Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bornholm - Perła Bałtyku - Majorka Północy

Duńska monarchia jest najstarszą zachowaną monarchią na świecie i istnieje od ponad 1000 lat. Dania ma 443 wyspy, a tylko 76 z jest zamieszkanych. Dania ma ponad dwukrotnie więcej rowerów (4,2 mln) niż samochodów (1,8 mln). Żadne miejsce w Danii nie jest oddalone o więcej niż 50 km od morza.
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013
Bornholm - Perła Bałtyku - Majorka Północy

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 12:22

Witam!
Drodzy forumowicze o Bornholmie napewno słyszeliście ale czy ktoś tam był? przypuszczam że nie wielu, pochwalę się, Zen i Dan to moja żona i nasz piesek byli tam w ubiegłym roku. To co zobaczyliśmy dla nas cudo ! Pomysł aby pojechać właśnie tam podsunęła nam nasza znajoma, bo trzeba przyznać że nie jest to kierunek jakoś specjanie u nas znany, a okazało się, że naprawdę warto.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 07.04.2013 13:53

Kolego to już koniec tej relacji? :mrgreen:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 14:51

Dowej chopie co tam mosz :oczko_usmiech:
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 15:41

Nie, nie koniec ale obowiązki domowe :wink: ok, o Bornholmie nie wiedzieliśmy nic poza tym że to duńska wyspa na Bałtyku i podobno za komuny to niektórzy tam próbowali na materacu dopłynąć :oczko_usmiech: Zaczęło się googlowanie po necie i tak też znalazłem ofertę zupełnie w ciemno ale jak się okazało to są standardy zachodu a więc oszustwo raczej nie wchodzi w rachubę. Apartament rezewowałem przez duńskie biuro wybraliśmy miejscowość Allinge, która znajduje się w pólnocno-zachodniej części wyspy. W ogóle to północna część wyspy jest bardziej malownicza
Załączniki:
50.JPG
wybrzeże w pobliżu Allinge
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 16:03

Bilety na prom też załatwiłem przez neta przysłali mi na meila, ale to już przez polskie biuro z Poznania.
A i jeszcze jedno jak robiłem przelew opłaty za apartament to po kilku dniach dostałem na meila prośbę o podanie nr konta bo im wyszło z kursu walut, że za dużo im wpłaciłem i chcą mi zwrócić ok 160 zł, było to dla mnie pozytywne zaskoczenie bo gdyby tego nie zrobili to i tak prawdopodobnie bym się nie kapnął. Nadszedł czas wyjazdu, pakowanie w tym prowiant bo żywność na Bornholmie tania nie jest. Wyjeżdzaliśmy ok. 2.00 w nocy z piątku na sobotę prom z niemieckiego portu w Sassnitz mieliśmy o 11.50 w sobotę 28 lipca. Dlaczego z tamtąd bo z Polski nie pływają obecnie żadne promy samochodowe bezpośrednio na wyspę, pływa jakiś ze Świnoujścia ale przez Szwecję i taki rejs trwa 11 h, prom z Sassnitz płynie 3 h. c.d.n :oczko_usmiech:
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 07.04.2013 16:08

ZenDan napisał(a): znalazłem ofertę zupełnie w ciemno ale jak się okazało to są standardy zachodu a więc oszustwo raczej nie wchodzi w rachubę


Byłem na Bornholmie ok 12 lat temu,
jeździliśmy rowerami i nocowaliśmy na polach namiotowych u rolników - nikt z nich nie zamykał domu, wykąpać można się było w łazience właściciela, nawet pod jego nieobecność.
Wa rynku w Nexo stało BMW kabrio z kluczykami w stacyjce i otwartą torebką na siedzeniu.
Przy trasach rowerowych stały stoliki z ciastem, kawą itp, obok skrzynka z kasą - płaciłeś i odbierałeś sobie resztę - oczywiście nikogo pilnującego.
Bornholm jest super, jeżeli ktoś lubi rowery to idealny.

Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 16:44

Auto zatankowałem pod korek w Gliwicach i w drogę przed nami 890 km. Ze Śląska na Niemcy jest super bo cały czas autostrada, ok 6.30 byliśmy przed granicą, dotankowałem i dalej na trasie w kierunku Berlina aut z PL jeszcze trochę było, ale jak już minąłem Berlin to znikły :| ok. 8.30 zostało nam jeszcze ok. 200 km do portu z tego ok. 150 parę autobany, no to mamy czas, postój kanapki spacerek z pieskiem tak z godzinę. Godz. 10.00 jesteśmy w Stralsundzie notabene jest tam podobno największe oceanarium w Europie ale ja nie byłem, zostało przejechać tylko przez Rugię ale tam już autobany nie ma i zaczęły się schody :x Główna B96 totalnie zakorkowana jedzie sobie sznureczek 25/h a my zaczynamy się grzać mimo że klima działa :mrgreen: z czego ten tłok otóż z Sassnitz odpływają promy do całej Skandynawii i jedzie tych ludzików tam trochę nikt nie wyprzedza kulturka po niemiecku :| jest też na tej trasie kilka skrzyżowań ze światłami i to też swoje robi. W pewnym momencie widzę, że przede mną jedzie Niemiec Passatem tak ok.25/h a przed nim jakieś 300-400m wolnej drogi i a dalej koniec peletonu, mówię do Danuśki wyprzedzam! ona nie! co ty głupi! ale ja swoje, redukcja gaz i rura dogoniłem peleton, domyślam się co ten Niemiec sobie pomyślał ale to był kluczowy moment :oczko_usmiech: c.d.n
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 07.04.2013 16:47

Jeśli możesz podaj ceny promu i apartamentu. Mam w ulubionych ciekawą stronę o tej wyspie. Tutaj link http://bornholm.lightmedia.pl/ może komuś się przyda.
A&P
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&P » 07.04.2013 16:58

ZenDan napisał(a):Witam!
Drodzy forumowicze o Bornholmie napewno słyszeliście ale czy ktoś tam był? przypuszczam że nie wielu, pochwalę się, Zen i Dan to moja żona i nasz piesek byli tam w ubiegłym roku. To co zobaczyliśmy dla nas cudo ! Pomysł aby pojechać właśnie tam podsunęła nam nasza znajoma, bo trzeba przyznać że nie jest to kierunek jakoś specjanie u nas znany, a okazało się, że naprawdę warto.



byliśmy tam jachtem jakieś trzy lata temu.
Wyspa nas urzekła - jak dla mnie Skandynawia w najczystszym wydaniu. Jesteśmy zachwyceni i na pewno tam jeszcze wrócimy.
Jedyny mankament -> ceny. Ale cóż, Dania jest droga.
Polecamy każdemu!
(postaramy się wrzucić kilka fotek)
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 18:39

Po dojściu do peletonu po pewnym czasie widzę przed nami światła skrzyżowania, jest zielone, ale mi wychodzi że jak ja do niego dojadę to już będzie czerwone, mówisz i masz 50m przed żółte! niech się dzieje co chce jadę ten co był za mną już został, uff żona w szoku 8O W końcu dojeżdżamy do portu tam ileś kolejek pod różne kierunki, wypatruję "Ronne" jest ustawiamy się przed nami kilka aut, bramka kontrola biletu odjazd do trapu jeszcze kilkaset metrów wjeżdżamy, wysiadamy z auta trap się zamyka odpływamy, byliśmy ostatni 8O Prom "Hammerodde" ogromny może zabrać na pokład 400 aut ceny biletów http://www.bornholm.modos.pl/ płyneliśmy ok. 3h jesteśmy na wyspie po zjechaniu na ląd jedziemy pod wskazany w rezewacji adres niecały kilometr od portu po klucze do apartamentu. Ruszamy do Allinge jeszcze 25 km pierwsze wrażenia znakomite fajna droga piękne widoki tylko znaki jakieś mniejsze niż gdzie indziej, żadnych reklam, bannerów i innego badziewia przy drodze, błekitne niebo nad nami. :D
Załączniki:
9.jpg
na promie
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 18:44

Droga do Allinge
Załączniki:
IMG_0853.JPG
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 19:01

Po przyjeździe do Allinge pod adresem wskazanym na rezerwacji widzimy ileś tam pawilonów, w których mieszkają turyści ale żadnego biura-recepcji nie ma :? poprostu trzeba znaleźć apartament wg numeru ale nr na rezerwacji jest 4-ro cyfrowy a na apartamentach dwu, rozglądam się za kimś żeby dopytać jakiś gościu po angielsku tłumaczy mi, że pierwsze dwie cyfry mnie nie interesują mam szukać wg drugich dwóch yes :D znaleźliśmy w 10min. Apartament jakiś wystrzałowy nie był, ale funkcjonalny,czysty i wyposażony we wszystkie potrzebne sprzęty nie ma tylko pościeli trzeba mieć swoją taki u nich zwyczaj
Ostatnio edytowano 08.06.2013 16:22 przez ZenDan, łącznie edytowano 1 raz
ZenDan
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenDan » 07.04.2013 19:05

---------
Ostatnio edytowano 08.06.2013 16:24 przez ZenDan, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.04.2013 19:06

Tytuł relacji znakomity.
Tereny zupełnie mi nie znane, więc z chęcią zobaczę co i jak ;)

Serdecznie pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.04.2013 19:10

Dobrze, że umknął w powodzi relacji chorwackich... :wink:
Następna strona

Powrót do Dania - Danmark


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bornholm - Perła Bałtyku - Majorka Północy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone