Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.03.2016 12:34

papse napisał(a):
ita napisał(a):...
eee bez przesady ;) cała nadzieja w tych przekąskach i zapchaniu buzi na chwilę.
Ja by była ostraożna z dawaniem gum i landrynek, reszta to normalne życie, zawsze może się coś zdarzyć. Ale biszkopt czy chrupki? lizak dobry, spokój na kilkanaście minut ;)

Pamiętasz ten tragiczny przypadek z Krakowa z ubiegłego roku? Ciarki mam do dzisiaj :?

nie pamiętam, ale też nie wiadomo co dziecko jadło, może np. gumę? to naprawdę nieszczęśliwy wypadek rzadko spotykany
równie dobrze można by nie jeździć samochodem bo bywaja wypadki śmiertelne, a zakrztuszenia śmiertelne też bywają nie związane z jazdą samochodem.
Uważać trzeba to jasne, ale nie popadajmy w panikę, że aby zjeść coś w aucie trzeba stanąć.
papse
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 13:10

ita napisał(a):...
Uważać trzeba to jasne, ale nie popadajmy w panikę, że aby zjeść coś w aucie trzeba stanąć.

Zgoda, nie trzeba się zatrzymywać, ale dobrze by było gdyby dziecko jedząc coś w aucie nie siedziało same z tyłu.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.03.2016 13:20

ita napisał(a): nie popadajmy w panikę..

Popada się w paranoję.
W panikę się wpada.

Nie ma za co. :papa:
papse
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 13:25

anakin napisał(a):

Popada się w paranoję.
W panikę się wpada.

Fakt, też nie zauważyłem :wink:
Dzięki, Skywalker :mrgreen:
ita
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.03.2016 14:59

anakin napisał(a):

Popada się w paranoję.
W panikę się wpada.

racja , ale nie chciałeś to nie dziękuję :D

a może coś na temat też byś dodał, bo wygląda jak byś tylko polował na cudze błędy :wink: :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2016 17:46

Nemhain napisał(a):
andzia_st napisał(a):Przydają się przekąski do auta, paluszki, biszkopty :)

Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie żeby absolutnie nie dawać dziecku jeść podczas jazdy samochodem, jak głodne to zrobić postój i wtedy nakarmić. Dziecko, nawet duże może się zakrztusić, zanim zatrzymamy auto i wysiądziemy żeby udzielić pomocy może być rożnie. Oczywiście każdy robi jak uważa.

To rzeczywiście prawda i wskazania medyczne, ale niestety życie jest inne i bez zapychaczy trudno z dziećmi podróżować (dorosłym także).
Nemhain
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 01.03.2016 19:11

piekara114 napisał(a):To rzeczywiście prawda i wskazania medyczne, ale niestety życie jest inne i bez zapychaczy trudno z dziećmi podróżować (dorosłym także).

Zależy też do czego dzieci przyzwyczaimy ;)
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 02.03.2016 08:14

Fajnie, chciałabym poznać rodzica, który podczas 15-godz. podróży samochodem nie da nic dziecku do łapy..... Sama też pogryzam podczas podróży ....
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.03.2016 08:42

viltob08 napisał(a):Fajnie, chciałabym poznać rodzica, który podczas 15-godz. podróży samochodem nie da nic dziecku do łapy..... Sama też pogryzam podczas podróży ....

Dokładnie, Ale może ktoś z forum się przyzna, że nigdy nie daje dziecku w czasie jazdy nic do podgryzania czy picia i sam z tego nie korzysta...
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.03.2016 14:58

Ja nie daję.
Same biorą :D
Ewentualnie żona coś im podrzuci :D
Po dojeździe na miejsce płaczę rzewnymi łzami widząc te porozgniatane paluszki lub inne przekąski.
Ale jedno wywalczyłem - żadnych czekolad, batoników itp bardzo brudzących rzeczy (poza tym niewskazane z powodów żołądkowych w czasie długiej podróży).
I też nie znam nikogo, kto potrafił wychować dzieci tak, żeby jadły tylko podczas postojów.
Loucipher
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 03.03.2016 11:08

Moje dzieciaki najczęściej długą podróż zagryzają ryżowymi waflami, rogalikami croissantami albo chrupkami, a zapijają "najczęściej" Actimelami i sokami owocowymi. Dzięki temu nie marudzą podczas jazdy, że sa głodne, a na poważniejszy posiłek (typu obiad) i tak stajemy gdzieś po drodze. Przekąski mają "w zasięgu ręki" i obsługują się same. Bardzo przydają się w takich sytuacjach schowki w fotelikach dziecięcych oraz mocowane za fotelem kieszenie na różne drobiazgi.
Sprzątanie samochodu po takim wyjeździe... cóż... trzeba to chyba traktować w kategoriach rekreacji :)
W sytuacji awaryjnej (typu zakrztuszenie się dziecka) i tak pewnie bym się jak najszybciej zatrzymał (nawet na pasie awaryjnym autostrady), o ile szybciej żona nie przeskoczyłaby przez fotele do tyłu. Jak dotąd nie było takiej potrzeby :)
lawenda80
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 03.03.2016 11:32

Planujemy wybrać się do cro z dziecmi dopiero w 2017 wrzesień a ja już się stresuje podróżą z dwójką 2 letnich maluchów i zastanawiam się jak to będzie.Bardzo tęsknie za cro.Moja tęsknota trwa już 3 lata natomiast mąż średnio tęskni i najchętniej wybrałby inne miejsce na spędzenie wakacji :( Chorwacja mu się podoba ale nie zakochał się w niej tak jak ja.Może nasze dzieci pokochają to miejsce ..?mam nadzieje ze TAK :D W tym roku czeka nas podróż nad nasz Bałtyk około 620km drogi więc zobaczymy jak zachowają się nasze dzieci.W tamtym roku tez byliśmy w tych okolicach naszego morza ale były malutkie poł roczku więc całą podróż przespały nie licząc przerwy na mleczko i zmiane pieluchy.Jedyny minus to prawie odparzone pupy mimo częstych zmian pampersów.
justyna84
Autostopowicz
Pierwszy raz do Chorwacji-Ika -samochodem z dziecmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna84 » 26.04.2016 11:17

Witam serdecznie,Jak w tytule we wrześniu jedziemy samochodem z dziećmi do Chorwacji do Iki- kolo Opatiji w zatoce Kwarnerskiej. Byłabym wam wdzięczna za wszystkie informacje jakie możecie mi udzielić,miedzy innymi co zwiedzać, najlepsza trasa dojazdu,zresztą wszystko co wam na myśl przyjdzie a jest sprawdzone. Interesuje mnie tez czy można z Opatiji popłynąć na wycieczkę do Włoch,bo słyszałam ze jest taka możliwość.Może ktoś był,podpowie jak to wygląda,czy można na taki rejs udać się prywatnie,może pamięta koszt.
Jeżeli coś zle w moim poście to serdecznie przepraszam i bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję . :papa:
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Pierwszy raz do Chorwacji-Ika -samochodem z dziecmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2016 13:44

justyna84 napisał(a):Witam serdecznie,Jak w tytule we wrześniu jedziemy samochodem z dziećmi do Chorwacji do Iki- kolo Opatiji w zatoce Kwarnerskiej. Byłabym wam wdzięczna za wszystkie informacje jakie możecie mi udzielić,miedzy innymi co zwiedzać, najlepsza trasa dojazdu,zresztą wszystko co wam na myśl przyjdzie a jest sprawdzone. Interesuje mnie tez czy można z Opatiji popłynąć na wycieczkę do Włoch,bo słyszałam ze jest taka możliwość.Może ktoś był,podpowie jak to wygląda,czy można na taki rejs udać się prywatnie,może pamięta koszt.
Jeżeli coś zle w moim poście to serdecznie przepraszam i bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję . :papa:

Witam.
Trasy dojazdu są opisane na forum - skąd jedziesz :?:

Wycieczki z Opatiji >>> http://excursions-heju.com/opatija-wenecja.html
mama_w_chorwacji
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_w_chorwacji » 04.06.2016 21:07

Witam, jestem nowa na tym forum :D Pomysł zarejestrowania się na tej stronie powstał po przeczytaniu wielu problemów z jakimi borykają się rodzice jadący do Chorwacji z małymi dziećmi :D Mieszkam na stałe w Dalmacji. Mam małą córeczkę (pół Chorwatkę pół Polkę. Odwiedziłyśmy już Polskę. Jeśli macie jakieś pytania,wątpliwości a będę potrafiła na nie odpowiedzieć śmiało piszcie :D Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019