Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bus do Chorwacji - CroTour

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
katarina001
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarina001 » 13.07.2016 18:59

Witam wszystkich :D z firmą CroTour mam bardzo wspomnienia. W tym roku miałam okazję korzystać. Podróż przebiegała bardzo sprawnie, bez żadnych opóźnień. Dotarłam pod sam adres. Polecam firmę oraz oczywiście Chorwację. Cudowne miejsce :!: :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.01.2017 01:30

Mikromir napisał(a):Przejrzałam wątek i chciałam zapytać, czy osoby, które rzeczywiście korzystały z usług Crotour mogłyby wystawić tu opinię? Zastanawia mnie (w kontekście tego, że w którymś roku przewozy zostały odwołane) solidność przewoźnika oraz rzeczywisty czas dojazdu takim vanem 9-osobowym (zwłaszcza, że przejazdy są w weekendy). Może ktoś mógłby tu ujawnić swoje wspomnienia, please? 8)

marlena.m.s napisał(a):Czy może ktoś jeszcze wypowiedzieć się na temat firmy Crotour?
Jestem zainteresowana ich ofertą, ale nigdzie w sieci nie mogę znaleźć opinii na temat ich działalności.
Pozdrawiam :papa:

tommy_pl napisał(a):Również podłączę się pod prośbę ...ktoś z nich korzystał w tym roku lub w zeszłym ?


Ponieważ w ubiegłym roku skorzystałam jednak z usług tej firmy, czuję się w obowiązku napisać parę słów.
Firma jak najbardziej istniejąca (choć już nie ta sama co na pierwszej stronie wątku). Dobry kontakt mailowy i telefoniczny. Spora elastyczność i indywidualne podejście do klienta, np. jeśli chodzi o godzinę odjazdu z Chorwacji - w przypadku moich towarzyszy podróży dostosowano ją nieco do godziny przypłynięcia ich promu z Korčuli. Czas przejazdu - mówiąc ogólnie jak samochodem osobowym, czyli zależnie od terminu i sytuacji na drogach, ale należy oczywiście liczyć się z tym, że w samej Chorwacji poszczególni pasażerowie są dowożeni pod drzwi kwater w kolejnych miejscowościach, co wpływa na czas podróży, szczególnie tych ostatnich. ;-) Z pewnością jednak krócej niż dużym autokarem.
Van 9-cio osobowy wygodny. Jeden kierowca (sic!), przerwy co 2-3 godziny, także zależnie od potrzeb i możliwości, krótkie, do około kwadransa. Kierowca objeżdżał autostradę w Słowenii (przez Lenart, Ptuj etc.). Szybki przejazd przez bramki dla pojazdów uprzywilejowanych na autostradach Chorwacji .
Jasne, że to nie to, co własny samochód, nie mniej jednak na pewno bardziej kameralnie i wygodniej niż autokarem, szczególnie że to system door-to-door. Jeśli komuś nie przeszkadza przejazd jednym ciurkiem tak długiej drogi z krótkimi tylko przerwami oraz nie niepokoi tylko jeden kierowca na trasie, no to ok. Zrozumiałe, że dla niektórych to nie do przyjęcia.
barbra_barbra
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra_barbra » 05.01.2018 09:14

Czy ma ktoś może namiary na CroTour?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107662
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2018 10:16

barbra_barbra napisał(a):Czy ma ktoś może namiary na CroTour?

Jest na pierwszej stronie - tylko nie wiem czy aktualny. :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2018 10:52

Janusz Bajcer napisał(a):
barbra_barbra napisał(a):Czy ma ktoś może namiary na CroTour?

Jest na pierwszej stronie - tylko nie wiem czy aktualny. :roll:


Recenzowałam tę firmę: crotour.pl
Kontakt na w/w stronie.
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 10.01.2018 00:14

Też bym prosił link na ten cro tour
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107662
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2018 00:17

Wpisz w google: crotour.pl
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 00:22

Janusz Bajcer napisał(a):Wpisz w google: crotour.pl

Janusz, Twoja cierpliwość zrobiła na mnie ogromne wrażenie... bo mnie samej szczęka opadła ze zdumienia gdy zobaczyłam ostatnie pytanie i nie zamierzałam odpowiadać... :lol:

To ja się poprawię i zrobię jeszcze tak:

Mikromir napisał(a): Ponieważ w ubiegłym roku skorzystałam jednak z usług tej firmy, czuję się w obowiązku napisać parę słów.
Firma jak najbardziej istniejąca (choć już nie ta sama co na pierwszej stronie wątku). Dobry kontakt mailowy i telefoniczny. Spora elastyczność i indywidualne podejście do klienta, np. jeśli chodzi o godzinę odjazdu z Chorwacji - w przypadku moich towarzyszy podróży dostosowano ją nieco do godziny przypłynięcia ich promu z Korčuli. Czas przejazdu - mówiąc ogólnie jak samochodem osobowym, czyli zależnie od terminu i sytuacji na drogach, ale należy oczywiście liczyć się z tym, że w samej Chorwacji poszczególni pasażerowie są dowożeni pod drzwi kwater w kolejnych miejscowościach, co wpływa na czas podróży, szczególnie tych ostatnich. ;-) Z pewnością jednak krócej niż dużym autokarem.
Van 9-cio osobowy wygodny. Jeden kierowca (sic!), przerwy co 2-3 godziny, także zależnie od potrzeb i możliwości, krótkie, do około kwadransa. Kierowca objeżdżał autostradę w Słowenii (przez Lenart, Ptuj etc.). Szybki przejazd przez bramki dla pojazdów uprzywilejowanych na autostradach Chorwacji .
Jasne, że to nie to, co własny samochód, nie mniej jednak na pewno bardziej kameralnie i wygodniej niż autokarem, szczególnie że to system door-to-door. Jeśli komuś nie przeszkadza przejazd jednym ciurkiem tak długiej drogi z krótkimi tylko przerwami oraz nie niepokoi tylko jeden kierowca na trasie, no to ok. Zrozumiałe, że dla niektórych to nie do przyjęcia.

http://www.crotour.pl/
tel.: + 48 697 069 112
Ufff... już lepiej nie potrafię...

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2018 14:32

Danka, już Ci pisałam, masz za miękkie serce... Na lenistwo nie ma rady...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 16:34

piekara114 napisał(a):Danka, już Ci pisałam, masz za miękkie serce... Na lenistwo nie ma rady...

:cry: :cry:

Ale Janusz ma mięksiejsze. :wink:

:smo:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 10.01.2018 19:13

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Danka, już Ci pisałam, masz za miękkie serce... Na lenistwo nie ma rady...

:cry: :cry:

Ale Janusz ma mięksiejsze. :wink:

:smo:


Czytam wątek od pierwszej strony i rzeczywiście coś w tym jest
Janusz - wyjątkowo cierpliwy i spokojny człowiek :roll:
podroznikpoland
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) podroznikpoland » 03.08.2018 13:00

To może i ja coś dodam od siebie bo czuje się w obowiązku...

Prześledziłem forum i zdecydowałem się skorzystać z Crotour . Jechałem do samej Makarskiej ale po kolei...

1. Kontakt telefoniczny i wszystko mi uprzejmie wyjaśniono
2. Rezerwacja złożona przez www i wszystko idealnie
3. W dniu wyjazdu sms, kontakt telefoniczny z kierowcą, wszystko idealnie i na czas
4. Kierowca na trasie Polska - Makarska bardzo skupiony. Co chwile mył szyby i światła co dobrze o nim świadczyło bo jechaliśmy w nocy. Jechaliśmy to mało powiedziane. Niemalże lecieliśmy. Od granicy Polski do Makarskiej byliśmy w 11 godzin. Szybko ale bezpiecznie, nie odczułem dyskomfortu niepewnych manewrów a trochę się na tym znam.
5. Dowóz pod same drzwi pomimo adresu w dziwnych uliczkach i blokadach ulic. Nie ma problemu z manewrami i dojazdem.
6. Powrót w dzień więc wolniej bo i ruch większy i kierowca inny...mozolniejszy. 16 godzin. Bezpiecznie, 130 km/h nie przekroczone :)

PODSUMOWANIE:
Moja subiektywna opinia to bardzo profesjonalnie wszystko wyglądało i jestem mega zadowolony. Kierowca pomógł z bagażami, jechał pewnie. To nie są ludzie z łapanki, widać, że wielokrotnie jeździli tą trasą, nie widać po nich oznak zmęczenia więc nie ma się co obawiać, że tylko jeden kierowca. Poza tym ci co trochę jeżdżą to wiedzą, że to nie jest Bóg wie jak straszna trasa.
lukaszk
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszk » 12.08.2018 04:16

Ja polecam uważać na takie firemki. Jak czytam że 1 szofer jedzie w ciągu od początku do końca ... Z kosmosu się nie wzięły czasy pracy dla kierowców zawodowych ... Co by później nie płakać i miesięcznic nie urządzać ... To nie jest profesjonalny transport, z ewidencją czasu pracy. Jeżdżą zwykłymi busami o DMC 3,5 tony, max 9 osób, nie może ich kontrolować żadne ITD. Generalnie to ja mogę sobie kupić busa, jechać nim na kat. B i założyć "firmę". Acha psychotesty też mam (każdy nawet PH w PL musi je mieć - generalnie każdy kto korzysta z auta służbowego). Tak więc zdrowy rozsądek polecam... Nie pije do tej jednej konkretnej firmy, w transporcie wiele lat przepracowałem ...
Co do postu wyżej - nie ma strasznych tras - wypadki robią ludzie. Trasa jak trasa.

Dla osób chcących sprawdzić profesjonalizm pytania do zadania przewoźnikowi:
1. Jaką kategorię prawa jazdy ma kierowca ?
2. W jaki sposób jest ewidencjonowany czas pracy kierowcy ?
3. Czy pojazd posiada tachograf ? (jak odpowiedź że nie musi to nie że nie może (tacho można zainstalować)
4. Czy kierowca posiada kurs na przewóz osób ?
5. Czy przed podróżą będę mógł/mogła zobaczyć te dokumenty ?
6. Nie pytać czy przed podróżą mogę zadzwonić po ITD - odpowiedzą że możesz - owszem możesz. ITD i tak nie przyjmie ...
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
Bus do Chorwacji - CroTour - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone