Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 25.07.2016 23:44

Jestem obecnie na Fra Bartola Kašića przy zjeździe z put Solinę - czyli wyżej się już chyba nie da. Faktycznie, jest wysoko ale nie robiłbym z tego tragedii nawet 2 razy dziennie - rano plaża, powrót i wieczorny spacer, no chyba, że ktoś ma dolegliwości zdrowotne czy nienajlepszą kondycje to odradzam. Za to widok cudowny. Gospodarz oferuje kartę na parking za darmo na cały dzień zaraz przy plaży, ale nawet się nie upominałem.
Co do toalet to faktycznie nadmiernej ilości wzdłuż deptaka nie ma.
IMG_20160725_234402.jpg
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 26.07.2016 00:51

To nadmiernej ilości, czy brak toalet ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2016 07:35

shrek napisał(a):To nadmiernej ilości, czy brak toalet ?

w niektórych miejscach przy skałach po drugiej stronie promenady - lekko zalatuje smrodem -
o np. tutaj:
skaly-przy-promenadzie-brela.jpg

więc toalet Ci tam mało...
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 26.07.2016 09:07

W zeszłym roku zauważyłem toaletę 1 płatną między Sčit a Soline.Natomiast w drugą stronę toalety były między Sčit a Stomarica i na końcu Stomaricy w kierunku Jarduli.
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 26.07.2016 16:41

Od zejścia z parkingów Filipińską - pierwsza przy Punta Rata, ok 50m na lewo od restauracji w stronę Podraće - płatna, dalej w okolicach kamienia przez Podraće nie ma żadnej. Następnie darmowa kawałek za Sćit w stronę Stromaricy za drink barem i w Stromaricy za portem - też bezpłatna.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2016 18:42

nawe napisał(a):Od zejścia z parkingów Filipińską - pierwsza przy Punta Rata, ok 50m na lewo od restauracji w stronę Podraće - płatna, dalej w okolicach kamienia przez Podraće nie ma żadnej. Następnie darmowa kawałek za Sćit w stronę Stromaricy za drink barem i w Stromaricy za portem - też bezpłatna.

zwiedziłeś wszystkie :D :wink:
spoko z uwagi na drugą połówkę również, muszę zwykle ogarniać temat, gdzie i jak, na cały ten odcinek kilku kilometrowy, trochę jednak niewiele
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 26.07.2016 22:22

Nie zwiedzałem, ale Shrek poprosił o konkrety, to opisałen to co dziś widziałem idąc na plaże :)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 28.07.2016 18:39

Witam.

Mam pytanie odnośnie Breli i zakwaterowania. Rozważam ul. Frankopańską 21 lub Stomaricę 21 lub 37. Patrząc na mapkę wnioskuję, że z Frankopanskiej będzie trochę dalej do plaży, a ze Stomaricy dalej do centrum. Co polecacie? Chcielibyśmy plażować raczej w mniej zatłoczonych miejscach, planuję zabrać ponton i poodkrywać jakieś fajne miejsca. Póki co jestem najbliżej zdecydowania się na adres Stomarica 21 Zeljko Mrjanavac - może ktoś był? Wydaje się, że to dosyć nisko, podobno 100 schodków. Biorąc pod uwagę ewentualnie niesienie pontonu może to mieć jakieś znaczenie. No ale chyba niżej nie znajdziemy, jedyny minus, że apartament jest wolny tylko na 7 nocy, a my planujemy minimum 8. No ale najwyżej zrezygnujemy z wycieczki do Dubrovnika w czasie pobytu w Breli i pojedziemy tam z opcją noclegu ;)

Ile czasu może zająć dojście ze Stomaricy do centrum Breli? A ile do Baska Voda? Jest to realne, żeby urządzić sobie taki spacerek i nie nabawić się odcisków? ;)

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 18:51

Stomarica 21 OK.
Do centrum ok. 30-45 minut w zależności od prędkości marszu :wink:
Do Baška Voda nie doszedłem, ale chyba trzeba dodać kolejne 30-45 minut.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 28.07.2016 18:56

Arias napisał(a):Ile czasu może zająć dojście ze Stomaricy do centrum Breli?
Pozdrawiam


O to samo pytałem kilka stron wcześniej 8) Cofnij się o parę stron. Też wybieram się do Stomaricy, z mojego apartamentu - według właścicielki - mam ponoć 100 lub 50 schodów (dwie alternatywne drogi), ale nie pękam z tego powodu, bo widok z balkonu zrywa dupsko :lol:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 28.07.2016 20:00

Czy ktoś wie jakie będą imprezy, festyny w Breli i w Baśka Voda w sierpniu ?
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 28.07.2016 20:35

shrek napisał(a):Czy ktoś wie jakie będą imprezy, festyny w Breli i w Baśka Voda w sierpniu ?

http://baskavoda.hr/pl/imprezy-1//m-2016-08-1
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 23:07

shrek napisał(a):Czy ktoś wie jakie będą imprezy, festyny w Breli i w Baśka Voda w sierpniu ?

http://www.brela.hr/hr/105/dogadanja
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 30.07.2016 01:41

w środę wróciłam z Breli i stwierdzam że jest tam przepięknie :) znajomi pojechali z nami, to ich pierwszy wypad do Cro i oczywiście co? za rok też chcą jechać :)
A widoczek z tarasu mieliśmy taki:
Obrazek

Obrazek
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 30.07.2016 01:55

jeszcze dodam że restauracje odwiedziliśmy 3: Nikolina, Palma i Hrast. Dwie pierwsze cenowo wypadają podobnie, duże piwo 18 kun, prażone kalmary 80, zestaw mieszanego grillowanego mięsa 90, fish plate 120, pizza od 40 kun, w Hrast piwo duże 13 kun, cevapcici 60, mieszane mięso 80 kun. W Nikolinie fajni kelnerzy z poczuciem humoru, zwłaszcza taki sympatyczny starszy pan :) W Palmie na koniec rakija na trawienie, a w Hrast jakaś wiśnioweczka :)

A teraz będę miała problem, co wybrać po Breli żeby nie czuć rozczarowania? Co nas równie mocno (albo mocniej) może zauroczyć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone