Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CAMPING MALE CICHE - OKOLICE DRVENIKA " POLECAM "

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.03.2009 13:55

Heh... Chyba pechowo trafiłeś... Jakby zamknęli, to jakbyś do mnie dojechał? Hę? Tam jeżdżą Ci, co nie wiedzą, że droga się kończy i nie ma przejazdu (no i jest parking na dole przecież przy porcie).
Ja tam myślę, że nie ma tak źle z tym tłokiem na promenadce. to znaczy luźniejsza zdecydowanie jest część od strony kempu Dole, tuż przy porciku. Druga część - przy plaży "miejskiej" jest faktycznie bardziej zatłoczona, bo to samozwańcze "centrum" wioski (o ile w Blato w ogóle można mówić o jakimkolwiek centrum hehe). Są tam np. stoliki kawiarniane tuż przy deptaku, które zawadzają moim zdaniem trochę. No i restauracja - stad te tłumy w "porze obiadowo-kolacyjnej".
Z tymi kramami to chyba jednak Leszku przesadziłeś - niech policzę... Od naszej strony jeden, potem długo nic i dalej jeden, naleśniki, warzywa i owoce, budka z pieczywem, trampoliny... Koniec.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.03.2009 13:59

Hehe nie wiem czy przesadziłem, może to poprostu tłum ludzi przewalający się między tymi kilkoma straganami taki efekt wytworzył, ale przejeżdżać kilka cm od ludzi z dziećmi w wózkach lub niosących krzesełka plażowe lub parasole w obawie, że ktoś nieuważny porysuje Ci samochód to spory stres był... dla kogoś przyzwyczajonego do takiego ruchu to normalka, zwłaszcza, że tak jak Ty porusza się na bicyklu :P

Pozdrav :papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.03.2009 15:05

Leszku! Ja już nie zwracam uwagi na rysy na aucie (to zaleta autka starszego niż 10 lat hihihihi). No i jak dodam gazu, to mój tak bulgota, że ludzie sie sami rozpierzchują na boki hehehehe
Już pomijam fakt, że zjechałeś nie tym zjazdem do wioski, co trzeba i musiałeś się potem przebijać przez tamtą część promenadki. Jakbyś zjechał drugim zjazdem, to zjeżdżasz prosto do porciku :) Ale na tym zjeździe ludkowie mają stres przy pokonywaniu małej stromizny na zakręcie między domami - bo a nuż, coś podjeżdża z przeciwka i się spotkamy nos w nos? Kombiakiem można zawieszeniem zawadzić, a jak kto za szeroki, to jak źle zakręt weźmie może się omsknąć i zsunąć z jezdni na podwórko....
Wszędzie czyhają takie niespodzianki na niewprawnego kierowcę...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.03.2009 15:25

Roksa_ napisał(a):Jak tak każdy będzie Male Ciste zachwalał, to nie długo będzie tam trudno o miejsce :lol:

Po dwóch pobytach w tym miejscu, powrócimy tam znowu w tym roku- baza na wypad do Mostaru. Miejsce klimatyczne, właściciel miły i z tych co to jeżowce gołymi rękami wybierają z morza i pogodę przewidzieć potrafią :wink:

Sanitariaty czyste. Dostęp do ciepłej wody non stop.
Jeżeli chodzi o plażę to my nie korzystaliśmy z tej "przygotowanej". Zaraz koło namiotu mieliśmy zejście to morza, strome, bo strome, ale było :) i rozkładaliśmy się na skałkach- dla dzieci nie polecam.

Hehe, Roksa, wygląda na to, że w tym roku na "naszym" :wink: campingu będą tłumy :lol:
Ale mogę go polecić z czystym sumieniem. Przede wszystkim czysto (w końcu to "Male Ciste" :wink:), kameralnie i klimatycznie (zwłaszcza w okolicach baro-recepcji :wink:). Dogadać się można bez problemu, zamówić chleb, zostać poczęstowanym rakiją... Żyć, nie umierać :D

Pozdrav :papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 18.03.2009 18:22

Leszku,
Twoją relację czytałam i nie ukrywam, że pod jej wpływem zaczęłam ponownie myśleć o zatrzymaniu się na Riwierze na jakiś czas... Ale, no właśnie...jesteśmy miłośnikami ciszy i spokoju, trochę przeraża mnie wizja tłumów w drugiej połowie sierpnia... Z drugiej strony...tam tak pięknie 8)
Kilka lat temu spędziliśmy kilka dni na Basko Polie (nie spałam przez te 4 noce - odgłosy dyskotek i pędzące jadranką samochody - koszmar) - poza tymi nocami było ok, ale spacerowiczów tłumy wieczorem , tłumy na plaży...Pięknie, ale pewnie po sezonie jeszcze piękniej :wink: A my możemy tylko w sierpniu.
Wiem, że Dole to duży camp, ale mnóstwo pozytywnych opinii o nim, dlatego biorę go pod uwagę. Plumek pisze, że ma najlepsze plaże. Z drugiej strony może być tłoczno, wiadomo - sierpień. Z Wami byli znajomi z wózkowym jeszcze dzieckiem - nie narzekali za bardzo, używali wózka? A co do straganów - tak, z dziećmi bywa trudno, nawet czasem jeden stragan to za dużo hi hi

Z racji wielkości Dole rozważam Male Ciste - uwielbiamy małe, kameralne campingi, pewnie trzeba będzie obejrzeć na miejscu i zdecydować. Położone są obok siebie, można przejść się i pooglądać, czy trzeba w innym miejscu zjechać z magistrali? O tym miejscu też dużo dobrego piszą forumowicze, ale wiadomo, każdy ma inne spojrzenie. Maslinko, Twoją relację też czytałam :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.03.2009 19:24

Aniu, pomiędzy Dole a Male Ciste jest około 6 kilometrów, więc spacerek pomiędzy nimi odpada. Brzegiem morza przejść się nie da, a tak długi spacer Jadranką to nic przyjemnego.
Sytuacja wygląda tak, że w Żivogosce Blato, jadąc od strony Makarskiej, pierwszym campingiem jest "Dole", potem "Boban" (tuż za płotem), a dopiero za te 5, 6 kilometrów: "Male Ciste" i za płotem "Ciste"(właścicielem jest brat Sanniego z "Male Ciste" :D).

Pozdrawiam :papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 18.03.2009 22:39

Czyli, krótko mówiąc położenie Male Ciste może być dla nas atrakcyjne - bo jeśli to dalej od Zivogosce Blato to może też spokojniej? Dobrze myślę?

Tylko ta plaża i dojście do niej mnie niepokoi, reszta z opisów brzmi bardzo zachęcająco... Czy na Male Ciste zjazd ten sam co na Dole, czy trzeba Jadranką pojechać dalej? I czy sąsiedztwo campu Ciste (dużego, prawda?) nie przeszkadza? Nie ma tam dyskotek itp?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.03.2009 23:31

Aniu, pisałam, że trzeba Jadranką jechać dalej, jeszcze z 6 kilometrów za Dole. Zjazdu nie da się przegapić, jest duży znak, o taki:

Obrazek

Camp Ciste (ten tuż obok) wcale nie jest taki duży. I jest w tej okolicy bardzo spokojnie (nie ma sklepów, a co dopiero mówić o dyskotekach), nie licząc Jadranki, którą czasami słychać.
Plaża jest taka:

Obrazek

Jest to "nieoficjalna plaża", ale nawet tam można się spokojnie położyć. Dla rodzin z dziećmi polecam jednak oficjalne zejście schodkami z campingu - plaża wyrównana, w zatoczce.

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 03.03.2012 16:22 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.03.2009 23:37

maslinka napisał(a):Aniu, pomiędzy Dole a Male Ciste jest około 6 kilometrów, więc spacerek pomiędzy nimi odpada. Brzegiem morza przejść się nie da, a tak długi spacer Jadranką to nic przyjemnego.
Sytuacja wygląda tak, że w Żivogosce Blato, jadąc od strony Makarskiej, pierwszym campingiem jest "Dole", potem "Boban" (tuż za płotem), a dopiero za te 5, 6 kilometrów: "Male Ciste" i za płotem "Ciste"(właścicielem jest brat Sanniego z "Male Ciste" :D).

Pozdrawiam :papa:


Nie znam się na kampach, ale wydaje mi sie, że z Blato na Male Ciste jest mniej niż 5-6 km... Wg moich wiadomosći jest ok. 4.
Napisz coś więcej o kampie Ciste (tym obok Male Ciste).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2009 00:20

Plumek napisał(a):Nie znam się na kampach, ale wydaje mi sie, że z Blato na Male Ciste jest mniej niż 5-6 km... Wg moich wiadomosći jest ok. 4.
Napisz coś więcej o kampie Ciste (tym obok Male Ciste).

5 km czy 6 km, to chyba nie jest wielka różnica. Chodziło o to, czy można zaparkować i przejść się "spacerkiem" z Dole na Male Ciste. Więc napisałam, że to bezsensowne, ponieważ oba te campingi dzieli zbyt duża odległość. Nie będę się, Plumku, licytować z Tobą o te 1000 metrów :wink:

Na "Ciste" nie byliśmy, ale tam "zaglądałam". Camping jest średniej wielkości, w większości dobrze zacieniony. Toalety również bardzo czyste. Właściciel postanowił przyciągnąć klientów darmową rybką w każdy piątek :) Tyle jestem w stanie napisać o "Ciste".

Zasadniczo myślę, że każdy z wymienionych campingów (Dole, Boban, Male Ciste, Ciste) to dobry wybór; ludzie mają różne preferencje, więc najlepiej przekonać się osobiście i na miejscu dokonać wyboru :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.03.2009 01:23

maslinka napisał(a):
Plumek napisał(a):Nie znam się na kampach, ale wydaje mi sie, że z Blato na Male Ciste jest mniej niż 5-6 km... Wg moich wiadomosći jest ok. 4.
Napisz coś więcej o kampie Ciste (tym obok Male Ciste).

5 km czy 6 km, to chyba nie jest wielka różnica. Chodziło o to, czy można zaparkować i przejść się "spacerkiem" z Dole na Male Ciste. Więc napisałam, że to bezsensowne, ponieważ oba te campingi dzieli zbyt duża odległość. Nie będę się, Plumku, licytować z Tobą o te 1000 metrów :wink:


A mnie tu nie chodzi o licytowanie się, tylko o różnicę dla ewentualnych kempingowiczów. 1000 m moż enie brzmi ogromnie, ale róznica 4 czy 6 kilometrów - już tak - przynajmniej dla mnie :)

maslinka napisał(a):Zasadniczo myślę, że każdy z wymienionych campingów (Dole, Boban, Male Ciste, Ciste) to dobry wybór; ludzie mają różne preferencje, więc najlepiej przekonać się osobiście i na miejscu dokonać wyboru :)


Przyznam, ze i ja zwizytować muszę w końcu solidnie te kempy, bo najlepiej znam Dole i troszkę Bobana. O Male Ciste tylko wiem, ze istnieje, bo jak jade w kierunku Dubrovnika, to mijam go i widzę, ze coś sie tam dzieje :) O Ciste to nawet nie słyszałam. O widzeniu go nie wspomnę!
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 27.03.2009 10:05

a propos odległości camp Dole- Male Ciste. Na camping Dole chodziliśmy na piechotkę na lody :D - 10 minut szybkim krokiem - odległość ok 1 km
Pozdrav :papa:
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 30.03.2009 07:45

Aha, odnośnie campu Male Ciste - podczas każdego pobytu na nim trafialiśmy na wiatr bura. No wrażenia niesamowite - okna w naszej przyczepce trzeszczały a w nocy nie zmrużyliśmy oka, taki hałas... Niestety dla wczasowiczów w namiotach nie wyglądało to na "przygodę" - całonocne "dyżury" żeby wiatr nie zerwał namiotów nie należą do najprzyjemniejszych wrażeń :(
Generalnie im dalej na południe Chorwacji tym takich "ataków bury" więcej...
Pzdr[/img]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.03.2009 17:48

Nas też to spotkało. Nasz namiot wytrzymał bez pomocy, ale sąsiedzi musieli przywiązać dodatkowe linki do drzewa, żeby ich nie zdmuchnęło :twisted: Za to kolor Jadranu rano... bezcenny :!:

Obrazek
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.03.2009 20:40

Roksa_ napisał(a): Za to kolor Jadranu rano... bezcenny :!:

Obrazek


Jak jest bura , to krajobraz w ogóle jest bardziej kolorowy :wink:
Piękny widok na Sv. Ilja :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
CAMPING MALE CICHE - OKOLICE DRVENIKA " POLECAM " - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone