Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 13.07.2017 23:22

Witam,
chciałbym odświeżyć temat, będę miał pożyczone radio CB, czy mogę bez problemów korzystac na trasie CZ-AUS-SŁ-HR

co z tym zezwolenie w Chorwacji co o nim ciągle piszą?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.07.2017 08:27

Ja używam od lat, nie słyszałem aby ktokolwiek i kiedykolwiek miał przez to kłopoty
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 14.07.2017 08:52

Witam,
Ostatnio wrócił mój kolega z wakacji i zrelacjonował mi,że na przejściu granicznym Mursko Srediśće po stronie słoweńskiej pogranicznik przyczepił się właśnie do anteny cb która zobaczył na dachu. Pierwszy raz miał taka sytuację, wywiązała się niepotrzebna nerwówka podczas rozmowy. Ale widocznie trafił na nadgorliwą osobę. Po chorwackiej stronie tego przejścia bez problemów.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 14.07.2017 09:14

bartos79 napisał(a):Witam,
Ostatnio wrócił mój kolega z wakacji i zrelacjonował mi,że na przejściu granicznym Mursko Srediśće po stronie słoweńskiej pogranicznik przyczepił się właśnie do anteny cb która zobaczył na dachu. Pierwszy raz miał taka sytuację, wywiązała się niepotrzebna nerwówka podczas rozmowy. Ale widocznie trafił na nadgorliwą osobę. Po chorwackiej stronie tego przejścia bez problemów.


A możesz więcej napisać jak zakończyła się ta rozmowa z pogranicznikiem odnośnie CB. Kazał mu ściągnąć antenę, czy pozwolił jechać? Pytam ponieważ będziemy jechali w sierpniu przez to przejście na dwa auta, i w obu będziemy mieli radia CB.
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 14.07.2017 09:28

Ok,
Wieczorem napisze jak finalnie się skończyło - będziemy w kontakcie.
Ja również jeżdżę z antena na dachu i nigdy tam nie było problemów.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 14.07.2017 09:29

bartos79 napisał(a):Witam,
Ostatnio wrócił mój kolega z wakacji i zrelacjonował mi,że na przejściu granicznym Mursko Srediśće po stronie słoweńskiej pogranicznik przyczepił się właśnie do anteny cb która zobaczył na dachu. Pierwszy raz miał taka sytuację, wywiązała się niepotrzebna nerwówka podczas rozmowy. Ale widocznie trafił na nadgorliwą osobę. Po chorwackiej stronie tego przejścia bez problemów.

Trafił na jakiegoś nadgorliwca...
Jechałem 2 lata temu z CB przez SLO o żadnych problemów, coś się zmieniło przez te 2 lata? Nie sądzę
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 14.07.2017 17:33

Jeżdziłem kilka razy do Chorwacji z CB i nigdy nie było problemu, a wręcz przeciwnie kilka razy Rodacy pomogli :D
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 15.07.2017 11:37

Rozmawiałem z kolegą o co konkretnie chodziło i przekazał ,że pogranicznik przyczepił się do anteny na dachu, do czego jest mu potrzebna, czy nie jest za długa i dlaczego z tym jeździ 8O . Nie kazał jej na szczęście ściągać ale zadawał dużo niepotrzebnych pytań co wprowadziło nerwówkę na granicy. Pierwszy raz spotkali się z takim zainteresowaniem na słoweńskiej granicy.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 15.07.2017 12:08

Proszę moderatora o korektę nagłówka wątku.
Byk aż razi :!:
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 15.07.2017 18:18

Ja w tym roku celowo zainwestowałem w antenkę ML145 a więc całkiem spory bacik na dachu co by na autostradzie mieć lepszy zasięg i zawczasu ewentualne korki ominąć.
Mnie akurat nikt żadnej uwagi na antenę nie zwrócił, niestety muszę to głośno powiedzieć, że CB w drodze do Cro jest bez sensu... :cry:
Co z tego, że antena ma spory zasięg, cóż z tego że przeciwka leci sporo autek na polskich blaszkach z antenkami na dachu jak i tak nikt nic nie powie...
Nie wiem, czy w Słowenii wszyscy radyjka wyłączają czy może z przyzwyczajenia na kanale 19-stym gadają...
Radyjko z antenką po powrocie idzie chyba na sprzedaż bo ma ono sens ale tylko w kraju...
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 15.07.2017 18:49

Ja miałem włączone radio całą drogę do cro i nikogo nie usłyszałem. Powiem szczerze że w drodze powrotnej nawet jej nie wyciągam z bagażnika.
dziadzia78
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziadzia78 » 16.07.2017 08:46

Kod: Zaznacz cały
Co z tego, że antena ma spory zasięg, cóż z tego że przeciwka leci sporo autek na polskich blaszkach z antenkami na dachu jak i tak nikt nic nie powie...
Nie wiem, czy w Słowenii wszyscy radyjka wyłączają czy może z przyzwyczajenia na kanale 19-stym gadają...


Może nie wiedzą że po za Polską, siedzimy na kanale 28 :)
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 16.07.2017 10:22

dziadzia78 napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
Co z tego, że antena ma spory zasięg, cóż z tego że przeciwka leci sporo autek na polskich blaszkach z antenkami na dachu jak i tak nikt nic nie powie...
Nie wiem, czy w Słowenii wszyscy radyjka wyłączają czy może z przyzwyczajenia na kanale 19-stym gadają...


Może nie wiedzą że po za Polską, siedzimy na kanale 28 :)


Dokładnie sporo osób jeżdzi z włączonym kanałem 19. :D
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Cb Radio W Chorwacji, Czechach, Austri

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 18.07.2017 11:44

marko350 napisał(a):
dziadzia78 napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
Co z tego, że antena ma spory zasięg, cóż z tego że przeciwka leci sporo autek na polskich blaszkach z antenkami na dachu jak i tak nikt nic nie powie...
Nie wiem, czy w Słowenii wszyscy radyjka wyłączają czy może z przyzwyczajenia na kanale 19-stym gadają...


Może nie wiedzą że po za Polską, siedzimy na kanale 28 :)


Dokładnie sporo osób jeżdzi z włączonym kanałem 19. :D


I się irytuje , że mobilki nie "godajo" . Jak ktoś nie odpowiada na 28 to trzeba próbować na 19.
Ale fakt, nawet wywołanie konkretnego samochodu (np. zielony focus kombi) na niewiele się zdaje... Nie umiem wytłumaczyć tej niechęci. Moze pierwszy wyjazd z radiem i dlatego opór wynikający z nieumiejętności obsługi/zachowania w eterze (o ile ktoś jeszcze pamięta co to etykieta i standardowe 73 na zakończenie rozmowy)?
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004
Austria - cb radio i video rejestrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 10.03.2018 16:42

Do Chorwacji jeżdżę od 20 lat, z CB radiem od kilku, tak samo jak i z video rejestratorem. Nigdy nie było z najmniejszego problemu z policją czy innymi służbami. Doczytuje gdzie nie gdzie, że w Austrii mogą być z tego tytułu poważne problemy.
Nie wiem czy to kwestia wieku ale zaczynam mieć obawy. Demontować na granicy te urządzenia czy jeździć jak zawsze i nie przesadzać z tą ostrożnością?
Niedługo wybieram się do Włoch (majówka). Napisałem w tej kwestii maile do ambasady polskiej w Austrii i austryjackiej w Warszawie.

Swoją drogą po ubiegłorocznej majówce utrwaliły się na rejestratorze dwie ciekawe sytuacje - "strzał" z radaru gdzie mogłem potwierdzić prędkość wg. GPSu (nie mam uwag :) ) i wtargnięcie sarny na autostradę i jej potrącenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone