Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria ???

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011
Bułgaria ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 22.04.2011 13:39

Witam

Chciałbym pojechać w dwa miejsca w tym roku, pierwsze już jest HR :wink: , a nad drugim się zastanawiam.

Może napiszecie coś ciekawego z pobytu w tym kraju, ceny, kultura, kwatery-hotele-domki, gdzie warto pojechać: nie tak żeby siedzieć tylko w hotelu (pewnie pojade autem) lub na basenie.
Pojedziemy w dwie osoby i maluch już wtedy prawie 4-letni.Lubie i knajpki bo tam przeważnie jadamy, ale tez i np targ z owocami tamtejszymi.Fajnie byłoby być blisko większego miasta- od czego jest auto ale nie mam ciśnienia moze być np domek blisko plaży niekoniecznie w kurorcie ( i ta opcja mi najbardziej pasuje) :wink:

Tak żebym wiedział jak się nastawić :wink:
mm4m
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mm4m » 22.04.2011 14:17

Proszę poczytać forum bulgaricusa.
Nie boli :)
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 22.04.2011 14:18

radkoski napisał(a):Witam

Chciałbym pojechać w dwa miejsca w tym roku, pierwsze już jest HR :wink: , a nad drugim się zastanawiam.

Może napiszecie coś ciekawego z pobytu w tym kraju, ceny, kultura, kwatery-hotele-domki, gdzie warto pojechać: nie tak żeby siedzieć tylko w hotelu (pewnie pojade autem) lub na basenie.
Pojedziemy w dwie osoby i maluch już wtedy prawie 4-letni.Lubie i knajpki bo tam przeważnie jadamy, ale tez i np targ z owocami tamtejszymi.Fajnie byłoby być blisko większego miasta- od czego jest auto ale nie mam ciśnienia moze być np domek blisko plaży niekoniecznie w kurorcie ( i ta opcja mi najbardziej pasuje) :wink:

Tak żebym wiedział jak się nastawić :wink:


Jest bardzo dobre forum bulgaricus.com na którym jest bardzo dużo informacji o Bułgarii.
Znajdziesz tam wszystko co potrzebujesz.

Pozdrav
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 22.04.2011 15:22

mm4m napisał(a):Proszę poczytać forum bulgaricusa.
Nie boli :)


Fakt nie boli :wink:
Ale jestem na forum tutaj a wątek się nazywa "Jak nie Chorwacja to..." :wink: i tyle...
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 22.04.2011 16:03

W tamtym roku byliśmy w Topoli, jest nawet moja mała relacja na tym forum - może się przyda...
Mile wspominam i polecam... ;)

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=300 ... ght=topola

Pozdrawiam.
Artur
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 22.04.2011 16:13

też się zastanawiałem na wypadzie do Bułgarii, ale dojazd mnie przekonał do ponownego odwiedzenie Cro
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 22.04.2011 16:50

Dziekuje za odpowiedzi
Własnie sie zastanawiam nad rejonem Burgas lub Sozopol
Jeśli macie jakieś ciekawe namiary na hotele z tych rejonów z góry dzięki
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 22.04.2011 17:02

w ubiegłym roku zdradziliśmy Chorwację na rzecz Bułgarii...
byliśmy w Słonecznym Brzegu...
powiem tak napewno nie można tych dwóch krajów porównywać , ale jechać , żeby pozwiedzać , poznać coś nowego warto..., a i cenowo wypada znacznie korzystnej / przynajmniej w ubiegłym roku/...
hotel rezerwowałam z www.booking.com
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 22.04.2011 20:08

Chętnie poczytam o minusach tego kraju, a właściwie wypoczynku tam, dlatego zacząłem ten wątek...i prosze też o opinie...oczywiście nie tylko negatywne :wink:
Ewelizarda
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelizarda » 22.04.2011 21:51

My w tym roku zdradzamy Chorwację na rzecz Bułgarii. Powody dosyć prozaiczne, mianowicie kryzys. Jedziemy od 9 lipca na 2 tygodnie, zawsze jechaliśmy pod koniec czerwca aby było taniej. W szczycie sezonu za rodzinę 4 osobową płacę 2400 w kompleksie z basenami , 15metrów od plaży, podatek i klimatyzacja w cenie, apartament bardzo dobrze wyposażony, parking strzezony i monitorowany obiekt. Jedzenie we własnym zakresie. W Chorwacji widoki lux , natomiast w tym terminie 2 razy drożej. A i d....pa z kamieni po paru razach trochę boli, a dzieci szukają piachu i pobudować zamki by chciały. Nocleg w Belgradzie za 30 euro ze śniadaniem dla całej rodziny i dalej w drogę. Relacja po powrocie.
Misioł
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misioł » 23.04.2011 07:51

Ewelizarda możesz dać namiar na te apartamenty w Bułgarii gdzie jedziesz? Może być na @ adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dzięki :wink:
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 23.04.2011 13:50

radkoski napisał(a):Chętnie poczytam o minusach tego kraju, a właściwie wypoczynku tam, dlatego zacząłem ten wątek...i prosze też o opinie...oczywiście nie tylko negatywne :wink:


Plusy, to ceny.
Jest o wiele taniej niż w Chorwacji, czy też Czarnogórze.
Bardzo tanie jedzenie w knajpach, tanie noclegi.
Tanio w sklepach z żywnością.
Ciekawa, inna kuchnia niż Chorwacka.
Możliwość odwiedzenia Stambułu, jest niedaleko.
Ładne plaże piaszczyste, także plaże kamieniste i skaliste się znajdą do nurkowania.
Minusem jest dalsza droga, więc koszt paliwa większy, ale to i tak wychodzi taniej niż pobyt na Chorwacji, poza tym paliwo jest tańsze niż w Polsce, czy na Węgrzech.
My z Krakowa do Achtopola pojedziemy "na raz" bez spania, ale i tak liczę ok 17-18h jazdy.
Jeśli z jakiś powodów jedziesz dłużej, albo z dziećmi, to nocleg konieczny po drodze.
Minusem jest odcinkami kiepska droga-szczególnie jak jedziesz przez Rumunię i Bułgarię.
Minusem jest alfabet oparty na cyrylicy.

Pozdrav
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 23.04.2011 15:03

A propos drogi...
Którędy polecicie ewentulanie jechać w strone Burgas, Sozopol-u???

Nie ukrywam że post powyzej :wink: narobił mi ochoty na wyjazd w ten rejon Europy...na razie czekam i czytam opinie ... w necie szukam ciekawych apartamentów ewentualnie hoteli, domków do wynajęcia.
Fakt super drogo widzę że nie jest :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2011 16:21

radkoski napisał(a):A propos drogi...
Którędy polecicie ewentulanie jechać w strone Burgas, Sozopol-u??

W tym kierunku masz 2 wyjścia (mówie to z doświadczenia) i NIE MA SENSU kombinować i zastanawiać sie nad setkami wariantów:
1) jak chcesz szybko i sprawnie to przez Serbię i wjazd do BG za Nisem czyli przejście graniczne Gradina/Kalotina
2) jak chcesz widoczki i jednocześnie nie zależy Ci na czasie przejazdu to jedź przez Romków

Odnośnie pkt 1 - nie polecam przejazdu przez granice węgiersko-serbską Roszke/Horgosz od piątku do niedzieli, chyba że lubisz stać w tasiemcowych kolejkach :wink:
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 23.04.2011 17:47

radkoski napisał(a):A propos drogi...
Którędy polecicie ewentulanie jechać w strone Burgas, Sozopol-u???

Nie ukrywam że post powyzej :wink: narobił mi ochoty na wyjazd w ten rejon Europy...na razie czekam i czytam opinie ... w necie szukam ciekawych apartamentów ewentualnie hoteli, domków do wynajęcia.
Fakt super drogo widzę że nie jest :)



W tej chwili szybciej jedzie się przez Rumunię, wiele miast ma pobudowane obwodnice i je omijasz nie pakując się w korki w miastach.
Jeśli jedziesz przez Barwinek to zobacz taką trasę:
Barwinek - Svidnik - Trebisov - Satoraljaujhely - Tokaj - Nyiregyhaza - Satu Mare - Zalau - Cluj Napoca - Alba Iulia - Sibiu - Pitesti - Bukareszt - Giurgiu - Ruse - Razgrad - Szumen - Morze Czarne
Jeśli jedziesz przez Chyżne lub Łysą Polanę to odpowiednia modyfikacja tej trasy przez Słowację.
Za to łatwiej jedzie się przez Serbię-jest dalej, ale większa część drogi przez Serbię jest autostradą, nie poszalejesz w Serbii bo stoi drogówka,ale i tak wygodniej.
Różnica wg GoogleMaps to półtorej godziny więcej przez Serbię dla mojej trasy.
Przejście Roszke można ominąć jak dobrze pamiętam poprzez przejście w Tompa bez korków.
Przejazd przez Rumunię ma jeszcze jedną zaletę-możesz jechać najpiękniejszą drogą wysokogórską świata Trasa Transfogarską. Trochę czasu Ci to zajmie, ale widoki niesamowite.
Kiedyś program o tej trasie zrobił program BBC Top Gear, polecam ten odcinek :D

Pozdrav
Następna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone