Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Braveheart, Cruachan, Murrayfield - listopadowa Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.12.2013 17:01

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
W lutym nie będę miał o czym pisać :la: :devil: :devil:


To zrób porządny PLAN :roll: ,
Matko Rysia Boska, co za maruda :devil: :papa: .


Mycha przestań bredzić jak potłuczona już ;) :smo: :smo:


tony montana napisał(a): Pogody życzę!!! Odpoczywaj, zwiedzaj, fotografuj :)
:papa: :papa:

jan_s1 napisał(a):Jak na razie niebo zaciagniete i leje. Bardzo mnie cieszy taka pogoda. 8O Dlaczego? Jak ten baran zostawilem w domu ladowarke i na razie tak, jak bym nie mial aparatu, wiec serce nie boli. :wink:
Nikt tu takiej nie mial, wiec zamowilem na ebayu za jedyne 6 funtow. Dostawa tuz przed Swietami, albo tuz po nich. I co ja na to poradze? :sm:


Ja pierniczę, ale wtopa :( No, ALE: jak się już wypada, a Ty dostaniesz ładowarkę WCZEŚNIEJ niż zapowiadają, to będzie lepiej!! 8) :roll:

Powodzenia! :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.12.2013 21:53

No dobrze Kochani

Ciesze się, że wytrwaliście tak długo - w końcu to tylko relacja z około 90 godzin na Wyspie.

Zawsze zastanawiam się, że np. jak ktoś płynie czy jedzie autem na taką Skye Island to mówi, że jedzie ze stałego lądu - w tym sensie, że Wyspiarze z ogromnych wysp jaką jest Wielka Brytania przyzwyczajają sie do swojego "stałego lądu" i taką wyprawę nazywają podróżą na wyspę. Bo czymże jest wyspa? Przecież można powiedzieć, że Australia jako kontynent też jest wyspą. A czy wyspę nie są obie Ameryki? ;) Przecież też leżą na Oceanie - tak pojmując rzecz to wszystko jest wyspą hehehe

Tak jak - i niech się teraz odezwą Matematycy: czy 200 to jest dwa razy więcej niż 100? Czy RAZ WIĘCEJ? ;)

Zanim tych dwudziestu czytelników z różną częstotliwością odwiedzających tę relację i nieznana liczba oglądających ale wstydzących się odezwać (właściwie dlaczego? Ale wole wierzyć, że tacy są) ;) ZAŚNIE może pokażę MOSTY FORTH - OSTATNI akcent naszej zbyt krótkiej wizyty w Szkocji

Jak już wspomniałem -Edynburg leży nad ogromną Zatoką Morza Północnego - Firth of Forth

Aby skrócić drogę osobom mieszkającym po drugiej stronie zatoki, czy tym wybierającym się np do Aberdeen i innych obszarów północno - wschodniej Szkocji nad zatoką przerzucono dwa okazałe mosty

Jeden z mostów jest mostem drogowym - wygląda tak okazale niczym nowojorskie mosty na Manhattan

(sorki za brudną szybkę Corsy)
Obrazek

Budowa mostu trwała od 1958 do 1964 roku, po oddaniu do użytku był to najdłuższy most tego typu w Europie, ma 2,5 km długości

Obrazek

Zdjęć jest niewiele, bo byliśmy trochę podjarani i przestraszeni, pierwotnie mieliśmy obejrzeć tylko mosty, a tutaj jedziemy w stronę South Queensferry i nie wiadomo, jak szybko da się zawrócić, albo, czy nie będzie jakiegoś korka, a zaraz upływa czas oddania auta, a trzeba jeszcze zatankować auto

Obrazek


Z kolei most drogowy przez Forth - ten jest nieco starszy, a konkretnie z XiX wieku....
Składa on się z trzech filarów w kształcie rombu oraz 4 mniejszych wiaduktów

Żona fotografowała go ukradkiem - "weź jedź, bo przez te mosty nie zdążymy na lotnisko" hihihi

Obrazek

Jeden z filarów

Obrazek

Obrazek


Niniejszym chciałbym zakończyć tę relację, może dorobię jakąś mapkę w terminie późniejszym, a może nie starczy mi na to czasu - jak wiecie mapki są bardzo czasochłonne i wyczerpujące, także w sensie psychicznym, a na nie też jakoś ostatnio nie mam weny...

Serdeczne dzięki za odwiedzanie, SZCZEGÓLNIE ZA KOMENTARZE, dzięki nim wiem, że nie piszę w eter :)

Szczególne dzięki Myszy za codzienny doping, Wojtkowi Franzowi za częste odwiedziny i komentarze, Tomkowi Longtomowi, Małgosi i Pawłowi Kulkom, także chyba ;) Potter jest powyżej "średniej liczby" (przepraszam za wyrażenie, nie chciałbym nikogo nim urazić), Iwonie, Janowi

Wiem, że komentarze wpisywało o wiele więcej osób i jest to dość stała grupa miłych mi osób, chciałbym oczywiście, abyście byli jeszcze bardziej aktywni, ale wymagać tego nie mogę :)

Pozdrowienia, Wszystkiego Najlepszego z okazji nadchodzących Świąt dla WSZYSTKICH

PAX między Chrześcijany


z pokojowym (salonowym) pozdrowieniem ;)
tony
Ostatnio edytowano 19.12.2013 16:01 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.12.2013 01:22

tony montana napisał(a):Zawsze zastanawiam się, że np. jak ktoś płynie czy jedzie autem na taką Skye Island to mówi, że jedzie ze stałego lądu

Na Skye wjechałem mostem, ale już na wyspy Iona i Staffa płynąłem. Dokąd wtedy wracałem? Zapewne mówiłem o lądzie stałym. Co nie oznaczało kontynentu, tylko znacznie większą wyspę od tych maleństw. Ale w końcu mała wyspa też jest stałym lądem, a nie okresowym. ;)

tony montana napisał(a):Serdeczne dzięki za odwiedzanie

Cała przyjemność (lub jej spora część ;) ) po mojej stronie.

tony montana napisał(a):Pozdrowienia, Wszystkie Najlepszego z okazji nadchodzących Świąt dla WSZYSTKICH

Dziękuję i Wzajemnie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 19.12.2013 07:46

tony montana napisał(a):
Wiem, że komentarze wpisywało o wiele więcej osób i jest to dość stała grupa miłych mi osób, chciałbym oczywiście, abyście byli jeszcze bardziej aktywni, ale wymagać tego nie mogę :)


tony


No dobra Tony, przyznaję że jestem poniżej średniej :roll: , ale mam w związku z tym dla Ciebie gratisa. Będziesz pierwszą osobą z grona Cromaniaków, o której wspomnę na mini blogu pisanym w połączeniu z moją zawodową stroną int.
Podoba Ci się ? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.12.2013 08:14

Iwona75 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Wiem, że komentarze wpisywało o wiele więcej osób i jest to dość stała grupa miłych mi osób, chciałbym oczywiście, abyście byli jeszcze bardziej aktywni, ale wymagać tego nie mogę :)


tony


No dobra Tony, przyznaję że jestem poniżej średniej :roll: , ale mam w związku z tym dla Ciebie gratisa. Będziesz pierwszą osobą z grona Cromaniaków, o której wspomnę na mini blogu pisanym w połączeniu z moją zawodową stroną int.
Podoba Ci się ? :wink:



Iwonko przepraszam Cie!! Ty tez jestes oczywiscie "powyzej sredniej" !! :)
Nie gniewaj sie wybacz

Dziekuje, wprowadzisz mnie w szczegoly jesli chodzi o te stronke? ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.12.2013 09:05

tony montana napisał(a):Pozdrowienia, Wszystkie Najlepszego z okazji nadchodzących Świąt dla WSZYSTKICH


I Vice Wersal.

:mrgreen:

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.12.2013 09:14

tony montana napisał(a):
Serdeczne dzięki za odwiedzanie, SZCZEGÓLNIE ZA KOMENTARZE, dzięki nim wiem, że nie piszę w eter :)

Szczególne dzięki Myszy za codzienny doping, Wojtkowi Franzowi za częste odwiedziny i komentarze, Tomkowi Longtomowi, Małgosi i Pawłowi Kulkom, także chyba ;) Potter jest powyżej "średniej liczby" (przepraszam za wyrażenie, nie chciałbym nikogo nim urazić), Iwonie, Janowi

Wiem, że komentarze wpisywało o wiele więcej osób i jest to dość stała grupa miłych mi osób, chciałbym oczywiście, abyście byli jeszcze bardziej aktywni, ale wymagać tego nie mogę :)

Pozdrowienia, Wszystkie Najlepszego z okazji nadchodzących Świąt dla WSZYSTKICH

PAX między Chrześcijany


z pokojowym (salonowym) pozdrowieniem ;)
tony


O Matulu Rysia Boska 8O ,
ale zapodałeś na koniec :oczko_usmiech: ,

choć dla mnie same podziękowania nie wystarczą :roll: ,
ale będziesz miał szansę w lutym zadośćuczynić za mój codzienny dopingowy trud :oczko_usmiech: :smo: :papa: .
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.12.2013 10:34

tony montana napisał(a):z pokojowym (salonowym) pozdrowieniem ;)
tony

I vice versal :oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.12.2013 10:58

tony montana napisał(a):Serdeczne dzięki za odwiedzanie, SZCZEGÓLNIE ZA KOMENTARZE, dzięki nim wiem, że nie piszę w eter :)


A ja serdecznie dziękuję za tak fajną relację.
Może nie komentowałam zbyt często, ale za to odwiedzałam ją regularnie. W przyszłości obiecuję się poprawić :)

Serdecznie pozdrawiam :papa:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.12.2013 11:20

Świetna relacja.Jeśli będzie mi dane jeszcze odwiedzić Szkocje to będę się nią posiłkował.
Pozdrowienia z Londynu :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 19.12.2013 11:21

tony montana napisał(a):...Kochani
...
Pozdrowienia,

Wszystkie Najlepszego
...
PAX między Chrześcijany
...


I abyśmy mieli o czy pisać w przyszłym roku :!:

dzięki Tony
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.12.2013 13:21

longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):...Kochani
...
Pozdrowienia,

Wszystkie Najlepszego
...
PAX między Chrześcijany
...


I abyśmy mieli o czy pisać w przyszłym roku :!:

dzięki Tony


No właśnie obyśmy mieli gdzie robić zdjęcia. :!:

Dzięki za relacje. :D Mnie by nikt jednak na Szkocję nie namówił ale przy ładnej pogodzie popatrzeć można było, robisz postępy Amatorze pięknych widoków i kamieni poukładanych cuda architektoniczne. :D
Nie żałuję, że zaglądałam. :wink:


Pozdrawiamy
Kulki
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.12.2013 15:26

tony montana napisał(a):Serdeczne dzięki za odwiedzanie

Franz napisał(a):Cała przyjemność (lub jej spora część ;) ) po mojej stronie.


Bardzo mi przyjemnie :)

tony montana napisał(a):Pozdrowienia, Wszystkie Najlepszego z okazji nadchodzących Świąt dla WSZYSTKICH

Franz napisał(a):Dziękuję i Wzajemnie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja także dziękuję :) :papa:


Vjetar napisał(a):I Vice Wersal. :mrgreen:
Pozdrawiam


oraz

kaszubskiexpress napisał(a):I vice versal :oczko_usmiech:


Cze Wersal(e) :) :papa:


Roxi napisał(a):A ja serdecznie dziękuję za tak fajną relację.
Może nie komentowałam zbyt często, ale za to odwiedzałam ją regularnie. W przyszłości obiecuję się poprawić :)
Serdecznie pozdrawiam :papa:


Hehe, powtórzę jeszcze raz - nie mam zamiaru dzielić komentujących na lepszych i "gorszych", dziękuje KAŻDEMU, kto czyta, kontaktuje się komentarzem :smo:

ziutt napisał(a):Świetna relacja.Jeśli będzie mi dane jeszcze odwiedzić Szkocje to będę się nią posiłkował.
Pozdrowienia z Londynu :)


Na to liczę, że będziesz się posiłkował :)

Powodzenia w realizacji planów!


longtom napisał(a):
I abyśmy mieli o czy pisać w przyszłym roku :!:

dzięki Tony


"A za to z Tobą wypiję" :) <drink> ;)


Lidia K napisał(a):
No właśnie obyśmy mieli gdzie robić zdjęcia. :!:

Dzięki za relacje. :D Mnie by nikt jednak na Szkocję nie namówił ale przy ładnej pogodzie popatrzeć można było, robisz postępy Amatorze pięknych widoków i kamieni poukładanych cuda architektoniczne. :D
Nie żałuję, że zaglądałam. :wink:

Pozdrawiamy
Kulki


To może Ty namów Pawła kiedyś i skoczcie kiedyś na Wyspy - taki laścik z Wrocławia Ryanem czy innym, po dokładnym przeanalizowaniu Accu i Weather ;)

A nuż widelek pogoda i temperatura dopisze? :)

:boss: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.12.2013 15:35

Widzę, że mnie zignorowałeś :roll: ,
ale przypomnę się w stosownym czasie :wink: :oczko_usmiech: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.12.2013 15:38

mysza73 napisał(a):Widzę, że mnie zignorowałeś :roll: ,
ale przypomnę się w stosownym czasie :wink: :oczko_usmiech: :papa: .


Matko Ryszarda Boska
Nie zignorowałem Cię specjalnie... ;)

Tylko paplesz i paplesz .... :oops: :smo: :smo: :hearts: :hearts: :hearts: :coool:

... jakieś głupoty ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Braveheart, Cruachan, Murrayfield - listopadowa Szkocja - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone