Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Blace u ujścia Neretvy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 12.12.2011 18:30

kukris napisał(a):Halo !!!
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ?! :(

Niestety NIKT !!!!!!!
Milknę więc i ja !!!!
:(
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 13.12.2011 11:34

kukris napisał(a):
kukris napisał(a):Halo !!!
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ?! :(

Niestety NIKT !!!!!!!
Milknę więc i ja !!!!
:(


Kukris - co Cię inetresuje ?
Jak na zdjęciu Rero kilka domów i jak już opisałem cisza. Blisko do Mostaru i Medjugorje, trochę dalej do Dubrownika. Plaże w samotności jak ktoś dysponuje terenówką albo ma dobre buty i dużo siły.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 13.12.2011 20:38

leopantera !!!!
dziękuję za odzew !!!
Planuję wypad dla trzech rodzin (Niefortunnie podjąłem się organizacji tego karkołomnego zadania). Dwie familie to ludzie dla których fajna plaża , słońce i czysta woda są oczywiście ważne, ale nie najważniejsze. Przy okazji, a może przede wszystkim chcą zobaczyć jak najwięcej (to ich pierwszy wyjazd do Chorwacji). Pomyślałem więc, że Blace może być ok.
(Mostar, Miedjugorje, Dubrownik). Ja jednak lubię również trochę poleniuchować, więc ważne jest dla mnie czy na plaży nie ma tłoku ? Czy woda w zatoce jest ok ? (również tej małej wewnętrznej), czy piaszczysta plaża u ujścia Neretwy jest fajna? Jak zaopatrzony jest miejscowy sklepik i czy często trzeba pomykać do Opuzen po zaopatrzenie ?
Spokojny charakter miejscowości odpowiada wszystkim rodzinkom, ale nie mamy (i do wakacji mieć nie będziemy) terenówki z napędem na wszystkie koła, więc okolicznych dzikich plaż pewnie zbyt wielu nie da się odwiedzić.
Czy Twoim zdaniem Blace to dobra miejscówka ?
Czy poleciłbyś ją ?
Pozdrawiam.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 14.12.2011 21:23

Co do piaszczystej plaży u ujścia Neretwy to - tam nie dotarłem. Plaża w samym Blace jest sprzątana codziennie (nawet w niedzielę) od trawy - jakieś prądy znoszą ją na brzeg. Na przełomie czerwca/lipca miejsca pod dostatkiem. Woda jakby delikatnie zamulona - widać jakiś osad.
Sklepik na miejscu (na półwyspie) zaopatrzony w podstawowe rzeczy. Kilka kawiarenek. Większy market jest po drodze do Dubrownika albo jak jedziesz do granicy BIH w kierunku Metkovic (chyba Lidl albo Biedronka).
Przed światłami gdzie skręcasz w prawo do Blace pod mostem drogówka suszy na dwie zmiany - uważaj !
Widok na całą dolinę Neretwy z alternatywnej drogi, która ma połączenie z tą na Dubrownik (omijasz przejazd przezxśluzę)
Z tymi zatoczkami dla 4X4 to trochęe podałem na wyrost. Do miejscowości DUBA dojedziesz do samej plaży (asfalt i żwir), ale problem może być do zatoczki Kremenna, asfalt masz do Komarna (tam bydują most na Plejesac)
itd.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 14.12.2011 22:31

leopantera napisał(a):Co do piaszczystej plaży u ujścia Neretwy to - tam nie dotarłem. Plaża w samym Blace jest sprzątana codziennie (nawet w niedzielę) od trawy - jakieś prądy znoszą ją na brzeg. Na przełomie czerwca/lipca miejsca pod dostatkiem. Woda jakby delikatnie zamulona - widać jakiś osad.
Sklepik na miejscu (na półwyspie) zaopatrzony w podstawowe rzeczy. Kilka kawiarenek. Większy market jest po drodze do Dubrownika albo jak jedziesz do granicy BIH w kierunku Metkovic (chyba Lidl albo Biedronka).
Przed światłami gdzie skręcasz w prawo do Blace pod mostem drogówka suszy na dwie zmiany - uważaj !
Widok na całą dolinę Neretwy z alternatywnej drogi, która ma połączenie z tą na Dubrownik (omijasz przejazd przezxśluzę)
Z tymi zatoczkami dla 4X4 to trochęe podałem na wyrost. Do miejscowości DUBA dojedziesz do samej plaży (asfalt i żwir), ale problem może być do zatoczki Kremenna, asfalt masz do Komarna (tam bydują most na Plejesac)
itd.

Lekko mętna woda to nie problem.
To samo spotkało mnie w Marinie (okolice Trogiru). Dzieje się tak , gdy wysypyje się żwirek w celu ułatwienia zejścia do morza.
Jeżeli dam radę bez ,,terenówki", to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować !
Dziękuję i pozdrawiam.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 14.12.2011 22:37

Szczerze mówiąc, są również negatywne opinie .... ja niemogę Blace uczciwie oceniać, byłam v Blace tylko dwa dni i jedną noc w drodze na południe. .... Na uczciwa ocena musi być co najmniej jeden tydzień.

Dla mnie było to ciekawe miejsce - święty spokój .... od wszystkich i wszystkiego

http://recenze-hotelu.invia.cz/chorvats ... u-rybniku/
PS. Przepraszam za złe pisanie w języku polskim...
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 14.12.2011 23:07

O kurczę !
Rero !!!
Teraz mnie trochę poraziłaś. Te złe opinie sprzed kilku lat ?! Możesz potwierdzić ?
Chyba nie może być aż tak źle ? (Nie znam czeskiego, ale tyle zrozumiałem).
Takie rzeczy można zaobserwować będąc nawet dwa dni !!
Jeżeli masz jakieś pozytywne opinie to podeślij proszę !
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 15.12.2011 00:57

Mi się podobało. To jest ale zupełnie "inna Chorwacja". Należy wziąć ze wszystkimi dodatkami ...R.





I tu -może w Blace trochę" błota morskiego" ... nie ma za dużej różnicy - może od Hawaje ?


kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 15.12.2011 20:45

Oj Rero !!
Dzięki za wszystko co podajesz na temat Blace. Dzięki Tobie i leo chyba już wiem co mogę tam zastać . Wiem też, że często zbyt duże oczekiwania przed wyjazdem (zwłaszcza pierwszym do Chorwacji)powodowane zasłyszanymi i jak najbardziej zasłużonymi opiniami o tym kraju (uruchamiają wyobrażnię), są przyczyną częstych rozczarowań.
Jako organizator wakacyjnego wypadu tego właśnie chciałbym uniknąć.
Autorzy opinii które wcześniej przytoczyłaś nie pieją z zachwytu nad czystością wody i zdaje się nie bardzo lubią pływać wśród wodorostów.
Mam tylko nadzieję, że przesadzają.
Hm... mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.
Pozdrawiam.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.12.2011 20:21

kurkis co do Blace musisz sam wybrać. Jest tam kompletna cisza, za wyjątkiem dyskoteki w Adamsie (raz w tygodniu), problemy z parkowaniem (ciasno) niektórzy maja miejsca parkingowe nad dachami domów 8O. My byliśmy w 2007 i jest to super miejsce na wypady od Dubrownika po Makarską i cały Plejesac, zresztą oceń sam https://picasaweb.google.com/paulek1969/Croatia07#
Ostatnio edytowano 01.01.2012 19:12 przez leopantera, łącznie edytowano 1 raz
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 18.12.2011 12:48

leopantera napisał(a):[b] My byliśmy w 2007 i jest to super miejsce na wypady od Dubrownika po Makarską i cały Plejesac, zresztą oceń sam https://picasaweb.google.com/paulek1969/Croatia07#

Gratuluję wakacji 2007 !!!
Rzeczywiście zwiedziliście mnóstwo ciekawych miejsc.
Dzięki za podesłanie galerii fotek. Extra !
Po ich obejrzeniu już przestaję wybrzydzać i wypytywać na temat Blace.
Będę tam w 2012.
Pozdrawiam serdecznie.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 01.01.2012 19:07

anakin
Rero
leopantera !
Wszystkiego najlepszego w 2012 roku :D :D :D
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 03.01.2012 23:55

Dziękuję bardzo. Ja również życzę wszystkiego najlepszego v 2012, i udanego wypoczynku /v Blace?/ ....R.
lara73
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lara73 » 04.01.2012 01:40

Cześć.
Bardzo przepraszam, ale naprawdę dopiero dzisiaj zajrzałam na forum.
Przeczytałam Wasze posty, i nie do końca się z nimi zgadzam.
Oceniać Blace mogę (chyba) ja. Byłam tam 4 razy. Jestem zakochana w tym miejscu. W Blace jest wiele miejsc do spania, ale naprawdę najlepszą miejscówę ma Villa Ante. Na samym środku plaży. Do tego leżaki z villi. Na parterze można trzymać różne materace, pontony, kółka, itp. Do tego jest duża lodówka- zimne piwko bez chodzenia do pokoju. Nie bierzcie kwater w zatoce. Woda tam po prostu śmierdzi, szczególnie jak ktoś przepłynie skuterem lub motorówką.
Sklepik jest zaopatrzony we wszystkie potrzebne produkty. Większe zakupy najlepiej robić w markecie przy wjeździe do Metkovic.
Jeśli lubicie ryby, to najtaniej ( i świeżo) na końcu tego kawałka Bośni w markecie Karaka.
Nie wiem czy w tym roku tam będziemy, bo wszyscy chcą już jechać gdzie indziej- ale tak jest co roku, a potem lądujemy w Blace.
Polecam wam knajpkę przy kamiennym molo. Jedzenie też jest o.k.Pizza bardzo dobra przy porcie- w takiej budzie. Dalej nie chodzę.
Jak ktoś lubi grać w nogę, to wieczorem fajne mecze z Chorwatami- nasi zawsze dostawali w dupę.
Jeśli macie pytania, piszcie. Obiecuję, że przynajmniej raz w miesiącu tu zajrzę.
Pozdrowienia.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 04.01.2012 19:02

lara73 napisał(a):Nie bierzcie kwater w zatoce. Woda tam po prostu śmierdzi, szczególnie jak ktoś przepłynie skuterem lub motorówką.

A byłem prawie pewien, że już znalazłem idealną miejscówkę dla trzech rodzin...
Może się mylę, ale dotychczas miałem (i ciągle mam) wrażenie, że Villa Ante to taki mały dom wczasowy i można tam niechcący trafić na ,,nazbyt wesoły" turnus.
Na szczęście jeszcze nic nie rezerwowałem.
lara73 ! Dzięki za cenne informacje.
Blace nie odpuszczam i szukam dalej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Blace u ujścia Neretvy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone