Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cavtat zeszłorocznie ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.09.2017 00:43

Beata W. napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):
Malowa napisał(a):
Beata W. napisał(a):No nie powiem, podoba mi się :lol: Tylko faktycznie trochę kiepsko tak daleko klamoty nosić :mrgreen:


No właśnie, ale kto powiedział, że wakacje z dziećmi są do odpoczywania..... :D


Świetnie to ujęłaś :D :D

Miłego wtorku
Krzysiek


W sumie wakacje z dziećmi ( szczególnie małymi) to ciężka praca, po której urlop by się należał :oczko_usmiech:


Całkowicie się z Tobą Beatko zgadzam hahahaha...
U nas na szczęście nie było bardzo małych dzieci mówię dzieci , ale to już trzy panny były ... :smo:
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.09.2017 01:05

Najważniejsze było to że słońce w końcu nas przywitało z oporami pewnymi ale jednak .
Oto co tam na tej plaży i jej okolicy zastaliśmy ...
Załączniki:
i3.jpg
Piękne otoczaki na brzegu , ale to na Dalmackich plażach norma .
i6.jpg
Nikt nie ma ochoty zrobić czegokolwiek zatem ja zabieram się do pracy i układam z kamieni oto taki napis ...
i4.jpg
tuż przy brzegu za maleńkim murkiem w takie kaktusy wpaść to klękajcie narody...
i5.jpg
Oleandry dawały nam trochę cienia niewiele ale jednak ...
i2.jpg
Ta walka słońca z chmurami trwała jeszcze jakiś czas , spadł nawet niewielki deszczyk ...
i7.jpg
Przy tej plaży znajduje się ogromny hotel a to jego trawnik i leżaki .
i8.jpg
Za ogrodzeniem na posesji jednej z willi ...
i10.jpg
Wracamy ponownie tą samą drogą na obiad ...
i12.jpg
A oto nasza jadłodajnia na dziś ...
22.jpg
A w oczekiwaniu na talerze pstrykam takie foto ...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.09.2017 08:21

Całkiem całkiem ten Cavtat. Myślałam nawet o spędzeniu tam paru dni i jak widzę, nie rozczarowałabym się.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.09.2017 12:03

Magda O. napisał(a):Całkiem całkiem ten Cavtat. Myślałam nawet o spędzeniu tam paru dni i jak widzę, nie rozczarowałabym się.


Dzięki Madziu ...
Myślę że tak by mogło być to całkiem fajna okolica nie tylko samo miasteczko , ale i okolica wokół miasta bliskość wielu innych miejscowości no i Dubrownika i o tym będzie w tej relacji .

Pozdrawiam
Krzysiek
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.09.2017 09:24

No i roślinność super w Cavtacie. Oleandry super ale i opuncję widzę całkiem okazałe 8O
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 29.09.2017 11:16

Beata W. napisał(a):No i roślinność super w Cavtacie. Oleandry super ale i opuncję widzę całkiem okazałe 8O


Witaj Beatko .
Opuncje a co to za zwierzę ???
Oleandry znam i czasem zabieram je do Polski .
Ale opuncje... To chyba kaktus ???
Pozdrawiam cieplutko
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 30.09.2017 00:43

Dzień trzeci .
Wczorajsza plaża stanowczo położona jest za daleko i dzisiaj poszukamy innej ...ale już z całym majdanem :smo:
Załączniki:
1.jpg
Idziemy z tym wszystkim co jest na plażę niezbędne ...
Tylko kot siedzący na tym parapecie nam się z litością przyglądał .
2.jpg
Wczorajsza plaża została po drugiej stronie tej mariny .
3.jpg
Po drodze mijam taki o to pojazd ...
4.jpg
Tej łodzi czas już minął i nie popłynie po morzu ...
5.jpg
Ta plaża okazała być znacznie bliżej i również ciekawsza od wczorajszej przy hotelowej a hotel nazywał się Albatros .
6.jpg
Dziewczyny wreszcie są zadowolone idą szubko do wody , ja natomiast idę na skałki ...
7.jpg
8.jpg
9.jpg
w pobliżu tak fajnych miejsc jest kilka o to jedna z nich ...
10.jpg
Na szczycie tego cypla znajduje się willa całkiem sporych rozmiarów ...
11.jpg
A oto i moje skałki ...
12.jpg
Tu również znajduje się bar nad wodą mokrego mi nie zabraknie jakby co ...
a13.jpg
kapitalne miejsce do leżenia bez tłumów plażowych .
14.jpg
15.jpg
a16.jpg
Tyle przeszedłem ...w dali widoczna plaża na której pozostali się opalają jak sadzę .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2017 14:59

Gandalf Biały napisał(a):Zaszło słonko i zapada ciemność zatem tak jak zapowiedziałem idę na spacer po nocnym Cavtacie .

Zacne te wieczorne zdjęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 01.10.2017 14:00

Franz napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):Zaszło słonko i zapada ciemność zatem tak jak zapowiedziałem idę na spacer po nocnym Cavtacie .

Zacne te wieczorne zdjęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dzięki Wojtku ...

Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 01.10.2017 14:12

A ja nadal sobie nie mogę znaleźć miejsca i szukam dalej ...
Załączniki:
1.jpg
Chodząc po tych skałkach odkrywam pozostałości czasów nieładnych ...
2.jpg
Całkiem udanie jest ukryty ten bunkier z wody jest zapewne zupełnie nie widoczny doskonałe stanowisko ogniowe .
4.jpg
Na szczęście mamy blisko do a raczej na obiad tuż za plecami jest tawerna zajdziemy do niej pod wieczór coś wrzucić na ruszt .
5.jpg
A tak wygląda z góry ...
Idę na szczyt który znajduje się w tym miejscu coś mnie tam zaciekawiło ciekawe to to będzie i co tam zastanę ???
6.jpg
Droga jest przygotowana jak na defiladę idę sprawnie pod górę ...
7.jpg
Zabudowania Cavtatu mijam po lewej stronie ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2017 23:32

Gandalf Biały napisał(a):A ja nadal sobie nie mogę znaleźć miejsca i szukam dalej ...

Ciągle takiego miejsca szukamy. Czasami nigdy nie znajdziemy...

Pozdrawiam,
Wojtek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 02.10.2017 00:31

Franz napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):A ja nadal sobie nie mogę znaleźć miejsca i szukam dalej ...

Ciągle takiego miejsca szukamy. Czasami nigdy nie znajdziemy...

Pozdrawiam,
Wojtek


Doskonała Wojtku puenta na dziś ...

Pozdrawiam
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 04.10.2017 18:43

Ta górka jest całkiem niemała ...
Ale kierunek pokazuje mi strzałka zatem wolnym krokiem i co najważniejsze idąc mam cień pośród tych sosen piniowych , docieram do tego oto zabytku ...
Załączniki:
6.jpg
4.jpg
Moje pierwsze zapytanie co to jest ???
Bo dopiero co widzę tę kopułę ...
2.jpg
3.jpg
To jest słynne mauzoleum rodziny Racić .
To ośmiokątna budowla z białego kamienia wykonana w latach 1920 - 1922 .
Rodzina Racić to znakomici armatorzy a najwybitniejszy przedstawicielem rodu był kapitan Ivo Racić
1.jpg
Na tak małej przestrzeni znajduje się w tym miejscu wiele nagrobków w tym wiele także nagrobków wybitnych postaci zasłużonych dla tego miasta .
5.jpg
Ale widok jaki rozpościera się na morze jest kapitalny .
14.jpg
Teraz już wiem co to za miejsce ta tabliczka wszystko wyjaśnia ...
13.jpg
Budowla mauzoleum w całej swojej okazałości .
15.jpg
Takich nagrobków cenionych postaci tego miasta jest naprawdę sporo .
16 (2).jpg
Wychodząc wracam nieco inną drogą do miasteczka za to widoczki mam na marinę i jej promenadę skompaną w słońcu .
17 (2).jpg
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 04.10.2017 19:29

Zerkam i do Twojej relacji. Cavtatu zupełnie nie znam, ale patrzę na ostatnie zdjęcia, zwłaszcza okolic mauzoleum i przypomina mi się pewne słynne i ładnie opisane przez minimartini mauzoleum na cmentarzu w Supetarze, które i mnie się udało poznać i wracam pamięcią do lat z dzieciństwa. Wtedy to w małej wiosce Lisia Góra leżącej gdzieś w trójkącie wojskowym Żagań - Żary - Gubin natknąłem się na malutki cmentarz zarośnięty krzewami, raczej ewangelicki, gdzie leżały powyłamywane kamienne płyty a na tych układanych na grobach walały się rozbite kawałeczki czarnych szyb, na których były wszystkie informacje o pochowanym. To mógł być 1981 rok i to były moje pierwsze puzzle. Tak bardzo chciałem złożyć te tablice. Do dziś szperam w AGAD-zie w poszukiwaniu informacji o przodkach i do dziś podziwiam nekropolie, a gdy jeszcze są pełne takich perełek... Szkoda, że wojny na naszym terenie, na terenach byłych przez chwilę naszych tyle zepsuły. Szkoda wymazanych z pamięci wiosek zniszczonych za Bandery i jemu podobnych. Ileż to się historii zniszczyło. I wielki szacun dla Chorwatów za pielęgnowanie pamięci...
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 04.10.2017 19:38

Abakus68 napisał(a):Zerkam i do Twojej relacji. Cavtatu zupełnie nie znam, ale patrzę na ostatnie zdjęcia, zwłaszcza okolic mauzoleum i przypomina mi się pewne słynne i ładnie opisane przez minimartini mauzoleum na cmentarzu w Supetarze, które i mnie się udało poznać i wracam pamięcią do lat z dzieciństwa. Wtedy to w małej wiosce Lisia Góra leżącej gdzieś w trójkącie wojskowym Żagań - Żary - Gubin natknąłem się na malutki cmentarz zarośnięty krzewami, raczej ewangelicki, gdzie leżały powyłamywane kamienne płyty a na tych układanych na grobach walały się rozbite kawałeczki czarnych szyb, na których były wszystkie informacje o pochowanym. To mógł być 1981 rok i to były moje pierwsze puzzle. Tak bardzo chciałem złożyć te tablice. Do dziś szperam w AGAD-zie w poszukiwaniu informacji o przodkach i do dziś podziwiam nekropolie, a gdy jeszcze są pełne takich perełek... Szkoda, że wojny na naszym terenie, na terenach byłych przez chwilę naszych tyle zepsuły. Szkoda wymazanych z pamięci wiosek zniszczonych za Bandery i jemu podobnych. Ileż to się historii zniszczyło. I wielki szacun dla Chorwatów za pielęgnowanie pamięci...

Witaj .
Mam podobnie i również zaglądam w takie miejsca bo to lekcja historii także ...
A jak wiesz tych miejsc w Chorwacji jest wiele ...
Również z całkiem niedawnych dziejów .
Pozdrawiam
Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cavtat zeszłorocznie ... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone