Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brist informacje po powrocie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 01.08.2011 14:04

Dzięki Aki, niestety ( albo stety) ubezpieczenie mamy w MTU, gdzie ZK wydawana jest tylko i wyłącznie podczas zawierania umowy, dlatego tez inetersuje mnie zakup na granicy., w tej sytuacji chyba wychodzi to najtaniej...

Dzięki Arku i Basiulionko za pokrzepiające info o pogodzie na Peljescu :) , mam nadzieję na taką cudną po 12 sierpnia, bo u nas teraz to gorzej niż w Anglii :(
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 14:21

juliaka napisał(a):Dzięki Aki, niestety ( albo stety) ubezpieczenie mamy w MTU, gdzie ZK wydawana jest tylko i wyłącznie podczas zawierania umowy, dlatego tez inetersuje mnie zakup na granicy., w tej sytuacji chyba wychodzi to najtaniej...

Dzięki Arku i Basiulionko za pokrzepiające info o pogodzie na Peljescu :) , mam nadzieję na taką cudną po 12 sierpnia, bo u nas teraz to gorzej niż w Anglii :(


ZK możesz wykupić w jakimkolwiek innym towarzystwie ubezpieczeniowym :!: Będzie na pewno taniej niz 20 eur :idea:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 01.08.2011 14:38

juliaka napisał(a):ubezpieczenie mamy w MTU, gdzie ZK wydawana jest tylko i wyłącznie podczas zawierania umowy


Czy to potwierdzona informacja ?? Zadzwoń i zapytaj, może wydadzą. Tak miałem w PZU - zapomniałem o ZK przy odnawianiu ubezpieczenia, przypomniało mi się po paru miesiącach. Wystarczył telefon do agentki, wydali bez problemów.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 20:42

Zapraszam na kolejna część. Rejs na Korcule.
Wycieczka zakupiona w lokalnym biurze podróży, nawiasem mówiąc prowadzonym przez włścicielkę naszego apartamentu więc mieliśmy jeszcze dodoatkową zniżkę :)
Wypływamy z naszego Bristu, po drodze podziwiając widoki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze zmiana kapitana :D
Obrazek

Mijamy różne jednostki pływające. Tradycyjne
Obrazek

oraz trochę nowocześniejsze
Obrazek

Jesteśmy już przy samym czubku półwyspu Peljesac
Obrazek

Teraz już tylko patrzeć wyspy, która jest naszym celem.
Obrazek

Zaczynają nam towarzyszyć mewy, znak niedługiego cumowania
Obrazek

Korcula na horyzoncie :!:
Obrazek

i już z całkiem bliska
Obrazek

Wchodzimy w jak zwykle wąskie uliczki.
Obrazek

Po wyjściu z uliczki ukazuje nam się widok zabytkowych budowli korculskich
Obrazek

Na zewnątrz tak
Obrazek

a w środku tak
Obrazek

Dom Marco Polo i wieża, z której obserwował morze i rozmyślał o dalekich podróżach.
Obrazek

A widoki miał całkiem fajne.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brama wejściowa/wjazdowa do starego miasta
Obrazek

i widok z miejskiej plaży
Obrazek

Na której to wymoczyliśmy przez chwiłę nasze ciała.
Obrazek

Takie widoczki zawsze mnie urzekały, wyobraża sobie siebie siedzącego na takim podwóreczku i popijającego kawkę/piwko w upalny dzień.
Obrazek

Jeszcze tylko rzut oka na basztę i kierujemy się na statek, gdzie czeka rybka i winko 8)
Obrazek

W czasie rejsu, kapitan zatrzymał stateczek na kotwicy i zapraszał do skoku z górnego pokładu i szybką kąpiel z czego oczywiście skorzystałem bez zbędnego namawiania (sam skok sfilmowany) :wink:
Obrazek

Zabawa na statku po kilku kubeczkach wina nabierała rozmachu a humory dopisywały. Kapitan porwał do tańca moją żonkę (nie pytając mnie o zdanie :? )
Obrazek

A przy poszczególnych portach, w których wysiadali turyści, można było podziwiać różne widoki, np. taki:
Obrazek

Niestety i my musieliśmy w końcu wysiąść :( ale była to bardzo udana wyprawa :!:
Pozdrawiam i na razie tyle z Korculi.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 01.08.2011 23:13

Aki, jaki koszty wycieczki i czy było warto? Rybka na statku była?
Płynąłem kiedyś Bibą i było OK poza muzyką. W Briście będę od 13.08 na dwa tygodnie.
eris
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eris » 02.08.2011 00:48

Witam
Aki jak możesz podaj mi namiary na kwaterę,wybieram się od 15.08,od 4 lat jeżdżę do Tucepi ale chyba już mam dość i czas na coś nowego :roll:
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 02.08.2011 09:57

Aki a jak nazywał się ten stateczek? Pytam, bo pod nasze okna podpływały trzy codziennie, pewno to był jeden z nich :)
Powiedz, czy warto się wybrać na ten rejs? Kusi mnie, ale trochę kosztuje, zważywszy, że nikt z mojej rodzinki oprócz mnie tej serwowanej na statku ryby się nie tknie....
I obmyślam, czy promem z Drvenika na Korculę nie byłoby w naszym przypadku jednak lepiej....
Rejs trwa faktycznie 2,5 godziny? Ile czasu na zwiedzanie? starczyło spokojnie, czy raczej trzeba było się spieszyć?
Sorki za ogrom pytań, ale Korcula mi się marzy od dawna, w przyszłym roku zamierzam ten plan zrealizować wreszcie i obmyślam optymalną wersję :wink:
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 02.08.2011 11:48

Witajcie,
Aki, piekna ta Korcula w Twoim obiektywie :)
Tez interesuje mnie cena takiego rejsu, jesli można?

Arku, ws. ZK w MTU - informacja potwierdzona telefonicznie dwukrotnie, przeze mnie i mojego męża - nie ma mozliwości wydania ZK w trakcie trwania umowy ( nie pomogły prośb i grożby) :cry:
Popytam jeszcze u innuch ubezpieczycieli, ale nie wiem czy to i tak nie wyjdzie drożej...

Pozdrawiam
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 02.08.2011 12:07

Pik71 napisał(a):Aki, jaki koszty wycieczki i czy było warto? Rybka na statku była?
Płynąłem kiedyś Bibą i było OK poza muzyką. W Briście będę od 13.08 na dwa tygodnie.


Koszty maja się następująco: 220 kn za dorosłego, 120 za dziecko powyżej 5 lat, do 5 lat gratis (ale wtedy nie ma poczęstunku na taką osobę). Rybka oczywiście była i to całkiem niezła i do tego wino, nam się udało dostać 3 dolewki:) Siedzieliśmy zaraz przy kapitanie 8) Muzyka niestety, jak to muzyka. Chociaż jak wracaliśmy to zagrali wreszcie coś z życiem ale to już była troche promocja dla tych co na brzegu (przyszłych klientów), żeby widzieli fajną zabawę, usłyszeli muzykę i wykupili wycieczkę. Podsumowując było bardzo przyjemnie.
Oj zazdroszczę, chętnie bym tam wrócił jeszcze w tym roku.
Życzę miłego pobytu!
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 02.08.2011 12:20

eris napisał(a):Witam
Aki jak możesz podaj mi namiary na kwaterę,wybieram się od 15.08,od 4 lat jeżdżę do Tucepi ale chyba już mam dość i czas na coś nowego :roll:


Witam,

Z tego co wiem to cały sierpień mają już obłożony ale mozesz napisać na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Co do Tycepi to też odwiedziliśmy, ciężko tam z miejscami parkingowymi! Rozbawił mnie taki oto obrazek przy samej promenadzie:
Obrazek
Parking dla bogatych :lol:
Pozdrawiam
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 02.08.2011 12:33

w Tucepi można zaparkować przy Jadrance i zejść kawałek do "centara" :lol:
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 02.08.2011 12:43

Elizasz napisał(a):Aki a jak nazywał się ten stateczek? Pytam, bo pod nasze okna podpływały trzy codziennie, pewno to był jeden z nich :)
Powiedz, czy warto się wybrać na ten rejs? Kusi mnie, ale trochę kosztuje, zważywszy, że nikt z mojej rodzinki oprócz mnie tej serwowanej na statku ryby się nie tknie....
I obmyślam, czy promem z Drvenika na Korculę nie byłoby w naszym przypadku jednak lepiej....
Rejs trwa faktycznie 2,5 godziny? Ile czasu na zwiedzanie? starczyło spokojnie, czy raczej trzeba było się spieszyć?
Sorki za ogrom pytań, ale Korcula mi się marzy od dawna, w przyszłym roku zamierzam ten plan zrealizować wreszcie i obmyślam optymalną wersję :wink:


Hej Elizasz!
Statek nzaywał się tak:
Obrazek
Pewnikiem i nasz statek widziałaś, może nawet i nas :)

Faktem jest, że troche kosztuje ale moim zdaniem warto. My też zastanawialiśmy się czy nie płynąć z Drvenika ale to znowu w auto wsiadać, jechać kawałek, stronić od trunków w przypadku kierowcy przynajmniej :?
Dzieciaki były uradowane bo zaliczyły całodzienny rejs. Faktycznie podróż trwa ok 2,5 godz. na miejscu było około 2-2,5 godzi. Nam to wystarczyło na zwiedzenie starego miasta i jeszcze na kąpiel. Myślę, że wystarczy tego czasu jeśli ktoś chce nawet dokładnie zwiedzać. Przybija się do portu, który było widać na zdjęciach i od razu wchodzisz do starego miasta. A ryba była całkiem smaczna, no ale ja przepadam za rybą i jem w każdej postaci, dzieciaki też conieco przegryzły.

Pozdrawiam
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 02.08.2011 12:50

Aki to pewno Was tu miałam na fotce :wink:

Obrazek

Hm, czyli rozważymy ponownie wersję stateczku....
Dzięki za info!
kendzior
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kendzior » 02.08.2011 22:14

Aki napisał(a):
kendzior napisał(a):Czy mozna prosić o jakis link od tej kwatery?


Witam,

Mógł byś podać priv. email albo włączyć wiadomości prywatne, to Ci prześlę informacje nt. tego apartamentu.

pozdrawiam.


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

tutaj slicznie poproszę :)))))
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 03.08.2011 14:49

To dzisiaj ostatnia relacja z Plitvickich Jezior. Mielismy plan aby z Bristu wyruszyć wcześnie rano, dotrzeć do Plitvic około południa, pozwiedzać do oporu. znaleźć nocleg i rano wyrzuszyć w strone Polski. Niestety plany mają o do siebie, że lubią zawodzić. Od rana w dzień wyjazdu syn się źle czuł i zaczął mam w aucie wymiotować i tak niestery co chwilę musieliśmy się zatrzymywać. Chcieliśmy już sobie darować Plitvice i wracać do domu ale z drugiej strony tyle godzin jazdy z chorym dzieckiem też nam się nie uśmiechało więc postanowiliśmy jednak zjechać na Plitvice ostatnim zjazdem z autostrady, znaleźć nocleg i zobaczyc co przyniesie następny dzień. Jak się na szczęście okazało syn po przespanej nocy, rano czuł się już dobrze więc ruszyliśmy na podbój Plitvic!
Droga była dosyć kręta a przy tym widoki wspaniałe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak, dotarliśmy do Plitvic i począwszy od 2 wjazdu, zaczęliśmy swoją wycieczkę w kierunku Velikego Slapa
Obrazek

Najpierw trzeba było przepłynąć kawałeczek na 2 brzeg jednym stateczkiem
Obrazek

potem dalej
Obrazek

A przy każdej przystani towarzyszyły nam ciekawskie rybki
Obrazek

w końcu płyniemy i podziwiamy widoki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyjsciu na ląd, znowu stali towarzysze
Obrazek

To zaczynampieszą wędrówkę w kierunku Velikiego Slapa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze wspinamy się jaskinią do góry
Obrazek

Obrazek

A z góry wygląda to tak:
Obrazek

Wreszcie docieramy do celu wędrówki, Veliki Slap jest na prawdę okazały.
Obrazek

Wszyscy zadowoleni mimo upału i przebytej drogi :)
Obrazek

Jeszcze z innej perspektywy.
Obrazek

Obrazek

Wspinamy się do góry
Obrazek

Jeszcze rzut oka na wodospady
Obrazek

oraz resztę parku
Obrazek

Koleja na parking i koniec wyprawy, czas niestety do domu.
Obrazek

Mam nadziejem, że sie podobało!
Pozdrawiam Wszystkich ogłądających i tylko czekać następnych wakacji!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brist informacje po powrocie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone