Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bibinje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 16.02.2020 21:31

Wybieram się w tym roku do Bibinje. Szukając informacji w necie, znalazłem taką stronę, na której można śledzić bieżące wydarzenia w miasteczku: http://www.ebibinje.net/. Może komuś się przyda? Mam nadzieję, że będą tam też informacje o wakacyjnych wydarzeniach typu riblja feśta itp. Nie ukrywam, że bardzo lubię takie imprezy :-).
Ponieważ wątek dość długo nie był aktualizowany, tak jak drugi wątek na forum (Urlop w Bibinje), może ktoś podpowie, gdzie znajdują się jakieś fajne knajpki, jakiś plac zabaw dla dzieci itp. Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.02.2020 13:13

W Bibinje spędziłem ostatnie 4 lata wakacji :) Polecam Ci jeszcze stronkę https://www.visitbibinje.com/ lub ich profil na FB.
Generalnie w szczycie sezonu imprezki odbywają się co 2-3 dni, są biegi, wyścigi rowerowe, koncerty, najczęściej jednak gotują :)
W ubiegłym roku pierwszy raz miałem przyjemność uczestniczyć w fieście sv.Rocha, która odbywa się bodajże 15 lub 16 sierpnia, polecam wielki finał o g.24 :)

Gdzie można zjeść... Bezapelacyjnie nr 1 jest Pizzeria Roko przy tamtejszym ryneczku, od 2019r. można rezerwować stolik przez internet i polecam tą opcję, bo naprawdę ciężko jest się tam dostać w godzinach podwieczornych :) Jadłem tam niezliczoną ilość razy i nigdy nie było najmniejszego problemu. Bywałem jeszcze w Konobie u Ribara, wielki atut to widok ze stolikami przy samym morzu, ale tam to jak w totolotku, raz lepiej, raz gorzej. Jak dostaliśmy kości zamiast jagnięciny, więcej już tam nie przyszliśmy. Odradzam bary przy promenadzie, nawet mój gospodarz, który jest szefem kuchni w hotelu, potwierdzał mi żeby raczej je omijać pod kątem jedzenia i jak już idą w miasto, to do Roko :)

Jak masz jakieś pytania, to chętnie spróbuję odpowiedzieć, może i być w tym wątku dla potomnych :) Bibinje to taki mój drugi dom, tyle że w Chorwacji :)
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 17.02.2020 22:27

Endrju napisał(a):W Bibinje spędziłem ostatnie 4 lata wakacji :) Polecam Ci jeszcze stronkę https://www.visitbibinje.com/ lub ich profil na FB.
Generalnie w szczycie sezonu imprezki odbywają się co 2-3 dni, są biegi, wyścigi rowerowe, koncerty, najczęściej jednak gotują :)
W ubiegłym roku pierwszy raz miałem przyjemność uczestniczyć w fieście sv.Rocha, która odbywa się bodajże 15 lub 16 sierpnia, polecam wielki finał o g.24 :)

Gdzie można zjeść... Bezapelacyjnie nr 1 jest Pizzeria Roko przy tamtejszym ryneczku, od 2019r. można rezerwować stolik przez internet i polecam tą opcję, bo naprawdę ciężko jest się tam dostać w godzinach podwieczornych :) Jadłem tam niezliczoną ilość razy i nigdy nie było najmniejszego problemu. Bywałem jeszcze w Konobie u Ribara, wielki atut to widok ze stolikami przy samym morzu, ale tam to jak w totolotku, raz lepiej, raz gorzej. Jak dostaliśmy kości zamiast jagnięciny, więcej już tam nie przyszliśmy. Odradzam bary przy promenadzie, nawet mój gospodarz, który jest szefem kuchni w hotelu, potwierdzał mi żeby raczej je omijać pod kątem jedzenia i jak już idą w miasto, to do Roko :)

Jak masz jakieś pytania, to chętnie spróbuję odpowiedzieć, może i być w tym wątku dla potomnych :) Bibinje to taki mój drugi dom, tyle że w Chorwacji :)

No taka odpowiedź to miód na moje oczy i uszy. Dziękuję Ci serdecznie - życzyć by sobie, by wszystkie odpowiedzi były tak konkretne.
We feście może się uda uczestniczyć, bo akurat w drugiej połowie sierpnia będę, a przyznam, że uwielbiam takie imprezy w Chorwacji. Regionalna muzyka, śródziemnomorskie jedzenie i relaks - niczego więcej na urlopie nie potrzebuję :-). Endrju, a rzeknij kilka słów na temat ilości ludzi na plaży? Widziałem filmy w necie prezentowane przez eBibinje.net i zauważyłem, że w lipcu, bo akurat wówczas był nakręcony jeden z filmów, nie ma tłoku, co wprawiło mnie w wielką euforię. Zwróciłem przede wszystkim uwagę na plażę mieszczącą się w okolicy Apartamentu Matić, czyli na północno-zachodnim krańcu miejscowości i po cichu mam nadzieję, że w drugiej połowie sierpnia będzie podobnie. Swoją drogą, wpisując na YouTube eBibinje.net, mamy do wyboru kilkanaście filmów kręconych z drona, przedstawiających miejscowość. Ciekawe filmiki i to jeszcze w jakości 4K.
Endrju, a zauważyłeś może jakieś atrakcje dla dzieciaków - gumowe skakańce, budka z pierdołami, gdzie za kilka słów można kupić harpun wielorybnika lub poszczekującego pieska "mejdinczajna"??? Niestety nie jadę sam, a dzieciaki stanowczo nie podzielają zdania ojca odnośnie feśty i zdecydowanie mają inne podejście do relaksu...
Wdzięczny będę za każdą Twoją odpowiedź, jak również wskazówki innych użytkowników. Zatem z góry dzięki!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2020 22:35

W Bibinje mój wnuk jeździł małymi samochodami na okrąglaku.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 17.02.2020 22:37

Na okrąglaku, czyli gdzie? Jak sądzę było tam coś wesołego miasteczka?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2020 22:47

W centrum miasteczka, nie pamiętam nazwy ulicy ....
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.02.2020 14:02

W Bibinje jest kilka plaż i każda ma swoją nazwę, z lokalizacji którą przedstawiasz mogę powiedzieć, że jest tam drobniejszy kamyczek w porównaniu do tych z centrum, dodatkowo te z centrum są w części zabetonowane, gdyż służą za promenadę :) Atutem Twojego wskazania jest szerokość plaży, więc miejsca będziesz miał pod dostatkiem, mimo że cała wiara z okolicznych Apartmani tam wylega od rana :) minusem jest widok... na mocno industrialną strefę przemysłową i port Zadaru, choć czasem można podziwiać przybijające ogromne wycieczkowce (tu kolejny minus, bo zostawiają je na "chodzie" i wyją pół dnia). Ze spacerów w tamte okolice pamiętam jeden mały plac zabaw z huśtawkami na plaży Lipauska. W 2019r postawiono na plażach rzędy słomianych parasoli, dodatkowo rosną drzewka, więc jest gdzie odpocząć od skwaru.

Ja rezydowałem w apartamencie Sunset (brak lokalizacji w GM), przy plaży Karabani (nomen omen mój gospodarz to Karaban), możesz ją obejrzeć w zakładce plaże na stronie, którą podałem w poprzednim poście. Jednak na niej trzeba zjawić się nieco wcześniej, ze względu na jej rozmiary, ok. 11 jest już full. Tutaj głównym atutem są dwa bary z kawką, piwkiem i lodami, możliwość wynajęcia leżaków. Na plaży standardowo parasole, a drzewka przy betonie. Zwykle pojawiałem się na niej zaraz po 8 rano, ale ja po prostu wychodziłem z apartamentu i już na niej byłem :) W wodzie wydzielony basen, gdyż jest tam wejście dla łódek do zatoczki. Plus... nie widać strefy industrialnej :)

Mocno rozwinięta jest też plaża w okolicy Mariny, niestety z niej nie korzystałem, bo była dla mnie za daleko, ale wiem, że i boisko do siatkówki się tam znajdzie.

Ja też jeżdżę z dzieciorami, także położenie infrastruktury mam obcykane. Dmuchane zjeżdżalnie + mini ciuchcia i jakieś bzdety znajdują się w centrum, obok boiska, przy ulicy Taline. Muszę wspomnieć, że plac zabaw w rozumieniu lokalnym ogranicza się do huśtawki i zjeżdżalni, takie rzeczy znajdziesz porozrzucane w całym miasteczku nad brzegiem morza. Jeśli jesteście głodni wrażeń, nieopodal znajduje się pokaźny park rozrywki w miejscowości Biograd.

Z eventów polecam jeszcze Bibinjski Kogo zwykle organizowany pod koniec lipca, konkurs gotowania lokalnych przysmaków. 5.08 jest Oluja, świętowanie dnia upamiętniającego operację Burza podczas bałkańskiej wojny, sporo gotowania, prosiaki, jagnięta, koncerty itp. A w Zadarze warto zobaczyć lipcową Noć punog miseca, super festiwal kultywujący wszystko co lokalne.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 18.02.2020 21:48

O kurcze Endrju. Ależ odpowiedzią mnie uraczyłeś! Wielkie dzięki za te informacje, toż to prawdziwy skarb! Widok na strefę mi nie przeszkadza, mam nadzieję że mimo tego woda będzie czysta.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.02.2020 11:45

Woda jak najbardziej czysta :) Wal śmiało z kolejnymi zapytaniami :D
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.02.2020 12:12

SPOILER ALERT :mrgreen:

20190817_092255a.jpg
Plaża Karabani, 8 rano :)


20190804_205021a.jpg
Plaża Karabani


20190807_192038a.jpg


20190810_194556a.jpg


20190807_205031a.jpg
Tak się gotuje! :)


20190811_202220a.jpg
Plaża Lipauska


20190811_201503a.jpg
Zoom strefy przemysłowej


20190811_202215a.jpg
cd.
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 29.07.2020 08:13

Witam. W tym roku stacjonujemy ze znajomymi w Bibinje. Podpowiedzcie gdzie w okolicach są jakieś fajne plaże. Oczywiście będziemy mobilni także każdego dnia możemy sobie pojechać w różne miejsca.
mirr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirr » 30.07.2020 19:09

Hej.Jeżeli macie samochód, to 15min od Bibinije jest nowy port promowy Zadar Gazenica i płyniecie sobie na najbliższą wyspę Uglian do Preko. Zwiedzacie wyspę,potem przez most na drugą wyspę czyli Pasman, i z miejscowości Tkon promem do Biogradu. Tam trochę knajpek i powrót do Bibinije. Fajna wycieczka na cały dzień. Pozdrawiam.
mirr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirr » 30.07.2020 19:14

Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone