Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 04.06.2016 21:35

mama_w_chorwacji napisał(a):Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D

Dzięki, że się zgłosiłaś. Jadę do Chorwacji z żoną o córką - trzylatką, mam nadzieję, że nie będzie potrzeby ale czy w razie w razie "w" będzie można prosić Cię o poradę?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2016 22:46

mama_w_chorwacji napisał(a):Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D

Witaj Natali :smo: :papa:
Dalmacja to spoty region - gdzie konkretnie mieszkasz :?:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2016 22:52

giba0909 napisał(a):

Dzięki, że się zgłosiłaś. Jadę do Chorwacji z żoną o córką - trzylatką, mam nadzieję, że nie będzie potrzeby ale czy w razie w razie "w" będzie można prosić Cię o poradę?

Porad nigdy za wiele - ale sporo jest w FAQ czyli TUTAJ
zula607
Autostopowicz
Do Cro z rocznymi bliźniętami-gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) zula607 » 06.06.2016 23:36

Postanowiliśmy wyjechać z rocznymi dziećmi na wakacje do Chorwacji-decyzja podjęta w jednej chwili. Wyjazd miałby być za 1,5tyg. Czy może ktoś nam pomóc i zaproponować fajne miejscowości z plażą dla maluszków? Jeśli jeszcze dosżłyby do tego jakieś kwatery byłoby super :)
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Do Cro z rocznymi bliźniętami-gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2016 23:51

zula607 napisał(a):Postanowiliśmy wyjechać z rocznymi dziećmi na wakacje do Chorwacji-decyzja podjęta w jednej chwili. Wyjazd miałby być za 1,5tyg. Czy może ktoś nam pomóc i zaproponować fajne miejscowości z plażą dla maluszków? Jeśli jeszcze dosżłyby do tego jakieś kwatery byłoby super :)

do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html
magdalena_r
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 08.06.2016 07:45

My w tym roku wybieramy się z trzylatką do Biograd na Moru.
To już drugi nasz wyjazd z dzieckiem :)
Mama_w_chorwacji czy w razie czego, można do Ciebie napisać "na bieżąco", gdyby coś się działo i wskażesz gdzie się wybrać do lekarza? :)
mama_w_chorwacji
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_w_chorwacji » 10.06.2016 11:30

Ja mieszkam w Trogirze :) można pytać lub pisać na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mama_w_chorwacji
Turysta
Re: Do Cro z rocznymi bliźniętami-gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_w_chorwacji » 10.06.2016 11:33

zula607 napisał(a):Postanowiliśmy wyjechać z rocznymi dziećmi na wakacje do Chorwacji-decyzja podjęta w jednej chwili. Wyjazd miałby być za 1,5tyg. Czy może ktoś nam pomóc i zaproponować fajne miejscowości z plażą dla maluszków? Jeśli jeszcze dosżłyby do tego jakieś kwatery byłoby super :)

Zobacz sobie ofertę hotelu Solaris w Sibeniku :)
magdalena_r
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 13.06.2016 11:58

mama_w_chorwacji napisał(a):Ja mieszkam w Trogirze :) można pytać lub pisać na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zazdroszczę :) ;)
Dziękuję za maila, mam nadzieję, że tak jak rok temu, spokojnie spędzimy urlop.
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.06.2016 12:44

Koenig napisał(a):Ja nie daję.
Same biorą :D
Ewentualnie żona coś im podrzuci :D
Po dojeździe na miejsce płaczę rzewnymi łzami widząc te porozgniatane paluszki lub inne przekąski.
Ale jedno wywalczyłem - żadnych czekolad, batoników itp bardzo brudzących rzeczy (poza tym niewskazane z powodów żołądkowych w czasie długiej podróży).
I też nie znam nikogo, kto potrafił wychować dzieci tak, żeby jadły tylko podczas postojów.

Dokładnie :oczko_usmiech:

Moja córka, która generalnie je niewiele, w aucie dostaje wilczego apetytu. Już w minutę po ruszeniu spod domu słyszę: Co mamy do jedzenia?
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 13.06.2016 19:14

maxredaktor napisał(a):
Koenig napisał(a):Ja nie daję.
Same biorą :D
Ewentualnie żona coś im podrzuci :D
Po dojeździe na miejsce płaczę rzewnymi łzami widząc te porozgniatane paluszki lub inne przekąski.
Ale jedno wywalczyłem - żadnych czekolad, batoników itp bardzo brudzących rzeczy (poza tym niewskazane z powodów żołądkowych w czasie długiej podróży).
I też nie znam nikogo, kto potrafił wychować dzieci tak, żeby jadły tylko podczas postojów.

Dokładnie :oczko_usmiech:

Moja córka, która generalnie je niewiele, w aucie dostaje wilczego apetytu. Już w minutę po ruszeniu spod domu słyszę: Co mamy do jedzenia?

Żelki, mentosy, guma do żucia, winogrona, jabłka, czyli rzeczy nie kruszące i nie brudzące.

Do picia woda, lepkie soki i wybuchowe gazowańce na postojach.
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 13.06.2016 20:10

valdemar napisał(a):Żelki, mentosy, guma do żucia, winogrona, jabłka, czyli rzeczy nie kruszące i nie brudzące.

Wytłuszczone zwłaszcza, jak masz zaliczony kurs - jak ratować dławiące się dziecko :roll:
:)
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.06.2016 20:42

Bea.ta napisał(a):
valdemar napisał(a):Żelki, mentosy, guma do żucia, winogrona, jabłka, czyli rzeczy nie kruszące i nie brudzące.

Wytłuszczone zwłaszcza, jak masz zaliczony kurs - jak ratować dławiące się dziecko :roll:
:)

Zgoda jeśli masz na myśli niemowlęta i trochę starsze maluchy. Natomiast jeśli mowa o kilkulatkach, to nic nie poradzę, że masz przykre doświadczenia, ja podałem swój przepis na zapchanie dzieci w drodze, który u mnie się sprawdził.
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.06.2016 20:46

valdemar napisał(a):Zgoda jeśli masz na myśli niemowlęta i trochę starsze maluchy. Natomiast jeśli mowa o kilkulatkach, to nic nie poradzę, że masz przykre doświadczenia, ja podałem swój przepis na zapchanie dzieci w drodze, który u mnie się sprawdził.

Kilkulatek też potrafi się zakrztusić czymś okrągłym jeśli gada w czasie jedzenia.
nie chodzi o przykre doświadczenia, tylko o wyobraźnię.
magdalena_r
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 14.06.2016 21:57

lawenda80 napisał(a):Planujemy wybrać się do cro z dziecmi dopiero w 2017 wrzesień a ja już się stresuje podróżą z dwójką 2 letnich maluchów i zastanawiam się jak to będzie.Bardzo tęsknie za cro.Moja tęsknota trwa już 3 lata natomiast mąż średnio tęskni i najchętniej wybrałby inne miejsce na spędzenie wakacji :( Chorwacja mu się podoba ale nie zakochał się w niej tak jak ja.Może nasze dzieci pokochają to miejsce ..?mam nadzieje ze TAK :D W tym roku czeka nas podróż nad nasz Bałtyk około 620km drogi więc zobaczymy jak zachowają się nasze dzieci.W tamtym roku tez byliśmy w tych okolicach naszego morza ale były malutkie poł roczku więc całą podróż przespały nie licząc przerwy na mleczko i zmiane pieluchy.Jedyny minus to prawie odparzone pupy mimo częstych zmian pampersów.

My w Cro byliśmy w zeszłym roku z dwulatką (sztuk jeden). Z oszczędności nie braliśmy noclegu po drodze, chcieliśmy się przespać w aucie. Niestety nasze plany się pozmieniały, bo wtedy, gdy ja miałam spać (żeby kończyć drogę w dzień), córka zafascynowana ciężarówkami na autostradzie zamiast spać, podziwiała drogę od 12:00 w nocy do 3:00 rano...
Dlatego w tym roku, po doświadczeniach z odbytej już podróży do Niemiec (900km), będziemy jechać max 7h i robimy postój na wyprostowanie kręgosłupów w jakimś hotelu. I myślę, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie.
Co do pieluch i odparzonej pupy dziecka, to doskonale wiem, co masz na myśli - moja córka odparza się od byle czego. Teraz już jestem mądrzejsza, więc na podróż zabezpieczyłabym pupę talkiem/ pudrem i nie przemywała chusteczkami (masa w nich chemii), tylko zwykłą wodą (można najpierw chusteczką, ale na koniec dobrze jest przemyć ręcznikiem ze zwykłą wodą).

Co do przekąsek, to ja też na to bardzo uważam, w grę wchodzą podczas jazdy chrupki kukurydziane. Mój tato (wiekowo na pewno nie dziecko) zakrztusił się w samochodzie cukierkiem i cudem wyskoczył mu z tchawicy. A niedawno czytałam o dziecku, które na tylnym siedzeniu w foteliku jadło bułkę i matka nawet nie słyszała, jak się udusiło. Także ten... Każdy swój rozum ma, ale trzeba uważać.

Kupiłam też niedawno wkładkę do fotelika, ograniczającą pocenie się dziecka. I muszę przyznać, że nie wierzyłam, ale działa. Młoda jest ciepła, ale nie spocona, jak dotychczas. A to też był spory problem w naszych podróżach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019