Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

camping Nevio i Vala k. Orebica

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006
camping Nevio i Vala k. Orebica

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 23.05.2006 21:10

Witajcie! Czy ktoś był na campingu Nevio bądź Vala k. Orebica?
Wybieramy sie tam w sierpniu z przyczepką campingową - z opisów wyglądają na warte dłuższego na nich pobytu... Jakie są na nich warunki sanitarne? A jaka plaża? :)
Pozdrawiam
A.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 28.05.2006 13:33

w Orebicu bylem w zeszlym roku ale nie na kampie.Jakis jeden widzialem i wygladal zachecajaco. Orebic to chyba najbardziej egzotyczna czesc Chorwacji. Wszedzie pelno drzew pomaranczy , cytryn, granatow, co rusz mozna natknac sie na spacerujace zolwie i woda tak krystalicznie czysta ze trudno uwierzyc.W tym roku tez chyba zajedziemy na Orebic ale juz z przyczepa.Z tego co widzialem to okolice Orebica to ulubione miejsce surferow, bo wieje tam naprawde niezle.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 17.07.2007 13:51

aga j. napisał(a):Witajcie! Czy ktoś był na campingu Nevio bądź Vala k. Orebica?
Wybieramy sie tam w sierpniu z przyczepką campingową - z opisów wyglądają na warte dłuższego na nich pobytu... Jakie są na nich warunki sanitarne? A jaka plaża? :)
Pozdrawiam
A.


aga j.
mam pytanie...

Czy dotarliscie na camp Nevio? A moze zatrzymaliscie sie na jakims innym interesujacym?
Bede wdzieczna za informacje:)
tomfox26
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomfox26 » 19.07.2007 10:17

http://www.inet.hr/~vala/en_aboutus.htm
można zobaczyć jak wygląda to miejsce z ich strony.
W sumie jest tam wąsko , stromo. Warunki sanitarne plażowe i widoki za ok lub nawet bardzo OK. Ja byłem we wrześniu i miałem problem żeby coś znaleźć. Padło na camp vala. Mankamentem tej okolicy jest cena na całym półwyspie
fox
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006
camp Nevio

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 21.07.2007 16:51

Cześć właśnie wróciłem z Nevio. Camp jest ok nawet bardzo ok tzn. sanitariaty nowe czyste kilka razy dziennie sprzątane. Plaża bardzo fajna
może niezbyt szeroka chociaż jak na Cro to szeroka i kameralna (tylko dla campu) generalnie bardzo polecam. W cenie parceli masz możliwość podłączenia elktry i H2O. Jakieś napoje i jedzenie do kupienia w restauracji na campie (drogo jak dla mnie) ale niedaleko jest duży "Studenac" i ceny normalne. Można za camp płacić kartą i tą formę polecam bo najtaniej i najwygodniej. Generalnie byłem w tym roku poraz pierwszy w Cro i to właśnie tylko na Campach tydzien na Bobanie i tydzień na Nevio. Lepszy standard w Nevio ale Boban też ma swoją atmosferę bardzo przyjemna obsługa i dużo dużo cienia (bardzo dobrze zadrzewiony)
Tego na Nevio brakuje bo jest to bardzo świeży camp - drzewa dopiero rosną. Jezeli mam plecić jakiś camp koło Orebica to właśnie Nevio. Byliśmy na Glavna Plaża ale to nie to, tłoczno brak przestrzeni i już jednak leciwe sanitariaty. Wrażenie najlepsze robi Nevio i gdyby nie koszmarne upały to były bez zarzutu. Widoki są bardzo śliczne i fajna atmosfera.
polecam i pozdrawim
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 23.07.2007 11:08

O, wreszcie post od kogos kto byl :D :D :D

Czy mozesz napisac, co znaczy ze dostep do wody w cenie parceli? czy to znaczy, ze sa jakies kraniki na kazdej parceli i nie trzeba po wode latac?

I jeszcze pytanie ... Czy troche drzew dajacych cien jest, czy zupelnie nie? Piszesz o mlodych drzewkach. Ja bez cienia nie wyobrazam sobie pobytu na campie...

A czy zagladales moze na camp Adriatic, to chyba niedaleko? Mozesz porownac? Z tego co czytalam Adrriatic jest polozony na tarasach, czy Nevio tez?

Z gory dzikuje za odpowiedzi:)
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 23.07.2007 12:21

Cześć!

Camp jest godny polecenia jeżeli chodzi Ci o wodę to przy większości tarasów jest pion wodny gdzie można podłaczyc przyczepę czy kamper
a jak ktoś nie ma tego to zostaje wolne miejsce i spoko mozna nabierać tam wodę czy tez przepłukać ręce, mycia i czyszczenia nie uskuteczniałem wiec nie wiem czy nie zwrócono by mi uwagi że od tego inne pomieszczenia ale na przepłukanie rąk czy nabranie wody to spoko- ja tak robiłem.

Jeżeli chodzi o drzewa to jest ich nie wystarczająca ilość by na każdej parceli dawały cień od południa i zachodu jest sporo nowych nasad ale one dopiero za rok lub dwa będą spełniały swoją rolę Były też parcele nieliczne bo nieliczne ale bez jakiegokolwiek cienia. Były też parcele które dawał cień przez cały dzień ale ich było niewiele. Najwięcej pacell było mojego typu czyli zacienienie tylko przez pewna porę dnia.

Nevio też jest położony na tarasach z tym że jeżeli chodzi o namioty uskok tarasu nie jest duży.
Ja rozbiłem namiot na parceli nr 52 był to średni wybór popołudniu cień ale do południa totalny zaduch- wiec wybieraliśmy wtedy plażę lub zwiedzanie CRO.

Generalnie polecam mila obsługa, camp ładnie utrzymany , niezła plaża, ładne widoki, brak jeżowcow

Miłego wypoczynku
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 07.09.2008 11:33

Odświeżam, bo widze ze malo informacji o Nevio...

Wlasnie przyjechalismy z Chorwacji, gdzie 13 dni spedzilismy wlasnie na kempingu Nevio.
Namioty mielismy rozbite na parceli nr 3, na dole, w alejce przy samej plazy (tam tych parceli jest z 10 chyba, w tym dwie obok wezla sanitarnego, wlasciwie tylko dla mobile homes.
Bylismy z dzieckiem 2,5 letnim.
Miejsce tak sobie zacienione, ale i tak wszyscy sobie rozstawiali stoliki, krzesla itd przy murku oddzielajacym alejke od plazy, gdzie rosly sosenki (posadzili tez palmy) dajace przyjemny cien. Widok - sielanka. Mozna tak bylo siedziec przez caly dzien - a ogolnie zawsze aktywnie spedzalam wakacje - duzo zwiedzania itd.
Oczywiscie przylacze do pradu (potrzebny kabel min 20 m bo skrzynki nie sa za gesto rozmieszczone) i wody. Sanitariaty ok, czesto sprzatane - 2x dziennie albo czesciej, ale mogloby byc w sumie troszke lepiej - zapach. (przynajmniej te na dole).

Kemping ma tez domki (apartamenty) usytuowane tarasowo, na zboczach gory, cudowne widoki, ale podobno trzeba rezerwowac juz w styczniu.

Na gorze jest pozostala, wieksza czesc kempingu. Powiem szczerze, ze gdyby tylko tam mozna bylo sie rozbijac to bym sie nie zdecydowala na ten kemping, bo chcialam miec jednak miejsce bezposrednio przy morzu.
Mankamentem jest fakt, ze trzeba schodzic do plazy spory kawalek, a wchodzenie nie jest najprzyjemniejsze :D

Parcele na dole sa oczywiscie drozsze, ale moim zdaniem warto, tyle ze ciezko o miejsce. Nam sie trafilo jak slepemu ziarno, bo jechalismy w ciemno i akurat jedna parcela byla wolna.

Wczesniej obejrzelismy kempingi W Orebicu i te za Orebicem w strone Kuciste (Perna np nam sie nie podobala, bo wlasciwie byla tylko dla surferow, nie bylo mowy o nurkowaniu, czy plywaniu na materacu bo sie mozna bylo walnac o deske). Dopiero jak zawrocilismy do Nevio i spojrzelismy w dol to sie zakochalismy i stwierdzilismy ze tylko tu :)

Na przeciwko sklepu jest market Konzum, tuz za w Strone Dubrovnika stacja benzynowa z LPG.

Plaża z kamieniami wielkosci sliwki, niezaludniona (druga polowa sierpnia). W alejce przewazali Niemcy i Austriacy, wiekszosc miala pontony motorowe zacumowane do boi.
Ogolnie sielanka, aczkolwiek moze ja mam takie odczucie bo potrzebowalam takiego spokojnego miejsca zeby sie odstresowac od pracy ;)
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 08.09.2008 09:43

mam pytanie czy dojazd z przyczepą jest możliwy na camp Nevio czy raczej się nie pchać?
jeżeli byliście na campie Boban czy może widzieliście campy Ciste i Małe Ciste mieliśmy być w tym roku ale mała awaria nas uziemiła w okolicach Pakostanu więc może coś na kolejne lato :lol:
dziękuję i pozdrawiam :lol:
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 08.09.2008 13:08

Przyczepa da sie jak najbardziej bo Niemcy byli tylko przyczepami i kamperami. Niektore przyczepy byly naprawde duze, troche problemow na takim jednym ciasnym zakrecie, trzeba odlaczac, ale wszyscy dawali rade.
Na dole namioty byly tylko polskie jesli juz ;)

Ciste widzialam przejazdem, Male ciste w ogole nie wypatrzylam znaku. Szczerze z zewnatrz jakos mnie nie zachwycil, ale moze przy morzu (o ile sa bezposrednie parcele) moze byc fajnie.
Znajomi byli na Male Ciste i tam jest skaliste zejscie do plazy, wlasciwie nie ma zwirku czy kamyczkow, wiec nam odpadlo w przedbiegach ze wzgledu na dziecko.

W sumie to my bylismy dopiero pierwszy raz, wiec az tak nie jestem obeznana, dobrze obejrzalam tylko kempingi w okolicy Orebica, no i nocowalismy kolo Zadaru na kampie Puntica w Razanacu - w sumie tez fajny, ale od plazy dzieli go ulica. Niby nieruchliwa, ale zawalu dostawalam jak mi dziecko tam uciekalo bo sie chcialo kapac ;)

Ogolnie jesli chodzi o riwiere makarska to wlasnie okolice Zivogosce tak mi sie najbardziej spodobaly (tak miedzy Drasnicami a Zaostrogiem).
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 08.09.2008 13:50

dziękuję bardzo za odpowiedź :lol:
zbieram informacje na przyszły rok jak wszystko będzie ok bo różnie to bywa w życiu :D
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 10.09.2008 14:38

uzupelnienie fotograficzne...

Nevio widziany z góry, parcele przy plazy (nasz namiot niebieski :))

Obrazek
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 17.10.2008 20:07

Jak miło powspominać znajome miejsca i te widoki, wybieramy się tam za rok no juz nie cały. Miejce jak dla nas rewelacyjne i dobra baza wypadowa. Może tym razem z przyczepą tylko to cofanie na prom?
Miło powspominać!!!
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 11.12.2008 20:59

F-uncia napisał(a):Na przeciwko sklepu jest market Konzum, tuz za w Strone Dubrovnika stacja benzynowa z LPG.
.....
Ogolnie sielanka, aczkolwiek moze ja mam takie odczucie bo potrzebowalam takiego spokojnego miejsca zeby sie odstresowac od pracy ;)
poprawiono cytowanie - JB

Dobra recenzja. :lol:
F-uncia, jeszcze jedno pytanko; czy jakaś konoba jest w okolicy Nevio, :?: czy na jedzonko trzeba dreptać do Orebica. :?: Faktem jest, że "U sklopu kampa je ugodan caffe-bar i restoran" - jak podają w zajawce. Co na ten temat poradzisz? :?: :wink:
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 18.12.2008 16:33

Na Nevio (w górnej części) jest taka właśnie restauracyjka, głównie podają chyba dania z grilla i jest otwarta w godzinach wieczornych - o ile dobrze pamiętam - po 18. Niestety więcej nie powiem, bo u nas był rygor obiadowy - małe dziecko - pilnuję by zawsze jadła w porze obiadowej polskiej czyli koło 14 - i nie korzystaliśmy. Ale ci co się stołowali (Niemcy) mówili, że smacznie.
Chyba nie pisałam, że na górze przy restauracji jest też kawiarenka internetowa z dwoma stanowiskami.
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
camping Nevio i Vala k. Orebica
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone