaci wydają się być nastawieni bardzo przyjaźnie na turystów z psami. W każdej Konobie gdzie siadaliśmy w pierwszej kolejności michę z wodą dostawały psice, a ludzie byli bardzo mili i wyrozumiali.

Następny dzień tradycyjnie zaczęliśmy od plażowania, a następnie wybraliśmy się do Zadaru. Oczywiście nasze zwierza pojechały razem z nami :)
Zadar na początku wydał nam się okropnie zatłoczony, ciasny, ale z każdym krokiem coraz bardziej nam się podobał. „Wejście” do miasta – Brama Morska:
Zadar 1.jpg


Sporą część dnia spędziliśmy spacerując bez większego celu po uliczkach miasta, tak zwyczajnie wczuwając się w atmosferę miasta.
Zadar 11.jpg

Zadar16.jpg

Zadar 12.jpg

Zadar13.jpg


Doszliśmy do małej mariny, gdzie na jednej z łódek pracował chorwacki psiak (dla mnie to smutny widok – psiak był taki trochę jak z cyrku, robił sztuczki zachęcając ludzi do zakupu). Na szczęście jak wracaliśmy jakąś godzinę później psiny już nie było a „pływający sklep” już był zamknięty.
Zadar 6.jpg

Zadar 7.jpg


Ale oczywiście zaliczyliśmy też obowiązkowe punkty:
Chyba najbardziej charakterystyczny punkt Zadaru – Kościół św. Donata z IX w. w kształcie rotundy, dzwonnica, oraz fragmenty rzymskiego forum.
Zadar 5.jpg

Zadar 2.jpg


Dotarliśmy również do Plac Pięciu Studni:
Zadar 3.jpg


Obok znajduje się plac, gdzie głównym punktem jest rzymska kolumna
Zadar 4.jpg


Dotarliśmy również do morskich organów (fajny widok, gdy większość osób leży z uchem przy ziemi i słucha odgłosów grającego morza). Organy rzeczywiście grają - sprawdziliśmy :D
Obok organów jest miejsce, gdzie skupisko ludzi na jednym m2 jest ogromne – to instalacja „Pochwała Słońca”. Niestety zdjęcia nie oddają faktycznego wrażenia, ogólnie ciężko zrobić jakiekolwiek zdjęcie - ludzie biegają, instalacja miga i psy też nieszczególnie zachwycone - za ciasno i za głośno, ale chociaż namiastka:
Zadar 8.jpg


I tak minął nam kolejny dzień w Chorwacji.
Załączniki:
Zadar15.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4590
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.03.2017 21:06

Ja jeszcze w Zadarze nie byłam. A bardzo bym chciała. Najbardziej mi się marzą te organy.
Mieliście super dzień.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.03.2017 07:41

dhmegi napisał(a):Ja jeszcze w Zadarze nie byłam. A bardzo bym chciała. Najbardziej mi się marzą te organy.
Mieliście super dzień.


Organy fajne. Dźwięk jakby ktoś delikatnie grał na flecie. "Delikatnie=spokojnie" jak ja tam byłem. Morze było stosunkowo spokojne. Kiedy jest bardziej wzburzone to pewnie organy grają ciekawszy koncert.

Wyobrażałem sobie że chciałbym po poludniu przy zachodzie słońca siedzieć sobie na tych organach i czytać jakąś ciekawą książkę z tą muzyczką w tle. Ale niestety za dużo ludzi. I czar szybko prysł dlatego przy tej atrakcji nie spędziłem za wiele czasu.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.03.2017 08:46

Super :) bardzo lubię Zadar.
Jedna prośba - więcej psiurów poproszę ;)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 22.03.2017 12:19

Uprzedzę trochę autora i (na życzenie Magdy: "więcej psiurów") wrzucę zdjęcie ze spotkania na psiej plaży w Drenje, moje dwa (a właściwie dwie:Kika - biała i Kimi - ruda) zaprzyjaźniły się z miejscowymi:
DSCF3638.JPG

DSCF3639.JPG

DSCF3640.JPG
Czwórka w komplecie: Kika, Kimi i dwójka innych bywalców psiej plaży

Dodam tylko nawiązując do wpisu Mariusza, że Kika jest z opolskiego przytuliska i była w Chorwacji na Murterze, Pagu i dwa razy na Istrii, a Kimi wzięliśmy do naszego domu, gdy właścicielka chciała ją oddać i z braku chętnych, mogła jako szczeniaczek trafić do schroniska.
Przepraszam za OT :oops: i czekam na ciąg dalszy ...
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 22.03.2017 19:38

to ja też coś wrzucę ;) jak psiaki to i My
Akim - 9 miesięcy a już widzi Jadran

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anata
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 05.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anata » 22.03.2017 21:24

Na życzenie więcej naszych łap. Generalnie najwięcej zdjęć mają z plaży, bo tam jakoś najłatwiej to zdjęcie zrobić. Jak chodzą z nami po miastach to praktycznie jest to bez szans :)

No więc plażujemy
Plaża6.jpg

Plaża1.jpg

Plaża2.jpg

Plaża5.jpg


a potem schniemy :D
Zadar 9.jpg

Plaża7.jpg

Plaża4.jpg

Plaża3.jpg


Pozdrawiamy :)
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 22.03.2017 21:26

Super miśki, a czwarte zdjęcie rewelka :oczko_usmiech:
Anata
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 05.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anata » 22.03.2017 21:53

Następny dzień nasze psowate zostały wyjątkowo w domu, bo temperatura sięgała prawie 35 stopni, a my wybraliśmy się do malutkiego miasteczka Nin.
Do „centrum” miasta prowadzi brama – Donja Vrata. Na bramie wykute są chleb i wino.
Nin3.jpg

Nin4.jpg


Najważniejszym punktem jest Katedra, która podobno jest najmniejszą Katedrą na świecie (ok. 40 m w obwodzie) Faktycznie jest maleńka:
Nin1.jpg

a tu obok zabudowań:
Nin2.jpg


Niedaleko katedry znajduje się Kościół św. Anzelma, a obok niego pomnik z brązu biskupa Grzegorza (najważniejszego biskupa dla dawnego Nin)
Nin6.jpg

Nin5.jpg


fragmenty starego miasta
Nin7.jpg


Nin słynie również z nielicznych jak na Chorwację piaszczystych plaż (niestety koszmarnie zatłoczone)
Nin9.jpg

Nin8.jpg


ogólnie bardzo przyjemne miejsce, na pewno warte zobaczenia (jak zresztą większość :))
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 23.03.2017 02:23

Pozdrawiam Sąsiadkę z Trójmiasta :papa: :D

Psiaki cudne, chętnie poczytam i pooglądam,( chociaż bardziej kociarą jestem).

Nin wspominam miło z moich pierwszych wakacji w Chorwacji , wtedy nie było wielu turystów, może dlatego,że to koniec września był...Trafiliśmy tam przez przypadek - uciekając przed ulewami z południowej Dalmacji - i mieliśmy cudną pogodę przez ostatnie 3 dni urlopu . Świetne kalmary dawali w konobie "Tomislav" (chyba tak się nazywała), do tej pory nasz punkt odniesienia,gdy chodzi o porównanie tego dania w innych miejscach.

Czy możesz podesłać na priv namiary na nocleg w Austrii?Wciąż szukam rozwiązania idealnego, bo my też, na ogół, wyjeżdżamy z Gdańska około 9-10 rano i nocujemy w Mikulovie. Problemem jest to,że docieramy tam o 20tej - to za wcześnie ,żeby iść spać, spacer,rynek, piwko, 4 godziny snu i wyrywamy o 4 tej rano, żeby zdążyć do Splitu na prom.Dlatego sprawdzony, łatwo dostępny z autostrady nocleg za Wiedniem(najlepiej) ułatwiłby tą długą trasę.

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja na czterech łapach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone