Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bo czasy miodowe powoli kończą się...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.02.2016 15:36

My też zawsze (poza pierwszym wyjazdem) jeździmy w sierpniu. Najpóźniej byliśmy między 26 sierpnia a 7 września. Do domu wróciliśmy 8 września to chyba była niedziela a 9 dzieci poszły do szkoły. Co prawda żadne nie zaczynało wtedy nauki tylko kontynuowało w następnej klasie ;) Ale i tak córka nie była ostatnia. Jej kolega wrócił do klasy w drugiej połowie września , też z Chorwacji. I cała klasa już chórem odpowiadała niezorientowanym nauczycielom- Janek? Nie ma, jest w Chorwacji! :D Nie przeszkodziło to Jankowi skończyć szkoły, dostać się do dobrego gimnazjum i być raczej obowiązkowym uczniem.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.02.2016 15:37

slawko123 napisał(a):Odwiedzimy "przeludnione" plaże... ;)
Będziemy walczyć o wolny stolik w "zatłoczonych" konobach... ;)

Eee, lipa, to musiała być druga połowa sierpnia, zdecydowanie po piętnastym, a pewnie i po dwudziestym. :oczko_usmiech:

Pomyliłeś promy :?: ... 8O 8O :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.02.2016 15:52

Fajnie się zapowiada, więc nie może mnie tutaj zabraknąc :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.02.2016 16:45

heca7 napisał(a):My też zawsze (poza pierwszym wyjazdem) jeździmy w sierpniu. Najpóźniej byliśmy między 26 sierpnia a 7 września. Do domu wróciliśmy 8 września to chyba była niedziela a 9 dzieci poszły do szkoły. Co prawda żadne nie zaczynało wtedy nauki tylko kontynuowało w następnej klasie ;) Ale i tak córka nie była ostatnia. Jej kolega wrócił do klasy w drugiej połowie września , też z Chorwacji. I cała klasa już chórem odpowiadała niezorientowanym nauczycielom- Janek? Nie ma, jest w Chorwacji! :D Nie przeszkodziło to Jankowi skończyć szkoły, dostać się do dobrego gimnazjum i być raczej obowiązkowym uczniem.


Nie mniej jednak nie należy pochwalać takich nauk. Jeden przyjmie do wiadomości że z określonych względów i z rodzicami przybrał szkoły a inny przyjmie że obowiązki można mieć w d... skoro rodzice też je mają. Powiem Ci że mam do czynienia z pracownikami i wychowani za starych czasów są w większości obowiązkowi a u młodych 7.20 to też siódma. Potem skowyt jak premii nie tyle co się spodziewał albo 13-stka jakaś mniejsza. To efekt zliberalizowanej kindersztuby i naszego wychowania :oczko_usmiech:
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 16.02.2016 16:59

Rysio napisał(a): To efekt zliberalizowanej kindersztuby i naszego wychowania :oczko_usmiech:
[/quote]

Popieram Rysiek w 100% , to się teraz nazywa bezstresowe wychowanie
dzieci robią co chcą , a rodzice im na to pozwalają i nie widzą w tym nic złego
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.02.2016 17:18

Danka napisał(a):
Rysio napisał(a): To efekt zliberalizowanej kindersztuby i naszego wychowania :oczko_usmiech:


Popieram Rysiek w 100% , to się teraz nazywa bezstresowe wychowanie
dzieci robią co chcą , a rodzice im na to pozwalają i nie widzą w tym nic złego

A myślałam, że tylko ja tak mam :) i tylko moje biedne dzieci muszą być w szkole od 1 września do końca roku szkolnego.
Ale poważnie - mam koleżanki nauczycielki i wiem jak to działa na nerwy, bo dzieci uczą się, że można olewać terminy.


No ale nic ... czytam i oglądam :)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.02.2016 18:35

Wyjeżdżałam z rodzicami i bratem podobnie- 30 lat temu. Mój mąż też. Chyba wam się coś pomyliło z tym bezstresowym wychowaniem :P Żadne z nas nie jest rozpuszczone. Pracujemy uczciwie, dajemy pracę ponad 20 osobom i żadna jeszcze nie odeszła z własnej woli, wychowujemy dzieci i nie spóźniamy się notorycznie do szkoły na ósmą :evil: Jesteśmy uczciwi i nie mamy rozpuszczonych dzieci. Moje są chwalone za dobre wychowanie w szkole, na świetlicy i na stołówce. Córka miała najlepszy wynik w szkole na egzaminach, synowie też dobrze sobie radzą. Córka lat niespełna 14 od pół roku wychodzi z domu 6.50 aby zdążyć na pociąg do szkoły. Ma najdalej z koleżanek. Wstaje sama, psa wypuszcza , robi śniadanie i wychodzi. Nigdy się nie spóźnia więc się łaskawie odpiórkujcie od moich dzieci :twisted: Nie wiem skąd przekonanie, że dzieci, które śmiały tydzień zostać dłużej na wakacjach będą potem oszukiwać szefa??? Co za czarno-biały świat! Powrót we wrześniu do domu nie oznacza, że w przyszłości będzie się zawalało terminy! Przecież wszystko potem należy odrobić, nadrobić! Bo jak wiem, że wrócę 4 września to z nikim i nigdzie nie umawiam się na trzeciego i nie rżnę głupa , że zapomniałam. Sorry ale to czepianie się i sugerowanie, że olaboga gospodarka nam się zawali a moje dzieci to są źle i bezstresowo wychowane jest chamskie.
Koniec. Będę czytać, odzywać się tu nie zamierzam :twisted:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2016 19:22

slawko123 napisał(a):Witam wszystkich i zapraszam na sierpniową!!! relację z wyjazdu do Chorwacji, w której...

figusek napisał(a):Wypady w sierpniu też mają swój urok, pewnie sami się przekonaliście :D

razpol napisał(a):Ja zawsze jeżdżę w drugiej połowie sierpnia więc chętnie popatrzę. ;)

Ja też sierpniowy, więc jestem, popatrzę ... :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.02.2016 19:30

Jak Hvar to i ja, bo wybieram się tam we wrześniu.
Tylko boję się ,że jak w sierpniu są takie "przeludnione" plaże to co będzie we wrześniu :?:
Może plaż wcale nie będzie albo wody w Jadranie zabraknie :?: 8O 8O 8O
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.02.2016 20:29

travel napisał(a):Tylko boję się ,że jak w sierpniu są takie "przeludnione" plaże to co będzie we wrześniu :?:
Może plaż wcale nie będzie albo wody w Jadranie zabraknie :?: 8O 8O 8O

...albo stoliki z knajp znikną... :roll: :?
:oczko_usmiech:
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 17.02.2016 00:03

Bea.ta napisał(a):Ale poważnie - mam koleżanki nauczycielki i wiem jak to działa na nerwy, bo dzieci uczą się, że można olewać terminy.


Też mam mieszane uczucia.

Ale rozsądek podpowiada, że szkoda aby dziecko przez dwa miesiące wakacji siedziało w domu i się nudziło,
a potem szkołę zarywało.

Dlatego tym bardziej apeluję do tych co jeszcze mogą jeździć poza sezonem.
Korzystajcie póki sie da :D
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 17.02.2016 00:05

Pakowanie
Jak to zwykle pakowanie... Męczy, nudzi i wkurza...
A tym razem w trakcie prania i suszenia na naszym balkonie zawitał taki oto konik polny:

Obrazek

A tu konik, na którego natrafiliśmy kiedyś tam w Chorwacji. I przez dłuższy czas myliliśmy go z cykadą ;)

Obrazek
- Kuzynie koniku, pozdrowienia, buziaczki, całuski, papa!!!
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 17.02.2016 00:06

Start

Wyruszyliśmy z Krakowa w trasę 22 sierpnia w sobotę rano.
Kierunek Chyżne.
Zakopianka tradycyjnie zakorkowana w Skomielnej Białej, więc warto było zrobić objazd przez Mszanę Dolną i Rabkę.
Krótki postój w Chyżnem, obiadek w miejcowości Donovaly. Schronisko/knajpa przy parkingu.
Może nie jest tam najsmaczniej, ale lubię to miejsce.
Na góry można popatrzeć, a i dzieci mają mały plac zabaw.
I ten wyprażany ser. Nieodzownie kojarzący się z wakacjami :)
Zimno. Kurtka i polar obowiazkowo. Na szczęście ubrane tylko ten jeden raz przez cały wyjazd.

Ciekawostką jest menu umieszczone w... ubikacji :D
Ciekawe po co? Może ktoś po ciężkim obiadku popatrzy i pomyśli, co tu jeszcze można przekąsić ;)

PS. Nie mam zdjęcia. Następnym razem może pójdę siusiu z aparatem ;) ????
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 17.02.2016 00:07

Budapeszt

Komu się śpieszy, może ominąć Budapeszt szerokim łukiem lub obwodnicą. A kto delektuje się podróżą,
postoi grzecznie w korkach... Jest co podziwiać...

Obrazek

Nagrodą będzie kawusia i lody w uroczym miejscu :)

A więc biegiem na lody!

Obrazek

Najgorzej jest z podjęciem decyzji. Które wybrać???

Obrazek

Konsumpcja :)

Obrazek

I mycie rączek :)

Obrazek

A nocowaliśmy tu:

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.02.2016 00:24

Jak oni robią te lody? 8O wypasione :!: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Bo czasy miodowe powoli kończą się... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone