Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt - kąpieliska termalne

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.12.2015 17:18

Lednice napisał(a):Najbardziej specyficzne było kąpielisko tureckie Kiraly :roll:
http://en.kiralyfurdo.hu/

Męskie :roll:
Wtedy bez podtekstów seksualnych :roll:
A dzisiaj jak jest, nie wiem

Na stronie piszą, że zapraszają i kobiety, i mężczyzn 8) Widocznie coś się zmieniło.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.12.2015 17:54

Od jakiegoś czasu te byłe, segregacyjne, posttureckie łaźnie mają 2 - 3 dni przeznaczone na koedukację :wink:.
To jest dobra okazja, żeby cała rodzina zobaczyła dość ciekawe wnętrza.
Mnie zachwyciły te światełka w kopule w Rudas.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.12.2015 18:12

maslinka napisał(a):
Lednice napisał(a):Najbardziej specyficzne było kąpielisko tureckie Kiraly :roll:
http://en.kiralyfurdo.hu/

Męskie :roll:
Wtedy bez podtekstów seksualnych :roll:
A dzisiaj jak jest, nie wiem

Na stronie piszą, że zapraszają i kobiety, i mężczyzn 8) Widocznie coś się zmieniło.

Ale dzieci poniżej 14 lat nie wejdą....

Buber napisał(a):Mnie zachwyciły te światełka w kopule w Rudas.

Też myślę o tym, może będziesz przed mną to byś się informacją podzielił. Chyba, że nas ktoś ubiegnie, co było by ekstra
Poprzednia strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Budapeszt - kąpieliska termalne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone