Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cavtat zeszłorocznie ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.09.2017 23:46

Gandalf Biały napisał(a):
Malowa napisał(a):Neum - podobnie jak Rijeka - jest miastem, przez które jak dotąd tylko przejeżdżaliśmy. Jakoś nigdy nie było okazji, żeby się zatrzymać. A szkoda jak widzę :)

Dokładnie tak co najmniej kilka razy przejeżdżałem tę granicę i nigdy nie było czasu by zjechać do tego miasta teraz to się udało ... :D
W tym roku miałem w planie Rijekę była po drodze na Losinj ale jak u Ciebie było po drodze ... :D :!:

Też jeszcze do tej pory w Neum się nie zatrzymałem. W Rijece - owszem, o czym w relacji wspomniałem.

Pozdrawiam,
Wojtek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.09.2017 14:36

Cavtat - z chęcią popatrzę, bo mój facet coraz częściej wspomina o tym kierunku, a ja nie jestem przekonana... Będę podglądać i podczytywać :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.09.2017 11:08

Ładnie tu u Ciebie, zostaję, tym bardziej że w Cavtat byłam dwa tygodnie temu :D
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 13.09.2017 17:32

Franz napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):
Malowa napisał(a):Neum - podobnie jak Rijeka - jest miastem, przez które jak dotąd tylko przejeżdżaliśmy. Jakoś nigdy nie było okazji, żeby się zatrzymać. A szkoda jak widzę :)

Dokładnie tak co najmniej kilka razy przejeżdżałem tę granicę i nigdy nie było czasu by zjechać do tego miasta teraz to się udało ... :D
W tym roku miałem w planie Rijekę była po drodze na Losinj ale jak u Ciebie było po drodze ... :D :!:

Też jeszcze do tej pory w Neum się nie zatrzymałem. W Rijece - owszem, o czym w relacji wspomniałem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Jak widać każdy z nas ma takie swoje miejsce, które czeka na swoją szansę :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 13.09.2017 17:37

CROnikiCROpka napisał(a):Cavtat - z chęcią popatrzę, bo mój facet coraz częściej wspomina o tym kierunku, a ja nie jestem przekonana... Będę podglądać i podczytywać :wink:

Witaj .
Będzie mi niezmiernie miło ...
Natomiast Cavtat polecam jak najbardziej bo pięknie położony w takiej ostrodze pięknie zachodzi słoneczko w zatoce !!!
A poza tym blisko do Mlini , Dubrownika , Czarnogóry to chyba niezła rekomendacja by tu stanąć na kilka/naście dni ... polecam :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 13.09.2017 17:39

beatabm napisał(a):Ładnie tu u Ciebie, zostaję, tym bardziej że w Cavtat byłam dwa tygodnie temu :D

Poważnie no to witaj w klubie ...
Czekam zatem także na Twoją relację niecierpliwie :papa:

Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 13.09.2017 18:19

Do Cavtatu i miejsca naszej kwatery dojechaliśmy około 11 tej .
Przed południem .Troszkę za wcześnie by móc od razu wejść do pokoju musimy nieco poczekać bo nasza gospodyni jeszcze sprząta nasze kwatery. Ja korzystam zatem z okazji że nikt nie patrzy
i pstrykam kilka fotek domu w którym będziemy stacjonować przez 14 kolejnych dni .
A bym zapomniał dom nasz stoi przy głównej ulicy wjazdowej do miasta.
Mam jednak nadzieję że uliczny ruch będzie stosunkowo niewielki i w nocy trochę pośpię inaczej trzeba będzie się wspomagać środkami nasennymi :mrgreen: :smo:
Załączniki:
za4.jpg
Te schody dały się nam wszystkim we znaki mimo tego że są kapitalnie zrobione by być jak najmniej uciążliwymi dla wchodzących i schodzących w dół .

Witaj Cavtacie az chce się zakrzyknąć !!!
za3.jpg
Stare miasto przez nami a raczej poniżej nas .
za.jpg
O tym miejscu jeszcze będzie czas wspomnieć teraz jeszcze nie wiem co to jest .
za1.jpg
Widziane po drodze do miasta ...
v3.jpg
Nareszcie nasza gospodyni uporała się z naszymi pokojami możemy zatem się rozpakować i wziąć prysznic ku ogromnej radości wszystkich nasi przyjaciele mają pokój na tym samym piętrze obok nas jednak nie maja takiego widoku jak my ...
po tych wszystkich czynnościach rozpoznawczo - prysznicowych idziemy w miasto napić się piwa ...
v2.jpg
v1.jpg
tuż obok pięknie ukwiecone domy .
v4.jpg
Balkon dość wąski ale ciągnie się przez całą długość mieszkania ...to na samej górze fotka przedstawia stan na po zakwaterowaniu ...
a.jpg
Oooo już wiem że będziemy mieli całkiem fajny widok z tarasu ...
nbn1.jpg
Nareszcie na miejscu Cavtat położony jest daleko na południu Chorwacji ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.09.2017 22:42

Gandalf Biały napisał(a):Mam jednak nadzieję że uliczny ruch będzie stosunkowo niewielki i w nocy trochę pośpię inaczej trzeba będzie się wspomagać środkami nasennymi :mrgreen: :smo:

Póki tramwaje nie jeżdżą...

Gandalf Biały napisał(a):po tych wszystkich czynnościach rozpoznawczo - prysznicowych idziemy w miasto napić się piwa ...

Przygodę można uznać za rozpoczętą.

Pozdrawiam,
Wojtek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.09.2017 09:37

Gandalf Biały napisał(a):
beatabm napisał(a):Ładnie tu u Ciebie, zostaję, tym bardziej że w Cavtat byłam dwa tygodnie temu :D

Poważnie no to witaj w klubie ...
Czekam zatem także na Twoją relację niecierpliwie :papa:

Pozdrawiam
Krzysiek

Relacja oczywiście będzie ale Cavtat pojawi się w niej tylko na chwilkę. Spędziłam w nim wieczór i noc, zdjęć mam tylko kilka z telefonu - nie chciałam ryzykować zamoczenia aparatu przy przeprawie na ląd :wink: Ale muszę przyznać że miasteczko ma swój klimat - choć przykre że tak bardzo segmentuje turystów.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 15.09.2017 10:28

Franz napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):Mam jednak nadzieję że uliczny ruch będzie stosunkowo niewielki i w nocy trochę pośpię inaczej trzeba będzie się wspomagać środkami nasennymi :mrgreen: :smo:

Póki tramwaje nie jeżdżą...

Gandalf Biały napisał(a):po tych wszystkich czynnościach rozpoznawczo - prysznicowych idziemy w miasto napić się piwa ...

Przygodę można uznać za rozpoczętą.

Pozdrawiam,
Wojtek


Tak też się stało ...
A piwo smakowało wybornie po wyczerpującej podróży . :smo:
Hahaha Tramwaje powiadasz to Ci powiem że było lepiej / gorzej ... bo miałem tramwaje , ale nad głową tuż nad głową zapewne wiesz Wojtku że w Cilipi jest lotnisko a moja kwatera była na wprost podejścia do lądowania ...

Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 15.09.2017 10:42

beatabm napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):
beatabm napisał(a):Ładnie tu u Ciebie, zostaję, tym bardziej że w Cavtat byłam dwa tygodnie temu :D

Poważnie no to witaj w klubie ...
Czekam zatem także na Twoją relację niecierpliwie :papa:

Pozdrawiam
Krzysiek

Relacja oczywiście będzie ale Cavtat pojawi się w niej tylko na chwilkę. Spędziłam w nim wieczór i noc, zdjęć mam tylko kilka z telefonu - nie chciałam ryzykować zamoczenia aparatu przy przeprawie na ląd :wink: Ale muszę przyznać że miasteczko ma swój klimat - choć przykre że tak bardzo segmentuje turystów.


Nieważne że na chwilkę wpadłaś ...
Sam takich chwilek mam sporo ale jakże są ona fajne !!!
Masz rację Cavtat jest klimatyczny i rzeczywiście chyba jest tak jak napisałaś że można odczuć to rozwarstwienie społeczne ... ale tam gdzie są piękne miejsca przybywają wszyscy i Ci krezusi a tych w Cavtacie nie brakowało to fakt , ale i w innych marinach tego typu jest bardzo podobnie jednak dzięki temu możemy sobie zrobić kilka fotek tych wspaniałych jachtów / łodzi motorowych , ja zrobiłem nie zajmowałem się segmentowaniem ważne że mnie się tu podobało a zachody słońca w marinie były niesamowite !!!

Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 15.09.2017 16:19

Już dzieci wołają o lody , a ja o piwo !!!
Załączniki:
kl9.jpg
Moje pierwsze wrażenie ze spaceru jest naprawdę bardzo pozytywne i już wiem że miło tu spędzimy czas ...
kl8.jpg
Wojtku wspominałeś o tramwajach o właśnie leci taki podniebny teraz jeszcze nie wiedziałem że prosto nad nasz dom .!!!
kl7.jpg
Wiele tak taksówek stoi i czeka na wynajem w zatoce .
kl6.jpg
Pomnik Baltazara Bogisicia znanego matematyka i profesora stoi nad samym morzem .
kl4.jpg
kl5.jpg
Ten dom z arkadami to Urząd miasta .można wejść do środka na dziedziniec i zrobić całkiem ładną fotkę na marinę i domy ...
kl3.jpg
Zegar na kościelnej wierzy pokazuje aktualny czas zatem sporo przed nami jeszcze godzin do zachodu słońca który mam zamiar z focić .
kl2.jpg
Tuż u wejścia stoi jeden z dwóch kościołów ...
kl1.jpg
Już na początku wita nas mnogość ludzi chodzących po promenadzie która nie jest wyjątkowo duża za to kafejek i restauracji jest multum do wyboru co komu pasuje ...
kl.jpg
teraz otwiera się przed nami nareszcie wymarzony Cavtat czekaliśmy na tę chwilę kila miesięcy od momentu planowania ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.09.2017 16:48

Gandalf Biały napisał(a):Już dzieci wołają o lody , a ja o piwo !!!

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Pozdrawiam,
Wojtek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 17.09.2017 18:28

Franz napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):Już dzieci wołają o lody , a ja o piwo !!!

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Pozdrawiam,
Wojtek

Świetnie to ująłeś Wojtku ...

Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 17.09.2017 18:54

Jak to Wojtek świetnie ujął były lody i piwo dla nieco starszych ...
A po nich dalej sobie spacerowaliśmy ale już niedługo byliśmy jednak zmęczeni podróżą :wink:
Reszta odpoczywa na kwaterze a mnie nadal trzyma chęć zobaczenia zachodu słońca w tej zatoce wypuszczam się zatem nad morze w nadziei że będzie mi dane zrobić ciekawą fotkę .
Załączniki:
1.jpg
Tak wygląda nabrzeże Cavtańskie w blasku słońca .
3.jpg
Mnogość i bogactwo tych wielkich łodzi motorowych w Cavtacie była zadziwiająca jak się okazało przez te dwa tygodnie .
2.jpg
Jeszcze w słońcu na wodzie ...
7.jpg
Po drugiej stronie zatoki stoi drugi kościół dosłownie tuż nad brzegiem morza na przeciwległej stronie mariny to kościół
6.jpg
Widząc jak chmurki odsłaniają słonce cieszyłem się tym widokiem .
9.jpg
8.jpg
Idąc od mariny na koniec lewego cypla czy też półwyspu brzeg staje się coraz wyższy ...
12 (2).jpg
Dla takiego widoku było warto przyjść nad morze ...
10.jpg
Nawet powietrzną taksówkę udało mi się zatrzymać w kadrze .
11.jpg
Udało się niebo i słoneczko fajnie się sprawiło ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cavtat zeszłorocznie ... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone