Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliw po drodze do CRO

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 26.05.2010 12:38

witajcie , jak by tak zabrać 4 karnistry to jest 80 l. diesla hm... ile to by było taniej zara policze pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.05.2010 13:12

Gdybyś był zainteresowany to mam kilka baniaków 30 litrowych po oleju. Będzie ich ze 6 albo 8 czyli blisko albo nawet ponad 200 l mógłbyś zabrać :wink:
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 26.05.2010 16:46

taak biore małą przyczepke i objadę cała cro na polskim paliwie hurrrrrrra
jazuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazuu » 26.05.2010 19:54

slapol napisał(a):Jeżdżę na dieslu i miałem na myśli wlanie tego "lepszego" diesla. Jeden zauważy różnicę, inny nie.


Podejrzewam ze jeśli ja bym Ci zalal zwyklego ON a powiedzieal ze wlalem ON PREMIUM to tez byś czuł różnice na plus ;)
elekt placebo i tyle ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.05.2010 15:20

jazuu napisał(a):Podejrzewam ze jeśli ja bym Ci zalal zwyklego ON a powiedzieal ze wlalem ON PREMIUM to tez byś czuł różnice na plus ;)
elekt placebo i tyle ;)

Jeżeli lejesz za darmo to mogę się takiemu testowi poddać ;)

Wracając do tematu też się martwiłem o ceny paliw poza granicami naszego kraju.
Ale gdy spojrzałem jakiś czas temu jak to się przedstawia to przestałem się tym martwić. 10-20gr wte czy we wte to przecież mamy w PL z miesiąca na miesiąc.
Bardziej zależy mi na jakości paliwa bo mam diesla na common railu i nie chciałbym aby mi wtryski pozatykało od Bratysławskiej ropy.
Są jakieś newralgiczne miejsca w których kategorycznie nie polecacie tankować ?
bosiek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2010
Paliwo

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosiek » 30.05.2010 12:43

Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na Waszym forum. :D
Podbijam pytanko gdzie lepiej NIE TANKOWAĆ??
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 30.05.2010 12:52

Czy ktoś doradzi na jakich stacjach tankować ON. Pytam bo mam mondeo DTCI i muszę uważać jaki on wlewam.
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 30.05.2010 12:53

Głównie chodzi mi o stacje w CRO.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 30.05.2010 12:57

Witam.
My też mamy kombi Mondeo TDCI i w Cro głównie ON tankujemy na stacji paliw INA np. w Makarskiej
Pozdrav :)
bosiek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2010
on

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosiek » 30.05.2010 15:42

a gdzie radzicie wcześniej tankować? ja jadę trochę w innym kierunku (włochy) ale mysle o małym wypadzie do Cro ;-)) Czy ktoś ma jakieś namiary na stacje w Austrii?
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008
Re: on

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 30.05.2010 15:56

bosiek napisał(a):a gdzie radzicie wcześniej tankować? ja jadę trochę w innym kierunku (włochy) ale mysle o małym wypadzie do Cro ;-)) Czy ktoś ma jakieś namiary na stacje w Austrii?


moim zdaniem jak tankujesz w PL i jeżdzisz to w Austri - na zachodzie gdzie nie zatankujesz to paliwo bedzie lepsze ;) wiadomo lepiej na markowych OMV itp

http://podroze.auto-swiat.pl/aktualne-c ... w-europie/

wychodze z zalożenie że nie bede jeżdzil po calym kraju (Austri, Slowacji czy Węgrzech) by zatankować np najtanszy gaz ...bo tak robilem za 1razem i juz mam nauczke ...blądzilem 40min po jakimś wegierskim miescie, wczesniej, 20min po koszycach ....ale od tej pory już WIEM- jade glowną trasą jest stacja to zjeżdzam i tankuje BEZ KOMBINOWANIA dla 2-5pln)

:)
bosiek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosiek » 30.05.2010 16:02

Idzik dzieki za info. Nie myslę o szukaniu jakichś tąnszych stacji, mam tdci tu nie warto oszczędzać :-)).Chce tylko zatankować dobre paliwo.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 04.06.2010 10:13

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej opłaca się tankować i płacić kartą. Przelicznik jaki później był podstawą do wystawienia rachunku z karty zawsze wychodził lepiej niż kupienie np. kun w Polsce, czy płacenie w euro. Ciekawe czy ktoś może w ostatnich dniach tak robił i jaki przyjęli przelicznik.
Z własnych wyliczeń wychodzi mi, że przeliczając kursy euro-kuna, za 100 euro można wlać ok. 86,5 PB95. Daje to cenę ok. 4.76 zł za litr. Absolutnie nie opłaca się kupić w Polsce kuny i nimi zapłacić w Chorwacji, wówczas wyjdzie grubo ponad 5 zł.
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 04.06.2010 15:34

kombiaczek napisał(a):Czy ktoś doradzi na jakich stacjach tankować ON. Pytam bo mam mondeo DTCI i muszę uważać jaki on wlewam.


Moja rada - jeśli można..
Od kilku ładnych lat jeżdżę do Chorwacji autem z silnikiem CDI.
Zawsze tankuję na stacjach renomowanych firm /......../
NA Węgrzech w Słowenii w Austrii w Chorwacji takich właśnie jest chyba przewaga ; nigdy żadnych problemów z silnikiem.
Wiem że nie ma reguły i są wyjątki ją potwierdzające ale ..
Dbaj o DTCI :D
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 06.06.2010 19:39

witam . cieszyn-brno-wien-graz-zadar .zatankowałem cieszyn full za granicą austrii (poysdorf ) chyba 15km jest OMV najtańsze paliwo .potem na autostradach w austri 1,29E diesel.POZDRO
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Cena paliw po drodze do CRO - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone