Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brudna woda w Dingac-Borak

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kleszcz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.01.2012
Brudna woda w Dingac-Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kleszcz » 31.01.2012 13:02

Oczywiście wiem ilu fanów ma ta wieś i temat celowo jest prowokacyjny...choć nie do końca.
Otóż lubię wiedzieć gdzie jadę i informację o brudnej wodzie w Borak znalazłam na czeskim forum.Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.
Jest tam jednak co najmniej kilka doniesień o czasowo brudnej wodzie.Ma to być "brud",że tak powiem chyba komunalny.Z przepływających promów i Orebica/jakieś prądy,wiatry/Utrzymuje się krótko ale parę osób drugi raz tam już nie pojechało.
Dlatego ciekawa jestem co na to Polacy.
Długo szukałam takiego miejsca jak Borak ale ścieki na plaży to chyba przesada.
Może ktoś był w Brjesta i może coś powiedzieć o wodzie i plazy żwirkowej tam.Chodzi mi o niedawne pobyty/starsze doniesienia na tym forum czytałam/
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 31.01.2012 13:08

Wklej proszę link do tej czeskiej stronki.
Też chętnie poczytam, choć info wydaje mi się być mało wiarygodną.
Pozdrawiam. :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.01.2012 13:21

Kleszcz napisał(a):Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.


Ja narzekam, że jakby kamieniem nie rzucić to w połowie miejscowości turystycznych w Cro w pepika trafisz. Tak też ich nie lubię 8)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 31.01.2012 13:42

Rysio napisał(a):
Kleszcz napisał(a):Czesi ubolewają także nad "inwazją" Polaków-ale cóż, nie można się dziwić.


Ja narzekam, że jakby kamieniem nie rzucić to w połowie miejscowości turystycznych w Cro w pepika trafisz. Tak też ich nie lubię 8)

Nie było wakacji w Cro aby na pepika nie trafić ich aut jest tyle samo jak i Polskich. Ja nic do nich nie mam a nawet ostatnie w 2010 roku wakacje spędziliśmy jako sąsiedzi i było bardzo miło.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 31.01.2012 13:53

Kiedy byłam w Zecevie (koło Rogoźnicy) to też kilkukrotnie były takie dni, że woda była zaśmiecona i pojawiała się brudna piana w zatoczce - załamani byliśmy.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 31.01.2012 13:54

Ahojte.


Nigdzie nie jest idealnie czyste morze, tylko lepsze i gorsze. Dingac wśród lepszych. Najlepsze jest morze/czyste/ - jak sądzę - na Losinj. Kukrisku, i pomyślałam sobie - gdzie idziesz .... Dingac? Dobry wybór. Od czasu do czasu zdarzy ci się skądś brud - prawie wszędzie w Chorwacji. R.

Na forum nic nie znalazłam.

http://chorvatsko.orbion.cz/diskuse/
http://recenze-hotelu.invia.cz/
http://www.chorvatsko-forum.cz/
http://forum.ihvar.cz/
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.01.2012 13:57

Borak to syf, kiła i mogiła. Nie jedźcie tam. 8)
Pelješac to mekka Czechów więc wiadomo, że im nie w smak jak przybywa innych nacji. Zawsze szkoda jak już nie samemu chodzi się w sandałach i skarpetach i pije browary z puszek na deptaku w Orebiću.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.01.2012 13:57

dąbrówka napisał(a):Kiedy byłam w Zecevie (koło Rogoźnicy) to też kilkukrotnie były takie dni, że woda była zaśmiecona i pojawiała się brudna piana w zatoczce - załamani byliśmy.

Dziwisz się będąc obok setek jachtów?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 31.01.2012 14:04

Do czynienia z brudną wodą i brakiem zadowolenia miałem w Seget koło Trogiru właśnie ze względu na to uciekliśmy stamtąd po 3 dniach. Jedyne do tej pory takie miejsce w jakie trafiłem w Cro na przestrzeni lat. Z Seget pojechaliśmy w okolice Grebastica niebo a piekło taaaka różnica.
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 31.01.2012 14:25

Przykro czyta się, że ludzie maja uprzedzenia do innych nacji a w tym Czechów. Sam miałem nie miłę doświadczenia z ich policją (bez mandatu ale czepiali się) ale i miłe z samymi ludźmi. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora tak jak robiono to z nami jeszcze parę lat temu.

Co do czystosci wody to w rou 2011 byłem świadkiem pływania zdechłych szczurów w basenach portowych Splitu. Nawet zrobiłem kilka zdjęć, choć dzieciaki z policji turystycznej chciały mnie za to na 25 lat posadzić :-),
caly ten syf potem wypływa na szersze wody i na pewno na pobliskich plażach może się taka padlina pojawić.

Pierwszy raz widziałem taki stan wody i troche mnie to zmroziło. A mieszkałem aż w Breli.
Kleszcz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kleszcz » 31.01.2012 14:41

dzięki wszystkim za odpowiedzi.Post z czeskiej strony postaram sie znależc.Muszę dodać że oni na nas nie narzekają.Stwierdzają tylko fakt.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 31.01.2012 14:46

Kleszcz napisał(a):dzięki wszystkim za odpowiedzi.Post z czeskiej strony postaram sie znależc.Muszę dodać że oni na nas nie narzekają.Stwierdzają tylko fakt.

Za to niektórzy z nas, potrafią narzekać na wszystkich i wszystko. :(
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 31.01.2012 14:48

Też o tym czytałem, więc potwierdzam. Na stronie jest nawet mapa miejsc z bezpośrednim zrzutem ścieków z półwyspu do morza. Tak więc prawdopodobieństwo zanieczyszczeń przy sprzyjających prądach wydaje się raczej realne.
Poniżej link
http://forum.ihvar.cz/read.php?6,54222,170702
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 31.01.2012 16:20

Jesteś dobry, Krombocher. Nie szukalam starych wątków. Podobno w 80% odpadów usunięte do morza ... więc co można zrobić ...
Może coś tutaj - Molunat - przynajmniej plan...R. http://www.opcinakonavle.hr

Igrane:
Obrazek
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 31.01.2012 17:48

Wybieram się do Borka, więc trochę się interesowałem :wink:

Pozdrawiam
K
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brudna woda w Dingac-Borak
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone