Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brać dzieci pod pachę i na Brać

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 19.04.2010 18:51

Bol mnie po opisie i zdjęciach również nie zachwycił:( choć w reklamach wygląda uroczo (szczególnie na zdjęciach samolotowych), za to Trogir jest cudowny:) byłam tam przed dwoma laty i jak na razie jest u mnie nr 1 na liście uroczych miast Cro:)
Pozdrawiam
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 19.04.2010 20:39

Liliana napisał(a):kotbury bardzo Cię proszę przypomnij sobie w zaściankach pamięci jaki to autobus lub skąd odjeżdżał i wspomniałeś cóś o stateczku (oczywiście nie myślę o tych super furach jachtowych )
Pozdrawiam :papa:


Hmm... co do autobusów, to przy przystani promowej o ile pamiętam, jest "dworzec" autobusowy. W jedną stronę pojechaliśmy czyms w rodzaju pks-u, natomiast powrót, o był autobus miejski.

Przystanek łodzi, to jest pi razy oko to miejsce: 43.515176,16.253032
Widok z tego przystanku na Trogir:

Obrazek

Gdybym wcześniej wiedział o tym forum.... Zrobiłem zdjęcie rozkładu jazdy stateczków, żeby nie zapisywać, ale oczywiście wywaliłem to zdjęcie. Teraz jak widzę, przydało by się :)
Ostatnio edytowano 06.10.2014 21:56 przez kotbury, łącznie edytowano 1 raz
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 19.04.2010 20:48

trinity napisał(a):Bol mnie po opisie i zdjęciach również nie zachwycił:( choć w reklamach wygląda uroczo (szczególnie na zdjęciach samolotowych), za to Trogir jest cudowny:) byłam tam przed dwoma laty i jak na razie jest u mnie nr 1 na liście uroczych miast Cro:)
Pozdrawiam


jak to zwykle bywa, dla każdego co innego jest miłego. Dla nas Bol był koszmarkiem.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.04.2010 21:48

trinity napisał(a):Bol mnie po opisie i zdjęciach również nie zachwycił:( choć w reklamach wygląda uroczo (szczególnie na zdjęciach samolotowych), za to Trogir jest cudowny:) byłam tam przed dwoma laty i jak na razie jest u mnie nr 1 na liście uroczych miast Cro:)
Pozdrawiam


Bol rzeczywiście jest przereklamowany, ale zlatni rat z Vidovej góry wygląda bosko :)
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 20.04.2010 10:19

kotbury napisał(a):
Liliana napisał(a):kotbury bardzo Cię proszę przypomnij sobie w zaściankach pamięci jaki to autobus lub skąd odjeżdżał i wspomniałeś cóś o stateczku (oczywiście nie myślę o tych super furach jachtowych )
Pozdrawiam :papa:


Hmm... co do autobusów, to przy przystani promowej o ile pamiętam, jest "dworzec" autobusowy. W jedną stronę pojechaliśmy czyms w rodzaju pks-u, natomiast powrót, o był autobus miejski.

Przystanek łodzi, to jest pi razy oko to miejsce: 43.515176,16.253032
Widok z tego przystanku na Trogir:

Obrazek

Gdybym wcześniej wiedział o tym forum.... Zrobiłem zdjęcie rozkładu jazdy stateczków, żeby nie zapisywać, ale oczywiście wywaliłem to zdjęcie. Teraz jak widzę, przydało by się :)


Czy pamiętasz ile mniej więcej trwała podróż autubusem? Czy te stateczki pływają często? 8O
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 20.04.2010 11:01

Ojjjjj, pamięć moja się nadwyręża, wydaje mi się, że podróż trwała około godziny, bo choć to tylko 20 - 25km, to autobus jechał jakimiś dróżkami.
Stateczki chyba odpływały mniejwięcej co 1,5godziny, począwszy od 11tej.
Jeśli się pomyliłem co do tych stateczków, to proszę nie strzelać, bo nie pamietam :)
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 20.04.2010 13:29

Po powrocie z Trogiru wylądowaliśmy w Splicie i korzystając z wolnej godziny zaczepiliśmy pałac Dioklecjana. Niesamowite miejsce. Te wszystkie arkady, filary, sfinksy obok kościoła... A wszystko przemieszane, tworzy surrealistyczną całość, jak by zalany scenarzysta budował dekoracje do Quo Vadis, i Krzyżaków jednocześnie. I pomyśleć, ze w obrębie pałacu mieszka dość normalnie ponad 3 tysiące ludzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Krótko niestety w pałacu byliśmy, obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy, i oczywiście nic z tego nie wyszło. Będzie pretekst, żeby tu przyjechać jeszcze raz :)
Powrotna podróż promem była przyjemnością - klimatyzacja...
Z SuperStaru śmignęliśmy do naszej Povlji i po kolacyjce lulu, by następnego dnia mieć siłę do dalszego odpoczynku :)

I to już właściwie koniec naszych opowieści o Chorwacji. Powrót do Warszawy zajął nam 24godziny z dokładnością do 5 minut :) wliczając w to prom, postoje itp. Podróż starą Sieną przebiegła bez problemów. jedynie na granicy Chorwacko-Wegierskiej, wpadłem w kompleksy, bo nawet Rumuni przed nami mieli klimę ':?'
Brać i Povlja w szczególności wydają mi się idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi. Jest cisza, spokój, luz i ciekawe otoczenie. Nie ma piasku, ale zamki można budować z kamyków, mój syn zrobił sporo ciekawych zdjęć, nauczył się pływać, wszyscy się opaliliśmy tak, że do tej pory mam jasny ślad na ... :)
Było bardzo fajnie, czego i WAM zyczę :)
Ostatnio edytowano 06.10.2014 22:00 przez kotbury, łącznie edytowano 1 raz
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 20.04.2010 18:02

świetnie z Wami się podróżowało, dzięki za fajny opis i fotki :D
pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.04.2010 18:52

kotbury napisał(a):Moje:

...................................................................................

czy może jednak mojego dziecka? :)



Dotarłeś do końca to Ci teraz...

.....odpowiem na zadane pytanie ... wcześniej się obawialem ,że zarzucisz pisanie ! ;)

SYNA LEPSZA !!!

Bardzo miło się czytało ! ... :) .... to na pocieszenie ;)


Pozdrawiam
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 20.04.2010 20:13

mariusz-w napisał(a):
kotbury napisał(a):Moje:

...................................................................................

czy może jednak mojego dziecka? :)



Dotarłeś do końca to Ci teraz...

.....odpowiem na zadane pytanie ... wcześniej się obawialem ,że zarzucisz pisanie ! ;)

SYNA LEPSZA !!!



Cieszę się, ze też tak uważasz, kiedy zobaczyłem kilka jego zdjęć, to mi kopara opadła, bo facet miał apart w ręku właściwie pierwszy raz :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.04.2010 00:00

kotbury napisał(a):Cieszę się, ze też tak uważasz, kiedy zobaczyłem kilka jego zdjęć, to mi kopara opadła, bo facet miał apart w ręku właściwie pierwszy raz :)


W takim razie to jest talent 8)
Pogratulowac
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 21.04.2010 06:33

Fajnie się czytało waszą relację.Z samochodu Split nie wygląda super to się zgadza ale my z żoną po spacerach po stary miescie jesteśmy zakochani w Splicie Już nie możemy się doczekać wizyty w sierpniu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.04.2010 08:00

No to pierwsza relacja z głowy :wink:
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 21.04.2010 08:34

JacYamaha napisał(a):No to pierwsza relacja z głowy :wink:


Oby w tym roku udało się zebrać zdjęcia i różne historie, tym razem z Korczuli :)

Może jakieś propozycje spokojnej mieściny z ładną plażą na tej wyspie?
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 21.04.2010 08:36

rufus71 napisał(a):Fajnie się czytało waszą relację.Z samochodu Split nie wygląda super to się zgadza ale my z żoną po spacerach po stary miescie jesteśmy zakochani w Splicie Już nie możemy się doczekać wizyty w sierpniu.


Tak, Split zyskuje przy spacerach, widok z samochodu rozczarowuje. Musimy się przy najbliższej okazji wybrać na dłuższe łażenie i po starówce i po pałacu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brać dzieci pod pachę i na Brać - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone