Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.06.2014 00:23

Uwaga !!! dla posiadaczy palników (kuchenek) lub grilli firmy Campingaz. W Realu przecena kartuszy. CV 470 - 15 zł (normalnie 30), CV270 - 10 zł (normalnie 20). Nie wiem czy w piszę odpowiednim wątku ale można trochę zaoszczędzić.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 24.06.2014 08:07

SingSing74 napisał(a):Uwaga !!! dla posiadaczy palników (kuchenek) lub grilli firmy Campingaz. W Realu przecena kartuszy. CV 470 - 15 zł (normalnie 30), CV270 - 10 zł (normalnie 20). Nie wiem czy w piszę odpowiednim wątku ale można trochę zaoszczędzić.

Dzięki za informację.
Właśnie miałem w tym tygodniu kupować zapas CV 470.
Pozdrawiam
Magdalia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalia » 25.06.2014 13:52

Powiedzcie mi czy te kartusze pasują do takiej kuchenki do której linku tu nie mogę wpisać. Jest na allegro i wygląda tak jak Campingaz, ale produkuje ją jakaś inna firma.
Czytałam o tym, że kartusze campingazu są napełniane jakąś tam inną mieszanką która jest lepsza i chciałabym dokupić do tego typu kuchenki myślicie, że będą pasowały? One mają takie same mocowania jak te żółte kartusze co są na allegro np. po 3,50 zł (linku nie mogę wstawić)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.06.2014 13:56

To wpisz link bez www lub pl na końcu.
Magdalia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalia » 25.06.2014 14:19

allegro.pl/kuchenka-gazowa-polowa-turystyczna-2-funkcyjna-i4324844454.html link do kuchenki oraz kartusze allegro.pl/kartusze-naboj-gazowy-do-kuchenek-turystycznych-i4324822256.html

Dziękuję FUX ;-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.06.2014 14:33

Dopytaj u sprzedawcy lub weź jeden na próbę.
Z tą „lepszością" to pewnie ściema. Trzeba sprawdzić ilość propanu. Jeżeli jest go więcej, tzn., że jest nabój bardziej kaloryczny.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 25.06.2014 17:47

bbbbbbb
Magdalia napisał(a):Powiedzcie mi czy te kartusze pasują do takiej kuchenki do której linku tu nie mogę wpisać. Jest na allegro i wygląda tak jak Campingaz, ale produkuje ją jakaś inna firma.
Czytałam o tym, że kartusze campingazu są napełniane jakąś tam inną mieszanką która jest lepsza i chciałabym dokupić do tego typu kuchenki myślicie, że będą pasowały? One mają takie same mocowania jak te żółte kartusze co są na allegro np. po 3,50 zł (linku nie mogę wstawić)


- kartusze Campingaz nie pasują do innych kuchenek, a już szczególnie do tej z linku na Allegro. Generalnie jest problem z kartuszami i trzeba dokładnie sprawdzić/wiedzieć, jaki typ pasuje do której kuchenki. Mamy połączenie typu "dezodorantowego" - na zatrzask, jak w inkryminowanych CV270/470 http://niecodzienni.pl/kartusz-campingaz-cv-300-plus-id-1087 (zdejmowalne), mamy "na gwint" http://silesiasports.eu/PROVIDUS-CGV100?gclid=CJHm3dytlb8CFQf4wgodz1UA1A (zdejmowalne), mamy "na przebitkę" http://www.igaz.pl/index.php?p240,kartusz-gazowy (niezdejmowalne w trakcie eksploatacji gazu). I jeszcze jeden typ, także pod marką Campingaz http://www.praktiker.pl/produkt,50687,1274/kartusz_gazowy_cp_250.html?gclid=CLuvxqWwlb8CFfMZtAodZToAaQ lub no-name, np. http://naboje.com.pl/galeria/?kartusze-naboj-gazowy-do-kuchenek-turystycznych. Te dwa ostatnie powinny pasować do kuchenki z linku (do tego konkretnego typu). Musisz po prostu wiedzieć, jaką masz końcówkę w kuchence oraz uwzględnić kształt komory na kartusz.
Magdalia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalia » 25.06.2014 21:16

who bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - nareszcie wszystko jest dla mnie jasne i jest nadzieja, że nie wydam pieniędzy na coś co mi się nie przyda, a co gorsza rodzinka będzie głodna. Raz jeszcze dzięki ;-)
Magdalia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalia » 26.06.2014 12:39

Jak już jesteśmy przy patentach to jaki macie patent na komary? Do tej pory jak byliśmy na Rabie na kwaterach to pamiętam, że działały takie RAIDY niebieskie do kontaktu i pamiętam, że sporo tych komarów było. A jak na campie? Czym sobie radzicie z owadami, robaczkami, mrówkami itp?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2014 13:47

Na ciało Bros lub Off w spray`u. Bierzemy również spiralki, które trochę pomagają przy bezwietrznej pogodzie. Na mrówki magiczny biały proszek, którym obsypuje się namiot dookoła. Z osami nie walczę, bo po co się narażać :) Niestety nie potrafię tego wytłumaczyć żonie, która się ich panicznie boi i wali czym popadnie ;)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 26.06.2014 13:50

SingSing74 napisał(a):Na ciało Bros lub Off w spray`u. Bierzemy również spiralki, które trochę pomagają przy bezwietrznej pogodzie. Na mrówki magiczny biały proszek, którym obsypuje się namiot dookoła. Z osami nie walczę, bo po co się narażać :) Niestety nie potrafię tego wytłumaczyć żonie, która się ich panicznie boi i wali czym popadnie ;)

gadaj co za biały proszek? ;)
z osami walczą dzieci odkąd zostały klika razy zupełnie niepostrzeżenie dziabnięte :evil: i to wcale nie jak machały łapami
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2014 14:04

ita napisał(a):gadaj co za biały proszek? ;)



No taki co to go można też wciągnąć i mrówki przestają ci przeszkadzać ;)

Tak poważnie, to na Kempingu Baia Domizia we Włoszech mrówki były plagą. Przez namiot przechodziło kilka szlaków różnych gatunków mrówek. Nawet fajnie to wyglądało :) Oczywiście żona musiała coś z tym zrobić i w kempingowym sklepie za 5 euro kupiła środek, który okazał się bardzo skuteczny. Niestety nie spisaliśmy nazwy. Teraz kupujemy ten z Brosa. Też działa, choć z takim natężeniem insektów już później się nie spotkaliśmy.
Załączniki:
bros.jpg
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2014 15:11

Dodam jeszcze, że witaminę B i lampy owadobójcze można sobie podarować. Tylko "czysta" chemia :oczko_usmiech:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 26.06.2014 15:20

jak taki cudowny, to nabędę ten proszek ;)
Ostatnio edytowano 27.06.2014 08:37 przez ita, łącznie edytowano 1 raz
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 26.06.2014 15:48

20 kropli olejku z trawy cytrynowej, tyle samo z eukaliptusa do dwóch łyżeczek oliwki dziecięcej...sprawdzone i wypróbowane na naszej działce leśnej :mrgreen: gdzie komarów w tym roku od ...no od groma. Wg. uczonych w temacie preparaty poniżej 20% DET-u se można psikać :evil: Jest jeden, dostępny w sklepach myśliwskich, ma prawie 40%..tylko czy warto walić taką mocną chemię na siebie. Teraz jestem na etapie robienia olejku z kocimiętki (popularna roślina uwielbiana przez koty 8O )..ponoć 20 razy lepiej niż te które podałem odstraszają komary..sprawdzę to napiszę :mrgreen: . Co do mrówek to Bross chyba najlepszy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone