Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biograd na moru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
margot1986
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2007
Biograd na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) margot1986 » 09.08.2007 10:13

Pasjonuje mnie Biograd. Z wielu względów. Chciałbym usłyszeć Wasze komentarze do tej miejscowości i jej okolic. A jeżeli będzie zainteresowanie chciałbym pomóc tym, którzy tam się wybierają lub sa zainteresowani informacjami o Biogradzie.Co Wy na to?
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 09.08.2007 11:02

Pasjonuje mnie Biograd. Z wielu względów. Chciałbym usłyszeć Wasze komentarze do tej miejscowości i jej okolic.


:)) następna zakochana w Chorwacie??
Bylam na wakacjach w Biogradzie w 2002 roku. Nie zrobil na mnie wstrzasajacego wzrazenia, moze dlatego, ze bylam z 2-letnim zaledwie dzieckiem i zycie koncentrowalo sie wokol innych priorytetow. Ale rejs na Kornaty w pelnym wymierze 12 godzin zaliczylysmy, co uczynilo moje dziecko najmlodszym mornarem na pokladzie :))
margot1986
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2007
rejs z Biogradu

Nieprzeczytany postnapisał(a) margot1986 » 10.08.2007 06:55

:D a jak rejs z Biogradu na Kornati? Jaką łodzią płynęliście? Mój ulubiony żeglarz to Stiep. Nie za duży stateczek (chociaż od roku ubiegłego ma dwie łodzie), z dosyć kameralnym pokładem. I dobra atmosfera od początku do końca. Dobre jedzenie i popitek. Przemyślane postoje. Pozostają wspomnienia i tęsknię...
Eligiusz Przechodzki
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 14.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eligiusz Przechodzki » 10.08.2007 11:50

margot1986 napisał(a):Pasjonuje mnie Biograd. Z wielu względów. Chciałbym usłyszeć Wasze komentarze do tej miejscowości i jej okolic. A jeżeli będzie zainteresowanie chciałbym pomóc tym, którzy tam się wybierają lub sa zainteresowani informacjami o Biogradzie.Co Wy na to?


Cześć,

Byłem w Biogradzie w 2005 r. Nie powiem, żeby mnie coś szczególnie zachwyciło. Starówka mała i taka sobie, a nowsza część - to komuna, jaką można spotkać od Soczi po Złote Piaski. Plaża, przy której mieszkałem, byłaby całkiem fajna, gdyby nie śmierdziała szambem, wyciekającym z pobliskich willi. Niebrzydka marina i miejska promenada, zwłaszcza w kierunku leśnego autokampu. Wspaniały był rejs promem do miasteczka Tkon. B. ciekawy klasztor benedyktynów (do zwiedzania od godz. 16.), śliczny malutki kościółek (zaniedbany), ciekawy cmentarzyk i przepiękne wybrzeże. A po drodze - śliczna mała wysepka z samotną willą (chyba opuszczoną).
Reasumując - znam dziesiątki miasteczek w Chorwacji ciekawszych, niż Biograd. Na plus przemawia piękna okolica - wspomniany Tkon oraz urocza mieścina Sv. Jakov i Filip. Pojechać można, ale ekscytować się nie ma czym.
Pozdraw.
Eligiusz
Babinx
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.12.2007
Biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Babinx » 03.12.2007 20:39

Nie zgadzam się z wcześniejszym postem, ale to może różnica lat w których tam byliśmy. We wrześniu 2007 było tak jak być powinno, zapachu szmaba, ryb, ani niczego przykrego nie było czuć nawet w porcie jachtowym, a na co popatrzeć było. Promenady zarówno prowadzące do leśnego campingu jak i w centrum sa rewelacja, bo skrajnie inne, jedna elegancka i droga, co za tym idzie wyglądająca bardzo prestiżowo. Prowadząca do kempingu i przy kempingowej plaży, bardziej ustronna i z najniższymi cenami na jakie wpadłem w Chorwacji (a na chuśtaweczkach w restauracjach 2m od morza jest rewelacyjnie, zwłaszcza podczas zachodów). Wiem w czym chyba problem jeżeli porównujesz Biograd do np. Sv. Jakov i Filip w którym byłem i nie ma co porównywać, bo te miejscowości sa skrajnie różne. Co do komuny i zaniedbania części miasta - nie zgadzam sie, w tym roku nie miałem z żadnym z tych zjawisk do czynienia, być może nie natrafiłem, ale biorąc pod uwagę jak doinwestowane są miejscowości - mogło się zmienić. Ja polecam takie wczasy (własnym samochodem) kilka dni w mniejszej miejscowości np.Sv. Jakov i Filip i troszkę większych jak np. Biograd i choć dzieli je minimalna odległość ma się wrażenie jakby się było na dwóch innych wczasach (ja byłem 6 dni w Novalii na Pagu i 6 w Biogradzia za rok np. Sv. Jakov i Filip i Szibenik, albo Trogir). Polecam Biograd na Moru.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.12.2007 08:27

Witam,
moje wrażenie z pobytu w Biogradzie jest już mocno zatarte, ale napiszę, bo co głos, to głos :)

Biograd to pierwsze miasto w Kro, które odwiedziliśmy z żoną w 2000 roku (pierwszy pobyt). Pojechaliśmy wtedy na wakacje w ciemno - na szczęście ...

Biograd nas bowiem bardzo mocno rozczarował :(
Spodziewaliśmy się czego innego, a tymczasem Biograd - miasto, jak miasto - osada turystyczna bez klimatu, no i koszmar na plaży - tłum dziki czeskich bladych (jak i my :)) plażowiczów, mętna woda (porównanie z Podacą, Trpanj, B. Vodą, Pisakiem, Porecem ...), jakieś betonowe konstrukcje niegdysiejszych instalacji typu tanc-plac, quasi-zjeżdżalnia, niby-kolumna rzymska :wink: , no i ten hałas wszechobecny (dokładnie to jakiś Riki Martin był wtedy z kukuruźników eksploatowany). Jednym słowem - pseudokomercyjnie i niefajnie.

Oczywiście - każdy lubi co innego. Ja podczas wakacji potrzebuję jak najwięcej przestrzeni, przyrody itp - jeśli komuś odpowiada plażowy zgiełk - polecam Biograd, Krystof
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 04.12.2007 09:04

Byłem w Biogradzie i jego okolicach już trzy razy. Pierwszy raz w 1997 albo 1998 roku, później rok temu i w tym roku.
Miasteczko niczego sobie, choć mnie bardziej "kręci" np. Tkon.
W porównaniu z południowa Dalmacją i jej miasteczkami rzeczywiście wypada dosyć blado. Śmiem jednak twierdzić, że ma swój klimat. Jak już ktoś powiedział, zależy czego szukamy. Jeśli chcemy lansu, tłumów młodzieży, głośnej muzyki, no ogólnie atmosfery zabawy, to Biograd jest na prawdę ok.
Jesli szukamy spokojnego miejsca do wypoczynku, wóczas pewnie Biograd należy sobie odpuścić.
Na szczęście i jedno i drugie rowiązanie ma swoich amatorów. Dzięki temu w Tkonie jest spokojnie, ale po paru minutach promem, w Biogradzie, możemy zaszaleć :)
Ot, dla każdego coś miłego.
pozdrawiam
--
damian
GSX 750ES - na sprzedaż - dla Cromaniaków taniej
GSX 1100F
Mary
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 08.06.2004
Proszę o jakieś informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mary » 05.03.2008 19:21

Witam, :D
W tym roku razem z narzeczonym wybieramy sie do Biogradu na moru. Moje doświadczenia z Chorwacją kończą się na pobycie pare lat temu w Makarskiej i średniej znajomości chorwackiego (studiowałam ten język). Proszę o porównanie tego miejsca z Makarska. Czy jest to raczej spokojna miejscowość czy bardziej rozrywkowa? Gdzie można tanio coś zjeść? Gdzie się iść pobawić? itd. Jade z biurem Gandalf ( może któś już z nimi był w Biogradzie i jest coś w stanie powiedzieć na temat kwater. No i jak z cenami...
Pozdrawiam,
Mary :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 06.03.2008 07:51

Porównywalna klasa, choć pewnie zwolennicy Makarskiej zaraz mnie obrzucą błotem ;)
Widoki trochę inne, ale wracamy do sedna - zależy, co kto lubi. Biograd to też miasto raczej rozrywkowe, niż oferujące spokojny wypoczynek. Mnóstwo knajpek, lokali, tłumy ludzi wieczorem, lans "katamaranami" i bike'ami - to raczej codzienność.
Plusem wg mnie jest położenie - można stamtąd zwiedzić całą Środkową Dalmację - od Splitu, do Nin, a nawet dalej. No i archipelag Kornati :) cód, miód i boczek ;)
Ja jeżdżę obok, do Sukosanu i pewnie w tym roku też tam będę, ale Biograd zawsze chętnie odwiedzam :)
pozdrówki
--
damian
GSX 750ES - na sprzedaż - dla Cromaniaków taniej ;)
GSX 1100F
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 06.03.2008 08:46

W Biograd na moru byłam w 2005 roku i do dzisiaj wspominam ten pobyt jako najpiękniejsze wakacje mojego życia .
Ale to chyba dlatego , że to był "mój pierwszy raz w Cro" , a podobno te pierwsze razy pamięta się najlepiej .
Na temat kwater niewiele mogę powiedzieć , jedynie tyle , że jest ich dużo - bo byłam w hotelu ( pobyt organizowany z biura podróży) .
Miasteczko ładne , rozywkowe i naprzykład , gdybym miała porównywać z Baską na Krk , gdzie byłam w zeszłym roku to miałabym trudności co wybrać .
O Biogradzie była mowa również tu :
forum/viewtopic.php?t=15767&highlight=
forum/viewtopic.php?t=15766&highlight=

W razie pytań chętnie służę pomocą .
Pozdrawiam Ewa
Mary
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 08.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mary » 06.03.2008 09:51

Witam,
Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Pozdrawiam,
Mary :D
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 27.03.2008 22:14

Wszystko zależy od oczekiwań.Dla mnie to miejsce bez "KLIMATU".Jeśli smakować prawdziwej Chorwacji to palecam południową Dalmację
bibinjka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 20.04.2008 20:31

Do Biogradu zawsze wybieram się na lazanie i pizzę ;) no i na zjeżdżalnie bo tam, gdzie mieszkam nie ma niestety :(
mirr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirr » 21.04.2008 20:18

Witaj Bibinjka , a tam gdzie mieszkasz to przypadkiem nie Bibinje .Pytam bo też tam bywam. A co do Biogradu to faktycznie miejsce rozrywkowe , przyjechać, połazić,wydać trochę kasy i wracać w spokojne miejsce, na przykład Bibinje . Pozdrawiam :)
bibinjka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 27.04.2008 11:42

Hej :)

Tak, to Bibinje - malutkie, spokojne, wspaniałe :) Masz rację - w Biogradzie to powydawać tylko kasę i wracać do spokoju ;)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone