Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cavtat zeszłorocznie ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 30.08.2017 23:03

Jest wczesny wieczór zatem w marinie i na promenadzie jest tłoczno , ale to już norma ponieważ dopiero teraz można odpocząć od wysokiej temperatury i słońca . :hut:
Idziemy coś zjeść a później dalsza część spaceru po tym pięknie położonym miasteczku .
Załączniki:
j7.jpg
Marina i jej promenada z wysokimi palmami .
j6.jpg
Marina ...
j5.jpg
Stoją w porcie i czekają na chętnych .
j4.jpg
W tym miejscu często odbywają się koncerty .
j3.jpg
A teraz na ...jadło .
j2.jpg
Ta mini palma rośnie przed informacją turystyczną .
j1.jpg
Baszka Voda i jej ulica Blato .
j.jpg
Moja umowna nazwa tego miejsca mini rondko z ulicą Blato .
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 31.08.2017 00:02

Miło się ogląda zdjęcia z Baskiej Vody w której byłiśmy już 4 razy -w tym roku był z nami brat żony z rodziną. Tak im się spodobało ,że jadą z nami także w przyszłym roku a dodatkowo zabukowałem też miejsce dla teściów bo i oni chcą na żywo zobaczyć miejsca,które znają z naszych zdjęć i filmików. Jedna uwaga dotycząca palm-w tym roku nie wyglądały już tak imponująco-miały mocno poobcinane liście,które poobsychały. Czekam również z niecierpliwością na dalszą relację i zdjęcia z Cavtatu-to jedno z miejsc,które chcę w przyszłości odwiedzić podobnie jak Kotor w Czarnogórze.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 31.08.2017 11:12

Chętnie poczytam, o tym co na lądzie :)
Bo ja tylko te wyspy i wyspy, a tutaj takie ładne rzeczy już na początek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 31.08.2017 18:08

kibic hr napisał(a):Miło się ogląda zdjęcia z Baskiej Vody w której byłiśmy już 4 razy -w tym roku był z nami brat żony z rodziną. Tak im się spodobało ,że jadą z nami także w przyszłym roku a dodatkowo zabukowałem też miejsce dla teściów bo i oni chcą na żywo zobaczyć miejsca,które znają z naszych zdjęć i filmików. Jedna uwaga dotycząca palm-w tym roku nie wyglądały już tak imponująco-miały mocno poobcinane liście,które poobsychały. Czekam również z niecierpliwością na dalszą relację i zdjęcia z Cavtatu-to jedno z miejsc,które chcę w przyszłości odwiedzić podobnie jak Kotor w Czarnogórze.


Witaj ja Baszkę znam od 2005 roku gdy pierwszy raz do niej zawitałem i od razu była to miłość od pierwszego momentu potem były jeszcze 3 stacjonarne pobyty w ty miasteczku ale jednak przyszedł moment by uwolnić się od tych tłumów na plaży i pojechać dalej ...
Natomiast Cavtat jest kapitalnie położony blisko Dubrownika i innych mniejszych, ale fajnych miejsc takich jak Mlini , Monulat itd... znajduje się również fajna marina i promenada z wielkimi jachtami .
No i co najważniejsze Cavtat to dobra baza do wypadu na Czarnogórę .
Zapraszam do autokaru miejsca wolne są ...
Pozdrawiam
Krzysiek
Ostatnio edytowano 31.08.2017 18:16 przez Gandalf Biały, łącznie edytowano 1 raz
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 31.08.2017 18:14

Malowa napisał(a):Chętnie poczytam, o tym co na lądzie :)
Bo ja tylko te wyspy i wyspy, a tutaj takie ładne rzeczy już na początek

Witaj . :papa:
Ja także w tym roku wyspę sobie wymyśliłem była to kapitalna sprawa bo Losinj jest cudowna jak jej miasteczka na czele z Veli Losinj . :D
Przymierzam się także do relacji z lipcowego wyjazdu , jednak czasu mało i go porostu nie starcza na wszystko :wink:
Szkoda tylko fotek bo zginęły ale powoli je uzupełniam są już te na 1 -ce .
Pozdrawiam
Kzrysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 02.09.2017 11:59

Po zjedzeniu w naszym przypadku obiado-kolacji jeszcze kilka chwil spędzamy na deptaku po czym udajemy się lulać bo chcemy ruszyć skoro świt dalej by mieć jeszcze sporo dnia na miejscu naszego zakwaterowania.
Załączniki:
DSC_1463.jpg
DSC_1461.jpg
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 02.09.2017 12:23

Jak tylko się nieco rozjaśniło ruszyliśmy przez tunel Sveti Ilija do autostrady .
Wschód słońca zastaliśmy na tankowaniu paliwa na fajnie położonym parkingu.
Załączniki:
DSC_1467.jpg
Sam parking jest przepięknie położony a i odpocząć da się dobrze jest tutaj wszystko to co niezbędne .
DSC_1473.jpg
DSC_1471.jpg
Na parkingu tuż za końcowym ogrodzeniem poniżej jest ogromna dolina .
DSC_1469.jpg
To zapewne jakieś mauzoleum niestety nie wchodziłem tam .
DSC_1466ccc.jpg
DSC_1465.jpg
Poranne słońce już nas wita ..
DSC_1480.jpg
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 05.09.2017 22:36

Po obejściu tego fajnego miejsca do odpoczynku i zrobieniu kilku fotek ruszamy dalej na południe jednak mamy w planie jeszcze coś ...
Załączniki:
20160724_074151 (2).jpg
20160724_074131 (2).jpg
20160724_073242 (2).jpg
20160724_073055 (2).jpg
20160724_065746 (2).jpg
20160724_065154 (2).jpg
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 07.09.2017 00:48

DSC_1485.jpg
Musimy zejść niżej będzie zapewne wiele schodów do pokonania ...

Te schody zaprowadzą nas jak sadzę nad morze .

Jak było ich wiele oj wiele gdybym wiedział że tak dużo byłbym dojechał autem znacznie bliżej promenady ale to dla mnie zupełnie nieznane miasto zatem przyszło zapłacić frycowe .
Wjeżdżamy do BIH jest piękny słoneczny poranek postanawiam że zjedziemy do Neum .
Kilka razy gdy przejeżdżałem na Peljesać lub dalej do Dubrownika to zawsze miałem ochotę wpaść do tego miasteczka choćby na godzinkę :D :hut:
Teraz trafia się okazja i zamierzam z niej skorzystać ...
Skręcam w prawo i w dół do pierwszego parkingu po prawej stronie to duży plac może pomieścić wiele aut .
Jest tutaj kilku kierowników zawiadujących tym miejscem jeden z nich wpuszcza nas i pokazuje miejsce gdzie mam stanąć co mnie troszkę irytuje bo miałem coś lepszego na oku , ale on tu rządzi niestety ... :evil:
Wjeżdżając do Neum zapomniałem o jednym , ale w tej chwili to nie było istotne mieliśmy chęć zobaczyć morze i plażę znajdującą się poniżej .
Załączniki:
c8.jpg
Droga wiedzie w dół to tylko kilkadziesiąt schodów ...
m2.jpg
Na foto ponad dachami domów widoczna jest stara 8-mka która zaprowadzi nas do Dubrownika i dalej do Cavtatu .
DSC_1503.jpg
Promenada Neum i tu już zaczyna być widać wakacyjny klimat .
Mimo dość wczesnej godziny jest tu już sporo ludzi i sklepy są już po otwierane ...
m1.jpg
Tablica znajdująca się tuż przed wejściem na promenadę .
Od razu w oczy rzuca się rząd wysokich palm z kolorowymi klombami przy pniach tychże palm .
DSC_1487.jpg
Na razie Neum niczym się szczególnym nie wyróżnia .
m.jpg
Ale już przed oczami ukazuje nam się modry Jadran ...
Ostatnio edytowano 10.09.2017 00:12 przez Gandalf Biały, łącznie edytowano 1 raz
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 08.09.2017 11:01

Neum - podobnie jak Rijeka - jest miastem, przez które jak dotąd tylko przejeżdżaliśmy. Jakoś nigdy nie było okazji, żeby się zatrzymać. A szkoda jak widzę :)
Czekam na cd.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 08.09.2017 11:11

Puszczamy się na promenadę Neum ...
Odbieram to miejsce bardzo pozytywnie i jestem zadowolony że zjechaliśmy na dół z Jadranki .
To były miło spędzone dwie godzinki w tym miasteczku choć to nie Cro ...
Załączniki:
p.jpg
Barwnie kolorowo ...
p1.jpg
takie widoki będą mi towarzyszyły przez kilkanaście dni i to jest najpiękniejsze Witaj Jadranie ...!!!
7.jpg
Plaża i piękne palmy naprawdę wyglądają dobrze jestem bardzo zadowolony z tej wizyty w Neum .
6.jpg
Te palmy dodają uroku temu miejscu są zadbane i bardzo wysokie .
5.jpg
Sprzedawcy już handlują świeżutkimi owocami te na takie wyglądają ...
4.jpg
Na drugim brzegu widoczne barwy / godło Chorwacji ...
3.jpg
Woda w Jadranie ciepła jednk nam nie w głowie kąpiel nas czeka ostatni odcinek do Cavtatu ...
2.jpg
Pewnie wracają z połowu ...
1.jpg
Plaże w Neum naprawdę można polecić ...
Ostatnio edytowano 08.09.2017 11:24 przez Gandalf Biały, łącznie edytowano 1 raz
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 08.09.2017 11:15

Malowa napisał(a):Neum - podobnie jak Rijeka - jest miastem, przez które jak dotąd tylko przejeżdżaliśmy. Jakoś nigdy nie było okazji, żeby się zatrzymać. A szkoda jak widzę :)
Czekam na cd.

Witaj .
Dokładnie tak co najmniej kilka razy przejeżdżałem tę granicę i nigdy nie było czasu by zjechać do tego miasta teraz to się udało ... :D
W tym roku miałem w planie Rijekę była po drodze na Losinj ale jak u Ciebie było po drodze ... :D :!:
I to w obie strony może innym razem damy radę hahahaha:)
Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 10.09.2017 11:09

Dwie godzinki zleciały nam jak marzenie ...
Wracamy do aut na parking chcemy wrócić tymi samymi schodami którymi zeszliśmy na dół tylko gdzie one się podziały, były i teraz ich nie ma...
Jednak dzieci miały lepszego GPSa od naszego i błyskawicznie odnalazły te właściwe i dobrze bo nikomu z nas nie chciało się iść drogą wokół domów .
Jednak zejść nimi to raz , a co innego wejść ... :smo:
Nareszcie docieramy na nasz parking i teraz powraca problem o którym wcześniej pisałem że o czymś zapomnieliśmy a raczej to ja zapomniałem . Bowiem nikt z nas nie miał ichniejszej waluty i powstał mały problem z zapłatą za postój naszych aut .
Kwota była symboliczna i szybko doszliśmy do porozumienia płacąc w euro . :wink:
Teraz pozostał nam tylko ostatni odcinek do miejsca postoju Cavtat czeka ...
Załączniki:
c6.jpg
c5.jpg
c4.jpg
c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.09.2017 11:51

Przypuszczam, że za ten parking moglibyście zapłacić w każdej walucie, jaką mieliście przy sobie. Podobno, co niektórzy piszą, że oni tam w Bośni przyjmują także złotówki :roll: , nie wspominając o euro i kunach.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 11.09.2017 00:19

elka21 napisał(a):Przypuszczam, że za ten parking moglibyście zapłacić w każdej walucie, jaką mieliście przy sobie. Podobno, co niektórzy piszą, że oni tam w Bośni przyjmują także złotówki :roll: , nie wspominając o euro i kunach.


Witaj .
Być może tak... jednak my trafiliśmy na takich pilnujących , którzy nie bardzo wiedzieli co z tym fantem zrobić trwało to kilkanaście minut zanim się zdecydowali na euro .
Pozdrawiam
Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cavtat zeszłorocznie ... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone