Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 04.06.2016 22:35

mama_w_chorwacji napisał(a):Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D

Dzięki, że się zgłosiłaś. Jadę do Chorwacji z żoną o córką - trzylatką, mam nadzieję, że nie będzie potrzeby ale czy w razie w razie "w" będzie można prosić Cię o poradę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2016 23:46

mama_w_chorwacji napisał(a):Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D

Witaj Natali :smo: :papa:
Dalmacja to spoty region - gdzie konkretnie mieszkasz :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2016 23:52

giba0909 napisał(a):
mama_w_chorwacji napisał(a):Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D

Dzięki, że się zgłosiłaś. Jadę do Chorwacji z żoną o córką - trzylatką, mam nadzieję, że nie będzie potrzeby ale czy w razie w razie "w" będzie można prosić Cię o poradę?

Porad nigdy za wiele - ale sporo jest w FAQ czyli TUTAJ
zula607
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.06.2011
Do Cro z rocznymi bliźniętami-gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) zula607 » 07.06.2016 00:36

Postanowiliśmy wyjechać z rocznymi dziećmi na wakacje do Chorwacji-decyzja podjęta w jednej chwili. Wyjazd miałby być za 1,5tyg. Czy może ktoś nam pomóc i zaproponować fajne miejscowości z plażą dla maluszków? Jeśli jeszcze dosżłyby do tego jakieś kwatery byłoby super :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Do Cro z rocznymi bliźniętami-gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2016 00:51

zula607 napisał(a):Postanowiliśmy wyjechać z rocznymi dziećmi na wakacje do Chorwacji-decyzja podjęta w jednej chwili. Wyjazd miałby być za 1,5tyg. Czy może ktoś nam pomóc i zaproponować fajne miejscowości z plażą dla maluszków? Jeśli jeszcze dosżłyby do tego jakieś kwatery byłoby super :)

do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html
magdalena_r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2008
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 08.06.2016 08:45

mama_w_chorwacji napisał(a):Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D


My w tym roku wybieramy się z trzylatką do Biograd na Moru.
To już drugi nasz wyjazd z dzieckiem :)
Mama_w_chorwacji czy w razie czego, można do Ciebie napisać "na bieżąco", gdyby coś się działo i wskażesz gdzie się wybrać do lekarza? :)
mama_w_chorwacji
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 04.06.2016
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_w_chorwacji » 10.06.2016 12:30

Ja mieszkam w Trogirze :) można pytać lub pisać na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mama_w_chorwacji
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 04.06.2016
Re: Do Cro z rocznymi bliźniętami-gdzie najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_w_chorwacji » 10.06.2016 12:33

zula607 napisał(a):Postanowiliśmy wyjechać z rocznymi dziećmi na wakacje do Chorwacji-decyzja podjęta w jednej chwili. Wyjazd miałby być za 1,5tyg. Czy może ktoś nam pomóc i zaproponować fajne miejscowości z plażą dla maluszków? Jeśli jeszcze dosżłyby do tego jakieś kwatery byłoby super :)

Zobacz sobie ofertę hotelu Solaris w Sibeniku :)
magdalena_r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2008
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 13.06.2016 12:58

mama_w_chorwacji napisał(a):Ja mieszkam w Trogirze :) można pytać lub pisać na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zazdroszczę :) ;)
Dziękuję za maila, mam nadzieję, że tak jak rok temu, spokojnie spędzimy urlop.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.06.2016 13:44

Koenig napisał(a):Ja nie daję.
Same biorą :D
Ewentualnie żona coś im podrzuci :D
Po dojeździe na miejsce płaczę rzewnymi łzami widząc te porozgniatane paluszki lub inne przekąski.
Ale jedno wywalczyłem - żadnych czekolad, batoników itp bardzo brudzących rzeczy (poza tym niewskazane z powodów żołądkowych w czasie długiej podróży).
I też nie znam nikogo, kto potrafił wychować dzieci tak, żeby jadły tylko podczas postojów.


Dokładnie :oczko_usmiech:

Moja córka, która generalnie je niewiele, w aucie dostaje wilczego apetytu. Już w minutę po ruszeniu spod domu słyszę: Co mamy do jedzenia?
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 13.06.2016 20:14

maxredaktor napisał(a):
Koenig napisał(a):Ja nie daję.
Same biorą :D
Ewentualnie żona coś im podrzuci :D
Po dojeździe na miejsce płaczę rzewnymi łzami widząc te porozgniatane paluszki lub inne przekąski.
Ale jedno wywalczyłem - żadnych czekolad, batoników itp bardzo brudzących rzeczy (poza tym niewskazane z powodów żołądkowych w czasie długiej podróży).
I też nie znam nikogo, kto potrafił wychować dzieci tak, żeby jadły tylko podczas postojów.


Dokładnie :oczko_usmiech:

Moja córka, która generalnie je niewiele, w aucie dostaje wilczego apetytu. Już w minutę po ruszeniu spod domu słyszę: Co mamy do jedzenia?


Żelki, mentosy, guma do żucia, winogrona, jabłka, czyli rzeczy nie kruszące i nie brudzące.

Do picia woda, lepkie soki i wybuchowe gazowańce na postojach.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 13.06.2016 21:10

valdemar napisał(a):Żelki, mentosy, guma do żucia, winogrona, jabłka, czyli rzeczy nie kruszące i nie brudzące.

Do picia woda, lepkie soki i wybuchowe gazowańce na postojach.


Wytłuszczone zwłaszcza, jak masz zaliczony kurs - jak ratować dławiące się dziecko :roll:
:)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.06.2016 21:42

Bea.ta napisał(a):
valdemar napisał(a):Żelki, mentosy, guma do żucia, winogrona, jabłka, czyli rzeczy nie kruszące i nie brudzące.

Do picia woda, lepkie soki i wybuchowe gazowańce na postojach.


Wytłuszczone zwłaszcza, jak masz zaliczony kurs - jak ratować dławiące się dziecko :roll:
:)


Zgoda jeśli masz na myśli niemowlęta i trochę starsze maluchy. Natomiast jeśli mowa o kilkulatkach, to nic nie poradzę, że masz przykre doświadczenia, ja podałem swój przepis na zapchanie dzieci w drodze, który u mnie się sprawdził.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.06.2016 21:46

valdemar napisał(a):Zgoda jeśli masz na myśli niemowlęta i trochę starsze maluchy. Natomiast jeśli mowa o kilkulatkach, to nic nie poradzę, że masz przykre doświadczenia, ja podałem swój przepis na zapchanie dzieci w drodze, który u mnie się sprawdził.

Kilkulatek też potrafi się zakrztusić czymś okrągłym jeśli gada w czasie jedzenia.
nie chodzi o przykre doświadczenia, tylko o wyobraźnię.
magdalena_r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2008
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 14.06.2016 22:57

lawenda80 napisał(a):Planujemy wybrać się do cro z dziecmi dopiero w 2017 wrzesień a ja już się stresuje podróżą z dwójką 2 letnich maluchów i zastanawiam się jak to będzie.Bardzo tęsknie za cro.Moja tęsknota trwa już 3 lata natomiast mąż średnio tęskni i najchętniej wybrałby inne miejsce na spędzenie wakacji :( Chorwacja mu się podoba ale nie zakochał się w niej tak jak ja.Może nasze dzieci pokochają to miejsce ..?mam nadzieje ze TAK :D W tym roku czeka nas podróż nad nasz Bałtyk około 620km drogi więc zobaczymy jak zachowają się nasze dzieci.W tamtym roku tez byliśmy w tych okolicach naszego morza ale były malutkie poł roczku więc całą podróż przespały nie licząc przerwy na mleczko i zmiane pieluchy.Jedyny minus to prawie odparzone pupy mimo częstych zmian pampersów.


My w Cro byliśmy w zeszłym roku z dwulatką (sztuk jeden). Z oszczędności nie braliśmy noclegu po drodze, chcieliśmy się przespać w aucie. Niestety nasze plany się pozmieniały, bo wtedy, gdy ja miałam spać (żeby kończyć drogę w dzień), córka zafascynowana ciężarówkami na autostradzie zamiast spać, podziwiała drogę od 12:00 w nocy do 3:00 rano...
Dlatego w tym roku, po doświadczeniach z odbytej już podróży do Niemiec (900km), będziemy jechać max 7h i robimy postój na wyprostowanie kręgosłupów w jakimś hotelu. I myślę, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie.
Co do pieluch i odparzonej pupy dziecka, to doskonale wiem, co masz na myśli - moja córka odparza się od byle czego. Teraz już jestem mądrzejsza, więc na podróż zabezpieczyłabym pupę talkiem/ pudrem i nie przemywała chusteczkami (masa w nich chemii), tylko zwykłą wodą (można najpierw chusteczką, ale na koniec dobrze jest przemyć ręcznikiem ze zwykłą wodą).

Co do przekąsek, to ja też na to bardzo uważam, w grę wchodzą podczas jazdy chrupki kukurydziane. Mój tato (wiekowo na pewno nie dziecko) zakrztusił się w samochodzie cukierkiem i cudem wyskoczył mu z tchawicy. A niedawno czytałam o dziecku, które na tylnym siedzeniu w foteliku jadło bułkę i matka nawet nie słyszała, jak się udusiło. Także ten... Każdy swój rozum ma, ale trzeba uważać.

Kupiłam też niedawno wkładkę do fotelika, ograniczającą pocenie się dziecka. I muszę przyznać, że nie wierzyłam, ale działa. Młoda jest ciepła, ale nie spocona, jak dotychczas. A to też był spory problem w naszych podróżach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone