Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.04.2014 10:21

Raul73 napisał(a):Zapowiada się rewolucja na polskich autostradach:

Jesli ta rewolucja spowoduje zmniejszenie korków na bramkach, to ja sie bardzo z tego cieszę i jestem za.
Zdarzało mi się trafiać na korek w Nowych Marzach i z niecierpliwością patrzyłem na zegarek, czy starą jedynką nie byłoby szybciej. :wink:
Raul73 napisał(a):Już niedługo temat nr 1 na Cropli: jak objechać polskie autostrady? :mrgreen: :mrgreen:

Jeżeli chodzi o omijanie autostrad, to nie ma znaczenia, czy system polega na bramkach, winietach, czy e-toll.
Znam osoby, które nie jeżdżą autostradami, bo trzeba płacić i koniec. Znajomy, podobnie jak ja, często jeździ do Trójmiasta, ale nigdy nie korzysta z autostrady. Tłumaczę, że szybciej i bezpieczniej. On mi na to, że nudno. :roll:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 02.04.2014 11:16

walp napisał(a):
Raul73 napisał(a):Zapowiada się rewolucja na polskich autostradach:

Jesli ta rewolucja spowoduje zmniejszenie korków na bramkach, to ja sie bardzo z tego cieszę i jestem za.
Zdarzało mi się trafiać na korek w Nowych Marzach i z niecierpliwością patrzyłem na zegarek, czy starą jedynką nie byłoby szybciej. :wink:
Raul73 napisał(a):Już niedługo temat nr 1 na Cropli: jak objechać polskie autostrady? :mrgreen: :mrgreen:

Jeżeli chodzi o omijanie autostrad, to nie ma znaczenia, czy system polega na bramkach, winietach, czy e-toll.
Znam osoby, które nie jeżdżą autostradami, bo trzeba płacić i koniec. Znajomy, podobnie jak ja, często jeździ do Trójmiasta, ale nigdy nie korzysta z autostrady. Tłumaczę, że szybciej i bezpieczniej. On mi na to, że nudno. :roll:

Wyczytałem w prasie motoryzacyjnej taką rzecz.
Dziennikarze zrobili test trasy z W-wy do Gdańska.
Pierwsza trasa autostradą A2-A1 oraz druga trasą nr7 ( S7)
różnica wyniosła .....1 minutę!!!
Wyjątek stanowił przejazd od Świecka do W-wy trasą A2 i drogą alternatywną (92)
na korzyść autostrady ( ponad trzy godziny).
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.04.2014 11:20

Raul73 napisał(a):Zapowiada się rewolucja na polskich autostradach:

(cut)

Już niedługo temat nr 1 na Cropli: jak objechać polskie autostrady? :mrgreen: :mrgreen:


Szkopuł w tym, że chodzi wyłącznie o autostrady zarządzane przez państwo, na pozostałych zostaną bramki.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.04.2014 11:22

Na poziomie obecnej techniki nie ma bariery, aby objąć również odcinki koncesyjne.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.04.2014 11:57

walp napisał(a):Jeżeli chodzi o omijanie autostrad, to nie ma znaczenia, czy system polega na bramkach, winietach, czy e-toll.



A według mnie ma, i to duże! Wszystko zależy od długości odcinka. Jeśli np. jadę autostradą 50 km i mam zapłacić na bramkach 10zł, to nie kombinuję tylko płacę. Gdybym miał kupić winietę za np. 100 zł, to szukam objazdu.

Gdyby w Słowenii nie było winiet, a opłata na bramkach (jak dawniej), w zależności od długości odcinka, to nikt by nie kombinował przez Mureck i Ptuj!

Jeśli wprowadzą winiety, to wątpię, czy ktoś z Małopolski czy Śląska będzie do granicy dojeżdżał autostradą (chyba że jeździ często i ma roczną).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.04.2014 12:41

Raul73 napisał(a):
walp napisał(a):Jeżeli chodzi o omijanie autostrad, to nie ma znaczenia, czy system polega na bramkach, winietach, czy e-toll.

A według mnie ma, i to duże!
.........................

Z tym się oczywiście zgadzam.
Ja wziąłem pod uwagę regularne korzystanie z autostrad, a nie pojedyncze wypady, ale tych jest pewnie więcej.
Zdarza się, że dwa razy w tygodniu jadę na Wybrzeże. Wg taryfikatora koszt przejazdu AmberOne, to 70,40 PLN.
Nawet gdybyśmy mieli tak drogie winiety jak w Słowenii, to opłacałoby się kupić tygodniową za 15E.
A gdyby były tak tanie jak w Austrii?
Jednak przy pojedynczych przejazdach, na korzyść wypadają bramki.

Tylko, że ja mam taką teorię:
kierowców omijających drogi płatne jest całkiem sporo i argument, że jest nudno nie bardzo do mnie trafia.
Jest wielu użytkowników dróg, kombinujących, czy zatankować za 5,40, czy podjechać dalej, bo tam można za 5,35.
Ktoś taki, nie zapłaci nawet dodatkowych 10 zł za przejazd.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 02.04.2014 12:50

Raul73 napisał(a):Jeśli wprowadzą winiety, to wątpię, czy ktoś z Małopolski czy Śląska będzie do granicy dojeżdżał autostradą (chyba że jeździ często i ma roczną).

O winietach można zapomnieć do czasu aż Kulczykowi i Stalexportowi czy Amber One skończy się koncesji, no chyba że tylko na autostradach państwowych.
Wie ktoś czy viaboxy mają być obowiązkowe czy nie?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.04.2014 15:40

walp napisał(a):Ja wziąłem pod uwagę regularne korzystanie z autostrad, a nie pojedyncze wypady, ale tych jest pewnie więcej.
Zdarza się, że dwa razy w tygodniu jadę na Wybrzeże. Wg taryfikatora koszt przejazdu AmberOne, to 70,40 PLN.


A, w takim wypadku masz oczywiście rację. Ja pisałem pod kątem wakacyjnych wyjazdów do Chorwacji.


bzyq74 napisał(a):O winietach można zapomnieć do czasu aż Kulczykowi i Stalexportowi czy Amber One skończy się koncesji, no chyba że tylko na autostradach państwowych.


Jak już wcześniej napisał FUX - przy dzisiejszej technice można wprowadzić winiety nawet na koncesyjnych.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 08.04.2014 16:25

to i ja czekam na wieści odnośnie mostu bo w czerwcu pomykam na Cro a mam zamiar śmigać 1 od Kujaw
pozdrawiam Jacek :hut:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.04.2014 16:29

Informacje na temat interesującego Cię odcinka Pikutkowo - Kowal :wink:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 08.04.2014 16:36

tu jeszcze jest o tej stacji Lotos i jak widać jest Lpg bo ktoś pytał
http://www.lotos.pl/858/p,25,s,663/dla_ ... mop_rowien
czyli mam rozumieć ze do granicy już żadnej stacji paliw nie będzie?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.04.2014 18:43

walp napisał(a):Informacje na temat interesującego Cię odcinka Pikutkowo - Kowal :wink:


Z tej strony wynika, że w lipcu powinno być ostateczne oddanie odcinka i tym samym całej autostrady na odcinku Gdańsk - Łódź.

Trzymam kciuki, żeby tak się stało, bo to równie ważny odcinek, jak ten w Mszanie.

Mieszkańcy Włocławka coś o tym wiedzą :wink: :wink:

Mocno zaawansowane prace trwają również na węźle Kutno-Wschód (tym jedynym brakującym) - i wydaje się, że w przyszłym roku ten zjazd zostanie oddany.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.04.2014 11:56

Raul73 napisał(a):
walp napisał(a):Informacje na temat interesującego Cię odcinka Pikutkowo - Kowal :wink:


Z tej strony wynika, że w lipcu powinno być ostateczne oddanie odcinka i tym samym całej autostrady na odcinku Gdańsk - Łódź.

Powinno, ale wiemy, że różnie to bywa ...
Aneks, podpisany z obecnym wykonawcą, przedłuża termin zakończenia prac o 111 dni. Upłynie on 23 lipca.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.04.2014 19:24

walp napisał(a):
Raul73 napisał(a):
walp napisał(a):Informacje na temat interesującego Cię odcinka Pikutkowo - Kowal :wink:


Z tej strony wynika, że w lipcu powinno być ostateczne oddanie odcinka i tym samym całej autostrady na odcinku Gdańsk - Łódź.

Powinno, ale wiemy, że różnie to bywa ...
Aneks, podpisany z obecnym wykonawcą, przedłuża termin zakończenia prac o 111 dni. Upłynie on 23 lipca.


Kilka dni temu czytałem gdzieś że mają oddać do użytku ten odcinek na przełomie kwietnia/maja
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2014 21:02

Brakujący fragment autostrady A1 między Pikutkowem a Kowalem ma być gotowy na przełomie kwietnia i maja. Państwo zacznie kasować za przejazd nową trasą po wakacjach - Takiej informacji udzielił "Gazecie Pomorskiej" dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zeszłym tygodniu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone