Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 22.05.2009 08:16

Seavolv napisał(a):Przejechałem całą trasę z CB Słowacja, Austria, Słowenia, I jeszcze trochę km po Chorwacji antena 1.5m na dachu nikt się nie czepiał i nie miałem żadnych nieprzyjemności.
Ale tak naprawdę nie było z kim pogadać, może dla tego że jechałem w nocy ale z tego co widziałem rzadko kto z PL tablicami miał antenę CB. W samej Chorwacji usłyszeć kogoś w CB to sukces jak już ktoś go używał to bardziej dla zapytania kolegi w drugim aucie czy stajemy na sikanie itp.
Dla mnie CB zagranicą mało przydatne, jednak Polska to raj CB, zobaczyć kogoś z Antenką CB na dachu za granicą chyba szybciej wygrać w totka (nie mówię tu o TIRach.


W trakcie ostatniego wyjazdu do Chorwacji jechaliśmy dwoma autami (w tym przypadku nie muszę pisać że sprzęt jest przydatny mocno) mijaliśmy się z dużą ilością aut z Polską rejestracją i CB. Zagadywani, pytani o drogę szczególnie w Słowenii nikt nie raczył się odezwać. My ze swojej strony informowaliśmy o policji, nieoznakowanych radiowozach na autostradzie.

Także apel do użytkowników UŻYWANIE CB NIE BOLI.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 22.05.2009 08:51

ja przymierzam sie juz z 5 miesiecy, zeby kupic. Ale ponoc czy za 1000 pln czy za 300 to ponoc jeden piernik, i tak trzeszczy. Mosie sie skusze na jakiegos uniden-a albo alan-a. Ale ktore to nie wiem. Widze ze wiekszosc ma Alan-a, ale jak to sie sprawdza w podrozy w nocy ? wiecie cale auto spi a tu czasem pisk czy trzaski takie ze wyrywaja ze snu pasazerow ;). Jak to jest w waszych przypadkach, podajcie zestaw i jak wam sie to sprawdza. chyba OT, ale mozna zaliczyc pod temat ;)
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 22.05.2009 09:32

Monte Christo radia mają blokadę szumów.
Tanie typu Alan100 do 102 mają tylko pokrętło do ręcznej regulacji. Ale to rozwiązanie jest upierdliwe. trzeba się ukręcić trochę.

Na pytanie jakie radio wybrać znajdziesz odpowiedź na forum www.cb-radio.pl
Tomasz Antkowiak
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz Antkowiak » 22.05.2009 09:42

uniden 520 + antena Lemm AT 1200 - osobiscie polecam...

caly komplet to ok 300-350 PLN

jedyne co zrobic warto to zaniesc radio do serwisu gdzie spradza czy aby nie przestroil go ktos na skroty i ewentualnie poprawia

pomimo opini polskich wladz uwazam ze to doskonale radio w niczym nie ustepujace swojemu europejskiemu odpowiednikowi kosztujacemu gruuubo wiecej, wszelkie tanie alany, cobry zdecydowanie mu ustepuja
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.05.2009 09:48

Tomasz Antkowiak napisał(a):uniden 520 + antena Lemm AT 1200 - osobiscie polecam...


w sluzbowym mam wlasnie 520-tke - moco polecam, solidne, niedrogie i funkcjonalne

AT700 na uchwycie mam w prywatnym ze wzgledu na nie za wysoki wjazd do garazu - tez wystarcza (to tego jakis midland - uniden lepiej sie sprawuje)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2009 11:18

AdamBo napisał(a):
Seavolv napisał(a):Przejechałem całą trasę z CB Słowacja, Austria, Słowenia, I jeszcze trochę km po Chorwacji antena 1.5m na dachu nikt się nie czepiał i nie miałem żadnych nieprzyjemności.
Ale tak naprawdę nie było z kim pogadać, może dla tego że jechałem w nocy ale z tego co widziałem rzadko kto z PL tablicami miał antenę CB. W samej Chorwacji usłyszeć kogoś w CB to sukces jak już ktoś go używał to bardziej dla zapytania kolegi w drugim aucie czy stajemy na sikanie itp.
Dla mnie CB zagranicą mało przydatne, jednak Polska to raj CB, zobaczyć kogoś z Antenką CB na dachu za granicą chyba szybciej wygrać w totka (nie mówię tu o TIRach.


W trakcie ostatniego wyjazdu do Chorwacji jechaliśmy dwoma autami (w tym przypadku nie muszę pisać że sprzęt jest przydatny mocno) mijaliśmy się z dużą ilością aut z Polską rejestracją i CB. Zagadywani, pytani o drogę szczególnie w Słowenii nikt nie raczył się odezwać. My ze swojej strony informowaliśmy o policji, nieoznakowanych radiowozach na autostradzie.

Także apel do użytkowników UŻYWANIE CB NIE BOLI.



Witam

A jakiego kanału używacie za granicą ?????
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 22.05.2009 11:32

Kanal 28 jest polski za granica .

ew mozna przejsc na swoj jak sie jedzie w kilka aut i ten wykorzystywac do pogaduch dluzszych ,

ale 28 jest ogolnym polskim
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2009 12:11

filip122 vel Darek napisał(a):Kanal 28 jest polski za granica .

ew mozna przejsc na swoj jak sie jedzie w kilka aut i ten wykorzystywac do pogaduch dluzszych ,

ale 28 jest ogolnym polskim


To ja wiem 8) ale koledzy może nie wiedzą :?:
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 22.05.2009 12:30

filip122 vel Darek napisał(a):ew mozna przejsc na swoj jak sie jedzie w kilka aut i ten wykorzystywac do pogaduch dluzszych


I takim sposobem mijasz auta z CB i nikt Ci nie odpowiada jak pytasz o info. :wink:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 22.05.2009 13:02

AdamBo napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a):ew mozna przejsc na swoj jak sie jedzie w kilka aut i ten wykorzystywac do pogaduch dluzszych


I takim sposobem mijasz auta z CB i nikt Ci nie odpowiada jak pytasz o info. :wink:


No to pisze właśnie ze jak sobie chcesz pogadać o dupie maryni :)

to mozesz na inny kanał sobie przejść ,

chyba logiczne cze chcąc być na nasłuchu lub sie o cos pytac to kanał 28 :)
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 23.05.2009 14:56

W tym roku kupiłem ręczniaka CB Alan 42 Multi (400 kanałów) i sobie go bardzo chwalę, jest małe poręczne , zasilanie z zapalniczki lub baterii lub akumulatorków i można go położyć w schowku lub zaczepić , dokupiłem do niego mikrofono-głośnik który przypinam sobie do pasa bezpieczeństwa na wysokości ramienia (lepiej słychać) ma dodaktowe wyjście na słuchawki aby nie budzić podróżnych, do tego 1,5m anteny i mam ok 15km zasięgu. Cena za cały kompletny zestaw ok 500zł
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 25.05.2009 15:05

Kwiotek napisał(a):W tym roku kupiłem ręczniaka CB Alan 42 Multi (400 kanałów) i sobie go bardzo chwalę, ..................................... , dokupiłem do niego mikrofono-głośnik który przypinam sobie do pasa bezpieczeństwa na wysokości ramienia (lepiej słychać) ma dodatkowe wyjście na słuchawki aby nie budzić podróżnych,


mam takiego samego ... interesuje mnie ta przystawka (mikrofonogłośnik). Jak się spisuje? Czy może spełniać rolę tylko samego głośnika, a z Alana korzystać jako z mikrofonu?
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 26.05.2009 23:33

Dla mnie rewelacja, zalety:
- wszystko fajnie słychać i nie potrzeba naciągać ucha ani podkręcać radia aby wszystko usłyszeć (mam go przypiętego prawie przy uchu)
- naciska się jak w normalnym radiu z mikrofonem i nie trzeba szukać przycisku nadawania na obudowie radia
- mały rozmiar "gruszki"
- w mikrofonie jest wyjście na słuchawki(ę) i po ich podpięciu reszta podróżujących ma spokój
- radio masz dalej od ust a słychać cię głośno i wyraźnie
wada:
- jeden kabel więcej

Jeśli chodzi o zastosowanie mikrofonogłośnika tylko jako głośnika chyba mija się z jego pierwotnym przeznaczeniem (taniej jest kupić zwykły głośniczek i zalutować JACK-a i masz to samo za o wiele taniej).
Wtyczka posiada dwe scalone złącza JACK które wkładasz jednocześnie oba od góry więc gdybyś chciał mieć sam głośnik to musiałbyś tę jedną wtyczkę obciąć.
Ewentualnie mogę sprawdzić czy można bokiem włożyć tę wtyczkę aby tylko jeden wtyk wcisnąć (ale to dopiero jutro bo mam to wszystko w aucie)
Cena mikrofonogłośnika to ok 70zł
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 27.05.2009 08:51

Ja kupiłem na wyjazd Alan 48 Plus Multi oraz 2 anteny Jedna do blachy LEMM MAGNUM AT 71 druga magnetyczna Sunker Elite CB 115
w mieście jeżdżę na magnetycznej - trasa na stałej - wybór przez beczkę na kablu - magnetyczną wybrałem jak najtańszą bo zdaje sobie sprawę że jak zapomnę zdjąć przed marketem to po powrocie jej nie zastane :cry: i o dziwo po mimo negatywnych opinii na forach o taniej Sunker Elite - że Chińskie badziewie to działa super porównywalnie do MAGNUM - koszt zestawu + SW miarka zamkneła się opniżej 500 zł proponuje kupno z sklepów internetowych z płatnością przy odbiorze Cena tego radyjka w sklepach w moim mieście 489 - 529 zł sklep z neta 299 + antenka 40 zł + Lema 60 zł + SW 30 zł + transport
oczywiście mam na to paragon i gwarancje
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 27.05.2009 08:57

A z innej beczki jak za granicą rodacy nie są skorzy do nadawania to może by umieścić tu sława kluczowe używane przez tubylców na trasach tranzytowych - typu "misiaki" " meganka" itp po Czesku - Słowieńsku itp?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone