Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.12.2008 08:32

Nic nie powiem - szukam szczęki....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.12.2008 08:49

No cóż, nie da się ukryć, że wśród dotychczasowych, oczywiście niezwykle ciekawych odcinków, ten podobał mi się najbardziej 8) Chyba wiesz dlaczego :wink: ale nie tylko dlatego. Taki sposób spędzania czasu bardzo mi odpowiada, gdzieś podjechać w ciekawe miejsce, coś zwiedzić, na koniec poodpoczywać wśród pięknych widoków i wrócić na miejsce noclegowe. Bez pośpiechu, bez strachu czy się zdąży itp

Trasa bez wątpienia bardzo ładna i ciekawa, oprócz widoków które są atrakcją samą w sobie :D po drodze są dodatkowe atrakcje o których nie wiedziałem, a to jeziorko, a to zapora.

Rumunia (może niesłusznie) nie jest naszym wakacyjnym celem, ale fajnie, że można się czegoś rzeczowego i obiektywnego o tym kraju dowiedzieć.

Dzięki
Pozdrawiam
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.12.2008 10:47

JacYamaha napisał(a): ... szukam szczęki....


JacYamaha,

Rozumiem, że Ci wypadła kiedy zasnąłeś przed kompem podczas lektury tego przydługiego odcinka :wink: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.12.2008 11:02

kulka53 napisał(a):No cóż, nie da się ukryć, że wśród dotychczasowych, oczywiście niezwykle ciekawych odcinków, ten podobał mi się najbardziej 8) Chyba wiesz dlaczego :wink: ale nie tylko dlatego. Taki sposób spędzania czasu bardzo mi odpowiada, gdzieś podjechać w ciekawe miejsce, coś zwiedzić, na koniec poodpoczywać wśród pięknych widoków i wrócić na miejsce noclegowe. Bez pośpiechu, bez strachu czy się zdąży itp


Kulka,

Nam też ten dzień podobał się najbardziej z dotychczasowych w ramach tej wyprawy :D ... i realnie z tych samych powodów, o ktrórych piszesz :D :D ... jedna uwaga jest tylko taka, że aby gdzieś móc tak bezstresowo sobie pojechać i móc wrócić w to sam miejsce, najpierw trzeba tam dojechać, a to jak sam wiesz wymaga pewnej dyscypliny i czasem daje trochę stresu :roll: :) :lol: :lol: ...

kulka53 napisał(a):Rumunia (może niesłusznie) nie jest naszym wakacyjnym celem, ale fajnie, że można się czegoś rzeczowego i obiektywnego o tym kraju dowiedzieć.


Każdy ma swoje cele i ja nie mam ambicji nikogo do niczego przekonywać ani odwodzić, ale myślę, że akurat w waszym wypadku zamiłowania do podróży mniej konwencjonalnych to trochę szkoda :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.12.2008 13:23

Że śledzę to nie masz chyba wątpliwości, nie zawsze mam czas jeszcze coś napisać o swoich wynikach śledzenia. Ale tym razem proszę bardzo.
Najpierw sprawdziłam czy jest zdjęcie, które brało udział w konkursie Podróże Cromaniaków 2007". Mgły pomieszane z trasą, dolinami i wzgórzami spodobało mi się rok temu. Jest.


PAP napisał(a):Inna kwestia, jak radzono sobie z dostępem do wody :?: Studni nijakiej nie widzimy, z resztą nie miałaby ona (chyba :?: :roll:) geologicznej racji bytu.

Obrazek
plan zamku



Pod numerkiem 12 napisano cysterna. Czy w rumuńskim to też oznacza to samo co u nas i u Arabów? Całkiem możliwe. Tyle, że na planie nie mogę odnaleźć co jest podpisane liczbą 12.

Ciekawy, bogaty w przeżycia i górskie widoki dzień do pozazdroszczenia
Lidia
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.12.2008 14:05

Lidia K napisał(a):Najpierw sprawdziłam czy jest zdjęcie, które brało udział w konkursie Podróże Cromaniaków 2007". Mgły pomieszane z trasą, dolinami i wzgórzami spodobało mi się rok temu. Jest.


Lidia,

Widzę, że czujności Ci nie brakuje :D :D ... i z pamięcią też całkiem dobrze :wink: :lol: ... zdjęcie jest, bo jakby mogło być inaczej :roll: :lol: :lol: ...


Lidia K napisał(a):Pod numerkiem 12 napisano cysterna. Czy w rumuńskim to też oznacza to samo co u nas i u Arabów? Całkiem możliwe. Tyle, że na planie nie mogę odnaleźć co jest podpisane liczbą 12.


A tu to DUŻY punkt dla Ciebie za spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem :wink: :D ... sam przyznam szczerze nie zwróciłem na to uwagi :oops: :oops: :oops: ... ale kiedy teraz patrzę na mapkę, to też nie widzę tej 12-tki :roll: ... czyli wychodzi chyba na moje, że ten zbiornik czy studnia musiał być zlokalizowany gdzieś obok, poza bezpośrednim terenem twierdzy :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.12.2008 14:24

PAP napisał(a):
JacYamaha napisał(a): ... szukam szczęki....


JacYamaha,

Rozumiem, że Ci wypadła kiedy zasnąłeś przed kompem podczas lektury tego przydługiego odcinka :wink: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP

Dokładnie.
Ale ponieważ też jestem nudziarzem to rób tak dalej.... :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.12.2008 14:49

Że fajny odcinek to się rozumie samo przez się. No i mamy wreszcie anegdotkę o Lence dla równowagi :lol: Odpoczynek też się Wam przydał.

Fajne ujęcia trasy transfogarskiej. Niezależnie od wszystkich kontrowersji i (bez)celowości jej budowy na pewno miejsce do zobaczenia. Myślę że ilość ofiar wśród robotników musiała wynikać ze sposobu budowy, zaniedbań, nierealnych terminów i wymagań postawionych przez Wodza itp, bo w końcu np. w Alpach budowano drogi w jeszcze trudniejszym terenie, np. tu gdzie przejeżdżałem. Chociaż trudno tak porównywać, bym musiał zobaczyć oba miejsca.
A sposoby budowy dróg są różne, np. w Anglii chociaż góry mają dużo mniejsze to się nie szczypią z łagodnymi serpentynami tylko walą drogę ostro w górę o nachyleniu 20-25% albo jeszcze większym (pamiętam bo robiłem takie podjazdy rowerem jak byłem młody i silny ;) :lol: )
Dobra, dosyć zbaczania z tematu...
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.12.2008 15:12

zawodowiec napisał(a): ... (pamiętam bo robiłem takie podjazdy rowerem jak byłem młody i silny ;) :lol: )


zawodowcu,

To teraz jako emeryt :wink: :lol: :lol: możesz zrobić Trasę Transfogaraską na rowerze :roll: :D ...

A do twojej relacji z Alp to swoją drogą muszę zajrzeć na spokojnie w wolnej chwili, bo coraz bardziej chodzą za nami :) ...

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.12.2008 22:37

PAP-o - po całym dniu, tak bardzo trudnym dniu - jeszcze każesz mojemu serce tak szybko bić :wink: :)
Piękny dzień. Piękny odcinek. Piękna Rumunia :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 06.12.2008 13:07

plavac napisał(a):PAP-o - po całym dniu, tak bardzo trudnym dniu - jeszcze każesz mojemu serce tak szybko bić :wink: :)
Piękny dzień. Piękny odcinek. Piękna Rumunia :)


plavac,

A może to nie RO tak działa tylko przed przejrzeniem mego wątku zapatrzyłeś się :wink: na relację ines :papa: z Peljasec'u i twoje serce jeszcze nie zwolniło :?: :wink: :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 06.12.2008 13:39

Super widoki , cały czas mam w planach objazd Karpat Romuńskich ale myslałem o Bukowinie , okolicach Suczawy , ale po tym co zobaczyłem na tych fotkach z tego odcinka Waszej podróży wiem ze musze kiedyś zobaczyc i pokonac tę trase .... super ... :!:
A swoją droga dzielna z Was para , podrózowanie z takimi maleństwami w różnych , czasem ektremalnych warunkach drogowych ..... no mi by żona nie pozwoliła :D , dobrze ze mój dzieciak już co nieco podrósł ....
Czekam na dalsze odcinki :!:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 06.12.2008 21:21

armar napisał(a):Super widoki , cały czas mam w planach objazd Karpat Romuńskich ale myslałem o Bukowinie , okolicach Suczawy , ale po tym co zobaczyłem na tych fotkach z tego odcinka Waszej podróży wiem ze musze kiedyś zobaczyc i pokonac tę trase .... super ... :!:
A swoją droga dzielna z Was para , podrózowanie z takimi maleństwami w różnych , czasem ektremalnych warunkach drogowych ..... no mi by żona nie pozwoliła :D , dobrze ze mój dzieciak już co nieco podrósł ....
Czekam na dalsze odcinki :!:


armar,

Zakładem, że poprzednie odcinki widziałeś i Sucevita oraz Moldovita są już wpisane na twoją listę miejsc do zobaczenia :D ... Nie jestem pewien czy głównie nastawiasz się na góry czy na inne atrakcje też :roll: ... tak czy siak polecam Ci kolejne 3 odcinki oraz potem jeden lub dwa z drogi powrotnej ... natomiast moim zdaniem spokojnie można połączyć okolice Sucevy z okolicami Brasova ... to tylko kwestia ilości czasu jakim będziesz dysponował :roll: :D ...

Co się tyczy nas, to tu głównie ważna jest dobra organizacja a mniej dzielność :wink: :) ... ale dzięki za komplemet :D ...

Pozdrawiam,

PAP
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 06.12.2008 23:05

PAP..... jestem oczarowana Twoim opisem , dołączonymi fotkami z precyzją dokumentalisty......... :lol: :wink:
POZDRAWIAM wszystkich uczestników Waszej wspaniałej , a czasami ekstremalnej :lol: wyprawy / ..w głowie mi się kręci widząc te przepaści i zakręty 8O /
CZEKAM na następne opisy z WASZEJ ESKAPADY !!!!!!!!! :papa:
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 08.12.2008 09:09

PAP napisał(a):
Lidia K napisał(a):Najpierw sprawdziłam czy jest zdjęcie, które brało udział w konkursie Podróże Cromaniaków 2007". Mgły pomieszane z trasą, dolinami i wzgórzami spodobało mi się rok temu. Jest.


Lidia,

Widzę, że czujności Ci nie brakuje :D :D ... i z pamięcią też całkiem dobrze :wink: :lol: ... zdjęcie jest, bo jakby mogło być inaczej :roll: :lol: :lol: ...


Lidia K napisał(a):Pod numerkiem 12 napisano cysterna. Czy w rumuńskim to też oznacza to samo co u nas i u Arabów? Całkiem możliwe. Tyle, że na planie nie mogę odnaleźć co jest podpisane liczbą 12.


A tu to DUŻY punkt dla Ciebie za spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem :wink: :D ... sam przyznam szczerze nie zwróciłem na to uwagi :oops: :oops: :oops: ... ale kiedy teraz patrzę na mapkę, to też nie widzę tej 12-tki :roll: ... czyli wychodzi chyba na moje, że ten zbiornik czy studnia musiał być zlokalizowany gdzieś obok, poza bezpośrednim terenem twierdzy :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP


Cześć,

Wydaje mi się, że 12 jest napisana takimi małymi literkami w płn-wsch części zamku, między 8 a 10. Taki mały biały obszar.

Pzdr
K2
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone