Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.12.2015 12:39

Widzę, że w Odense świstaki też zawijają w papierki...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.12.2015 12:49

tony montana napisał(a):Widzę, że w Odense świstaki też zawijają w papierki...


... i to całe stadko ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.12.2015 12:55

Pingwinki prawdziwy śnieg miały? 8O :roll: :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.12.2015 12:59

kulka53 napisał(a):Pingwinki prawdziwy śnieg miały?


... sądzę, że trochę tak ( bardziej jakaś zmarzlina ), chociaż ogląda się je przez szybę to nawet w tym pomieszczeniu dla oglądających jest raczej zimno ... :roll: ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.12.2015 22:11

Dzień 5 - 07.06.2015 - RIBE + powrót do domu

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, nastał kres naszej jutlandzkiej wyprawy ... :roll: ...

Po ostatniej nocy spędzonej na duńskiej ziemi wstaliśmy około godz: 7:00. Potem szybkie śniadanko i zapakowanie się do auta. O godz: 8:00 wyruszyliśmy z naszej kwatery ... :( ...

Obrazek

Jednak zanim wyruszymy we właściwą drogę powrotną udajemy się na południowy - zachód, do miasteczka Ribe ... :) ...

Trzeba pamiętać, że jest to jedno z najstarszych i najlepiej zachowanych miast kraju, którego początki sięgają nawet VIII wieku ... :roll: ...

Informacje po polsku odnośnie Ribe można znaleźć między innymi TUTAJ ... :wink: ...

Po około godzinie jazdy i pokonaniu 80 km docieramy na miejsce. Parkujemy niedaleko rynku i udajemy się w stronę romańskiej katedry Najświętszej Maryi Panny (Domkirken - Vor Frue Kirke) ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.12.2015 08:32

kmichal napisał(a):Ribe ...

No tak, to zdaje się obowiązkowy punkt zwiedzania Danii :)
Ciekawe czy miasteczko jest tak atrakcyjne jak to opisują i czy wiele się różni od innych tej wielkości miast... Gdzieś przeczytałem, że jak się do Ribe pojedzie na samym początku wycieczki, to potem nie ma sensu jechać dalej :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.12.2015 09:09

kulka53 napisał(a):Gdzieś przeczytałem, że jak się do Ribe pojedzie na samym początku wycieczki, to potem nie ma sensu jechać dalej


... jak dobrze, że Ribe zostawiliśmy sobie na koniec ... :wink: ... niestety my zajrzeliśmy tam tylko na moment i niestety nie najlepiej trafiliśmy, ale o tym wieczorem ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.12.2015 22:51

Pod katedrę dotarliśmy około godz: 9:40. Niestety planując pobyt w Ribe nie uwzględniłem, że bedąc tam w niedzielny poranek można spodziewać się odprawianego wtedy nabożeństwa ... :roll: ...

W związku z tym zamknięta na ten czas jest również wieża katedry ... :( ...
Nawaliłem po całości ... :? ...

Jednak skoro nie wybiła jeszcze godzina 10:00 wchodzę do katedry. Przed głównym wejściem wita mnie pastor, tak jak wszystkich pozostałych ludzi wchodzących wtedy do świątyni ... :wink: ...

Oczywiście zauważa, że jestem "obcy" i pilnie mnie obserwuje co zamierzam zrobić. Najpierw obchodzę kościół wewnątrz, a następnie zatrzymuję się na końcu i robię kilka fotek ... :) ...

Niestety tylko na te klika mi pozwolił. Następnie podszedł do mnie i poprosił żebym więcej już nie pstrykał i jeżeli nie zamierzam uczestniczyć w nabożeństwie to mam opuścić katedrę ... :( ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety mając na uwadze, że jesteśmy w trakcie drogi powrotnej do domu i mamy sporo km do przejechania, oraz faktu, że w planach jest po drodze odwiedzenie jeszcze jednego miejsca nie mogliśmy sobie pozwolić na czekanie na zakończenie nabożeństwa i zwiedzenie katedry oraz podziwianie widoków z jej wieży ... :( ... Po prostu musimy jeszcze tam wrócić ... :wink: ...

CDN...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.12.2015 00:17

kmichal napisał(a):Niestety tylko na te klika mi pozwolił.

To i tak miałeś lepiej, niż ja w Barcelonie.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.12.2015 09:15

Franz napisał(a):To i tak miałeś lepiej, niż ja w Barcelonie.


... :wink: ... w sumie to w katedrze w Trydencie jeszcze mniej ich zrobiłem i to raczej "nielegalnie" ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.12.2015 09:33

Katedra w Ribe to kawał ładnej romańszczyzny połączonej z gotykiem. :)

Pozdrawiam
Szymon
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.12.2015 10:15

Nefer napisał(a):Katedra w Ribe to kawał ładnej romańszczyzny połączonej z gotykiem.


... faktycznie kawał historii ... :) ... dla otarcia łez obejdziemy ją jeszcze dookoła ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.12.2015 12:43

Kurcze, niektóre budowle bardzo podobne do tych, które widziałem tydzień temu w Szczecinie.... mam na myśli zieloną "dachówkę" ale tez styl
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.12.2015 12:48

tony montana napisał(a): mam na myśli zieloną "dachówkę" ale tez styl


... w sumie to ciekawe jak oni tam wciągali tak duże dachówki ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.12.2015 22:05

Stwierdziliśmy, że skoro nie możemy pochodzić po katedrze to chociaż obejdziemy ją dookoła i zobaczymy najbliższe jej zakamarki miasteczka ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za daleko jednak nie uszliśmy ponieważ tuż obok katedry znajduje się bardzo ciekawy sklepik z pamiątkami w postaci szklanych gadżetów różnej maści ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie omieszkaliśmy poczynić odpowiednich drobnych zakupów, a potem ruszyliśmy dalej ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ribe to bardzo sympatyczne miasteczko i ma wiele do zaoferowania. Niestety przez moją "wpadkę",
najważniejszych z jego atrakcji nie udało nam się zobaczyć ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a my Ribe zapamiętamy - tak ... :D ...

Obrazek

Nadszedł czas pożegnać się z Ribe i udać się na zachód, do naszego ostatniego punktu, czerwcowego wypadu na Jutlandię ... :roll: ...

CDN...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ... - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone