Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bukowina, Transylwania i niebieskie Morze Czarne

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.08.2016 13:16

Mikeee napisał(a):
btw - jak coś to polecam, nocleg na Prislopie w Cabana Alpina - przemili właściciele - cena w zeszłym roku to 35 RON/noc

nocleg miałem już wypatrzony znacznie dalej (bo kolejnego dnia czekała nas dłuższa droga). Domyślam się, że drogę bym przejechał bez problemów, choć wolno, a chciałem jeszcze kilka rzeczy zobaczyć po drugiej stronie, więc wyobrałem trasę dłuższą ale lepszą. Czy na tym wyszedłem czasowo na plus - nie wiem.

pójdźmy na kompromis - rekonstruowana :wink:
W zeszłym roku wewnątrz też było sporo rusztowań. Dach na zdjęciach wygląda jednak już zupełnie inaczej.
pozdrawiam,
Michał

najlepszym określeniem to chyba będzie słowo "rozbudowywana" ;)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2016 13:47

Mikeee napisał(a):
Pudelek napisał(a):czy to była przełęcz Prislop? Nam właścicielka kempingu w Syhocie mocno odradzała tą drogę, więc w końcu pojechaliśmy inną.


tak - to Prislop. Droga jest umęczona, ale tragedii nie ma. Jechałem gorszymi w Rumunii.
...choć na podjeździe na Prislop wlazł mi gwóźdź w oponę :wink:
btw - jak coś to polecam, nocleg na Prislopie w Cabana Alpina - przemili właściciele - cena w zeszłym roku to 35 RON/noc

Pudelek napisał(a):Cerkiew jest i remontowana i budowana ;) Widać wyraźnie, że w tym miejscu stała kiedyś starsza świątynia = dolne partie murów. Natomiast wyższa część jest nowa, tak samo w środku było widać nowe stropy i ściany, z zewnątrz również tą nową cegłę. Być może najpierw postawili dach z innych dachówek a potem zmienili zdanie i kładą teraz kolory w stylu węgierskiej secesji.

Do skończenia to tam jeszcze daleko - poza dachem to reszta na razie w powijakach, a w środku gęsto od rusztowań ;)


pójdźmy na kompromis - rekonstruowana :wink:
W zeszłym roku wewnątrz też było sporo rusztowań. Dach na zdjęciach wygląda jednak już zupełnie inaczej.
pozdrawiam,
Michał


Przełęcz Prislop - oczywiście. Moim zdaniem, jeśli chodzi o "remont" czy też "budowę", wydawało mi się, że jest tam tyle nowych elementów, że musi być budowana, ale jeśli jest to remont - niech będzie remont. W sumie plac budowy. Tak to zauważyłem. :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2016 17:55

No dobrze, w końcu dotarliśmy do celu dzisiejszej podróży, a mianowicie zabytkowych monasterów Bukowiny. Zwiedziliśmy trzy spośród dużej ich liczby. Jasne, może ktoś powiedzieć, że mało lub że nie te. Że inne są dużo bardziej warte zobaczenia. My jednak musieliśmy ograniczyć czas wycieczki, a poza tym te opisywane w przewodnikach wydały nam się ciekawe.
Teraz przez kilka postów będzie mogli nasycić oczy tym, co było naszym udziałem.

DSC_0191_HDR.jpg


DSC_0190_HDR.jpg


DSC_0188_HDR.jpg


DSC_0187_HDR.jpg


DSC_0186_HDR.jpg


DSC_0185_HDR.jpg
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2016 17:57

Dużo tego będzie. Mam nadzieję, że się Wam nie znudzą ;-)

DSC_0198_HDR.jpg


DSC_0197_HDR.jpg


DSC_0196_HDR.jpg


DSC_0195_HDR.jpg


DSC_0194_HDR.jpg
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2016 17:59

Trochę fresków.

DSC_0206_HDR.jpg


DSC_0204_HDR.jpg


DSC_0202_HDR.jpg


DSC_0201_HDR.jpg


DSC_0200_HDR.jpg


DSC_0199_HDR.jpg
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2016 18:01

I dalej, i dalej

DSC_0214_HDR.jpg


DSC_0212_HDR.jpg


DSC_0211_HDR.jpg


DSC_0210_HDR.jpg


DSC_0209_HDR.jpg


DSC_0207_HDR.jpg
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.08.2016 18:24

Voronet zapewne? Tam mi się najmniej podobało, bo najwięcej ludzi.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 29.08.2016 09:17

No dobrze, weekend nam jakoś szybko przeleciał. Zaczyna się ostatni tydzień wakacji. A przed nami dokończenie relacji.
Jako, że zdjęć z monasterów jeszcze bez liku, popatrzcie proszę na nie moimi oczami.

DSC_0310_HDR.jpg


DSC_0308_HDR.jpg


DSC_0288_HDR.jpg


DSC_0286_HDR.jpg


DSC_0282_HDR.jpg


DSC_0281_HDR.jpg


DSC_0275_HDR.jpg


DSC_0274_HDR.jpg


DSC_0272_HDR.jpg


DSC_0270_HDR.jpg


DSC_0269_HDR.jpg


DSC_0268_HDR.jpg


DSC_0267_HDR.jpg


DSC_0262_HDR.jpg


DSC_0260_HDR.jpg


DSC_0259_HDR.jpg


DSC_0252_HDR.jpg


DSC_0248_HDR.jpg


DSC_0241_HDR.jpg


I zrobił się fotoreportaż. :oops:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 29.08.2016 09:19

Opisu podróży ciąg dalszy nastąpi niebawem. Wszystkich zawiedzionych zapraszam do kolejnych postów. :papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 30.08.2016 17:33

Pudelek napisał(a):Voronet zapewne? Tam mi się najmniej podobało, bo najwięcej ludzi.


Ludzi wszędzie było dużo, ale nam również Voronet podobał się najmniej.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.09.2016 00:50

iwwoj napisał(a):Opisu podróży ciąg dalszy nastąpi niebawem. Wszystkich zawiedzionych zapraszam do kolejnych postów. :papa:

Czuję się zaproszona i czekam... :wink:
Rumunia coraz mocniej przykuwa moją uwagę... 8)
markus22
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus22 » 04.09.2016 22:16

Przeczytałem relację i wychodzi mi na to ze Rumunia to same monastyry.W tym roku byłem pierwszy raz w Rumuni i chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.Pojechałem bez rezerwacji noclegów codziennie nocleg w innym miejscu i nie miałem problemów ze znalezieniem czegoś na noc.Miałem ogólny zarys co chcę zobaczyć ale moje plany spaliły się po wjeździe do Rumuni.Zwiedzić Rumunię w czasie jednego zwykłego urlopu jest zwyczajnie niemożliwe.Rumunia to kraj niema co ukrywać mniej zamożny od Polski ale jak dbać o turystów to my możemy się od nich uczyć.Dużo zależy od pogody to w końcu kraj górzysty.Zrobiłem pierwszy rekonesans dookoła Rumuni od Sapanty do Konstancy Vama Veche i z powrotem przez Transfogarską,Bran itd.Rumunia nam kojarzy się z zacofaniem kiepskimi drogami i cyganami.Nic z tych rzeczy drogi główne są dobre boczne łatane ale tragedii nie ma u nas też jest takich mnóstwo.Cyganów jak na lekarstwo cywilizacja jest ani razu nie poczułem się niekomfortowo.Ceny takie jak w Polsce wszystko można kupić nie opłaca się taszczyć ze sobą chyba niczego.Nie polecam morza.Fale,fale,fale zielsko wyrzucane na brzeg ale to nic najgorsza jest muzyka z barów na plaży muzyka to była by ok ale to jest łupanie non stop pu pu pu papapa pa pa pa pa pa pa pa pu.Cała doba 24 godz.nie do wiary. Góry to już inna bajka tam jest po prost pięknie i spokojnie.Jeżeli ktoś lubi Bieszczady to to są Bieszczady razy nie wiem ile ale chyba 100.Przy wyborze miejsc nie trzeba sugerować się pięknymi ujęciami zdjęć np.Cromaniaków tam trzeba pojechać i zobaczyć to na własne oczy w końcu to nie tak daleko.Rumunia to piękny kraj ale jeżeli ktoś spodziewa się Niemieckiego porządku będzie rozczarowany.W przyszłym roku jadę znowu gdyż zaszczepiłem się urokiem Rumunii tak jak kiedyś Chorwacji.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Bukowina, Transylwania i niebieskie Morze Czarne - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone