Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska majówka.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 11.05.2010 10:32

adamola napisał(a):Super zdjecia,czekam na dalsze-pozdrawiam :D

Piszę w tym wątku bo napisałeś w kalendarzu wyjazdowym, że jedziesz do Bibinje.
Moje pytanie jedziesz w ciemno czy zaklepane, bo również jadę tylko że się miniemy bo ja będę od 17.07. i szukam fajnej kwatery.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 11.05.2010 21:16

Po noclegu w Kninie udaliśmy się w stronę Trogiru. Zwiedziliśmy dalszą część Krainy jadąc bocznymi drogami m.in przez miejscowość Kosovo. Piękne okolice, krajobraz dużo bardziej "przyjazny" niż we wschodniej części - to w okolicy Kninu, dalej jadąc na zachód krajobraz robi się już bardziej suchy i niedostępny.
Dojeżdżamy do Trogiru. Tam zwiedzamy starówkę, która jest bardzo sympatyczna i o tej porze roku raczej pusta, choć w okolicach dworca autobusowego było całkiem sporo turystów.
Następnie przejechaliśmy do Splitu, chwilka przejazdu przez centrum i starówka. Split jeżeli chodzi o stare miasto robi świetne wrażenie, zadbane, eleganckie z licznymi kawiarniami. Przeszliśmy zaułkami starego miasta, zjedliśmy przepysznego burka ze szpinakiem, ja pocykałem trochę fotek i znów przed siebie. Wiem, że dla niektórych moja relacja jest troszkę zdawkowa i "szybka", ale niestety nie mam kwiecistego języka czy daru barda;) Poza tym lubię szybkie zmiany miejsc i dość duże tempo zwiedzania.
Knin
Obrazek

Krajina (cerkiew w Kosovie)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trogir

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Split

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2010 00:02

piter83pl napisał(a):Sam Knin jest raczej zaniedbanym miasteczkiem, z wieloma śladami wojny gdzie oprócz twierdzy raczej nie ma nic atrakcyjnego.

Nie licząc wspaniałego wodospadu na rzece Krcic pod samym miastem. :)
Widoczny również z twierdzy - wartej zwiedzenia.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 07:43

A no właśnie - gdybym wiedział to bym pojechał, niestety ale o Kninie trudno znaleźć jakiekolwiek info, większość przewodników nawet go nie uwzględnia...
Pozdrawiam!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2010 14:02

piter83pl napisał(a):o Kninie trudno znaleźć jakiekolwiek info, większość przewodników nawet go nie uwzględnia...

Właśnie. W Pascalu nie ma słowa o nim. Gdyby nie to, że interesowała mnie Dinara, to też pewnie bym o tym wodospadzie nigdzie nie doczytał.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 12.05.2010 16:28

Wybrałeś ciekawą trasę, przez co opis i zdjęcia są dalekie od schematu.
To już tyle lat, a ślady wojny są wciąż widoczne. Ale czy nie gorsze są ślady, które pozostały w głowie i w sercu?
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 12.05.2010 17:05

jan_s1 napisał(a):Ale czy nie gorsze s± ¶lady, które pozosta³y w g³owie i w sercu?


Vjerojatno ste mislili na ovakve "tragove"? Gdje se oni nalaze - u glavama, srcima, ili možda u realnosti?









Za sve one, koji su zainteresirani za ovakva hodocašca i druženja - mogu se javiti meni, ja cu im pomoci u kontaktu s njihovim prijateljima !
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 17:33

Ja uważam że Kraina jest niedoceniona - teraz jak autostrada ją omija oprócz Plitvic, a te tereny widokowo są bardzo atrakcyjne, na mnie zrobiły duże wrażenie. A co do historii tego regionu to wiadomo, że powiedzieć iż jest skomplikowana to mało.
P.S Czemu wstawiłeś tu czetnickie linki?
Pozdrawiam
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 12.05.2010 17:42

piter83pl napisał(a):P.S Czemu wstawi³e¶ tu czetnickie linki?


Stavio sam zato da bi slika bila malo potpunija. Za sve zainteresirane, mogu ja staviti i više informacija, tako da možete participirati na samomu izvoru informacija, a ne hodati toliko zaobilaznim putem.

A sto se trase autoceste tice, to uopce nema smisla komentirati. Plitvicka jezera su Nacionalni park, i citavo to podrucje je ekoloski vrlo osjetljivo. Nitko pametan nece graditi autocestu u blizini takvog bisera prirode.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 18:00

A więc jedziemy dalej. W stronę Orebicia, mieliśmy zatrzymać się w jakiejś b.spokojnej miejscowości więc jadąc sobie Peljasacem zjechaliśmy do Zuljany. Niestety ani jedna knajpa nie była tam czynna, a byliśmy b.głodni ;) więc popędziliśmy na Orebić. Swoją drogą przy zerowym ruchu jest to bardzo przyjemna droga, z punktu widzenia kierowcy jak i pasażera (widoki). Dodam, że jak pewnie jak już większość osób zauważyła - w Chorwacji drogi są doskonałej jakości. Znaleźliśmy kwaterę w przy porcie i głównym deptaku w Orebiciu, bardzo czysta i przyjemna. Poszliśmy do niewielkiej pizzerii i niestety popełniłem błąd strategiczny... zamówiłem pizze z owocami morza. Kosztowała mnie ona 38,5 gorączki w nocy i niesamowite dreszcze. Szczęśliwie miałem dobry zapas lekarstw, więc przeżyłem - ale temperatura trzymała mnie do popołudnia dnia następnego. Przejechaliśmy sobie do Dubrovnika, znaleźliśmy hotel Sumartin (czy jakoś tak), chwila odpoczynku i popołudnie na starówce. Przyznam się, że dawno żadne miasto nie zrobiło na mnie tak dobrego wrażenia jak właśnie Dubrovnik. Turystów było raczej niewielu, choć nie tak mało jak np. w Trogirze, do tego świeże pomarańcze na drzewach, atmosfera eleganckiego miasta (eleganccy ludzie, atmosfera, knajpki, kafejki) na prawdę wow. Jak myślę, że kiedyś to miasto zostało zniszczone... to aż nie mogę w to uwierzyć jak można być takim barbarzyńcą by niszczyć takie dziedzictwo kulturowe ludzkości. Zwiedziliśmy muzeum aptekarstwa, z pięknym ogrodem w środku, połaziliśmy po starym mieście i wróciliśmy do hotelu (3 lub 4 przystanki autobusem). Wieczorem, jako że ciągle mieliśmy ochotę na owoce morza ;) poszliśmy do knajpki niedaleko hotelu i co ciekawe udało mi się zjeść mule prosto ze Stonu. Podejrzewam, że pora roku była winna temu że nie były one duże, ale za to b.smaczne. Druga połówka zamówiła znacznie większe i te również były przepyszne. Następnego dnia przed południem również "zajęliśmy się" Dubrovnikiem oglądając m.in. akwarium. Może nie jest ono olbrzymie, czy oszołamiające, ale robi wrażenie swoim wiekiem i tym gdzie jest ono umiejscowione.
Zuljana
Obrazek

Widok na Korcule
Obrazek

Orebic
Obrazek

Dubrovnik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akwarium

Obrazek

Obrazek

Panorama z dwóch stron

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S Na autostradzie do Dubrovnika z Omisia minęły nas Siostrzyczki w Golfie... i przyznam że poczułem się jak w filmie Louisa De Funesa - ja z obawy przed mandatami nie przesadzałem, a one chyba miały ochronę przed nimi z góry ;)
Ostatnio edytowano 12.05.2010 18:47 przez piter83pl, łącznie edytowano 2 razy
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 18:10

Biker_HR napisał(a):
piter83pl napisał(a):P.S Czemu wstawiłeś tu czetnickie linki?


Stavio sam zato da bi slika bila malo potpunija. Za sve zainteresirane, mogu ja staviti i vi�e informacija, tako da mo�ete participirati na samomu izvoru informacija, a ne hodati toliko zaobilaznim putem.

A sto se trase autoceste tice, to uopce nema smisla komentirati. Plitvicka jezera su Nacionalni park, i citavo to podrucje je ekoloski vrlo osjetljivo. Nitko pametan nece graditi autocestu u blizini takvog bisera prirode.


Trudno mi Cię zrozumieć, ale z tego co mi google podpowiada to masz rację jeżeli chodzi o Plitvice, chodzi mi jednak o to, że kiedyś więcej osób jeździło Krainą, teraz znacznie mniej. Ja w żaden sposób nie chciałem pokazać tego, że Chorwacja jest zniszczonym krajem, chciałem tylko pokazać tą trochę mniej znaną część. A co do historii samej Krajiny, to ostatnio trochę jeszcze poczytałem o latach 91-95 i coraz bardziej trafia to mnie stwierdzenie że gdyby nie Milosevic to historia potoczyłaby się inaczej. Czuję niestety, że starasz się mnie atakować w swoich postach, nie wiem może się mylę...
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 12.05.2010 18:24

piter83pl napisał(a):A co do historii samej Krajiny, to ostatnio trochê jeszcze poczyta³em o latach 91-95 i coraz bardziej trafia to mnie stwierdzenie ¿e gdyby nie Milosevic to historia potoczy³aby siê inaczej. Czujê niestety, ¿e starasz siê mnie atakowaæ w swoich postach, nie wiem mo¿e siê mylê...


Tek nedavno ste procitali nesto o povijesti 1991 - 1995.? Pa procitajte onda još jednom sve ono što ste ranije vi napisali u raznim temama! Ocito je kako stvari stoje kod vas, i kod vama slicnih forumaša.

Vi ste "nešto procitali", i to samo iz "jako odabranih izvora", a ja sam taj rat proživio sa puškom u ruci. Da bih na kraju na ovome forumu sreo nekoga poput vas, koji u to doba još nije znao ni citati. A danas se on upušta u stvari, o kojima nema blage veze.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 18:41

Biker_HR napisał(a):
piter83pl napisał(a):A co do historii samej Krajiny, to ostatnio trochę jeszcze poczytałem o latach 91-95 i coraz bardziej trafia to mnie stwierdzenie że gdyby nie Milosevic to historia potoczyłaby się inaczej. Czuję niestety, że starasz się mnie atakować w swoich postach, nie wiem może się mylę...


Tek nedavno ste procitali nesto o povijesti 1991 - 1995.? Pa procitajte onda još jednom sve ono što ste ranije vi napisali u raznim temama! Ocito je kako stvari stoje kod vas, i kod vama slicnih forumaša.

Vi ste "nešto procitali", i to samo iz "jako odabranih izvora", a ja sam taj rat proživio sa puškom u ruci. Da bih na kraju na ovome forumu sreo nekoga poput vas, koji u to doba još nije znao ni citati. A danas se on upušta u stvari, o kojima nema blage veze.


Rozumiem, że boli Cię mój wiek, ale proszę nie obrażaj mnie jak i ja nie obrażam Ciebie. Masz zupełnie inne przeżycia związane z tą wojną i uwierz mi bardzo Cię szanuje za to jakim jesteś patriotą. Czasem jednak spróbuj coś wytłumaczyć przekazać w inny sposób niż atak... ja sam z chęcią posłucham bo mimo gromadzenia materiałów na temat tej wojny jest ich bardzo niewiele dostępnych w Polsce. Ja wiem, że uznałeś mnie już dawno za wroga, ale nie wiem czemu...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2010 18:46

:arrow: Biker_HR
to jest czyjaś relacja z Majówki na Bałkanach - przestań wyjażdzać ze swoimi linkami, robic off topy i śmiecić komuś w jego relacji.

Każdy następny Twój post nie na temat ląduje w koszu :twisted:
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 12.05.2010 19:10

Piotrek_B napisał(a)::arrow: Biker_HR
to jest czyja¶ relacja z Majówki na Ba³kanach - przestañ wyja¿dzaæ ze swoimi linkami, robic off topy i ¶mieciæ komu¶ w jego relacji.


Buduci da je ovo forum o Hrvatskoj, i hrvatskom turizmu, bit cu toliko slobodan da i vama gospodine administrator dam nekoliko osnovnih i sasvim jednostavnih informacija:

Vecina Hrvata ce se uvrijediti ako ih pokusate na bilo koji nacin strpati na Balkan. A upravo se nalazimo u jednom takvom topiku, gdje Piter (tendenciozno i namjerno) sve zajedno trpa pod naslov "Balkan".

Ja vjerujem da Pitera zanima Balkan, ocito je da on ima velike simpatije i ljubav prema Balkanu. Ali u tom slucaju on se nalazi na krivom mjestu, morao bi putovati vise prema istoku, u neke druge drzave, i medju neke druge ljude.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska majówka. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone