Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brać dzieci pod pachę i na Brać

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.04.2010 10:05

Miła relacja.. :D Szkoda, że już koniec:/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2010 10:17

ines napisał(a):
trinity napisał(a):Bol mnie po opisie i zdjęciach również nie zachwycił:( choć w reklamach wygląda uroczo (szczególnie na zdjęciach samolotowych), za to Trogir jest cudowny:) byłam tam przed dwoma laty i jak na razie jest u mnie nr 1 na liście uroczych miast Cro:)
Pozdrawiam


Bol rzeczywiście jest przereklamowany, ale zlatni rat z Vidovej góry wygląda bosko :)


Byłem 2 razy w Bol.
1 raz w sierpniu i rzeczywiście można mieć zastrzeżenia.
2 raz byłem na przełomie września i października. I wtedy to już była inna bajka. Bez zastrzeżeń.
No ale tak jest wszędzie w szczycie sezonu w tzw. miejscach najbardziej obleganych, bez porównania do okresu przed i po sezonie.
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 21.04.2010 13:29

Dziękuję za ciekawą relację :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 21.04.2010 14:01

junkers111 napisał(a):
ines napisał(a):
trinity napisał(a):Bol mnie po opisie i zdjęciach również nie zachwycił:( choć w reklamach wygląda uroczo (szczególnie na zdjęciach samolotowych), za to Trogir jest cudowny:) byłam tam przed dwoma laty i jak na razie jest u mnie nr 1 na liście uroczych miast Cro:)
Pozdrawiam


Bol rzeczywiście jest przereklamowany, ale zlatni rat z Vidovej góry wygląda bosko :)


Byłem 2 razy w Bol.
1 raz w sierpniu i rzeczywiście można mieć zastrzeżenia.
2 raz byłem na przełomie września i października. I wtedy to już była inna bajka. Bez zastrzeżeń.
No ale tak jest wszędzie w szczycie sezonu w tzw. miejscach najbardziej obleganych, bez porównania do okresu przed i po sezonie.


Masz rację, plaże w miejscach popularnych w sezonie są zatłoczone :( i mi nie odpowiadaą. Byłam na plaży w Makarskiej w sierpniu- masakra :evil: ludź na ludziu... myślę, że w maju lub we wrześniu jest tam znośnie. Tak też Bol odkładam na dalszy plan :wink:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 21.04.2010 22:54

:D Podobało mi się bardzo;). Brać bardzo mnie interesuje;)
ale to nie koniec prawda?;)
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 22.04.2010 01:51

Z przykrością muszę przyznać, że to już koniec mojej opowieści.
Brać jest bardzo fajna, trzeba ją odwiedzić :)
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 22.04.2010 01:54

Wszystkim czytaczom i oglądaczom dziękuję za udział w podróży:)
Jeśli macie jakieś pytania, odnośnie miejsc, które opisalem, to piszcie, mam nadzieję, że będę znał odpowiedź :)

Zapomniałem się pochwalić pamiątkami, z plaży - kamienie jak ser szwajcarski i kryształ górski
Obrazek


Osiołek z Baciowego kamienia

Obrazek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.09.2010 13:13

ines napisał(a):
trinity napisał(a):Bol mnie po opisie i zdjęciach również nie zachwycił:( choć w reklamach wygląda uroczo (szczególnie na zdjęciach samolotowych), za to Trogir jest cudowny:) byłam tam przed dwoma laty i jak na razie jest u mnie nr 1 na liście uroczych miast Cro:)
Pozdrawiam


Bol rzeczywiście jest przereklamowany, ale zlatni rat z Vidovej góry wygląda bosko :)


O tak, z tym się zgodzę :)

Na Brać (i to właśnie w Bolu) byliśmy z żonką 4 lata temu, we wrześniu. Bol jako taki nam się podobał, choć trzeba było z całości, okupowanej przez nowych ruskich ociekających złotem, wyciągnąć to co najlepsze, w detalach, tj.:

- nabrzeże portowe jak najbardziej OK, ale dopiero wieczorem, przy winku/piwku w knajpce nad wodą
- plaża: wcale nie Zlatni Rat, tylko plaża w zatoczce za klasztorem dominikańskim na samym wschodzie miasteczka
- knajpki: najładniejsza ta na cyplu tuż na zachód od klasztoru; droga (w tym miejscu dostępna tylko dla pieszych) biegnie przez sam środek lokalu (względnie tarasem wśród stolików)! wino smakowało tam 2x lepiej 8)
- zakupy: nie Konzum na nabrzeżu, tylko mały (z wyglądu, ale zasobny w środku) sklepik (nazwy zapomniałem) w uliczce biegnącej z okolic Konzuma pod górę, sklepik jest po lewej ok. 100m od wody

Także jak się już jest na miejscu, to można coś dla siebie znaleźć. Z tym, że - jak na moje i żony gusta - Bol był jednak zbyt lansiarsko-hałaśliwy, no i zdecydowanie za drogi. Za to samo danie w Supetarze płaciliśmy o 1/3 lub połowę taniej.

Najmilej z Brać wspominam dzień, w którym wypożyczyliśmy w Bolu skuter i objechaliśmy całą wyspę. Niestety, jak już mi co poniektórzy wypomnieli w innym miejscu na forum, nie dane nam było zobaczyć wszystkie cudowne miasteczka na wyspie, więc pewnie tam kiedyś wrócimy. Najbardziej zapisały mi się w pamięci serpentyny w pn.-wsch. części wyspy oraz śliczne (acz zbyt wyludnione jak na mój gust) miasteczko Pućiśća.

P.S. kotbury, przeczytałem i obejrzałem wszystko, bardzo ciekawa relacja!
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.09.2010 14:24

Liliana napisał(a):kotbury bardzo Cię proszę przypomnij sobie w zaściankach pamięci jaki to autobus lub skąd odjeżdżał i wspomniałeś cóś o stateczku (oczywiście nie myślę o tych super furach jachtowych )
Pozdrawiam :papa:


Ja poszukam bo chyba mam w domu rozkłady ale z 2009 roku na trasach Split-Ciovo-Trogir :)

Sprawdziłem..niestety ten rozkład był do 28.08.2009..
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brać dzieci pod pachę i na Brać - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone