Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Blace u ujścia Neretvy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 03.06.2011 18:46

lara73 napisał(a):Witam!
Do Villa Ante jeździmy całą grupą od 4 lat. Nigdy nie pisałam na forum, bo bałam się, że miejscowość zrobi się zbyt popularna. Teraz piszę, bo wiem , że gospodarze najpierw dzwonią do nas, zanim zarezerwują innym pokoje.
W Villa Ante w Blace są cudowni gospodarze, jest świetna atmosfera, super położenie przy samej plaży. Cicha, spokojna miejscowość. Jeśli ktoś chce spacerować po deptaku w stroju wieczorowym niech tam się nie wybiera.
W Blace jest swojsko, więc nie szukajcie też ciszy.
To jest miejsce dla fajnych ludzi, którzy lubią się bawić w swojej grupie.
Ja zakochałam się w tym miejscu.
Pozdrawiam wszystkich
Magda[/code]


Potwierdzam.
A jedziecie w tym roku, a jeżeli tak, to w jakim terminie?
Ela i Darek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela i Darek » 24.06.2011 07:41

hello My też potwierdzamy :-) Zlatko i Ana - gospodarze w pełni tego słowa :-) Miejsce bąbowe w szczególności dla chcących znaleźć trochę spokoju od codziennej szybkości mijającego dnia :-)
Pozdrawiam
Ela i Darek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela i Darek » 24.06.2011 07:52

No i tak nam się spodobało że jutro popołudniu własnie do nich jedziemy :-)
lara73
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lara73 » 19.07.2011 01:10

Zawsze jeździmy na przełomie lipiec/sierpień. Może się spotkamy. W Blace będziemy 29.07. po południu. Na dole przy wejsciu wisi taki duży kolaż. To nasza grupa i gospodarze.
pozdrawiam
Magda
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 19.07.2011 08:00

A mnie zastanawia co to jest ta "pohana lub kuhana żaba" ??
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 22.07.2011 10:41

pierzaczek napisał(a):A mnie zastanawia co to jest ta "pohana lub kuhana żaba" ??


smażona lub gotowana żaba. ;-)
Co do kulinariów, jak ktoś jest w Blace, czy okolicach, polecam wycieczkę do Ston (początek Peljesaca) na ostrygi. Jest tam knajpka Sorgo, gdzie świeże z cytrynką kosztują 4 KN, panierowane, smażone 7 KN, a owijane dodatkowo w szyneczkę 9 KN. Za taką cenę długo by szukać!
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 24.09.2011 18:35

Witam !
Zaglądam tu po raz pierwszy, chociaż w Chorwacji byłem już 3 razy.
Po tegorocznej wizycie w Chorwacji powolutku zaczynam planować przyszłoroczny urlop.Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat miejscowości Blace. Miejsce wydaje się urokliwe (przynajmniej na zdjęciach).
Położenie ok - blisko Mostar, Dubrownik.
Śledząc dyskusję na forum dowiedziałem się, że kilka rodzin spędziło w Blace tegoroczny urlop.
Opiszcie proszę swoje wrażenia z pobytu w tej miejscowości.
Czy oprócz wychwalanej Villi Ante są tam jakieś inne godne polecenia ?
Dziękuję i pozdrawiam.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 27.10.2011 21:30

Hm...
Brak odzewu na mój post oznacza że albo urlopy w Blace spędzone w tym roku nie należały do najbardziej udanych, albo jest wręcz odwrotnie tzn. tak jak pisze lara73 zauroczeni miejscowością i atmosferą w niej panującą forumowicze obawiają się (słusznie) najazdu niekoniecznie cromaniaków ?
Cóż ! Pozostając w niepewności co do trafności wybory Blace jako miejsca przyszłorocznych wakacji Pozdrawiam Serdecznie.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 18.11.2011 21:27

kukris napisał(a):Hm...
Brak odzewu na mój post oznacza że albo urlopy w Blace spędzone w tym roku nie należały do najbardziej udanych, albo jest wręcz odwrotnie tzn. tak jak pisze lara73 zauroczeni miejscowością i atmosferą w niej panującą forumowicze obawiają się (słusznie) najazdu niekoniecznie cromaniaków ?
Cóż ! Pozostając w niepewności co do trafności wybory Blace jako miejsca przyszłorocznych wakacji Pozdrawiam Serdecznie.


No to może jeszcze jedno piwko (ożujsko) dla podtrzymania tematu ? :D :D :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.11.2011 21:41

kukris napisał(a):No to może jeszcze jedno piwko (ożujsko) dla podtrzymania tematu ? :D :D :D


Ty bardziej,że to:


Ela i Darek napisał(a): Miejsce bąbowe


:D
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 18.11.2011 21:54

Dzięki anakin !!!!!
Już myślałem , że trafiłem na jakieś croodludzie, gdzie nikt nie zagląda.
Obiecuję ! Jeżeli dojadę do Blace, podzielę się swoimi wrażeniami z pobytu.
Tymczasem najbardziej zaintrygowała mnie (w podróżach Makłowicza) zupa z żab i węgorza.
Bez rakiji lub crnego chyba trudna do przyjęcia (głównie przez żaby,fe !)
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 18.11.2011 21:59

Byłbym zapomniał !
Program Makłowicza nosił tytuł ,,smak delty Neretwy" (można obejrzeć w necie - polecam !)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 21.11.2011 23:05

Apartmani Blace i okolo.... R.

http://www.klek.info/cz/apartments/a087.html

Obrazek
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 22.11.2011 11:25

Dzięki Rero !
Znam stronę do której adresik wraz z panoramą Blace podesłałaś.
Rzeczywiście jest w czym powybierać, a w necie nie ma poza nią zbyt wiele propozycji.
Jak widać na zdjęciu miejsce wydaje się być urokliwe, dlatego ciekaw jestem opinii forumowiczów na temat samej miejscowości i najbliższej okolicy. Jeżeli gościłaś w Blace napisz o tym proszę .
Pozdrawiam :)
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 04.12.2011 22:07

Halo !!!
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ?! :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Blace u ujścia Neretvy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone