Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brist informacje po powrocie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 31.07.2011 20:50

Jacek58 napisał(a):Fajna relacja, super zdjęcia.
Z miejsc, które opisujesz nie byłem tylko przy wodospadach Kravica. Wygląda to świetnie. Czy ponosi się jakieś opłaty?

Czekam na ciąg dalszy i pozdrawiam

hej


Witam!

Ciesze się, że się podoba! Nie, nie ma żadnych opłat za odwiedzenie tych wodospadów.

Pozdrawiam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2011 21:32

Kolego Aki. Kolega nie ma czasem więcej zdjęć z wypolerowanego bruku dubrownickiego :wink: . Rzeczywiście można tam coś ciekawego wypatrzeć :wink: . Kolega Aki to jak zawodowy fotograf. Znam takiego jednego Moderatora na forum, który też robi piękne zdjęcia tzw. czeskie. :D Pozdrawiam :D
kendzior
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kendzior » 31.07.2011 22:47

Czy mozna prosić o jakis link od tej kwatery?
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 08:34

kendzior napisał(a):Czy mozna prosić o jakis link od tej kwatery?


Witam,

Mógł byś podać priv. email albo włączyć wiadomości prywatne, to Ci prześlę informacje nt. tego apartamentu.

pozdrawiam.
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 01.08.2011 08:42

Cześć Aki, zdjęcia przepiękne, realacja też niczego sobie. Przeczytałam z zainteresowaniem, ponieważ też wybieramy sie z rodzinkai znajomymi w te rejony, konkretnie Płw. Peljesac. Chcielibyśmy odwiedzić Dubrownik, Mostar i być moze wodospady, o których pisałeś.
Mam pytanie ws. zielonej karty - czy mozna ją bez problemu kupić na granicy? Czy jadąć do Dubrownika też jej potrzebujemy?
Przepraszam za być może naiwne pytania , ale jedziemy 1-szy raz....

Pozdrawiam z okropnie deszczowego Krakowa
Kaska
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 01.08.2011 08:45

Aki napisał(a):Obrazek


Obrazek

Moje dziewczyny nie wystraszyły się, parę kun do puchy i klucznik pozował do zdjęć :)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 01.08.2011 08:58

Aki no co-pięknych widoków w drodze do Dubrownika jest masa, a taki prom... jeden tylko był :wink: 8) 8) :lol: :lol:
Nam się w tym roku w Kravicach udało, byliśmy tam koło 9.00 rano, jako pierwsi turyści i mieliśmy wszystko tylko dla siebie! Turyści nadeszli dopiero, jak się stamtąd braliśmy :)

juliaka w drodze do Dubrownika ZK niepotrzebna :) Co do kupowania na granicy-można, ale po co, skoro jak Aki pisał: w Polsce można ją mieć za parę złotych a na granicy za ok. 20 $ lub Euro? :roll:
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 09:02

juliaka napisał(a):Cześć Aki, zdjęcia przepiękne, realacja też niczego sobie. Przeczytałam z zainteresowaniem, ponieważ też wybieramy sie z rodzinkai znajomymi w te rejony, konkretnie Płw. Peljesac. Chcielibyśmy odwiedzić Dubrownik, Mostar i być moze wodospady, o których pisałeś.
Mam pytanie ws. zielonej karty - czy mozna ją bez problemu kupić na granicy? Czy jadąć do Dubrownika też jej potrzebujemy?
Przepraszam za być może naiwne pytania , ale jedziemy 1-szy raz....

Pozdrawiam z okropnie deszczowego Krakowa
Kaska


Witam,

Dziękuje :) Zieloną kartę można kupić na granicy ale jak to już pisałem kosztuje 20 € (ja dałem w Warcie 20 zł.) więc po co przepłacać :!: :?: Jadąc do Dubrovnika zielonych kart na granicy nie sprawdzali, można przejechać bez, jednak jadąc np. do Mostaru musisz mieć zieloną kartę.
Jak jedziecie na Peljesac, to polecam na samym początku miejscowość Ston, warto zwiedzić, nam niestety brakło czasu.

Pozdrawiam z mniej deszczowych ale ponurych Gliwic.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 01.08.2011 09:02

juliaka napisał(a): Czy jadąć do Dubrownika też jej potrzebujemy?

Tak, potrzebujecie

Elizasz napisał(a): w drodze do Dubrownika ZK niepotrzebna

To, że nie sprawdzają, nie oznacza, że nie jest obowiązkowa.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 09:03

Elizasz napisał(a):Aki no co-pięknych widoków w drodze do Dubrownika jest masa, a taki prom... jeden tylko był :wink: 8) 8) :lol: :lol:
Nam się w tym roku w Kravicach udało, byliśmy tam koło 9.00 rano, jako pierwsi turyści i mieliśmy wszystko tylko dla siebie! Turyści nadeszli dopiero, jak się stamtąd braliśmy :)

juliaka w drodze do Dubrownika ZK niepotrzebna :) Co do kupowania na granicy-można, ale po co, skoro jak Aki pisał: w Polsce można ją mieć za parę złotych a na granicy za ok. 20 $ lub Euro? :roll:


Euro, euro, coś mi się pomerdało z tymi dolarami :roll:
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 09:05

Arek napisał(a):
juliaka napisał(a): Czy jadąć do Dubrownika też jej potrzebujemy?

Tak, potrzebujecie

Elizasz napisał(a): w drodze do Dubrownika ZK niepotrzebna

To, że nie sprawdzają, nie oznacza, że nie jest obowiązkowa.


Też prawda :!: Jak się nic nie dzieje to ok ale w przypadku jakiejś kolizji akurat na tym odcinku może być problem.
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 01.08.2011 09:10

Arek no dobra, masz rację :)
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 01.08.2011 12:37

Dziękuje Wam :) za wyjaśnienia. Podsumowywując - ZK do Dubrownika obowiązkowa, choć nie sprawdzają. koszt na granicy - 20 Euro ( w jedną stronę? Na ile dni?
Pytanie do Aki - czy kupując ZK w Warcie jesteś u nich ubezpieczony?

pozdrowienia z nie-deszcowego - nareszcie! Krakowa

PS. apropos pogody - wie ktos jaka jest obecnie na Peljescu?

kaska
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 01.08.2011 12:40

juliaka napisał(a):Dziękuje Wam :) za wyjaśnienia. Podsumowywując - ZK do Dubrownika obowiązkowa, choć nie sprawdzają. koszt na granicy - 20 Euro ( w jedną stronę? Na ile dni?
Pytanie do Aki - czy kupując ZK w Warcie jesteś u nich ubezpieczony?

pozdrowienia z nie-deszcowego - nareszcie! Krakowa

PS. apropos pogody - wie ktos jaka jest obecnie na Peljescu?

kaska


20 Euro chyba za miesięczną/2 tyg. Nie jestem pewien, nie pytałem zanjomego na ile.
Tak mam ubezpieczenie auta w Warcie. Spytaj u swojego ubezpieczyciela, niektóre towarzystwa dają ją za darmo, zdaje się PZU.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 01.08.2011 12:41 przez Aki, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 01.08.2011 12:41

juliaka napisał(a):PS. apropos pogody - wie ktos jaka jest obecnie na Peljescu?


Basiulinek dziś rano pisała:
Basiulinek napisał(a):Dzien dobry z Orebica.

Pogoda cud i wszystko pikne :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brist informacje po powrocie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone