Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bajka o Hvarze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.12.2016 20:20

Mikromir napisał(a):Ależ skąd! Ona jest w kolorze... lawendowym. To przecież różnica... :roll:
:smo:

andeo napisał(a):A lawenda Krzysztofie, jest lawendowa ,tak jak Danka mówi,nie inaczej :hearts:

Eeee tam :!: Dla mnie niebieska czy lawendowa to niewielka różnica :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Ale obiecuję że więcej niebieskiej lawendy nie będzie :mrgreen: :mrgreen:
lawendowej też nie :oczko_usmiech:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 06.12.2016 20:46

Ciekawie spisana bajka :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.12.2016 21:15

Witajcie iwona3001 i 21monika :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.12.2016 22:28

Lucyfer nie ma szans


Jedziemy dalej i jak obiecałem że niebieskiej lawendy więcej nie będzie to słowa dotrzymuję :wink:
Dojeżdżamy do miasta Hvar

DSC_4236.JPG



od razu jedziemy w prawo do twierdzy ....widoki super 8O

DSC_4238.JPG

DSC_4239.JPG

DSC_4240.JPG

DSC_4241.JPG

DSC_4248.JPG




Twierdza wygląda na potężną , Lucyfer nie ma szans aby ją zdobyć

DSC_4242.JPG


My jednak nie czujemy się w żadnym stopniu zagrożeni :roll:
więc na twierdze nie wchodzimy :? no bo i przed kim mamy się bronić .....Lucyfera na horyzoncie nie widać :roll:
Więc zjeżdżamy w dół

DSC_4255.JPG

DSC_4256.JPG

DSC_4260.JPG



jeszcze twierdza z dołu

DSC_4261.JPG

DSC_4263.JPG

DSC_4264.JPG

DSC_4265.JPG

DSC_4269.JPG



Hvar nas jakoś szczególnie nie zauroczył :cry: więc nową drogą wracamy do domu :D
po drodze jeszcze zaglądamy do Milnej

DSC_4277.JPG

DSC_4278.JPG


ta plaża jednak nie dla nas :evil: ....leżaki , jakaś brudna woda itp
Po drodze jest jeszcze piękna plaża 8O ale jest za gorąco aby się komuś chciało iść na dół :evil:

DSC_4295.JPG

DSC_4296.JPG

DSC_4305.JPG

DSC_4309.JPG


port w Starim Gradzie ,widok z restauracji w Tommim

DSC_4316.JPG


:papa: :papa: :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 07.12.2016 11:07

Hvar Was nie zauroczył? a po mieście chodziliście ? Mnie się to miasto podobało ,w odróżnieniu do Jelsy czy Vrboskiej ,ale jak widać ,dla każdego coś innego :) a ta plaża na dole to Dubovica ,chyba moja ulubiona na Hvarze :)) oprócz lagunki i małej plażyczki w Sv Nedjelji :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.12.2016 14:25

Dubovicy z tego ujęcia jeszcze nie widziałem.
Z ulicy chyba nie możliwe do uchwycenia. Schodziłeś nieco dalej aby zrobić to zdjęcie ?

Milna to bardzo fajna plaża rodzinna. W 2015 roku woda była czysta, wypożyczyliśmy rowerek wodny i dotarliśmy do bardzo urokliwej zatoczki gdzie trochę się pokąpaliśmy, poskakaliśmy do wody z rowerku.
Obrazek
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.12.2016 19:57

andeo napisał(a):Hvar Was nie zauroczył? a po mieście chodziliście ? Mnie się to miasto podobało ,w odróżnieniu do Jelsy czy Vrboskiej ,ale jak widać ,dla każdego coś innego :) a ta plaża na dole to Dubovica ,chyba moja ulubiona na Hvarze :)) oprócz lagunki i małej plażyczki w Sv Nedjelji :)

Nam się bardziej Jelsa podobała , może dlatego że w mieście Hvar był niemiłosierny upał :)
ta plaża to wiem że Dubovica tylko nie dopisałem :wink:


kaeres napisał(a):Dubovicy z tego ujęcia jeszcze nie widziałem.
Z ulicy chyba nie możliwe do uchwycenia. Schodziłeś nieco dalej aby zrobić to zdjęcie ?

Ta fotka jest z drogi głównej , nigdzie nie schodziłem ( no może 5 metrów aby kamienie trochę ominąć ) tylko zrobiona na zoomie :D
tu masz normalną odległość 8)

DSC_4294.JPG
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 07.12.2016 20:19

To prawda, upały czasem potrafią zniechęcić do zwiedzania ,lepszego poznania jakiegoś miejsca :) Mnie np tłumy i skwar zniechęciły trochę do Splitu ,ale chyba dam mu szansę i w przyszłym roku odwiedzę go znowu,żeby spojrzeć na to miasto innym okiem ,może bardziej życzliwym :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.12.2016 20:29

Miasta chyba trzeba zaczynać od zwiedzania w nocy :D wówczas nawet w upale ładnie wyglądają :D
Aczkolwiek w Vrboskiej też grzało a jednak nam się spodobała :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.12.2016 20:52

lotnikwsk napisał(a):Miasta chyba trzeba zaczynać od zwiedzania w nocy :D wówczas nawet w upale ładnie wyglądają :D
Aczkolwiek w Vrboskiej też grzało a jednak nam się spodobała :roll:


Ja tak właśnie zrobiłam, weszliśmy na twierdzę Spanjola wieczorem i potem to już nam wszystko się podobało w Hvarze :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.12.2016 21:20

tyniolek napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Miasta chyba trzeba zaczynać od zwiedzania w nocy :D wówczas nawet w upale ładnie wyglądają :D
Aczkolwiek w Vrboskiej też grzało a jednak nam się spodobała :roll:


Ja tak właśnie zrobiłam, weszliśmy na twierdzę Spanjola wieczorem i potem to już nam wszystko się podobało w Hvarze :oczko_usmiech:


Martyna jakby na każdym rogu np. twierdzy były lody to ja bym wszystko zwiedził niezależnie od temperatury :mrgreen:
a że nie jestem sam to muszę czasem ustąpić aby dziewczyn nie uszczęśliwiać na siłę bo to się mija z celem wypoczynku :roll: :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.12.2016 21:53

lotnikwsk napisał(a):
Martyna jakby na każdym rogu np. twierdzy były lody to ja bym wszystko zwiedził niezależnie od temperatury :mrgreen:
a że nie jestem sam to muszę czasem ustąpić aby dziewczyn nie uszczęśliwiać na siłę bo to się mija z celem wypoczynku :roll: :wink:


A no tak, takie "problemy" mnie jeszcze nie dotyczą :oczko_usmiech: Chociaż narzeczony czasami mi mówi, że jestem gorzej jak dziecko :D
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 08.12.2016 13:14

fajna relacja :), wspomnienia z Hvaru (2013) wracają. Jelsa, Hvar i część za tunelem dla mnie rewelacja. Bardzo fajne fotki.

mam pytanie o dojazd od promu w Sucuraju do Jelsy. Jak my jechaliśmy to trwały tam poważne remonty polegające na poszerzeniu drugi i wylaniu nowej nawierzchni. Minęły 3 lata, trasa zniknęła z google street view (jak wiele innych miejsc w Cro - czemu ??) a ja poruszam się aktualnie ponad 13 metrowym zestawem o masie ok 4 ton. Jeżeli znowu trafię tam na remont to mogę zostać na wyspie już na zawsze :).

podzielcie się opiniami, jak ten odcinek, czy dalej są tam miejsca bardzo wąskie ?
Załączniki:
hvar.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.12.2016 19:11

Witaj maarec :D
Do okolic Poljicy jest stara droga, później już wyremontowana która przechodzi w nowiutką obwodnice Jelsy ,
w tym roku żadnych remontów nie było.
pozdrawiam :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.12.2016 20:53

Trzy grosze Lucyfera


Trzeba w końcu wypróbować nasze pływadła :D
jedziemy do Zawali , tam jest fajne zejście do morza i płyniemy w kierunku Gromin Dolac aby znaleźć coś tylko dla siebie 8)

DSC_4375.JPG

DSC_4377.JPG

DSC_4378.JPG



Dosyć szybko dopływamy do fajnej plaży :D podpływamy ... ale okazuje się że ktoś tam już jest :evil:
towarzystwo paru osób w sumie by mi nie przeszkadzało :roll: jednak strasznie biednie wyglądają :cry:
nawet na stringi ich nie stać :mrgreen:

DSC_4379.JPG



Córka zarządza na prawo patrz :D
i płyniemy dalej

DSC_4380.JPG

DSC_4383.JPG



W końcu jest coś prywatnego 8O
Rozbijamy nasz obóz 8) cisza ,nuda i kąpiele

DSC_4393.JPG



Długo nie mogę usiedzieć w jednym miejscu na d..... więc idę na spacer 8)

DSC_4394.JPG

DSC_4395.JPG



Ooooo 8O i jest następna plaża :D

DSC_4400.JPG

DSC_4403.JPG

DSC_4406.JPG

DSC_4413.JPG

DSC_4416.JPG

DSC_4420.JPG



Po powrocie wielkie poruszenie na plaży 8O
żona pompuje kajak :roll: .... po co przecież był napompowany :roll:
Okazuje się że powietrze poszło gdzieś w dziurę ozonową Hvaru :evil:
Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawka Lucyfera :evil: :evil: :evil:
Musiał wtrącić swoje trzy grosze i przebił nam kajak.
Nie ma się co długo zastanawiać :roll: do jednego się nie zmieścimy , na nogach za daleko z tymi gratami :(
Płyniemy z żoną po auto i wracamy po resztę , córki nie malutkie to może nikt ich nie ukradnie :roll:
chyba że poderwie jakiś młody Chorwat :mrgreen: ( w przyszłości nie trzeba by było płacić za noclegi) :mrgreen:
Dobrze że wcześniej obczaiłem ścieżkę do drogi to teraz nie ma problemu z trafieniem na plaże :D

DSC_4417.JPG

DSC_4418.JPG


CDN :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bajka o Hvarze - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone