Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wagat6
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wagat6 » 02.02.2023 10:19

Więc właśnie, sezon i łapczywość banków. Też będę miał okazję sprawdzić ale dopiero w okresie wakacyjnym. Pewnie ktoś wcześniej podzieli się doświadczeniami z tego okresu...
rosegvl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosegvl » 01.05.2023 17:34

Split - karta walutowa PKO BP i Revolut - obie z prowizjami w bankomatach:

OTP Banka
ZG Banka
ERSTE

prowizja rzędu 3,5-5€ przy wypłacie 20€.

PBZ Banka na Matošića - Revolut bez prowizji
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.05.2023 19:31

Pekao SA karta do konta przekorzystnego, bankomaty bez opłat za granicą. W przypadku konta złotówkowego przewalutowanie na euro po kursie MC.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.05.2023 19:40

marecky81 napisał(a):Pekao SA karta do konta przekorzystnego, bankomaty bez opłat za granicą. W przypadku konta złotówkowego przewalutowanie na euro po kursie MC.


Reklamujesz kartę czy aktualnie sprawdzałeś na miejscu?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.05.2023 20:05

Bravik napisał(a):
marecky81 napisał(a):Pekao SA karta do konta przekorzystnego, bankomaty bez opłat za granicą. W przypadku konta złotówkowego przewalutowanie na euro po kursie MC.


Reklamujesz kartę czy aktualnie sprawdzałeś na miejscu?


Nie reklamuję. Sprawdzam od wielu lat. Dla uściślenia bankomaty bez opłat w krajach EOG. Co najlepsze, w Polsce za darmo są tylko 2 wypłaty miesięcznie z bankomatów innych banków.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 01.05.2023 20:22

marecky81 napisał(a):
Bravik napisał(a):
marecky81 napisał(a):Pekao SA karta do konta przekorzystnego, bankomaty bez opłat za granicą. W przypadku konta złotówkowego przewalutowanie na euro po kursie MC.


Reklamujesz kartę czy aktualnie sprawdzałeś na miejscu?


Nie reklamuję. Sprawdzam od wielu lat. Dla uściślenia bankomaty bez opłat w krajach EOG. Co najlepsze, w Polsce za darmo są tylko 2 wypłaty miesięcznie z bankomatów innych banków.

W Chorwacji nie zadziała, weźmie prowizję a w banku powiedzą, że to operator bankomatu wziął a nie oni
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.05.2023 20:38

marecky81 napisał(a):
Bravik napisał(a):
marecky81 napisał(a):Pekao SA karta do konta przekorzystnego, bankomaty bez opłat za granicą. W przypadku konta złotówkowego przewalutowanie na euro po kursie MC.


Reklamujesz kartę czy aktualnie sprawdzałeś na miejscu?


Nie reklamuję. Sprawdzam od wielu lat. Dla uściślenia bankomaty bez opłat w krajach EOG. Co najlepsze, w Polsce za darmo są tylko 2 wypłaty miesięcznie z bankomatów innych banków.


No to żebyś się nie zdziwił. Tak było do 2020 r. Już w wakacje Zagrebacka Banka zaczął podbierać kasę za wyciąganie gotówki z ich bankomatów, potem zaczęły robić to kolejne, a w 2022 praktycznie nie było już żadnego, który by tego nie robił. Różna była tylko wielkość tego haraczu w zależności od banku. I zakładam, że kwestia przejścia na euro nic w temacie nie zmieni.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.05.2023 21:05

Dziwne, bo wybierałem kasę w Zagrzebiu w listopadzie. Bez opłat. Chociaż nie pamiętam czyj był bankomat.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.05.2023 21:17

marecky81 napisał(a):Dziwne, bo wybierałem kasę w Zagrzebiu w listopadzie. Bez opłat. Chociaż nie pamiętam czyj był bankomat.

Być może nie zauważyłeś tych 20 lub 30 kun opłaty surcharge. Na forum były ze trzy wątki w temacie. Zresztą podobnie robią np. Czesi.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.05.2023 21:23

30 kun, czyli ponad 15 zł? Śledzę operacje na koncie. Jedyny bankomat, który usiłuje mi doliczyć opłaty w różnych krajach, to Euronet.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.05.2023 23:51

Te operacje nie są wyszczególnione w jakiś odrębny sposób. Bankomat wypłacał ci np. 1000kun, a kwota, która była zdejmowana w złotówkach, rozliczała 1022 czy 1035 kun. Widać to dopiero na potwierdzeniach przelewów. Na marginesie , konto w Pekao SA mam od x lat.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.05.2023 07:51

Potwierdzam , przy każdej wypłacie z bankomatu pobierają prowizję i to niezależnie od operatora bankomatu .
Jest ona różna w zależności od operatora.

Pamiętam że 2 lata temu Zagrabacka nie podbierał do 1 lipca ale już w kolejnym roku przed 1 lipca już pobierał.

I też mam konto z darmowymi wypłatami poza PL - nie ma to znaczenia.

Jedyne co ma sens to płatność kartą - wówczas nie ma prowizji ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.05.2023 11:20

Nie każdy bankomat pobiera prowizję, ale który pobierze to loteria.
W niektórych bankomatach przez zakończeniem transakcji jest informacja o koszcie , przykładowo ERSTE chciał pobrać 3.4 czy 3.7 e, nie pamiętam dokładnie bo anulowałam.
W sobotę wybierałam w jednym bankomacie ATM, nie pobrało żadnych kosztów, ale w niedzielę gdy kilka km dalej wybrałam w innym bankomacie ATM, nie było żadnej informacji o dodatkowych kosztach, ale z konta ściągnęło dodatkowo 1.34.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.05.2023 11:30

wiolek_lp napisał(a):Nie każdy bankomat pobiera prowizję, ale który pobierze to loteria.
W niektórych bankomatach przez zakończeniem transakcji jest informacja o koszcie , przykładowo ERSTE chciał pobrać 3.4 czy 3.7 e, nie pamiętam dokładnie bo anulowałam.
W sobotę wybierałam w jednym bankomacie ATM, nie pobrało żadnych kosztów, ale w niedzielę gdy kilka km dalej wybrałam w innym bankomacie ATM, nie było żadnej informacji o dodatkowych kosztach, ale z konta ściągnęło dodatkowo 1.34.

ATM to nie operator bankomatu, a jedynie skrót od automatic teller machine.
Tak że zapewne były to bankomaty dwóch różnych sieci.
A może pamiętasz gdzie stał ten pierwszy? :roll:
W ubiegłym roku bezprowizyjne (surcharge) były bankomaty Agram Bank i MoneyGet. Z tym, że nie dość, że fizycznie było ich b. mało, to jak się jakiś trafiał, zazwyczaj był pusty. Raiffeisen Bank zaś pobierał najniższą opłatę z tych które sprawdzałem.
Ostatnio edytowano 05.05.2023 15:28 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.05.2023 11:44

Ok mój błąd :wink:
To w każdym razie ten granatowy ( chyba Euronet) pobrał 1.34
A czarny nie pobrał nic 8)
Screenshot_2023-05-05-11-33-05-179_com.google.android.apps.maps.jpg

Screenshot_2023-05-05-11-34-07-747_com.google.android.apps.maps.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone