Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

camping Nevio i Vala k. Orebica

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 401
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 03.06.2009 20:35

aga j. napisał(a):Witajcie! Czy ktoś był na campingu Nevio bądź Vala k. Orebica?
Wybieramy sie tam w sierpniu z przyczepką campingową - z opisów wyglądają na warte dłuższego na nich pobytu... Jakie są na nich warunki sanitarne? A jaka plaża? :)
Pozdrawiam
A.


Witam Cię Aga, w ubiegłym roku byłem obok tych dwóch campingów jest tam naprawde super, plaża jest mała ale bardzo czysta i malownicza. Niedaleko campingu znajduje się market jakieś 2 min. jazdy samochodem. W ogóle bardzo polecam ten region Chorwacji, pozdrawiam i życze miłego wypoczynku.[/img]
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 08.06.2009 16:35

Na stronie kempingu jest świetna galeria zdjęć. I wszystko tak jest naprawdę. Są tam zdjęcia dolnych parceli. Oczywiście że można tam postawić samochód, a nawet kampera ;)

Plaża jak dla mnie jest super, na początku tego wątku wkleiłam zdjęcie z widokiem z góry na dolne parcele i plażę. Sanitariaty na dole mogłyby być trochę lepsze, jak dla mnie 4+. Ale oczywiście są codziennie sprzątane.
przemol74
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol74 » 16.06.2009 18:11

Witam,ja w sprawie campu Nevio.Jedziemy w tym roku z 10mies.dzieciakiem 26.06, czterolatek juz ma wprawe,wózkiem da się zjechać na plaże czy nosidełko raczej? prosze o odp
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 16.06.2009 18:50

z tego co pamiętam w końcówce są schody... ale większość zejścia to pochyła, wybetonowana droga.

edit... przepraszam, jak się zejdzie dłuższą drogą (tą dla samochodów - to nie ma schodów)

Najlepiej być na parcelach tuż przy plaży, wtedy nie ma problemu ze schodzeniem ;) O tej porze pewnie można się załapać.
przemol74
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol74 » 16.06.2009 19:21

Wielkie dzięki!!! :D
luk_
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ » 19.06.2009 13:04

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :-) i od razu mam pytanie odnośnie campu Nevio, gdyż wybieramy się tam na przełomie sierpnia i września, a chciałbym zorientować się w szczegółach technicznych. Z opisu na ich stronie wynika że prąd jest wliczony w cenę parceli i stąd pierwsze pytanie:
- jaki mają tam obowiązujący standard wtyczek (CEE czy typowe "ścienne")?
Oraz drugie pytanie bardziej o układ campu, gdyż z planu (również dostępnego na ich stronie) wynika że jest on usytuowany na stoku góry:
- czy sektor parceli oznaczony jako B jest położony w "płaskiej" części czy również na stoku/tarasach ?
Czy mógłbym prosić bywalców tego campu o kilka zdjęć na maila :-) ?
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 19.06.2009 14:11

Hmm, nie wiem za bardzo które to są parcele B... ale wg tej mapki: http://www.nevio-camping.com/hr/mapa-autokampa.html

wszystkie parcele od 1-13 są położone na dole przy plaży. Pozostałe parcele są położone na górze, nie tarasowo tylko na płaskim. Na skarpach znajdują się domki.

ja nie mam lepszych zdjęć niż te co są na stronie ;)

Gniazda CEE (bo na pewno nie te zwykłe)

http://www.nevio-camping.com/hr/foto-ga ... kampa.html

zdjęcie 8 - 9 to te dolne parcele

rząd 3 od dołu pokazuje ukształtowanie kampu.
luk_
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ » 20.06.2009 17:42

Dziękuję za pomoc :-) to bardzo pomocne informacje, gdyż z tego wynika że muszę się zaopatrzyć w odpowiednią wtyczkę :-)
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 22.06.2009 13:21

nie wiem jak na górze, ale na dole trzeba miec długi kabel, 10 m nie starczyło. Tzn zalezy jeszcze od parceli, my mielismy nr 3. A skrzynki były przy 1 i 6.
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 22.06.2009 13:54

Ja też się wybieram na ten kamping w lipcu i mam pytanko jak tam z lodówkami i jak są to czy płatne dodatkowo. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 23.06.2009 09:50

szczerze mówiąc nie mam pojęcia - nie korzystałam, zobacz w cenniku... A nie lepiej mieć swoją - turystyczną? Taką na prąd?
ktomek71
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktomek71 » 30.07.2011 23:56

My jechaliśmy na Chorwację z nastawieniem na camping NEVIO, jednak bez wcześniejszej rezerwacji.
Miejsce na campingu było wyłącznie na odległym nowym skrzydle daleko od sanitariatów i wysoko od morza w pełnym słońcu oczywiście

Starsza, główna część cempingu jak słusznie napisała F-uncia już zarosła zieleniną i jest trochę cienia
Jednak ciasnota na głównych sektorach zniechęcała mnie do tego skądinąd ładnego i zadbanego ośrodka
Czułem się trochę jak w kołchozie - sprasowani wszyscy w przegródkach.
Być może trochę mnie zepsuły wyjazdy na wschód (Ukraina, Krym) gdzie rozbijaliśmy się w dowolnie wybranym najładniejszym miejscu z ogromem przestrzeni wokół siebie, ale czułem się na tym campingu stłamszony
Pojechaliśmy więc szukać dalej i co ciekawe w samym centrum Orebicia znaleźliśmy dwa kempingi
Jeden się nazywa Główna Plaża i jest faktycznie przy zejściu na plażę, a drugi z nim sąsiaduje i jest pierwszy po drodze. Jakieś 20mb wcześniej jest brama wjazdowa
Camping Główna plaża jest strasznie zapchany, natomiast ten wcześniejszy był prawie pusty.
Aż nie wiedzieliśmy z tego wszystkiego gdzie postawić przyczepę tyle było miejsca

W końcu zajęliśmy spory kawał terenu w kącie. Rano, jak już odpoczęliśmy po podróży to okazało się, że mamy ładną wakacyjną fototapetę (góra św. Eliasza)
Obrazek

Brama wjazdowa na camping TRSTENICA:

Obrazek

Camping jest zdecydowanie mniej wypasiony niż Nevio, ale tańszy i spokojniejszy a do tego jest na nim tyle miejsca że nie trzeba się ograniczać
Jest dostęp do wody, można opróżnić WC, są sanitariaty i prysznice - czyściusieńkie chyba ciągle ktoś sprzątał
Do tego WIFI i nie wiem co tam jeszcze potrzeba
Mnie wystarczyło to co było, bo nie przyjechałem siedzieć na campingu tylko na plaży (piaszczysta, a właściwie żwirkowa) no i spacerować i jeździć na wycieczki.
Polecam wszystkim, zwłaszcza że nie trzeba samochodem nigdzie jeździć bo jest się w samym centrum.
Neviowakacje
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neviowakacje » 21.03.2018 10:49

Cześć wszystkim, wybieram się na wakacjach na Chorwacje z grupką znajomych, myśleliśmy właśnie o kempingu Nevio. Czy można tam pojechać swoim busem i rozbić namioty czy konieczna jest przyczepa kempingowa? A i jeszcze czy można jakoś podłączyć się do prądu żeby naładować telefon czy aparat? Z góry dziękuję z pomoc
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.03.2018 11:00

Neviowakacje napisał(a):Cześć wszystkim, wybieram się na wakacjach na Chorwacje ...

A i jeszcze czy można jakoś podłączyć się do prądu żeby naładować telefon czy aparat? Z góry dziękuję z pomoc

Witaj Karolino.
Na wakacjach wybierasz się do Chorwacji

Na kempingach w Chorwacji są gniazdka elektryczne, np w łazienkach. :idea:
Można mieć prąd w namiocie lub w przyczepie, tam gdzie są skrzynki elektryczne.
Tylko trzeba mieć kabel (25 - 50 m) i czasem wtyczkę, tzw. eurozłącze.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 21.03.2018 12:52

Pod namiot raczej polecałbym Valę, bo jest bardziej zacieniona. Nevio może i ładniejszy, ale stosunkowo nowy kemping i drzewa jeszcze niepozorne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
camping Nevio i Vala k. Orebica - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone