Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.10.2015 08:41

ASIULA HK napisał(a):Toruń w deszczu , tego jeszcze nie mam


... po wyjściu z katedry pogoda zaczęła się poprawiać ... :wink: ... w deszczu Toruń też prezentuje się okazale ... :) ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.10.2015 08:48

kulka53 napisał(a):Wcale się nie dziwię...

Latem zupełnie nieplanowanie i przypadkowo trafiliśmy do Fromborka, stąd kościół na zdjęciu poznałem od razu... i nawet wiem skąd było zrobione


... witam, witam ... :) ... muszę się przyznać, że Frombork był lobbowany na tym wyjeździe przeze mnie ... :mrgreen: ... mam wielką słabość do tego miasteczka ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Może i Dania znajdzie się w tym wątku?


... masz nosa ... :mrgreen: ... jak uporamy się z majówką to przyjdzie pora na czerwcówkę ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.10.2015 09:28

Przeszliśmy przez Bramę Klasztorną i udaliśmy się w stronę Pomnika Mikołaja Kopernika ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po obowiązkowej sesji zdjęciowej pod pomnikiem wraz z synem weszliśmy na Wieżę Ratuszową, żeby podziwiać panoramę miasta ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety pogoda nadal nas nie rozpieszczała, chociaż deszcz padał już okazjonalnie, to jednak chmury trochę zepsuły nam panoramiczne widoki Torunia ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2015 16:01

kmichal napisał(a):Niestety pogoda nadal nas nie rozpieszczała, chociaż deszcz padał już okazjonalnie, to jednak chmury trochę zepsuły nam panoramiczne widoki Torunia ... :roll: ...

Fakt, tu ładna pogoda bardzo by się przydała. Ale i tak nieźle widać.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.10.2015 20:26

Franz napisał(a):Fakt, tu ładna pogoda bardzo by się przydała. Ale i tak nieźle widać.


... na szczęście dwa następne dni pogoda była jak "żyleta" ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.10.2015 08:34

Z Wieży Ratuszowej poszliśmy do położonej niedaleko Katedry św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety nie było nam dane zobaczyć najstarszego dzwonu średniowiecznego w Polsce - "Tuba Dei", który znajduje się na wieży katedry, a pochodzi z 1500 roku. W niedziele i dni świąteczne zwiedzanie wieży jest możliwe dopiero od godz. 14:00, a my chcieliśmy jeszcze kilka innych miejsc w Toruniu zobaczyć ... :roll: ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2015 15:00

kmichal napisał(a):Z Wieży Ratuszowej poszliśmy do położonej niedaleko Katedry św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty ... :) ...

Wnętrzom zaciągnięte niebo nie przeszkadza. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.10.2015 15:24

Franz napisał(a):Wnętrzom zaciągnięte niebo nie przeszkadza.


... dach był szczelny, żadnych zacieków nie zauważyłem, a do tego była próba chóru katedralnego - czego chcieć więcej ... :wink: ... przyjemne z pożytecznym ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.10.2015 17:02

Jestem ,jestem...czytam i oczywiście oglądam...tylko osiołka jeszcze nie widziałem...pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.10.2015 20:27

ajdadi napisał(a):Jestem ,jestem...czytam i oczywiście oglądam...tylko osiołka jeszcze nie widziałem...pozdrawiam


... miło, że wpadasz ... :) ... ale z tym osiołkiem to już przesadziłeś, rozumiem, że Grecja ciągle Ci w głowie, ale to jest relacja z Polski, z Torunia ... :wink: ... tutaj są tylko osiołko - pomniki ... :wink: ... a tak serio to osiołek był, ale niestety nie mam zdjęcia samego zwierzaka ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.10.2015 20:54

Po wyjściu z katedry poszliśmy ulicą Żeglarską, a następnie ulicą Bankową, wzdłuż murów miejskich w kierunku Krzywej Wieży ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście w tak znanym miejscu sami nie byliśmy ... :x ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście pogoda zaczynała się poprawiać i deszcz już nie padał ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 03.10.2015 14:40

kmichal napisał(a):... miło, że wpadasz ... :) ... ale z tym osiołkiem to już przesadziłeś, rozumiem, że Grecja ciągle Ci w głowie, ale to jest relacja z Polski, z Torunia ... :wink:


:wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.10.2015 15:27

kmichal napisał(a):Po wyjściu z katedry poszliśmy ulicą Żeglarską, a następnie ulicą Bankową, wzdłuż murów miejskich w kierunku Krzywej Wieży ... :mrgreen: ...

Trochę tych krzywych wież w różnych miejscach Europy można spotkać...

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.10.2015 20:23

Franz napisał(a):Trochę tych krzywych wież w różnych miejscach Europy można spotkać...


... wczoraj miałem okazję być w Kołobrzegu i odwiedziłem miejscową katedrę, a tam kolejne "krzywizny" ... :roll: ... cztery kolumny odchylone od pionu do 60 cm ... :( ... a przyczyną są podmokłe grunty ... :roll: ...
Pozdrawiam.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: RYCERSKA MAJÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 04.10.2015 20:34

Powinnam Ci podziękować :wink:
Mieszkam juz w Toruniu od jakiegos czasu, ale nigdy nie weszłam do zadnego z kościołów :wink: , poza swoim :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone