Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.06.2009 07:32

PAP napisał(a):...ale skłania również do refleksji, że gdyby nie zawodowiec, typ, Buber, shtriga, caal, Interseal, meeg, Janqes, krakuscity, że wymienię tylko tych najbardziej zapisanych w mej pamięci, i inspiracja płynąca z ich relacji, to nigdy by mnie nie 'olśniło' aby takie cóś stworzyć ...


:D :D
Dzięki PAPo - pisałem kiedyś że jesteś mistrzem panegiryków :wink: , ale na poważnie to olbrzymia pochwała i zaszczyt, przeczytać, że m.in. moja relacja była inspiracją dla Ciebie.
Dzięki jeszcze raz i POZDROWIENIA dla Twojej wspaniałej rodziny.
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 06.06.2009 11:46

Witaj PAPie!

Uff.. Nareszcie skończyłem czytać obie relacje. :D Jestem bardzo, a to bardzo pozytywnie zaskoczony trasą, opisami, zdjęciami... Sam chciałbym kiedyś odbyć takie podróże, ale mam dopiero naście lat ( larry123 junior :lol:) i tak podróżować to sobie mogę po mapie. Szkoda, że w tym roku nigdzie nie jedziesz ( chyba, że na południe do Łodzi :lol: ) , bo z chęcią i zapałem czytałbym "przewodnik bałkański 2009" :roll:

Pzdr
Mateusz
drifter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) drifter » 20.06.2009 12:16

Moje pytanie dotyczy kolejki w Mokra Gora, chciałem zarezerwować bilet na przejazd, czy ktoś zna namiary, e-mail, tel. ? PAPa pisał że rezerwował telefonicznie, może coś podpowiesz ?
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 20.06.2009 12:33

PAP napisał(a):K O N I E C


Jeśli koniec, to zgodzę się na - koniec początku :D
Imienniku, włóczykiju, obieżyświacie - dzięki za bałkańską znajomość okraszoną króciutkim osobistym spotkaniem z Wami w Firleju.
Gorący czas nadchodzi - ale przecież dacie radę 8)
A jesienią czekamy na relację z pierwszej wyprawy Waszej piątki i pierwsze bałkańskie ślady odnalezione w czasie tej wyprawy na naszej polskiej ziemi.
Pozdrav :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 10:56

Witam Wszystkich po przerwie,

Śledzę wasze wpisy na bierząco, ale chronicznie czasu brak, aby się do nich odnosić :( ... w tym roku miast nocnego pisania moim hobby jest nocne malowanie ... desek zdjętych z płotu i malowanych 'na leżąco' w garażu, każda w sumie po naście razy, bo wyschnięte cholery na wiór :? ... ale po dwóch miesiącach właśnie finiszuję :D ...

Stasiek już prawie prawie chce wychodzić na światło dzienne i realnie w ciągu najbliższych 2 - 3 tygodni to nastąpi :) ... jak już będzie po, oczywiście damy znać :D ...

Tyle ogólnego komentarza, teraz bardziej indywidualnie będzie :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 11:02

Piotrek_B napisał(a):
PAP napisał(a):... kolejna relacja może kiedyś będzie, a może nie...

PAP - mam nadzieję, że to zwrot czysto kokieteryjny :wink:


Piotrze,

Zobaczymy czy zbiorę energię, natchnienie, i motywację do takiego kolejnego 'dzieła' :wink: :lol: ...

Inna rzecz, że mam wrażenie, że 'głód' wśród Czytelników na relacje się lekko zasycił :roll: ... ale może to tylko moje subiektywne odczucie ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 11:06

shtriga napisał(a): Pozdrawiam serdecznie całą Rodzinkę i życzę wypoczynkowych podróży małych i dużych (się rymło). Dla Stasia nawet spacer do lasu z Lenką i Jasiem pewnie będzie wspaniałą wyprawą (nawet jeśli jej nie będzie jeszcze póki co całkiem świadomy :D )


shtriga,

A propos Stasia, Małżonka twierdzi, że on w tym brzuchu to się bardziej wierci podczas jazdy samochodem niż onegdaj Lenka czy Jaś :roll: :? ... jeszcze jakiś nie lubiący podróży będzie 8O ... strach się bać o tym myśleć :wink: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 11:39

kulka53 napisał(a):Jeżeli nawet nie będzie już nigdy dane się nam spotkać ani tu, na cro.pl, ani w realnym życiu, chciałbym podziękować za tę wirtualną znajomość i za bardzo miłe chwile spędzone nad lekturą kolejnych odcinków Twojej relacji.


Lidio i Pawle,

Co do (świadomego :) ) spotkania w realu, to nie róbcie sobie nadzieji, że uda się Wam od tego wymigać :wink: :wink: :lol: :lol: ... jak młody podrośnie, to prędzej czy później Was we Wrocku lub Brzegu nawiedzimy i na jakąś kawę czy lody wyciągniemy :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 11:40

meeg napisał(a): ... właśnie ściągam namiar na kwaterę z Waszej relacji :P .


meeg,

To czekam na waszą recenzję w/w kwatery, z nadzieją, że się nie zawiedziecie :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 11:46

niezawodny napisał(a):Widzę PAP że chodzimy tymi samymi szlakami; Siedmiogród, Szosa Transfogarska, Sinemorec, Istambuł - w te miejsca zawsze chętnie wracam, zwłaszcza wspomnieniami.
Co do twojej zeszłorocznej wycieczki to zaskoczyłeś mnie że chciało ci się jechać do Istambułu tylko na 1 dzień bo jednak tam to zawsze jest wyprawa a na miejscu taka masa atrakcji że ja tam wsiąkłem na 5 dni (choć planowałem 3) a wyjechałem z niedosytem że niewiele widziałem :wink:


niezawodny,

Nie pamiętam już czy o tym pisałem czy nie, ale pewności do tego, że Trasę Transfogarską należy zobaczyć nabrałem, kiedy wiosną 2006 ujrzałem twoje zdjęcia umieszczone gdzieś na sieci :) ...

Co do Istanbulu, to był to kompromis między tym, że chcieliśmy na dłużej, ale w zasadzie nie mieliśmy kiedy ... więc wyszło 'na smak', ale teraz przynajmniej wiemy, że kolejny raz to zdecydowanie na dłużej :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 11:51

Buber napisał(a):
PAP napisał(a):...ale skłania również do refleksji, że gdyby nie zawodowiec, typ, Buber, shtriga, caal, Interseal, meeg, Janqes, krakuscity, że wymienię tylko tych najbardziej zapisanych w mej pamięci, i inspiracja płynąca z ich relacji, to nigdy by mnie nie 'olśniło' aby takie cóś stworzyć ...


:D :D
Dzięki PAPo - pisałem kiedyś że jesteś mistrzem panegiryków :wink: , ale na poważnie to olbrzymia pochwała i zaszczyt, przeczytać, że m.in. moja relacja była inspiracją dla Ciebie.
Dzięki jeszcze raz i POZDROWIENIA dla Twojej wspaniałej rodziny.


Bubrze,

Możemy tu się jeszcze długo przerzucać komplementami, ale bezdyskusyjne jest to, że to właśnie twoja relacja udowoniła mi, że pisać można lekko i humorystycznie, bez zatracania aspektów turystyczno - krajoznawczych :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 12:03

larry123 napisał(a): ... Sam chciałbym kiedyś odbyć takie podróże, ale mam dopiero naście lat ( larry123 junior :lol:) i tak podróżować to sobie mogę po mapie.


Mateuszu,

Kiedyś trzeba zacząć :). Moje początki z planowaniem wypraw sięgają wieku 13 lat, kiedy sam samodzielnie zaplanowałam, zbierając niezbędne materiały, przewodniki, mapy, oraz rezerwując hotele (a dodajmy, że nie było wtedy jeszcze internetu, co dziś sprawę bardzo ułatwia), czterotygodniową trasę objazdową po USA ... Tata ino spojrzał na gotowy plan i orzekł, że jedziemy ... i było bez skuchy, bo dzienne dystanse oraz plan atrakcji były odpowiednio dopasowane do naszych możliwości i potrzeb ... potem były inne i kolejne trasy z Rodzicami w PL i gdzie indziej, potem samodzielne, wreszcie z Małżonką i powiększającym się przychówkiem :wink: :lol: ... jeździj więc tym palcem po mapie, bo nie znasz dnia i godziny kiedy twoje podróżnicze marzenia będą mogły zacząć się wreszcie spełniać :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 12:07

drifter napisał(a):Moje pytanie dotyczy kolejki w Mokra Gora, chciałem zarezerwować bilet na przejazd, czy ktoś zna namiary, e-mail, tel. ? PAPa pisał że rezerwował telefonicznie, może coś podpowiesz ?


drifter,

Daj proszę znać, czy twoje pytanie jest dalej aktualne ... jak pamiętam wszystkie kontakty w SRB, włączając ten do Mokrej Gory, wymagały pewnej akrobatyki :? ... jeśli co, to zawsze mogę poszperać jakie kontakty wtedy używałem ....

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 12:11

plavac napisał(a): ... dzięki za bałkańską znajomość okraszoną króciutkim osobistym spotkaniem z Wami w Firleju.


plavac'u,

Co prawda prognozuję, że moje zainteresowanie HR w najbliższych latach będzie pozostawało w fazie uśpienia :wink: :lol:, nie zmienia to jednak faktu, że na forum będę starał się pozostać, a na jakiś kolejny zlot z pewnością zawitamy, będzie więc szansa na dłuższe osobiste spotkanie :D ...

Pozdrawiam,

PAP
drifter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) drifter » 03.07.2009 17:16

PAP napisał(a):
drifter napisał(a):Moje pytanie dotyczy kolejki w Mokra Gora, chciałem zarezerwować bilet na przejazd, czy ktoś zna namiary, e-mail, tel. ? PAPa pisał że rezerwował telefonicznie, może coś podpowiesz ?


drifter,

Daj proszę znać, czy twoje pytanie jest dalej aktualne ... jak pamiętam wszystkie kontakty w SRB, włączając ten do Mokrej Gory, wymagały pewnej akrobatyki :? ... jeśli co, to zawsze mogę poszperać jakie kontakty wtedy używałem ....

Pozdrawiam,

PAP


Oczywiście o tyle aktualne że we wtorek wyruszam na bałkanską przygodę i jak to pisałem byłem w trakcie planowania (oczywiście pomógł mi w tym twój opis podróży, szczególnie to z Mokrej Gory, bo w zadnym przewodniku o tym nie ma), no ta akrobatyka, bo jakieś tam kontakty w necie są i napisałem do nich i nawet odpisali że nie robią rezerwacji, podali ceny i godziny odjazdu i że zapraszają. Mam to rozplanowane i myślę że się załapię na któryś odjazd, planuję nocleg w Mokrej Gorze, więc może dzień wcześniej uda mi się kupić czy zarezerwować bilety. Jadę kamperem, więc trochę mi to ułatwia problem z noclegiem, ale i tak rezerwuję gdzie się da miejsca na autokempingach, jak nie ma możliwości to na dziko nocleg. Planuję jakieś 19 dni, na tyle pozwala praca, w moich planach pominąłem CRO, choć jeden nocleg jest zaplanowany gdzieś poniżej Dubrownika, ale żadne zwiedzanie. W CRO byliśmy chyba 5 razy to trochę zwiedziliśmy, zresztą jak piszesz to jakiś dziwoląg (jak dobrze pamiętam) moje zdanie o CRO to że jest super, oczywiście jest zkomercjalizowana ale jednak zachowuje swoją orginalność w przeciwieństwie do np. Grecji, Hiszpani itd. CRO nie dali się zwariować obłędem parków wodnych, hoteli, totalną komerchą, będąc tam czuję się jednak że się jest na Chorwacji i dlatego jest to forum. No ale odbiegam od tematu, przedewszystkim dzięki za odpowieź, myślę że to wiercenie się Stasia jest spowodowane tym że to kolejny podróżnik i nie może wytrzymać w jednym miejscu. Pozdrawiam !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone