Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.10.2015 08:12

Franz napisał(a):Nie jest to moje ulubione miasto, ale rzucę okiem.


... :wink: ... fakt, jest to wielki moloch, ale kilka fajnych miejsc posiada ... :) ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.10.2015 08:49

Berlin w ostatnich latach odwiedzaliśmy wielokrotnie. W zasadzie za każdym razem w innym celu. Raz turystycznie, raz handlowo, następnym razem targowo lub kongresowo ... :wink: ...

Tym razem główny cel był zakupowy. Jednak skoro już tam pojechaliśmy to czemu by nie odwiedzić znajomych kątów, a może jeszcze przy okazji nie zobaczyć czegoś nowego.

Miało to jednak odbyć się na totalnym luzie, bez wchodzenia do wnętrz obiektów, po prostu zwykły spacer ... :mrgreen: ...

Do stolicy Niemiec wyjechaliśmy z domu około godz. 6:30 i bez żadnych niespodzianek po drodze dotarliśmy do pierwszego punktu bazowego krótko przed godz. 10:00.

Miejsce to znajdowało się w dużym centrum handlowym na Frankfurter Allee. Tam też zaparkowaliśmy auto na wielopoziomowym parkingu, a opłata za cały dzień wynosiła 3 E.

Z parkingu udaliśmy się na galerię poszaleć w sklepach ... :wink: ...

Po około 1,5 godz. stwierdziliśmy, że trzeba trochę od tych zakupowych szaleństw odpocząć i po zakupie całodobowego biletu rodzinnego na komunikację udaliśmy się linią metra U5 na słynny Alexanderplatz ...
:) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.10.2015 13:58

Do Berlina nie musisz mnie namawiać, tez parę razy tam byłem :)

Frombork - byłem tam niestety tylko raz i to w liceum, czas się tam wybrać, może jeszcze złota polska jesień nas zaskoczy ładną weekendową pogodą to skoczymy, pamiętam atmosferę tego miasta, jak dla mnie super

Grunwald - aż wstyd przyznać, ale też byłem tylko raz, zbaczając z drogi wracając z którejś dawnych delegacji - ładne pola wokoło :)

pozdr
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.10.2015 14:04

tony montana napisał(a):Frombork - byłem tam niestety tylko raz i to w liceum, czas się tam wybrać, może jeszcze złota polska jesień nas zaskoczy ładną weekendową pogodą to skoczymy, pamiętam atmosferę tego miasta, jak dla mnie super


... zgadzam się, jak dla mnie ma w sobie to coś czego szukam na wyjazdach ... :) ...

tony montana napisał(a):Grunwald - aż wstyd przyznać, ale też byłem tylko raz, zbaczając z drogi wracając z którejś dawnych delegacji - ładne pola wokoło


... :wink: ... ale muzeum jestem trochę zawiedziony ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.10.2015 15:53

kmichal napisał(a):... :wink: ... fakt, jest to wielki moloch, ale kilka fajnych miejsc posiada ... :) ...

Ja lubię starocie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.10.2015 16:28

Pamiętam ,że w Muzeum Pergamońskim dawali walkmana z nagraną trasą zwiedzania po polsku
i jak głos opowiadał o sali nr 3 my już finiszowaliśmy... :mrgreen:
...i jeszcze Turkiye...o przepraszam Niemcy... :wink: mylili nas z Rosjanami...pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.10.2015 20:37

Franz napisał(a):Ja lubię starocie.


... co fakt to fakt, nawet katedra ma ledwo 110 lat - czyli tyle co metro ... :roll: ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.10.2015 20:39

ajdadi napisał(a):Pamiętam ,że w Muzeum Pergamońskim dawali walkmana z nagraną trasą zwiedzania po polsku
i jak głos opowiadał o sali nr 3 my już finiszowaliśmy...


... dlatego my już audio nie bierzemy ... :wink: ...

ajdadi napisał(a):...i jeszcze Turkiye...o przepraszam Niemcy... mylili nas z Rosjanami...


... nam się niestety też to często zdarza ... :x ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2015 08:39

Na Alexanderplatz ponownie pochłonęło nas zakupowe szaleństwo ... :roll: ...

Około godz. 14:00 linią metra U8 udaliśmy się na Bernauer Str. aby obejrzeć zachowane fragmenty "Muru Berlińskiego" ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poszliśmy w kierunku Ackerstrasse i dalej ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2015 08:52

Można też skorzystać z darmowej platformy widokowej i od góry zobaczyć jak faktycznie wyglądał pas rozdziału między dwoma częściami miasta ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedno z najbardziej znanych zdjęć tego niechlubnego okresu ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Wzdłuż całej trasy są szczegółowe opisy i wymowne zdjęcia ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można również zaopatrzyć się w pamiątki. Jednak w tym miejscu tanio nie jest ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Bernauer Str. byliśmy po raz pierwszy i muszę przyznać, że naprawdę warto zobaczyć to miejsce. Jak dla mnie obowiązkowy punkt przy zwiedzaniu Berlina ... :) ...

CDN...
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.10.2015 10:52

Ja byłam kilka razy w Berlinie jeszcze przed upadkiem muru, oczywiście w celach zakupowych :wink: , wsiadałam w Szczecinie do pociągu, wysiadałam w Berlinie wschodnim, tam było tak jak w całej wschodniej Europie, czyli szaro, buro i ponuro tzn mało kolorowo :oczko_usmiech:
Następnie przechodziłam granicę w murze :roll: :oczko_usmiech: jakiś labiryncik pamiętam, pieczątki w passporcie stawiali i można było przejść do innego świata, czysto, pięknie i kolorowo 8O :oczko_usmiech: , Byłam naprawdę w wielkim szoku, magnetowid se kupiłam :wink: :oczko_usmiech:

przepraszam za wcinkę
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2015 10:56

renatalato napisał(a):Ja byłam kilka razy w Berlinie jeszcze przed upadkiem muru


... ja nie miałem tej przyjemności, lub nie ... :roll: ... :wink: ...

renatalato napisał(a):przepraszam za wcinkę


... po to pisze się relacje, żeby tych "wcinek" było jak najwięcej ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2015 13:53

Po ponad godzinnym spacerze po pozostałościach "Muru Berlińskiego" wróciliśmy metrem na Alexanderplatz. Następnie po posiłku udaliśmy się w stronę najbardziej znanych miejsc Berlina ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostawiając za sobą wieżę telewizyjną "Berliner Fernsehturm" po lewej mamy Ratusz Miejski, a po prawej Kościół Mariacki ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomiędzy tymi budynkami znajduje się spory plac z fontannami. Znajduje się tam między innymi Fontanna Neptuna ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idąc dalej dochodzi się do mostu nad rzeką Sprewą, który znajduje się tuż przy katedrze ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2015 14:08

Do "Berlińskiej Katedry" nie weszliśmy, ale w związku z tym, że prezentuje się okazale odpowiednio ją obfociliśmy ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie uliczką Am Lustgarten poszliśmy w kierunku słynnych berlińskich muzeów; oczywiście zgodnie z założeniem nie odwiedziliśmy ich ... :roll: ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: SIERPNIOWY SPACER PO BERLINIE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2015 14:49

Po przepięknych widokach na katedrę poszliśmy dalej w stronę Bramy Brandenburskiej ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spod "Bramy" udaliśmy się przez park w stronę Reichstagu ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie tą samą drogą, przebiegającą koło Bramy Brandenburskiej, poszliśmy w stronę Potsdamer Platz, gdzie znajdowało się kolejne, trzecie centrum handlowe w którym trochę zabawiliśmy ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tym razem pokażę Wam kilka zdjęć z wnętrza centrum handlowego, a to tylko dlatego, że odbywał się tam akurat pokaz mody, który oczywiście zainteresował nasze Panie ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na koniec jeszcze kilka ciekawostek znajdujących się w okolicach Potsdamer Platz, a które interesują mnie zawodowo ... :wink: ... i nie tylko ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z ostatniego centrum handlowego udaliśmy się metrem, z jedną przesiadką, do miejsca bazowego czyli na Frankfurter Allee, gdzie czekał na nas nasz Rumak ... :) ...

Około godz: 20:30 wyjechaliśmy w drogę powrotną i krótko przed północą dotarliśmy do domu ... :) ...

Był to nasz kolejny pobyt w Berlinie i zapewne nie ostatni ... :mrgreen: ...

Mamy jakiś mały sentyment do tego miasta i za każdym razem odkrywamy w nim coś nowego, ciekawego ... :D ...

I oby tak pozostało ... :mrgreen: ... :wink: ...

Dziękuję i pozdrawiam.

K O N I E C
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone